از وردپرس 3.8 چه خبر ؟ (معرفی ویژگی ها )

wordpress3.8

کمتر از یک ماه پیش، وردپرس 3.7 به بازار وارد شد و کار خود را شروع کرد. بسیاری از ویژگی های پنهان مانند به روز رسانی خودکار اضافه شده بود، اما به شکلی نبود که کاربر بتواند ببیند. وردپرس 3.8 است که انتظار می رود در ماه دسامبر منتشر شود، متفاوت خواهد بود. این نسخه بر روی بهبود روابط کاربری برای بخش مدیریت وردپرس تمرکز دارد و این به معنی پیشرفت های بصری بسیار است. در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چه چیزهای جدیدی در وردپرس 3.8 وجود دارد و شما چگونه می توانید برخی از این ویژگی ها را همینجا و هم اکنون امتحان کنید.
بسیاری از ویژگی های ارائه شده برای وردپرس 3.8 در حال حاضر به هدف آزمایش توسعه و در قالب افزونه، در دسترس است. این رویکرد “ویژگی ها در قالب افزونه” به همکاران و توسعه دهندگان اجازه می دهد که به طور همزمان بر روی پروژه های خود کار کنند. شما می توانید این افزونه ها را در یک محیط توسعه یافته امتحان کنید. با این حال، از آنجا که بسیاری از آنها به شدت تجربی هستند، توصیه می کنم که آنها را در سایت های در حال کار استفاده نکنید.

روابط کاربری جدید برای مدیریت وردپرس

ما قبلا در مورد اینکه چگونه MP6 می تواند به آینده ی وردپرس تبدیل شود، نوشتیم. این امر هم اکنون رسمی شده است. افزونه ی MP6 در نسخه ی 3.8 به بخشی از هسته ی وردپرس تبدیل خواهد شد. این افزونه هم اکنون در سایتهای WordPress.com، استفاده می شود و شما می توانید با نصب این افزونه، آن را امتحان کنید. این افزونه به روابط کاربری مدیریت وردپرس یک ظاهر مدرن، بهینه و جلا داده شده که سزاوار آن است، می دهد.

wp-3-8-admin-ui

افزونه ی MP6 ویژگی یک رابط کاربری مدیریت کارآمد و بهبود یافته با آیکون های پهن و طرح های رنگی زیبا است. شما می توانید طرح های رنگی را از قسمت کاربران » شناسنامه شما انتخاب کنید.
رابط کاربری مدیریت پیش فرضی که هم اکنون وجود دارد، تنها همراه با دو طرح رنگی پیش فرض می اید که باعث می شود احساس باستانی بودن به بیننده تلقین کند، بنابراین این رنگ های جدید طراوت زای جدید یک تغییر خوب خواهد بود. MP6 از فونت Open Sans استفاده می کند که با وردپرس 3.8 به دست ما خواهد رسید. افزونه ی MP6 همچنین با پیشرفت های عالی برای دکمه ها، فرم ها، و ظاهر کلی رابط مدیریت می آید و آن را زیباتر و کاربر پسندتر می کند.

داشبورد جدید با پف کمتر(فلت)

در وردپرس 3.8، صفحه ی داشبورد نیز چهره ی بهتری خواهد داشت. بر اساس افزونه ی Dashboard، ارائه شده توسط @ lessbloat و تیمشان، داشبورد جدید وردپرس ابزارک های کمتر و مرتبط تری خواهد داشت.

به عنوان مثال، ابزارک لینک های دریافتی حذف خواهد شد. ابزارک ‘Right now’ با ابزارک ‘Activity’ جایگزین خواهد شد. عبارت QuickPress بر روی صفحه ی داشبورد به عبارت Quick Draft تغییر نام خواهد داد و بسیار هم ساده تر خواهد شد.

wp-3-8-dashboard-screen

پیشنمایشهای بهتر زنده از تم ها

صفحه ی نمایش تم در وردپرس کنونی بیش از حد متن دارد. وردپرس 3.8 افزونه ی تجربی تم (موسوم به Thx38) را برای هسته به ارمغان می آورد. این امر، صفحه ی نمایش تم را در بخش مدیریت وردپرس تغییر شکل خواهد داد. این افزونه صفحات تم بزرگتر و یک رابط کاربری رایگان درهم، خواهد داشت. جستجوی تم نیز به گوشه ی بالا و سمت راست صفحه نمایش منتقل شده است. برای امتحان این افزونه به عنوان یک افزونه بر روی وردپرس 3.7 و یا نسخه های قبل از آن، باید اول افزونه ی MP6 را نصب کنید.

