25 اشتباه رایج وردپرسی ها

25
هر کس اشتباهاتی دارد. اسکار وایلد به خوبی می گوید: “تجربه نامی است که ما به آسانی به اشتباهاتمان می دهیم “. تجربه یک معلم بزرگ است و هر کس از اشتباهات خود یاد می گیرد.اگرچه تاثیر یادگیری از اشتباهات دیگران بیشتر است. در این مقاله، ما 25 خطاهای رایج وردپرس را که بسیاری از افراد انجام می دهند به اشتراک می گذاریم. امیدوارم شما از این راهنما برای جلوگیری از ایجاد همان اشتباهات وردپرس استفاده کنید.

1. انتخاب پلت فرم اشتباه

 

wordpress
سوتفاهم های زیادی بین سایت های وردپرس باهاست جداگانه و وبلاگ رایگان در سرویس دهنده های وبلاگ وردپرسی وجود دارد. اغلب مردم این دو را به اشتباه می گیرند ، و آن یک اشتباه بسیار رایج است. گاهی اوقات کاربران فقط می خواهند یک وبلاگ ساده و شخصی ایجاد کنند، و مشکل آنها هزینه های دوره ای در محدوده زمانی معین مثلا ماهیانه و سالیانه برای مدیریت سایت وردپرس با هاست جداگانه است. در آن طرف قضیه ( وبلاگ رایگان در سرویس دهنده های وبلاگ وردپرسی )، کاربران با ایجاد یک وبلاگ رایگان وردپرس می خواهند کل سایت خود را کنترل کنند , پلاگین دلخواه نصب کنن و درآمد زایی کنند که این کارها در وبلاگ رایگان امکان پذیر نیست. این تا حد زیادی یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که ما در میان کاربران خود می بینیم.

 

2. خرید بیشتر از آنچه که شما نیاز دارید

هاست و دامنه وب تمام چیزی است که شما برای شروع یک سایت وردپرس با هاست جداگانه واقعا به آن نیاز دارید. اگرچه، بسیاری از این ثبت دامنه ها که برای تشویق به خرید خدمات دیگرهستند، بی فایده است. این کار ، صاحبان کسب و کار کوچک را سردرگم می کند. برخی از این خدمات عبارتند از: ثبت نام خصوصی، ایمیل های مارک، SSL، ثبت نام 5 سال و غیره.
شما ثبت نام خصوصی را نمی خواهید. یکی از مشتریان ما ثبت نام خصوصی با Godaddy داشت، و او دچارمشکل بزرگی برای انتقال نام بعد ازآن شده بود. ما مجبور به ارسال گواهی نامه ی رانندگی، مقاله از الحاق برای شرکت و دیگر اطلاعات محرمانه فقط برای انتقال دامنه شده بودیم. برای ایمیل های برند، شما نرم افزار گوگل وب را دارید. در اکثر موارد، شما نیاز به SSL ندارید. هیچ دلیلی برای شما برای پرداخت به ثبت دامنه های 5 ساله وجود ندارد. اگر شما تصمیم به تغییر کسب و کار گرفته اید نتیجه چیست؟ شما همه پول را از دست داده اید. علاوه بر این، شما احتمالا با تخفیف مجدد قادر به صرفه جویی پول بیشتری خواهید بود.

3. بک آپ نگرفتن از وردپرس

 

safe-ios
ما همیشه این اشتباه را انجام میدهیم که از وردپرس خود بک آپ نمیگیریم فقط زمانی به فکر این کار میفتیم که به مشکل خورده باشیم و برای حل مشکل به بک آپ نیاز پیدا کنیم . ما باید به کاربرانمان توصیه کنیم که همیشه از وردپرس خود بک آپ خودکار تهیه کنند . این بک آپ میتواند به دو روش رایگان وپولی باشد.

4. نادیده گرفتن به روز رسانی وردپرس

در یک یا دیگر زمان ها، ما ترس از به روز رسانی داشته ایم. گاهی اوقات، ما به سادگی به روز رسانی سایتی که ما خود صاحب آن هستیم را فراموش می کنیم به خاطر اینکه آن را به طور صحیحی مدیریت نمی کنیم. این می تواند باعث ایجاد مشکل در زمانی که یک باگ امنیتی پیدا شود و یا زمانی که سایت شما هک شده باشد ، شود.ما اخیرا مجبور به به روز رسانی یکی از مشتریان از وردپرس 2.9.2 شدیم. درسی که در اینجا آموختیم این است که هرچه شما صبر کنید ، مشکل به روز رسانی بزرگتر می شود. به روز رسانی از یک ورژن به ورژن بالاتر کار مشکلی نیست. این عمل با فشار دادن یک کلید امکان پذیر است. اگر تم و پلاگین های شما به درستی کدگذاری شده باشند, سایت شما به کار خود ادامه خواهد داد.دوباره می گوییم که خوب است که همیشه سایت خود را به روز رسانی کنید و از بروز بودن آن لذت ببرید .

