افزونه های مفید و رایگان مدیریت وردپرس


Untitled-2

سلام!

محیط مدیریت وردپرس میشه گفت قلب وبسایت وردپرسی هستش!جایی که همه ی کارها رو از جمله: ویرایش،کنترل نویسنده و ویژگی های انتشار مطلب و همچنین سایر موارد مربوط به متن رو کنترل میکنه و تحت نظر داره.این ویژگی به صورت پیش فرض برای وردپرس به خوبی تعریف شده اما ممکنه شما دوست داشته باشید خصوصیات ویژه ی دیگه ای برای بهبود بخشیدن به پنل خود اضافه کنید.
هسته ی این ویژگی ها در وردپرس استفاده از افزونه ها می باشد.افزونه ها به شما این امکان رو میدن مه در وبسایت خود یک سری ویژگی و امکان رو داشته باشید. برای مثال،اگر شما یک وبسایت با 5 نویسنده دارید،حتماً می تونید از یک افزونه ی خوب برای مدیریت بهتر ویرایش مطالب و سرعت بخشیدن به فرآیند مقاله نویسی، بازبینی آنها، دیدن آن و انتشار استفاده کنید.همچنین وبسایت شما امکان ثبت نام رو میتونه داشته باشه حتی افزونه هایی میتونید نصب کنید که به کاربران خود اجازه ی دسترسی یا عدم دسترسی رو بدید.
امروز تصمیم گرفتم تعدادی از بهترین و کاربردی ترین افزونه ها رو برای بهبود وبسایت وردپرسی شما معرفی کنم. این افزونه های مدیریتی به صورت رایگان هستند و شما می تونید اونها رو دانلود کنید.

ارسال ها با برنامه ریزی و مدیریت
1- Editorial calander
افزونه ای بسیار عالی برای مدریت ارسال های شما می باشد.این افزونه یک صفحه ی تقویم مانندی در پنل مدیریتی شما اضافه میکنه که نشون میده طبق برنامه ریزی در هر روز چه مطلبی باید قرار بگیره.یعنی چندین مطلب رو به ترتیب زمانی مشخص میکنه.
با استفاده از این تقویم، این امکان رو دارید که به سرعت عناوین خودتون رو ویرایش کنید،زمان های انتشار رو مشخص کنید و وضعیت پست ها رو از حالت پیش نویس به حالت بازبینی و انتشار و یا زمانبندی شده در بیارید .همچنین می تونید محتوای پست ها رو با استفاده از ویرایش سریع تغییر بدید.
برای تغییر تاریخ هر پست با روش کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) می تونید این کار رو انجام بدید.ویژگی بارز این افزونه ایجاد جدول زمان بندی برای پست های شما می باشد!

plugin-1

دریافت افزونه ی Editorial calander

2- Peter’s Collaboration E-mail
افزونه ی بسیار جالبی برای ویرایش پست های ارسالی می باشد.زمانی که یک متقاضی مطلبی رو مرور میکنه، این افزونه با ارسال یک ایمیل خاص به کاربران مشخصی اجازه ی دسترسی به بازبینی متن رو میده.
برای بار اول که مطلبی تایید میشه متقاضی ایمیلی مبتنی بر اجازه ی دسترسی دریافت میکنه که میتونه آن را تایید کنه و بپذیره.اگر تغییری در پیش نویس متن ایجاد بشه،متقاضی میتونه اون رو بپذیره و یک لینک برای ویرایش اون ارسال کنه.

plugin-2

دریافت افزونه ی Peter’s Collaboration E-mail

3- Peter’s Post Notes
این فرم توسط توسعه دهنده ی افزونه ی قبلی ایجاد شده که افزونه ای بسیار ساده برای همکاری نویسندگان با یکدیگر در مطالب می باشد.با نصب این پلاگین یک باکس در کنار بخش انتشار ایجاد میشود که برای پست ها و صفحات می باشد.

plugin-3

دریافت افزونه ی Peter’s Post Notes

4- Content Audit
این افزونه به شما و به کارمندان شما این امکان رو میده که به سادگی مطالب قدیمی رو بازبینی کنین و مشخص کنین که کدامشان هنوز مرتبط هستند.این افزونه مستقیماً با پست ها، صفحات و رسانه ها کار می کند.این امکان به صورت اتوماتیک برای شما و برای نویسندگان ایجاد میشه.حتی می تونین با این افزونه مطالبی رو که احتیاج به سئو دارند،مشخص نمایید!

plugin-4

دریافت افزونه ی Content Audit

5- Edit Flow
یکی از قدرتمند ترین پلاگین های ویرایشگر در وردپرس می باشد. با این افزونه امکان ایجاد جدول زمانبندی برای مطالب وجود داره و همچنین می تونید وضعیت های سفارشی برای تعیین مرحله ی دقیق پست یا صفحه رو مشخص کنید،امکان بررسی نظرات بین نویسندگان و کاربران، اجازه ی انتشار و .. رو به شما می دهد.