wp-3-8-theme-screens

با تجربه کردن تم جدید این تجربه ای که از تم پیش نمایش به دست می آورید تا حد زیادی بهبود خواهد یافت. شما هنوز هم می توانید پیش نمایش تم وردپرس 3.7 را بدون فعال کردن یک تم ببینید. با این حال تجربه ی تم جدید، رابط کاربری بهتری را برای انجام این کار ارائه می دهد. شما می توانید به طور کامل نوار ابزار کناری را فرو بریزید و پیش نمایش تم فرو پاشی صفحه ی نمایش را ببینید. این یکی حتی بسیار سریع تر و زیباتر از صفحه ی تم های قبلی است.

wp-3-8-theme-preview

منطقه ی انتخاب ابزارک بسیار راحت تر و سریع تر

برای کاربران ابزارک ها ساده ترین راه به منظور کشیدن و رها کردن عناصر به نوار ابزارهای کناری و سایر مناطق ابزارکی از پیش ساخته شده، هستند. این به توسعه دهندگان تم اجازه می دهد تا تم هایی با مناطق ابزارکی از پیش ساخته شده ی متعدد، بسازند، بنابراین کاربران می توانند طرح بندی وب سایت مخصوص به خودشان را ایجاد کنید. با داشتن مناطق ابزارکی از پیش ساخته شده ی متعدد و هزاران ابزارک برای انتخاب و استفاده، گاهی اوقات کشیدن و رها کردن یک ابزارک در نوار ابزار کناری مناسب و درست، دشوار است.

wp-3-8-widget-chooser

در وردپرس 3.8، این مشکل با یک رابط کاربری جدید برای صفحه ی نمایش ابزارک ها، حل خواهد شد. صفحه ی نمایش ابزارک جدید به کاربران اجازه خواهد داد که به راحتی نوار ابزاری را که می خواهند ابزارک به آن اضافه شود، انتخاب کنند، بدون انکه مجبور باشند آن را در سراسر نوار ابزارهای مختلف بکشند. رابط ابزارکی جدید تمیزتر ، بدون درهم ریختگی و از نظر بصری جذاب تر، خواهد بود.

یک تم پیش فرض جدید – دوهزار و چهارده

دوهزار و چهارده تم پیش فرض جدید برای سال آینده خواهد بود که انتظار می رود در وردپرس 3.8 منتشر شود. این یک تم به سبک مجله ای با پشتیبانی برای محتوای های برجسته است که بتوانند دائما در سراسر سایت نمایش داده شوند. اگر سایت شما از تصاویر برجسته استفاده نمی کند، دوهزار و چهارده حتی بدون تصاویر برجسته نیز می تواند آن را زیبا و جذاب جلوه دهد.

twentyfourteen
تم دوهزار و چهارده به کاربران اجازه خواهد داد که بخش های دارای محتوای برجسته را، سفارشی کند. آنها می توانند یک طرح بندی به سبک توری انتخاب کنند و یا می تواننند آن را با طرح لغزنده داشته باشند. کاربران می توانید با اضافه کردن یک تگ در قسمت سفارشی کننده ی تم، انتخاب کنند که کدام محتوا باید برجسته باشد. پس از این تم دوهزار و چهارده به دنبال پست های تگ خورده خواهد گشت و آنها را در بخش محتواهای برجسته نمایش خواهد داد.

twentyfourteen-customizer

شما می توانید یک پیش نمایش از نسخه ی در حال ساخت این تم را در اینجا ببینید.
نمی توان گفت که ما طرفداران سرسخت این طرح بندی هستیم، اما علاقه مندیم که ببینیم چگونه شروع به رشد خواهد کرد. از آنچه که تا به اینجا به نظر می رسد، این تم طرفداران بسیاری خواهد داشت.

سایر ویژگی ها

یکی دیگر از ویژگی هایی که شدیدا منتظر آن هستیم، Omnisearch است. این یک قابلیت جستجوی مدیریت جهانی است که شما می توانید برای جستجوی رسانه ها، پست ها، صفحات، مطالب، فایل ها، افزونه ها و تم ها بر روی سایت وردپرس خودتان از آن استفاده کنید. این قابلیت در دست توسعه است و با وردپرس 3.8 نخواهد آمد.

اینها برخی از ویژگی های برجسته ی وردپرس 3.8 هستند که ما به انتظار آنها نشسته ایم. کدام یک از این ویژگی ها مورد علاقه شما هستند؟ دوست دارید چه چیزهای جدیدی در نسخه ی آینده ی وردپرس ببینید؟ لطفا با نوشتن نظراتتان، ما را در درک بهتر نیازهایتان کمک کنید.

با شروع عرضه این نسخه خدمات متفاوتی هم از تیم همیار وردپرس خواهید دید !

موفق و هر روز ورپرسی تر باشید !

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

352,042 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های آموزشی