5. استفاده از یک favicon پیش فرض

 

stickermule-favicon
Favicons، آیکون های کوچکی هستند که در کنار عنوان صفحه در پنجره مرورگر شما وجود دارند. بسیاری از مبتدیان به طور کامل faviconهای خود را نادیده می گیرند، بنابراین سایت های آن ها معمولا favicon هایی از فراهم کننده های هاست مانند Bluehost و یا ازکمپانی سازنده تم آن ها مانند Genesis را دارند.از favicon به عنوان یک کارت هویت وب سایت خود یاد کنید. اگر آن را ندارید ، هم اکنون آن را تغییر دهید.

6. به روز رسانی فایل functions.php بدون داشتن دسترسی به FTP

همه ما حداقل یکبار دچار مشکل شده ایم زمانی که به طور نادرست کدی را در فایل functions.php تم خودمان از ادمین وردپرس جابجا کرده ایم.چه مشکلی بدتر از آن می خواهد به وجود آید اگر شما دسترسی به FTP ندارید و یا طرز استفاده ازآن را نمی دانید. ما همچنین توصیه می کنیم که قبل ویرایش پوسته از قسمت ویرایشگر مدیریت , از داشتن مشخصات ftp خود مطمئن شوید .

 

7. دسته بندی بیش از حد

 

dribbble
وردپرس ، ایجاد دسته بندی را برای کاربربسیار آسان کرده است .در اغلب موارد این دلیلی است که چرا مردم دسته بندی هایی را برای هر سایت ایجاد می کنند. همه ما قبلا از این مسیربرای یاد گرفتن و تغییر دادن هر چیز برای اضافه کردن ساختاری مناسب در سایتمان عبور کرده ایم.

 

8. پیوند یکتای شما تنظیم نشده است

برای مدت زمان مدیدی ، مردم به سادگی از پیش فرض های ساختاری URL استفاده می کنند. این هم برای جستجو گرها و هم برای کاربران بد است. در هنگام نصب وردپرس از به روز رسانی ساختار پیوند های یکتا با مراجعه به تنظیمات، پیوند یکتا مطمئن شوید.

 

9. نادیده گرفتن تنظیمات سئو

در هنگام نصب وورپرس، آن به شما گزینه ای برای جلوگیری از index کردن سایتتان توسط ربات های موتور جستجوگر را می دهد. در طی مراحل توسعه ، مردم اغلب گزینه چک را فعال می کنند. مشکل از آنجایی به وجود می آید که آن ها غیر فعال کردن گزینه چک را فراموش می کنند . که این به این معنی است که سایت آن ها هرگز index نمی شود.
ما کاربران مختلفی داشته ایم که در زمان طراحی مجدد تم، index تمامی سایت را از دست داده اند.
یکی دیگر از چیزهای ساده ای که ما متذکر می شویم این است که کاربران مبتدی از تنظیمات جستجوگر برای صفحات و پست های وبلاگ چشم پوشی می کنند . نصب یک پلاگین مانند WordPress SEO by Yoast ، تنها کافی نیست. شما باید به طور مرتب متا تنظیمات خود را به روزرسانی کنید.

 

10. تغییر آدرس سایت و از دست دادن تمام ترافیک

چه تعداد از شما از اولین دامنه ای که ثبت نام کرده اید متنفر هستید و می خواهید آن را تغییر دهید زمانی که تصمیم جدی در وبلاگ نویسی گرفته اید؟ بله، این برای همه ما اتفاق می افتد . چه چیزی می تواند بدتر از تغییر دادن آدرس سایتتان بدون در نظر گرفتن قدم های مناسب باشد که می تواند موجب کاهش قابل توجهی در ترافیک ودرآمد شود.