plugin-5

دریافت افزونه ی Edit Flow 

6- wp Document Revisions
یک نوع سیستم سند مدیریتی است که امکان کار کردن تیمی و ویرایش پست و صفحات را می دهد.اعضای تیم می تونند صفحات گسترده،اسناد،تصاویر و … را ویرایش کنند.جزئیات مربوط به چگونگی ویرایش اسناد و تجدیدنظر درباره ی آنها ثبت می شود و حتی نظرات قدیمی تر نیز می توانند دوباره بازسازی شوند.حتی می توانید برای امنیت پروژه های خصوصی بر روی آنها پسوورد امنیتی قرار دهید.

plugin-6

دریافت افزونه ی wp Document Revisions

مدیریت عمومی 
7- adminimize
پلاگینی است که به شما این امکان رو میده که موارد غیرضروری رو در وبسایت خود پنهان کنید!برای اموری که نیاز به رویت شدن دارند و مواردی که احتیاجی به دیده شدن ندارند بسیار سودمند است.
شما قادر به تغییر تنظیمات آن هستید زیرا دارای تنظیمات کلی، پیشخوان،تنظیمات پست و … می باشد.

plugin-7

دریافت افزونه ی adminimize

8- Codepress Admin Column
این افزونه برای تنظیم کردن نمایش ظاهر تمامی پست ها و کاربران شما می باشد.به راحتی امکان تعریف ستون ها را در هر محیطی به شما میدهد.این افزونه به خوبی با پلاگین های مدیریتی کار میکنه!

plugin-8

دریافت افزونه ی  Codepress Admin Column

9- Admin Management Textended
ویرایشگری در محیط ایجکس رو برای ویرایش صفحات و پست ها در اختیار شما قرار میده!این افزونه به شما اجازه ی تغییر متن از حالت انتشار به حالت پیش نویس و بالعکس را می دهد.شما فقط کافیست تاریخ پست رو تغییر بدید.

plugin-9

دریافت افزونه ی  Admin Management Textended

10- WordPress Tweaks
با این افزونه شما امکان استفاده از ترفندهایی نظیر غیر فعال کردن نوار منوی مدیریت داشبورد،غیر فعال کردن آپلود فلش،پست تجدید نظر و… را دارید.

plugin-10

دریافت افزونه ی Wordpress Tweaks

11- WordPress Admin Bar Improve
این افزونه برای کنترل نوار منوی مدیریتی می باشد.به صورت پیش فرض نام سایت شما و لینک های آن میتونن غیر فعال بشن و شما میتونید نوار ثبت نام به همراه لینک و منو ایجاد کنید!

plugin-11

دریافت افزونه ی Wordpress Admin Bar Improve 

12- WordPress Post Format Admin UI
رابط کاربری را برای فرمت پست ها ایجاد می کند.هر برگ با تب برای فرمت خاصی از پست ها ایجاد می شود. برای مثال،تب موجود برای ویدئو زمینه های عنوان ویدئو و محیط نوشتاری برای این گونه تب ایجاد می کند.

plugin-12

دریافت افزونه ی Wordpress Post Format Admin UI 

13- Audit Trail
مفیدترین راه برای رسیدن به مسیر درست در وبسایت شما می باشد. این افزونه نشان می دهد که با اقدامات کاربران چه رویدادی صورت گرفته است.شما می تونید مسیر فایل ضمیمه شده،مدیریت مجموعه ها، دیدگاه ها،لینک ها و … را ببینید!

plugin-13

دریافت افزونه ی Audit Trail 

ظاهر پنل مدیریتی :

14- Custom Admin Branding
سریعترین راه برای علامت گذاری مشتری و کارمند در پنل مدیریتی می باشد.برای ایجاد و تغییر نوار مربوط به لوگو و لوگوی پانویس سایت به راحتی می توانید تنظیمات این افزونه را انجام دهید.

plugin-14

دریافت افزونه ی Custom Admin Branding

15- Fluency Admin
یکی از بهترین افزونه ها برای طراحی ظاهر پنل ادمین وردپرسی شماست!این افزونه به شما این امکان رو میده که لوگوی خودتون رو آپلود کنید و نوار مدیریتی و رنگ شمای اون رو تغییر بدید!

plugin-15

دریافت افزونه ی Fluency Admin

امنیت:

16- Login LockDown
افزونه ای بسیار حساس است که به کاربر فقط به تعداد دفعات مشخص و محدودی امکان امتحان رمز کاربری خود را می دهد و پس از آن اگر رمز اشتباه بود آی پی او را مسدود میکند!