 

11. نصب نکردن یک پلاگین کش

pagecache
تعداد زیادی از مبتدیان نمی دانند که کش چیست که خود آن شرح می دهد که چرا آن ها یک پلاگین کش نصب نمی کنند. ما در اینجا توضیح داده ایم که چرا از W3 Total cache استفاده می کنیم. به عبارتی مختصر، کش این اجازه را به شما می دهد که سرعت سایت خود را بالا برده و از هر کاهش یک مرتبه آن در هنگام برخورد به حجم قابل توجهی از ترافیک جلوگیری می کند.

 

12. انتخاب تم وردپرس از یک منبع نامناسب

ما به تعداد زیادی از کاربران مبتدی برای حذف ویروس سایتشان، زمانی که با لینک های مخرب آلوده شده بود ، کمک کرده ایم. این در زمانی اتفاق می افتد که شما تم وردپرس خود را از یک منبع نامناسب دانلود کنید. برخی از قوانین که ما از آن پیروی می کنیم، عبارتند از :
1. فقط تم رایگان وردپرس را از WordPress.org دانلود کنید.
2. از یکی از ارائه دهندگان مورد اعتماد استفاده کنید.

  عملیات بهینه سازی در وردپرس با افزونه WPSSO

 

13. نداشتن یک فرم تماس

در یک یا دیگر زمان ها، همه ما یک صفحه تماس ایجاد کرده و به سادگی تمامی ایمیل های خود را در آن لیست کرده ایم. بعد از چند ماه متوجه شده ایم که صندوق پستی مان شروع به دریافت قابل توجهی از ایمیل های اسپم کرده است. بله ، این زمانی است که شما به دنبال راه حل پیدا کردن فرم های تماس هستید. ما به شدت استفاده از فرم ساز پیشرفته را توصیه می کنیم به خاطر اینکه آن به شما اجازه ایجاد هر نوعی از فرم( فرم تماس ، فرم اشتراک، فرم ثبت نام، نظرسنجی و غیره) را می دهد.

 

14. آمارگیر نصب و راه اندازی نشده است

اغلب ما ایمیل هایی از کاربران در ارتباط با افزایش سهم رسانه اجتماعی آن ها و ترافیک سایت دریافت کرده ایم. هنگامی که از آن ها از اینکه در حال حاضر در کدام مرحله هستند پرسیده ایم، آن ها با ذکر تعداد کاربران پیروی کننده شان در تویتر پاسخ داده اند. در اغلب این مواقع کاربران Google Analytics را نصب نمی کنند.
Google Analytics این امکان را به شما می دهد تا بینش های مختلفی در ارتباط با سایت خود دیده و از حیطه وسیعی برای بهبود آن استفاده کنید.

 

15. نوشتن در Microsoft Word

ما بیش از حد به نوشتن بر روی یک نرم افزار مانند مایکروسافت ورد عادت کرده ایم. حتی شده زمانی که کامپیوتر خاموش شده و شما تمامی اطلاعات خود را از دست داده اید؟ یا زمانی که مقاله خود را از ورد به مکان مورد نظر انتقال داده و با اضافه شدن تعداد زیادی از کارکترهای عجیب و غریب برخورد کرده اید. بله، یک گزینه انتقال از ورد در ویرایشگر ویژوال وردپرس وجود دارد. اما ما همیشه استفاده از ویرایشگر وردپرس را به خوانندگان خود توصیه می کنیم. وردپرس یک قابلیت ذخیره سازی خودکار هم دارد. بنابراین پست های شما بدون انجام هیچ عملی ذخیره می شود. ویرایشگر وردپرس حتی امکان بازنگری و برگرداندن به نسخه های قبلی این ورژن را به شما می دهد.

 

16. برچسب وبلاگی دیگر با وردپرس

وردپرس به عنوان پیش فرض برچسبی تحت عنوان وبلاگی دیگر با وردپرس را در هنگام نصب هر وردپرس می افزاید. در اغلب موارد مبتدیان اطلاعی از آن ندارند. بنابراین آن ها آن را تا زمانی که متوجه نمایه آن در گوگل شوند تغییر نمی دهند. شما می توانید با رفتن بر روی گزینه تنظیمات- عمومی این برچسب را تغییر دهید.(این مورد در وردپرس فارسی مشاهده نشده )

17. حذف نکردن صفحه نمونه

در گذشته یک پیش فرض درباره صفحه وردپرس وجود داشت ، اما اکنون آن تحت عنوان صفحه نمونه پیش فرض وجود دارد، یک جستجوی سریع در گوگل این را نشان می دهد که در حدود 1/1 میلیون سایت همچنان این پیش فرض را دارا می باشند. اغلب کاربران چیزی درباره آن نمی دانند و یا به سادگی نمی خواهند آن را حذف کنند.

 

18. شکست در ارتقا دادن نظرات

در اغلب موارد هنگامی که توسعه دهندگان یک سایتی را برای یک کسب و کار کوچک راه اندازی می کنند. آن ها با با یک شکست ارائه آموزش مناسب مواجه می شوند. این به دلیل آگاهی نداشنت مشتریان از نحوه مدیریت سایت وردپرسشان رخ می دهد. هنگامی آن ها آن را تشخیص می دهند که با حجم زیادی از کار برای بهبود ان مواجه می شوند. یکی از کاربران با این مشکل مواجه شده و هنوز درگیر بهبود آن می باشد. اگر شما تمایلی به داشتن نظرات بر سایت خود ندارید به سادگی می توانید آن را با استفاده از گزینه غیرفعال کردن افزودن نظرات ، غیر فعال کنید.

 

19. خطا در هنگام اتصال به پایگاه داده

این کمتر یک اشتباه است و در اغلب موارد خطا محسوب می شود. اما این خطا می تواند به هنگام یک اشتباه رخ دهد. جاییکه شما از یک پسورد مشابه هم برای پایگاه داده خود و هم برای رمز عبور پنل خود استفاده کرده اید؟ اگر انجام داده و آن پسورد را تغییر داده اید. در این زمان سایت وردپرس شما با یک خطا در هنگام اتصال به پایگاه داده مواجه می شود. به همین دلیل است که شما همیشه باید یک کاربر پایگاه داده خاص ایجاد کنید. این خطا می تواند به دلایل دیگر نیز به وجود آید.

 

20. صفحه سفید مرگ

اگر شما بالای 18 سال سن دارید، پس شما صفحه آبی مرگ را بر روی سیستم خود تجربه کرده اید. وردپرس یک خطای مشابه تحت عنوان صفحه سفید مرگ دارد. این زمانی اتفاق می افتد که شما یک تم با یک پلاگین نامناسب که بیش از ظرفیت محدود حافظه سایت شماست را نصب کرده اید. شما در بسیاری از موارد می توانید با اضافه کردن محدودیت حافظه برطرف کنید.

 

21. آرشیو طولانی به هم ریخته

هنگام شروع با وردپرس ، ویجت آرشیو بسیار خوب به نظر می رسد. به خاطر اینکه آن ها تمام ماه هایی که شما وبلاگ نویسی کرده اید را نشان می دهد. بعد از یک سال این آرشیو به هم ریخته و آزاردهنده به نظر می آید که این خود موجب طولانی تر شدن نوار ابزار شما می گردد که خیلی مناسب نیست. در همچین مواردی شما مایل به ایجاد یک آرشیو سفارشی می باشید.

 

22. ذخیره نکردن تصاویر برای وب

به عنوان مبتدی ، ما اهمییتی به عملکرد، فضای ذخیره سازی و چنین مواردی نمی دهیم و این به دلیل آپلود تصاویر غیر بهینه می باشد. با کسب تجربه بیشتر به این تشخیص می رسیم که می توانیم تصاویر را با حجم کوچکتری نیز آپلود کرد. اگر ما فقط آن را برای استفاده در وب فشرده کنیم. در اغلب این موارد کیفیت تصاویر نیز از بین نمی رود. فتوشاپ دارای گزینه ای برای ذخیره سازی در وب سایت می باشد. JPEG mini نیز ابزار مناسبی است که به شما اجازه انجام این کار را به خوبی می دهد.

 

23. در نظر نگرفتن امنیت

در اغلب موارد کاربران به امنیت سایتشان تا زمانی که حک شوند ، اهمیتی نمی دهند. به همین دلیل است که آن ها در همان ابتدا پشتیبانی از سایت خود تهیه نمی کنند. ما قویا توصیه می کنیم که شما سعی به بهبود امنیت وردپرس خود کنید. کارهایی که شما می توانید انجام دهید، عبارتند از:
ایجاد یک پشتیبان گیری
نصب Limit Login Attempts
استفاده از Two Factor Authenitication با Google Autheniticator
شروع به استفاده از Sucuri

24. تهیه دیسک برنامه نویسی از هر چیزی

اغلب کاربران تمایل به تهیه یک دیسک برنامه نویسی در صفحه قالب سفارشی خود می کنند. انجام این کار نادرست نمی باشد . اما همین چیزها مدیریت سایت را سخت تر می کند. یکی از دلایل استفاده مردم از وردپرس ، استفاده آسان از آن می باشد. اگر شما از هر چیزی یک دیسک تهیه کنید، یعنی هدف آن با شکست مواجه شده است. به همین دلیل است که شما باید سعی در استفاده از برنامه نویسی با بهترین شیوه ها و استانداردها نمایید.