plugin-16

دریافت افزونه ی Login LockDown

17- Secure WordPress
افزونه ی امنیتی است که به شما امکان استفاده از یک سری ترفند امنیتی رو میده. این ترفندها شامل صفحه ی اول وبسایت را به دایرکتوری پلاگین متصل می کند.حذف شماره ی ورژن نصب شده در وبسایت شما و مسدود کردن نمایش وبسایت های مضر!

plugin-17

دریافت افزونه ی Secure WordPress

18- Wp Security Scan
این افزونه یکی دیگر از افزونه های امنیتی می باشد که برای حفظ امنیت وبسایت شما بسیار مفید است.یک سری اطلاعات در رابطه با چگونگی ایجاد وبسایتی امن شامل چگونگی استفاده از فایل های مهم در دایرکتوری و برخورد با دیتابیس و همچنین نام کاربری و روز عبور پنل مدیریتی را در اختیار قرار می دهد.

plugin-18

دریافت افزونه ی Wp Security Scan 

19- Private Message WordPress
افزودن یک سیستم پیغام ساده که به کاربران شما برای ارتباط با یکدیگر و ارسال پیغام دسترسی می دهد.تعداد پیغام ها و غیر فعال کردن پیغام ها را نیز به شما می دهد. میتوان گفت بهترین راه برای ارتباط بین کارمندان و بازدیدکنندگان می باشد.

plugin-19

دریافت افزونه ی Private Message WordPress

20- Dashboard Notepad
با این افزونه می تونید یک ویجت داشبورد برای پنل وردپرسی خود بسازید. میتوانید مشخص کنید کدام گروه های کاربر می توانند ویجت و گروه ها را ویرایش نمایند.

plugin-20

دریافت افزونه ی Dashboard Notepad

مدیریت کاربر 

21- User Spam Remove
برای تمامی کسانی که با ثبت شدن اسپم ها مشکل دارند بسیار کاربردی می باشد.این افزونه برای به صورت اتوماتیک اسپم ها را حذف نموده و دیگر اجازه ی بازگشت به آنها را نمی دهد.

plugin-21

دریافت افزونه ی User Spam Remove

22- Wp-CMS Post Control
این افزونه برای پنهان کردن بعضی گروه های کاربری مفید می باشد.هسته ی عملکرد این افزونه غیر فعال کردن ذخیره سازی،آپلود فلش،محدودیت در تجدید نظر کردن می باشد.این افزونه تقریباً شبیه به Adminimize عمل می کند اما بسیار ساده تر می باشد!

plugin-22

دریافت افزونه ی Wp-CMS Post Control

23- User Role Editor
یکی از مشهور ترین افزونه های عمومی در زمینه ی قابلیت های نقش می باشد. ویرایشگر نقش به کاربران اجازه می دهد تا قابلیت های هر گروه کاربر رو تغییر بده! این امر برای محدود کردن گروه های کاربری خاص و دادن مسئولیت های محدود به آن ها بسیار مفید می باشد.

plugin-23

دریافت افزونه ی User Role Editor

24- Members
شبیه به افزونه ی قبلی، این افزونه نیز اجازه ی کنترل گروه های کاربری و شخصی را به شما می دهد.

plugin-24

دریافت افزونه ی Members 

25- Three Wp Activity Monitor
اجازه ی مشخص کردن و فعال سازی مسیرها را در وبسایت به شما می دهد. این پلاگین حتی به شما نحوه ی وارد شدن و وارد نشدن کاربر را نشان می دهد.

plugin-25

دریافت افزونه ی  Three Wp Activity Monitor

مدیریت پایگاه داده :

26- wp-DBMANAERE
این افزونه برای دیتابیس شما بسیار مفید می باشد که اطلاعاتی درباره ی دیتابیس به شما می دهد.شما می تونید با این افزونه از دیتابیس خود یک بک آپ گیری کنید.

wp-dbmanager

دریافت افزونه ی wp-DBMANAERE

سئو :

27- All in one Seo Pack

افزونه ای است که کار با آن بسیار راحت و روان می باشد که با یک باکس کار میکند.

plugin-27

دریافت افزونه ی All in one Seo Pack 

28- WordPress Seo By Pack
این افزونه به شما امکان تنظیم عنوان صفحه،تغییر قوانین و ساخت نقشه سایت را می دهد. همچنین وظیفه ی اصلی آن سئو کردن وبسایت می باشد.

plugin-28

دریافت افزونه ی Wordpress Seo By Pack 

سرعت و کارایی:

29- W3 Total Cache
این افزونه توسط بسیاری از شرکت های میزبانی وب و وبلاگ های بزرگ توصیه شده است.یکی از بهترین راه ها برای ذخیره ی صفحات و سرعت عملکرد وب محسوب میشود.

plugin-29

دریافت افزونه ی W3 Total Cache

30- Wp Super Cache
این افزونه ی محبوب کاربرانی است که با صفحات استاتیک HTML کار می کنند. راه اندازی این افزونه بسیار آسانتر از افزونه ی W3 Total chache می باشد و همچنین کار با تنظیمات آن بسیار آسان است!

plugin-30

دریافت افزونه ی Wp Super Cache

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

398,943 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. شما این امکان رو میدن (مه)در وبسایت خود یک سری ویژگی

  بهاره خانم از شما انتظار نمیرفت که مقالاتتون رو قبل از اسکن کردن منتشر کنید !