25. یاد نگرفتن بیشتر

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شما می توانید ایجاد کنید ، یاد نگرفتن بیشتر درباره پلت فرمی است که از آن استفاده می کنید. هر روز پلاگین و راه حل های جدیدی به وجود می آید. بعضی از آن ها به طور قابل توجهی نحوه انجام کارهایی که در گذشته انجام می شدند را بهبود می بخشند. به همین دلیل است که ما به خوانندگان خود یک تلاش آگاهانه برای یادگیری و درگیری بیشتر راجع به وردپرس توصیه می کنیم. آسان ترین راه برای انجام آن می تواند خواندن منظم همیار وردپرس باشد. عضویت در خبرنامه ما از طریق نوارابزار کناری امکان به روز بودن و دسترسی به تمام ابزارهای مفید و مناسب را به شما می دهد.

شاید شما هم مثل من مرتکب برخی از این اشتباهات شده باشید … اشکال نداره دیر نشده و همین الان برای جبرانش اقدام کنید

کامبیز حضرتی … منتظر مطالب بیشتری از من باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. وردپرس دات کام خیلی وقته که امکان اپلود تم و پلاگین رو اضاف کرده و فقط باید کمی خرج کرد خوبی هاست پولیش اینکه بدون محدودیته و سایت های بزرگ خبری از وردپرس دات کام استفاده میکنن. شما مقداری پرداخت میکنید و دامین تا زمانی که هزینه هاست رو بدین رایگان هست. این مناسب سایت های بزرگ مقله دانلود فیلم سریال هم هست.

 2. با عرض سلام
  من چطوری میتونم تنظیمات بخش خواندن رو به حات اولش برگردونم ؟
  اسلایدر بالای سایتم از بین رفته و پوستم واکنشگرا شده

 3. سلام
  بخش سفارشی سازی قالب e store آیتمهاش نیست دیگه قبلا بود الان چند وقتیه فقط یک آیتم برای ویرایش فعاله ؟؟؟؟
  اگه ممکنه راهنماییم کنید
  سپاس

 4. با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک قالب دارم وقتی که تنظیمات آن را تغییر می دهم اعمال نمیشه باید چه کار کنم تا مشکلم حل بشه

 5. سلام خسته نباشید ،یه سوال داشتم
  سایت وردپرسی من قسمتی از کلمات تنظیماتش محو شدن به صورتی که وقتی میخوام نوشته جدید بزارم گزینه به روز رسانی دیگه وجود نداره
  منو ها هستن فقط نوشته هاشون و بعضی گزینه هاشون پاک شدن
  لطفا کمکم کنید

 6. سلام…من تموم مراحل نصب رو کامل انجام میدم ولی تو یه مورد اشکال دارم
  بعد نصب وقتی که میخوام وارد سایت بشم یه قسمتی میاد به نام Directory Listing که تو این گیر میکنه وحتما باید روی فلدر وردپرس کلیک کنی تا بتونی واردش بشی..
  اگه همیار ورد پرس هستید کمک کنید….اگه مستقیم به ایمیلم پیام بزنید خیلی ممنون میشم…

 7. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  میخواستم ببینم راهی هست که هنگام ثبت پست و یا بروزرسانی صفحات وردپرس، آمار بازدید سایت افزایش پیدا نکنه؟

 8. سلام من منظور حرفتون نشدم از این بابت که گفتید , صفحه نمونه رو باید حذف کنیم یا نه؟

 9. ممنون از شما بخاطر سایت خوب و پرکاربردتون

 10. سلام
  بسیار ممنون بابت سایت خوبتون و توضیحات فوق العادتون
  من یه سوال داشتم که اگه بتونید کمکم کنید بسیار ممنون میشم
  بنده سایتی دارم تحت وردپرس که باکس های توضیحات باید کلیک بشن تا نمایش داده بشه، اما وقتی موس روش میاد هی جابجا میشن و کلیک کردن روشون سخته
  ادرس اون قسمت رو میزارم ببینید لطفا و اگه میتونید کمک کنید
  بسیار ممنون

 11. مرسی
  چه سایت خوبی دست و پا کردید

 12. سلام
  من یه سوال دارم
  من تمومه تاریخ های انتشار پست هام به طور پیشفرض تبدیل شده به سال 777
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

 13. سلام یک مشکل دیوانه کننده دارم لطفا کمکم کنید
  در پایین صفحه قسمت صفحات بیشتر وقتی مثلا صفحه 2 رو انتخاب میکنم با پیغام این صفحه وجود نداره مواجه میشم باید چیکار کنم ؟
  قالب مولتی نیوزو استفاده میکنم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سایتتون خیلی سنگینه واقعا! خیلی امتیاز بدی محسوب میشه برای سایت.
   یکبار قالبتون رو عوض کنین و ببینید باز این مشکل رو دارید یا نه!

 14. با سلام و خسته نباشید خطایی index of و لینک پایین داره cgi-bin مربوط به چیست چیکار باید کنم درست شه لطفا راهنمایی کنید

 15. اگر بخوایم تو قالب ویرایش کنیم بهتره قبلش پشتیبان تهیه کنیم. چطور باید این کارو کرد؟ از خود وردپرس یا از هاست؟ برای یک مبتدی میشه واضح تر راهنمایی کنید. مرسی

 16. بسیار عالی

 17. سلام من یه مشکل دارم و اعصابمو خورد کرده
  وقتی نوشته جدید میزارم تو سایت و میرم به صفحه وبلاگ نظم نوشته ها به هم میخوره
  مثلا نوشته تازه بزرگتر میشه و توی یه خط منظم قرار نمیگیرن
  لظفا راهنماییم کنین اسم قالبم unik

 18. سلام
  لینکهای موجود در این مطلب خطای 404 میدن

 19. ممنون بابت مطلب تون.

 20. 6 سال عضو همیار وردپرس

  بسیار بسیار مفید بود. سپاس

 21. سلام سایتتون واقعا عالیه و چیزهای جدید ازش یاد گرفتم خیلی زیاد
  دوست عزیز من یک مشکل دارم و اونم اینه وقتی کاربرانم روی tag یا همون کلمات کلیدی کلیک میکنند به صفحه اول میروند و این در مورد گوگل هم صدق میکنه یعنی کلمات کلیدی من ایندکس شدن ولی صفحه اوبل میاره بالا بجای اون
  ممنون میشم از طریق ایمیل به من اعلام کنید باید چیکار کنم
  بسیار ممنون از سایت خوبتون

 22. ممنون از سایت زیباتون
  مرسی

 23. عالی بودش ممنون بابت افزونه های جلئگیری از حک

 24. ترجمه ی نسبتا ضعیفی داشت یعنی واضح بود که از یه سایت دیگه خیلی سریع ترجمه شده اما به هر حال خوب بود

 25. ممنون بابت تمامی زحماتی که برای این سایت می کشید.

 26. کامبیز جان ازت متشکرم که با کلام شیوات ما رو راهنمایی میکنی .

 27. سلام یه مشکل برام پیش اومده. اگه کسی برای بار اول آدرس سایت و بزنه یسری علامت سوال و علامت های بهم ریخته بجای صفحه نشون میده و باید صفحه ریلود بشه تا نشون داده بشه.
  اگه میشه راهنمایی کنید….

 28. هرگز وردپرس به پای دیتالایف نخواهد رسید. 6 ساله کار من وردپرس و دیتالایف هست.
  با این همه بهینه کردن و غیره… هنوز که هنوزه یکی نیوده محیط سنگین و سی پی یو خوره وردپرس رو درست کنه. حتی تمام بدبختی های وردپرس سر پیوند یکتا و محیط مدیریت اون هست.
  تجربه میگه دنبال وردپرس نرید. فقط و فقط دیتالایف. همین و بس.
  موفق باشید. 🙂