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مقاله قدیمی هستش و به اندازه حال حاضر روی نگارش تاکید نداشتیم. به هر حال به مرور زمان پیشرفت صورت میگیره.
   به هر حال ممنون از تذکرتون

 2. سلام وقت بخیر.

  من میخواهم مثلا نویسنده سایت من به یکسری افزونه خاص و یکسری دسته خاص و یکسری نوشته خاص و … دسترسی داشته باشه، با این افزونه(user role editor) چجوری میتونم اینکارو انجام بدم یا استفاده از افزونه دیگری را پیشنهاد میکنید؟؟؟

  و سوال دیگه من این هست که من میخوام بین کسانی که عضو سایت هستند و کسانی که عضو سایت نیستند، تفاوت باشه، مثلا کسی که عضو سایت هست بتونه فیلم دانلود کنه، به پست ها امتیاز بده و …… ولی کسی که عضو نیس نتونه اینکارارو انجام بده و پیغام بگیره که باید عضو شوید…..
  اینجورر کار هارو چجوری میتونم انجام بدم؟؟؟؟؟

 3. salam
  mishe seit mano seo konied

 4. سلام وقتتون بخیر
  من چطور میتونم سایتی که به صورت اختصاصی نوشته شده رو به وردپرس تغییر به صورتی که هیچکدوم از مطالبم از بین نره جایی خونده بودم چند وقت پیش که برای تغییر قالب از جوملا به وردپرس یه افزونه هست منتها برای cms ای که اختصاصی نوشته شده باید چکار کرد ممکنه راهنمایی بفرمایید؟
  با سپاس از شما

 5. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من یه سوال داشتم شرمنده نمیدونستم کجا باید بپرسم اینجا میپرسم

  من میخوام پست های قالبم به این شکل در بیان مثل پست های شما به حالت مربع های کنار هم

  http://www.axgig.com/images/85511679045234217164.jpg

  با افزونه این امکان وجود داره؟
  و اگه تغییر کد نیاز داره ممنون میشم راهنمایی کنید منو
  من از قالبه axis استفاده میکنم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه از visual composer استفاده کنید میتونید چنین امکانی ایجاد کنید به شرطی که با قالب شما سازگار باشه

 6. من نیاز دارم که پنل مدیریتی وردپرسم بعد از 5 دقیقه عدم فعالیت کار بر رو از فعالیت باز دارد و کاربر مجبور باشه دوباره یوزر و پس رو بزنه

 7. عالی و مفید خیلی ممنون.

 8. salam khastam begam vaghan khaste nabashid. haminke vaght mizarid kheyliye. besyar karamad bod.

 9. با سلام
  جدیدا در وب سایت بنده اسپمر های کامنت خیلی زیاد شده
  لطفا یک افزونه کاربردی برای جلوگیری از این اسپمر ها معرفی کنید
  باسپاس

 10. W3 Total Cache این افزونه خیلی باحالهههههههههههههههههههههههه

  • عالی نه بدک نیست

 11. خیلی جالبه بهار خانوم انگار بشدت عاشق افزونه Yosat هستند و کاملا از all in one seo متنفرند چون این افزونه رو فقط یک باکس معرفی کردند.

  پیشنهاد میکنم ورژن Premium پلاگین all in one seo رو دریافت کنید تا بفهمید که yosat در برابرش پشیزی نیست.

 12. این یکی از بهترین پست های همیار وردپرس بود! لطفاً روی معرفی افزونه های تخصصی بیشتر کار کنید! من خودن 5 افزونه این صفحه رو بر حسب نیاز نصب کردم! از خانم بهار هم تشکر می کنم بابت پست های مفیدشون! اما ایشون کمتر تخصصی کار می کنن! لطفاً به این جور مطالب بیشتر بپردازید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تشکر ، امیدوارم برای تمامی دوستان مفید باشه
   چشم اگه زمان اجازه بده حتماً با مطالب این چنینی در خدمت شما خواهم بود
   با احترام

  • سلام بهار خانم
   من از وب سایت شما استفاده کردم وکارتون عالیه وب سایت من تازه تاسیس است و در اولین فرصت که قالب ماندگاری گیر آوردم لینک وبتون را به وبسایتم اضافه خواهم کرد

دوره‌های آموزشی