 29. درود . ممنون از پست پر بارتون . خوب درست هستش برای مثال من که دروپال استفاده میکنم واقعا برای اپدیت ورژن 6 به 7 دچار مشکل شدم . شما ببینید افزونه taxonomy که در هسته نبود به هسته اضافه شد و باعث شد که من یه اکسپورت xml از محتوای سایت بگیرم و به صورت دستی فایل ها و تصاویرم رو نجات بدم و بعد نصب دوباره دروپال . وردپرس سیستم وبلاگ دهی خوبی هستش در واقع حرف علی اقا که میگن پلترفم رو درست انتخاب کنید خیلی درسته . برای مثال واقعا برای یک صفحه معرفی porufolio نیاز به پیاده کردن یک cms یا cmf نیست . برای وبسایتم همینه واقعا دردسر توسعه و کد نویسی که حالا وردپرس رو خیلی تخصصی بکنیم خیلی زیاد هستش در واقع در دروپال بعضی اوقت بدون حتی یک خظ برنامه نویسی میشه فرم ها نمایش و اپلیکیشن تحت وب خودمون رو داشته باشیم .

  نکته اخر همونه که همیشه درجا نزنیم . همیشه نیایم وردپرس 98 بخونیم . خوبه که بخونیم ولی خدمونم یکم مغزمونو به کار بندازیم .

 30. سلام من ادمین چند تا سایت هستم. به روز کردن یکی از اونا که حجم مطالبش بیشتره معمولا خیلی طول می کشه و بار آخر هم با اینکه بعد از مدت طولانی بالاخره به روز شد بازم پیغام می ده وردپرس به روز نشده، دوباره تلاش کنید. اما از طرفی زیر صفحه می نویسه نسخه وردپرسم 3.6 هستش. نسخه قبلیش 3.5.2 بود. مشکلی هست به نظرتون؟

 31. عالی بود بازم مثل همیشه استفاده کردیم واسه سلامتیتد هم دعا 😀

 32. باسلام. ممنون بابت این مطلب مفید!

 33. درود بر شما
  بهتر است به جای عبارت “دوستان شهرستانی” از عبارت دیگر استفاده کنید.
  مثلا : دوستان غیر تهرانی

  برای همه چیز سپاس گذارم

 34. سلام
  مطلب خوبی بود. ای کاش در مورد صفحه سفید مرگ وردپرس بیشتر و کاملتر بنویسید.

 35. سلام اگه می شه یه راهنمایی کلی کنید در رابطه با موارد (سوالات)زیر ممنون می شم.که کلیات این سوالات برای تمامی افرادی که تازه با وردپرس کارمیکنن پیش میاد.
  1-اگر یک وب سایت با cms وردپرس طراحی کنیم چه پلاگین هایی باید حتما استفاده کنیم مثلا همین وب سایت شما چه پلاگین هایی داره ؟
  2-درابطه با با این 25 اشتباه رایج منظورتون از بکاپ گرفتن از وردپرس همان cms هست و چه نیازی به این بکاپ داریم اگه نگیریم چه میشود؟
  3-نحوه گذاشتن favicon در سایت در صورت نداشتن آن به چه صورت می باشداین فایل در کدام پوشه از تم قرار میگیرد یا کدی نیاز دارد!!!؟
  4- در رابطه با امنیت وردپرس ای پلاگین هایی که قرار داید رو مختصر توضیح بدید .
  ایجاد یک پشتیبان گیری
  نصب Limit Login Attempts
  استفاده از Two Factor Authenitication با Google Autheniticator
  شروع به استفاده از Sucuri
  الان در سایتی که شما استفاده می کنید آیا تمامی این پلاگین ها نصب شده است؟
  5- سوال آخر هم اینکه وردپرس مگر امنیت رو در ورژن های آخر فراهم نکرده پس چرا از پلاگین های امنیت باید استفاده کنیم؟
  با تشکر فراوان از مطالب مفید سایتون.. (:

 36. سلام
  عالی بود

 37. مقاله خوبی بود ، خسته نباشید 😉

 38. سلام – مطالب جالبی بود ممنون

 39. سلام
  من با این افزونه هایی که گفتید جمعا 25 تا افزونه دارم
  زیادی سنگین نیست 😀

 40. عالی بود.

 41. خیلی خوب بود ولی ای کاش منبعش را هم می نوشتید

 42. مطلب خوبی بود اما مثل اینکه مترجم برای ترجمه متن زیاد وقت نذاشته بود.

 43. درود بر شما
  سپاس از مطلبی که نوشتین

 44. بروزرسانی وردپرس یکی از مواردیه که همیشه قبلش یه استرسی رو به وبمستر تحمیل میکنه !

 45. مرسی مطلب خیلی مفیدی بود

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی