آشنایی با تفاوت دسته و برچسب در وردپرس و نحوه استفاده از آنها

برچسب و دسته ها و  در وردپرس
برچسب و دسته ها و  در وردپرس

بارها از ما پرسیده می‌شود که چه تفاوتی میان دسته و برچسب ها در وردپرس وجود دارد؟ و کدام یک برای سئو بهتر است؟ در واقع بسیاری افراد حس می‌کنند دسته و برچسب دقیقا یک عمل را انجام می‌دهند ولی تفاوت‌هایی با هم دارند که شاید تشخیص آن کمی سخت باشد. البته باید بگوییم شباهت‌های آن‌ها به مراتب بیشتر از تفاوت‌هایشان است. در این مقاله قصد داریم به این سوالات و سوالات مشابه آن پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید تا به طور صحیح استفاده از دسته و برچسب در وردپرس را یاد بگیرید. اگر تازه شروع راه یادگیری وردپرس هستید، حتما آموزش وردپرس همیار وردپرس را ببینید. برای مشاهده سرفصل‌های آموزش وردپرس اینجا کلیک کنید.

برچسب و دسته ها و  در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • اهمیت استفاده از برچست و دسته ها در وردپرس
 • تفاوت دسته و برچسب در وردپرس
 • نحوه استفاده از دسته و برچسب در وردپرس
 • چه تعداد دسته باید در سایتتان داشته باشید
 • اهمیت استفاده از دسته در وردپرس برای پیوند های یکتا
 • اهمیت دسته و برچسب برای سئو
 • بهترین روش استفاده از برچسب و دسته در وردپرس
 • آیا برچسب‌ها شبیه کلمات کلیدی کار می‌کنند؟

اهمیت استفاده از برچست و دسته ها در وردپرس

خوب است بدانید که استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس سبب سازماندهی و انسجام نوشته‌ها و مطالب سایت‌تان خواهد شد. شما با استفاده از دسته ها در وردپرس می‌توانید نظم بهتری به نوشته‌های خود ببخشید. به طوری که کاربران شما زمان زیادی را برای پیداکردن و خواندن مقاله مورد نظرشان صرف نکرده و دچار مشکل نشوند. استفاده از برچسب سبب دسترسی سریع خوانندگان به نوشته های شما خواهد شد و خواندن را لذت بخش‌تر خواهد کرد. از طرفی دیگر وقتی مدتی از شروع کارتان در وردپرس بگذرد و با حجم انبوهی از مطالب در سایت‌تان مواجه شوید اگر برای آنها دسته‌بندی و برچسب‌گذاری درستی نکرده باشید قطعا کارتان بسیار سخت خواهد شد.

تفاوت دسته و برچسب در وردپرس

تفاوت دسته و برچسب در وردپرس
تفاوت دسته و برچسب در وردپرس

استفاده از دسته ها در وردپرس برای گروه‌بندی گسترده پست‌های شما در نظر گرفته شده است. دسته‌ها، موضوعات کلی و سلسله مراتبی هستند که می‌توانید زیر مجموعه‌هایی را برای آنها ایجاد کنید تا مقاله‌های سایتتان سازماندهی و نظم بهتری داشته باشند. اما باید توجه داشته باشید که استفاده از دسته‌بندی‌های زیاد و مشابه اصلا چیز خوبی نیست. از ایجاد دسته‌های زیاد با عناوین مشابه جدا خودداری کنید. این موضوع در سئو سایت شما می‌تواند کاملا تاثیرگذار باشد و موتورهای جستجو اینطور برداشت کنند که شما صفحه‌های تکراری در سایت‌تان دارید.

برچسب‌ ها در وردپرس در واقع جزئیاتی از مطلب و محتوای شما را شرح می‌دهند. برچسب‌ها را به عنوان کلمات موجود در فهرست سایت خود در نظر بگیرید. آن‌ها را می‌توان یک دسته‌بندی کوچک و داخلی در سایت در نظر گرفت که امکان سلسله مراتبی بودن ندارند.

به برچسب‌ها به عنوان کلمات اصلی مطالب سایت تان بنگرید. آنها به شما اجازه می‌دهند مطالب خود را به صورت جزئی دسته‌بندی کنید. برچسب‌ها بر خلاف دسته‌ها، سلسله مراتبی نیستند و نمی‌توان برای آنها زیر مجموعه ایجاد کرد.

توجه : اگر در پست‌های خود از دسته استفاده نکنید، وردپرس به طور خودکار آن را به دسته پیش‌فرض اختصاص می‌دهد. که نام آن دسته “دسته‌بندی نشده” است.

در مقایسه دسته و برچسب در وردپرس، بزرگ‌ترین تفاوتی که به چشم می‌خورد این است که حتما باید از دسته‌ها استفاده کنید اما استفاده از هر برچسبی ضروری نیست! زمانی که شما از هیچ دسته‌ای استفاده نکنید، مطلب شما با گزینه دسته‌بندی نشده مواجه می‌شود. گاهی افراد این گزینه را به سایر یا کلمات این‌چنینی تغییر می‌دهند؛ اما به هر حال با این‌کار شما محتوای خود را میان آسمان و زمین رها کرده‌اید و به آن ارزشی نمی‌بخشید.

در تفاوت دسته و برچسب در وردپرس، تفاوت چشم‌گیر دیگری نیز وجود دارد. آن هم تفاوت در آدرس آنهاست. زمانی که از یک ساختار پیوند یکتای استاندارد در وردپرس استفاده کنید، در دسته و برچسب با پسوندی رو به رو خواهید شد که به عنوان نمونه مشاهده می‌کنید:

http://yoursite.com/category/food/

http://yoursite.com/tag/food/

همان‌طور که مشاهده می‌کنید کلمه category برای دسته و کلمه tag برای برچسب قبل از نامک اصلی می‌آید.

در نهایت باید این را بگوییم که مطالب موجود در یک دسته می‌توانند از هم متمایز باشند اما برچسب‌هایی که برای یک مقاله گذاشته می‌شود باید حتما مطالب دیگر مرتبطی را نیز نمایش دهد در غیراینصورت اصلا لازم نیست از برچسب‌ها استفاده کنید.

نحوه استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

بعد از ایجاد یا ویرایش یک نوشته، برای استفاده از دسته و برچسب مطابق شکل زیر به قسمت “سند” در ویرایشگر بلوک خود که در سمت چپ صفحه قرار دارد بروید.

categories in block-برچسب در وردپرس
قرار دادن دسته و برچسب در ویرایشگر بلاک

با کلیک بر روی دسته و برچسب تنظیمات مربوط به آنها باز خواهد شد و شما می‌توانید بر اساس محتوایی که مقاله‌تان دارد دسته و برچسب مناسب برای آن انتخاب کنید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید در همین قسمت نیز می‌توانید دسته‌ای را به نوشته خود بیافزایید.

categories in block-دسته در وردپرس
قرار دادن دسته و برچسب در ویرایشگر بلاک

البته همانطور که در شکل زیر مشاهده ‌می‌کنید با مراجعه به قسمت پیشخوان وردپرس نیز میتوانید جزئیات دقیقتر مربوط به هر دسته و زیر دسته را تعیین کنید و برای تنظیمات برچسب در وردپرس نیز به قسمت برچسب‌ها مراجعه کنید.

categories and tags in wordpress dashboard
دسته و برچسپ در منوی پیشخوان

چه تعداد دسته باید در سایت‌تان داشته باشید

باید توجه داشته باشید که برای تعداد استفاده از دسته در وردپرس عدد مشخصی وجود ندارد. به طور معمول در بیشتر موارد، به منظور طبقه‌بندی صحیح پست‌ها و مرور آسان‌تر آنها برای سایت خود، در بین 5 تا 10 دسته می‌توانید داشته باشید. البته استفاده از دسته‌های زیاد کاربر را سردرگم ‌می‌کند.

منظور از دسته‌ها شامل گروه‌بندی اصلی برای مطالب سایتتان است. برای تقسیم پست‌های خود در گروه‌های کوچک‌تر می‌توانید از زیر دسته‌ها و برچسب‌ها استفاده کنید. به شما توصیه می‌کنیم اگر تازه وبلاگ خود را شروع کرده‌اید، لازم نیست در ابتدای امر نگران تهیه یک لیست طول و دراز برای سایت خود باشید. فقط کافیست 3 تا 5 دسته را انتخاب کرده و با گذشت زمان و افزایش مطالب‌تان، دسته‌های بیشتر را اضافه کنید.

اهمیت استفاده از دسته در وردپرس برای پیوند‌های یکتا

بسیاری از سایت‌ها برای ساختار پیوند‌های یکتا و صفحات بایگانی خود از طبقه‌بندی “نام نوشته” استفاده می‌کنند که این امر سبب نظم بهتر پست‌های سایت شده و دسترسی راحت‌تری برای موتور‌های جستجو ایجاد می‌کند. برای ایجاد این تنظیمات مطابق شکل زیر به قسمت تنظیمات در پیشخوان خود رفته و بر روی گزینه پیوند‌های یکتا کلیک کنید. توجه داشته باشید اگر قبلا از ساختاری دیگری برای پیوند یکتا استفاده می‌کردید و الان قصد دارید بر روی نام نوشته قرار دهید حتما باید موارد مربوط به ریدایرکت کردن را رعایت کنید. البته توصیه‌ما این است اگر سایت‌تان قدمت چندین ساله دارد و سئو خوبی را کسب کرده است از تغیر ساختار پیوند یکتای آن خودداری کنید.

Unique link
پیوند یکتا

اهمیت دسته و برچسب برای سئو

اگر از ما بپرسید آیا به طور کلی، استفاده از دسته بر برچسب در وردپرس برتری دارد؟ بالعکس آن چه طور؟

پاسخ کوتاه به این سوال، خیر است. دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها هر دو اهداف مختلفی دارند. حتی اگر نمی‌خواهید از برچسب‌ها استفاده کنید حتما باید از دسته‌ها استفاده کنید. به طور کلی ما توصیه می‌کنیم از هر دو و به طور مناسب استفاده کنید تا خوانندگان بتوانند مقالات مد نظرشان را به راحتی پیدا کرده و مطالعه کنند.

بهترین روش استفاده از برچسب و دسته در وردپرس

10 نکته مهم برای استفاده از دسته و برچسب ها در وردپرس:

1. برای یافتن کلمات کلیدی، جستجوی زیاد و گسترده‌ای انجام دهید.

اگر می‌خواهید رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بهبود یابد و به ترافیک با کیفیت بالا دست یابید، شما نیاز دارید کلمات کلیدی غنی و قدرتمندی برای دسته‌ها و برچسب‌ها بیابید. انجام تحقیقات گسترده و عمیق  و تحلیل رقابتی در انتخاب کلمات و اصلاحات مرتبط  با موضوع سایت برای دسته‌ها و برچسب‌ها کمک می‌کند. این کلمات کلیدی میزان دسترسی و امکان بیشتر خوانده‌شدن  پست‌های وبلاگتان را افزایش می‌دهد.

2. یک ساختار نظامند قبل از انتشار ایجاد نمائید.

قبل از انتشار محتوا در سایت‌تان بهتر است مطالب و محتوا دارای ساختار نظامند باشد. زمانی که شما برچسب، دسته و زیردسته‌های مناسبی داشته‌ باشید نیاز به ریدایرکت صفحات از بین می‌رود.

بسته به نوع تحقیقات انجام شده برای کلمات کلیدی، می‌توانید از دسته‌ها و برچسب‌ها برای تقویت تعداد بازدید پست‌های وبلاگتان استفاده نمائید.

لازم بذکر است که تعداد دسته‌ها نباید بیشتر از 5 الی 10 باشد.

3. از برچسب‌های WP.com و WP.org با احتياط استفاده نمائید.

زمانی که از برچسب یا دسته‌هایی مانند  WP.com و WP.org  استفاده می‌کنید اپراتورها ترافیک زیادی به دلیل محبوبیت این برچسب‌ها به سمت سایت شما روانه می‌کنند. و این موضوع کپی برداری از مطالب محسوب می‌شود. و با توجه به قانون کپی‌رایت، می‌تواند برای سایت‌تان بسیار مخرب و منجرب به بلاک شدن سایت شود. اپراتورها نمی‌توانند تشخیص دهند محتوای شما در راستای توضیحات بیشتر مطالب درباره این برچسب‌ها می‌باشند نه کپی!

4. دسته‌های متفاوت برای نویسندگان ایجاد نکنید.

سایت‌هایی که دارای چندین نویسنده هستند، اکثر مدیران سایت، دسته‌بندی خاصی برای هر نویسنده ایجاد می‌کنند تا پست‌ها تفکیک‌شده و کار آنها آسان گردد. ولی نیازی به این کار نیست. زیرا وردپرس دارای سیستم تفکیک سازی نویسندگان را دارد. زمانی که شما پستی را با نام خود در یک سایت منتشر می‌کنید نام شما در آن صفحه نمایش داده می‌شود.

5. از قرار دادن برچسب‌ها و دسته‌ها بصورت مفرد و جمع اجتناب نمائید.

زمانی که شما محتوایی می‌خواهید منتشر کنید و در آن دو برچسب برای یک کلمه نیاز می‌شود یکی به صورت مفرد و دیگری به حالت جمع مانند سگ و سگ‌ها، در این شرایط نیاز نیست هر دو فرم برچسب‌ها را در یک پست داشته باشید. می‌توانید براساس نیازتان یکی را بدون تردید انتخاب نمائید.

6. از نامگذاری تکراری برچسب‌ها و دسته‌ها خودداری نمائید.

برچسب‌ها و دسته‌ها به کاربران کمک می‌کنند تا راحت‌تر و سریع‌تر محتوای مورد نظرشان را بیایند شما نباید از برچسب‌ و دسته‌های هم نام استفاده نمائید. زیرا این موضوع باعث تکراری شدن مطالب و گیج شدن موتورهای جستجو برای نمایش صفحه مورد جستجو به کاربران می‌شود.

7. برچسب‌ها و دسته‌ها را نادیده نگیرید.

موتورهای جستجو سایت‌هایی که دارای برچسب‌ها و دسته‌های مناسب نباشند جریمه می‌کنند. این موضوع موجی از وحشت را بین اپراتورهای سایت های مختلف ایجاد می‌کند. در غیر اینصورت اپراتورها خودشان را ملزم به استفاده از برچسب‌ها و دسته‌ها در زمان انتشار محتوا نمی‌کنند.

اگر محتوایتان برچسب‌ و دسته‌ نداشته باشد کاربران به سختی می‌توانند مطالب موردر نظرشان را پیدا کنند و در اینصورت عملکرد صفحات سایت نیز تحت تاثیر قرارمی‌گیرند، کمتر در نتایج موتورهای جستجو دیده‌شده و کمتر کلیلک می‌خورند.

اگر در خصوص نحو استفاده و پیداکردن برچسب‌ها و دسته‌ها شک دارید می‌توانید از کارشناسان سئو کمک بگیرید ولی بهیچ عنوان برچسب‌ها و دسته‌ها را نادیده نگیرید.

8. برای دسته‌ها از عبارت‌های ساده، شفاف و توصیفی استفاده کنید.

برای استفاده حداکثری از دسته‌ها، از عبارت‌های شفاف و توصیفی استفاده نمائید. با استفاده از دسته‌های ساده و شفاف به کاربران کمک می‌کند به آسانی محتوای مدنظرشان را بیایند.

در پست‌های چند منظوره خود، بجای پیچیده‌سازی مطالب، بهتر است بر روی ایجاد دسته‌های کاربرمحور و توصیفی تمرکز نمائید.

9. از تعداد برچسب‌های خیلی زیاد استفاده نکنید.

استفاده از تعداد برچسب‌های زیاد بر کاربردی بودن و میزان دسترسی سایت تاثیر می‌گذارد.نمی‌توان گفت چه تعداد برچسب‌ برای یک پست کفایت می‌کند ولی باید بدانید که هر برچسبی یک صفحه آرشیو جداگانه‌ای در سایت می‌سازد. اگر تعداد پست‌های زیادی در سایت‌تان دارید بهتر است برچسب‌هایی که در 2 یا 3 پست استفاده می‌شوند ادغام گردند.

10. دسته‌ها را با ساختار درست بسازید.

حتما برای دسته‌های سایت یک ساختار مشخصی را طراحی نمائید. تا همه پست‌های مشابه متعلق به حداقل یک دسته باشند. این موضوع به موتور جستجو و کابران کمک می کند تا پست‌های وبلاگ موجود را در یک دسته خاص پیدا کنند.

آیا برچسب‌ها شبیه کلمات کلیدی کار می‌کنند؟

بسیاری افراد برچسب را با کلمه کلیدی اشتباه می‌گیرند به همین دلیل سعی دارند تا جایی که می‌شود برچسب‌های مشابه و یکسان با کلمه کلیدی انتخاب کنند. اما اشتباه می‌کنند. کلمه کلیدی یکی است و هدف مقاله شما را روشن می‌کند اما برچسب با آن متفاوت است. برچسب‌ ها در وردپرس برای ارتباط دادن مطالب به هم به کار می‌روند.

مقایسه دسته و برچسب در وردپرس

سازماندهی و انسجام نوشته‌ها و مطالب سایت‌تان موضوع بسیار مهمی است و اهمیت این موضوع زمانی دو چندان می‌شود که با حجم انبوهی از مطالب در سایت‌تان مواجه شوید. شما با استفاده از دسته و برچسب در وردپرس می‌توانید نظم بهتری به نوشته‌های خود ببخشید. قطعا رعایت اصول سئو در سایتتان موضوع مهمی است اما خوب است بدانید شما سایت را برای کاربرانتان طراحی می‌کنید پس لازم است که برای دسترسی آسان‌تر آنها دسته‌بندی و برچسب‌گذاری مناسبی داشته باشید. قطعا با رعایت مواردی که در این مقاله گفته شد کاربران‌تان از خواندن مقاله در سایت شما لذت خواهند برد و تعداد آنها روز به روز بیشتر شده و کارآیی سئو سایتتان نیز افزایش می‌‌‌یابد.

از توجه شما به این آموزش سپاسگزاریم. حتما سوالات و تجربیات خود را درباره استفاده از دسته و برچسب در وردپرس برای ما در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراگ بگذارید.

منابع: themegrill و managewp

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,696 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  ایرادی داره که یک برچسب در چندین مقاله استفاده بشه؟ یا برچسب ها نباید یکی باشند؟
  مثلا مقاله 1 و 2 و 3 و … علاوه بر برچسب های دیگه برچسب “اطلاعات فنی” داشته باشند.

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سوالم پرید که ای بابا
  بنده تو قسمت هدر سایت
  یه کد نوشتم که به عنوان مطالب کل سایت یه متنی را اضافه میکنه مثلآ
  دانلود نرم افزار == حالت عادی و عمومی نوشته من هست
  سایت دانلود نرم افزار = این کلمه سایت از طریق کد نویسی به عنوان کل مطالبم اضافه میشه

  کدی هست بنده بدون نیاز به افزونه این کار واسه یه بخش از سایت انجام بدم منظورم از بخش دسته بندی هست
  مثلآ مطلبی با عنوان اس ام اس نمیخوام بشه سایت اس ام اس در بخش سرگرمی

  ممنون میشم اگه کدی هست در اختیار بنده قرار بدید با تشکر

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بنده متوجه سوال شما نشدم و اگر نیاز به کدنویسی دارید باید با یک برنامه نویس صحبت کنید.

 3. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  بنده تو قسمت هدر اومدم یه خط کد نوشتم

 4. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و درود.
  بعد نصب افزونه ی Resmush یا آپدیت خود وردپرس بود دقیق نمیدونم کدومشون بود دیگه برچسبام با کاما از هم جدا نمیشن. یعنی ی نوشته یا محصولی رو میخوام تعریف کنم برچسب ها از هم جدا نمیشن.
  یعنی 5 تا برچسببی که برای یک نوشته میزارم یا ی محصول رو ی برچسب حساب میکنه .!!!
  مشکل از کجاست به نظرتون ؟
  حتی دونه دونه هم اضافه میکنم باز اینا میچسبن به هم دیگه !!

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دلایل مختلفی برای چنین مشکلاتی میتونه وجود داشته باشه، از قبیل آپدیت وردپرس که خودتون گفتید، تداخل افزونه ها و یا وجود مشکل در قالب و… که باید توسط متخصص بررسی بشه و بعد از پیدا شدن، حلش کنه براتون.

 5. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام.بنده دو تا افزونه نصب کردم روی وردپرس ک یکی برای امنیت بود wordfence و دیگری افزونه کاهش حجم تصاویر ک reSmush بود.بعد از نصب این دو افزونه وقتی میخوام عکس یه محصول رو بزنم برچسب بزنم کلا قسمت برچسب غیر فعال شده و هیچ برچسبی درج نمیکنه.هر دوی این افزونه ها رو غیر فعال کردم و حذف کردم ولی باز هم این قسمت از ورد پرس بهم ریخته شده.مخصوصا قسمت مگا و تگ های ویرایش عکس هم بهم ریخته. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ممکن است تغییراتی در کدهای وردپرس به وجود آمده باشد و باید توسط متخصص بررسی شود.

 6. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  در بخش سرچ کنسول گوگل در مسیر برچسب های پست های مختلف ارور customize_changeset_uuid داریم، دلیل این ارور چی هست؟

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دقیقا کدوم قسمت سرچ کنشول این پیام رو دریافت می‌کنید؟ بیشتر توضیح بدید لطفا

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   بخش Coverage ارور Server error (5xx)
   هر چند روز تعداد زیادی لینک رو خطا میزنه و خود پست اصلی مشکلی نداره اما لینک میخوره تو برچسب ها

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بهتره شما با متخصص سئو و سرچ کنسول مشورت کنید.

 7. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  ببخشید افزونه ای هست که وقتی طرف تو سایت ثبت نام کرد به انتخاب خودش وارد یک دسته از مشتریان بشه یا اینکه خودش ی دسته جدید درست کنه و ظرفیت هر دسته محدود باشه

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه منظورتون نشدم متاسفانه .

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   یعنی ی جور مثل بازاریابی هرمی هر شخصی بتونه ی گروه برای خودش درست کنه بقیه رو هم زیرمجموعه خودش کنه

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   از افزونه Ultimate Affiliate Pro برای فروش چند سطحی MLM می توانید استفاده کنید.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون از راهنماییتون

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   موفق باشید

 8. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت شما بخیر

  آیا وقتی که از افزونه yoast seo استفاده میکنیم ، دیگه احتیاجی نیست از برچسب پیشفرض وردپرس استفاده کنیم ؟؟

  یا باید در کنار این افزونه همزمان برچسب هم جداگانه بزنیم ؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   yoast seo دخالتی در برچسب ها نداره. اگه خودتون نمیتونید برچسب ها رو مدیریت کنید میتونید از این افزونه استفاده کنید

 9. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و عرض خسته نباشید
  من پست های مختلفی رو توی سایتم با دسته بندی های مختلف قرار دادم و می خوام وقتی کاربر صفحه post رو میبینه بتونه خودش از بین دسته ها انتخاب کنه و فقط همون پست های مشخص شده رو ببینه .
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظور شما از صفحه پست چیه؟
   میتونید دسته‌بندی ها رو روی فهرست‌ها تنظیم کنید تا کاربر با وارد شدن در هر دسته بتواند مجموعه مقالات را مشاهده کند.

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ببخشید من یه مشکلی که دارم اینه که برچسب هایی که درست کردم و توی همه نوشته هام نشون میده بدون اینکه من انتخاب کنم همشون تو همه نوشته ها هستن من میخوام که به صورت انتخابی خودم انتخاب کنم کدوم برچسب تو کدوم نوشته باشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برچسب ها رو شما ایجاد می‌کنید. کجا همه برچسب ها رو نوشتید که در همه پست‌ها نمایش میده؟
   از افزونه خاصی برای برچسب ها استفاده می‌کنید؟
   اگه سایتتون تازه تاسیس هست از بخش برچسب‌ها همه رو حذف کنید و مجدد یک به یک برای مقالات برچسب هوشمندانه انتخاب کنید.

 11. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  بنده برچسب هایی برای هر نوشته ایجاد کردم ولی برچسب های هر نوشته زیر همان نوشته نمایش نمیدهد .میخام که مثل سایت همیاروردپرس برچسب های هر نوشته زیر آن پست نمایش داده بشه .لطفا افزونه ای معرفی بفرمایید .
  تشکر از شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد بستگی به قالبی داره که استفاده می‌کنید. هر قالبی به نوعی برچسب‌ها را نمایش میده.

 12. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  یه مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم اگر کسی میدونه جواب بده
  تو قسمت برچسب های وردپرس بعد از نوشتن نوشت برچسب های مناسب و ذخیره کردن نوشته، تمام برچسب های درهم میشه به طوری بخشی از برچسب ها حذف میشه یعنی اگر 8 تا برچسب باشه میشه 4 تا یه مشکل دیگه هم اینکه از برچست های پست های قبلی بین برچسب ها پیدا میشه:(((
  قالب سایت رو عوض کردم ولی تغییری نکرد، از خود قالب های وردپرس استفاده کردم باز هم همین طوریه هیچ افزونه ای به غیر از yoast نصب نیست.
  امیدوارم اینجا کسی جوابشو داشته باشه با سپاس

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه Yoast SEO رو غیر فعال می‌کنید باز هم این موضوع پابرجاست؟
   یک مورد دیگه هم بررسی کنید: یکی از قالب‌های پیش‌فرض رو فعال کنید و این موضوع رو چک کنید مجدد.

 13. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  دوستان یه سوال داشتم
  میخوام توی قسمت ارسال پست دو تا بخش دسته ها ایجاد کنم که نویسنده ها هر کدوم قسمت خودشون را باز کنن و تیک دسته رو بزنن امکان همچین کاری هست ؟
  ممون میشم راهنمایی بفرمایین

 14. اگر برچسب و دسته بندی نام یکسان داشته باشندمشکلی پیش میاد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برچسب‌ها باید منحصر به فرد باشند و به مطالب مرتبط داده بشن.

 15. با سلام،
  یه موردی در سایتم پیش اومده که اصلا علتشو درک نمیکنم.
  من به آدرس اول یه سری از دسته بندیام یه دسته جدید اضافه کردم. یعنی فرضا قبلا اگه آدرس یه پست به این شکل بود:
  mysite/catB/post
  الان به این شکل تغییرش دادم:
  mysite/catA/catB/post
  الان مشکل اینجاست که وقتی از منوی اصلی به catA یا catB میرم، هیچ پستی رو نشون نمیده و پیغام صفحه پیدا نشد رو میده!
  در صورتی که من تو هرکدوم از پستها هم مشخص کردم که در قسمت دسته های catA و catB هم دسته بندی بشن و اصولا همانطور که میدونید در این حالت باید وقتی به این دسته بندیها میرم تمام پستهای این دسته ها رو نشون بده ولی هیچی نمیاره! با مسیر توضیح دادم که بتونم منظورم رو برسونم.
  اگه دلیلش رو میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید.

 16. برای سایت زیر میخوام دسته درختی بسازم یعنی چند شاخه کردن با +
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 17. سلام
  یه سوال در مورد برچسب ها دارم :
  برچسب های وبسایت من در گوگل پیدا میشن ولی خود صفحه نه چی کار کنم؟
  hanidecor.ir
  ببنیدمشکلی داره آیا؟

 18. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام

  یک سایت وردپررسی دارم

  در هنگام ارسال مطلب بعضی از مطلب ها برچسب هایشان با هم ادغام میشت یعنی در هنگام انتشار مطلب یکی دو برچسب را حذف میشن و یکی دو برچسب مطلب دیگری که برچسب های که تا حدودی با هم شباهت دارن قرار میده

  همه افزونه ها را هم غیر فعال کردم این مشکل داره

  پوسته سایتم هم صحیفه هست

  ادرس دو مطلب که یکی از برچسب دیگری استفاده کرده
  http://download-isi.ir/tag/دانلود-ترجمه-فارسي-pdf-مقاله-ارتباط-میان

  با تشکر از همکاری شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دو دلیل میتونه داشته باشه
   1-افزونه ی خاصی برای برچسب ها نصب کردید
   2- زمانی که برچسب ها زیاد باشن شما یکی دو حرف که وارد میکنید به صورت اتوماتیک برچسب مشابه رو انتخاب میکنه. قبل انتشار چک کنید چنین اتفاقی نیفته

  • سلام
   ممنون از جوابتون
   1-کل افزونه ها را غیر فعال کردم و هیچ افزونه خاصی نصب نکردم
   2- مورد دوم هم که گفتی ، این مشکل را نداره
   توضیح بیشتر در باره مشکل::
   زمانی که دقیقا روی دکمه انتشار مطلب کلیک میکنم و مطلب انتشار میابد همان لحظه چند عدد پرچسب(از برچسب های قبلا ثبت شده) به صورت اتوماتیک به مطلب اضافه شده و به همان تعداد از برچسب هایی که خودم برای آن مطلب تازه ایجاد کرده بودم حذف می شوند.

   به نظر شما مشکل از کجاست؟آیا پوسته خودش میتونه این کار رو انجام بده؟
   ممنون

 19. با سلام
  بنده یه سوالی داشتم چند وقتی هست یه سایت وردپرس راه انداختم با همین آموزش ما راهش انداختم ممنون میشم راهنماییم کنین الان بنده دسته ها رو به عنوان منوی اصلی و زیر منو قرار دادم مثلا آموزش…. آموزش ساز و بعد برای آموزش ساز یه نوشته آماده کردم و تمام مراحل رو دونه دونه رفتم یعنی بعد از نوشتن مطلب سمت چپ واسش دسته هایی رو تیک زدم برچسب گذاشتم اما نمیدونم چرا کار نمیکنه روی منو میزنم روی دسته ها میزنم همش این ارور میاد کلافم کرده
  Parse error: syntax error, unexpected ‘<' in /var/www/vhosts/jafarjafarzadeh.ir/httpdocs/wp-content/themes/Zephyr/archive.php on line 11
  البته بنده جای دیگه هم همین درخواست رو از شما کردم اما پاسخی ندادین
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین باهاس چکار کنم

 20. سلام
  میخواستم بدونم که آیا قسمت نامک هم برای سئو مهمه یا نه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   اگر ادرس صفحات شما بر اساس نام نوشته است. بله تاثیرگذاره چون دقیقا نامک در ادرس استفاده می‌شود.

 21. 6 سال عضو همیار وردپرس

  bebakhshid baraye man barchasbha balaye post neshon mideh
  mikham zire posta neshon bde chikar konm ? bekhatere posteye sitame ?#mrci

 22. با سلام خدمت شما

  ببخشید یه سوالی ازتون داشتم. چند وقته که یه قالبی رو خریداری کردم.

  در قسمت فهرستها، فهرستهای جدیدی هم براساس برچسب و هم براساس دسته ایجاد کردم. طبیعی هست که یک مطلب در چند دسته قرار بگیره، اعم از اسلایدر، برگزیده، آخرین اخبار و فرهنگی.

  اما وقتی من فهرست رو براساس دسته‌ی “فرهنگی” یا “سیاسی” ایجاد میکنم، تو صفحه ی مربوط به هرکدومشون، همه ی مطالب سایت رو نشون میده. این کارو با برچسبها هم انجام دادم. اما باز همینطوره.

  آدرس: asramol.ir

  مثلا تو فهرست بالا، دسته “سیاسی” ایجاد کردم که وقتی روش کلیک میکنید این صفحه میاد:

  که متاسفانه به جای اینکه فقط مطالب سیاسی رو بیاره، کل مطالب سایت رو نشون میده.

  همینطور مشکل برچسب هم دارم. مثلا شما روی هر برچسبی در انتهای مطلب کلیک کنید، در صفحه ی جدید به جای اینکه فقط مطالب حاوی اون برچسب رو بیاره، باز هم کل مطالب رو میاره.

  نمیدونم مشکلش چیه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  لازم به ذکر است که فروشنده قالب گفته بود در قسمت پیوند یکتا، این آدرس رو مقابل ساختار دلخواه قرار بدم:

  /%post_id%/%postname%/

  که البته با انتخاب این گزینه و یا گزینه های دیگه باز هم مشکلم حل نشد.

  سپاس از راهنمایی های خوب شما

 23. با سلام و تسکر بابت مطلبهاتون
  پوسته hotmagazin ور دارم
  توی دسته بندی و فهرست گگذاری مشکلی ندارم، منتها تصوییر های شاخصی که از هر مطلب تو صفحه نخست میان دسته هاشون روی عکس های صفحه اول ایندکس و مشخص میشه و با یه رنگی که قابل تغییر هست نشون داده میشه
  چیکار کنم نمیخوام این لیبل ها باشن
  ممنون

 24. با درود فراوان من تازه با وردپرس آشنا شدم ، در بخش دسته ها ، چندین دسته رو ایجاد کردم ، اما مشکلی که دارم چطور میتونم مکان دسته هارو تغییر بدم یعنی فرض کنید سه تا دسته دارم که مثلا با عنوان های ادبیات – ریاضی – فیزیک ایجاد کرده ام که فیزیک پایین تر از همه هستش اما میخوام بالاتر از ریاضی قرار بگیره یعنی بره در مکان سوم ، لطفا کمکم کنید .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دسته ها برای ترتیب از قانون خودشون پیروی می کنند

 25. سلام
  من میخوام همین قسمت برچسب های محبوب که شبیه به تگ کلود هست رو تو یکی از برگه های سایتم نمایش بدم
  اگه امکان تعیین تعداد و بازه زمانی هم بتونم براش بذارم عالیه

  هرچی سرچ می کنم چیزی پیدا نمکینم
  اگه میتونین کمکم کنین ممنون میشم

 26. درود
  من تازه کارم و نیازمند اطلاعات و تجربیات همچون شما هستم.
  سوالم اینه که چطور میتونم یه مطلب رو بزارم توی دسته مربوطه که توی صفحه اصلی نمایش داده نشه؟
  به عنوان مثال:یه دسته درست میکنم به نام (زبان و مترجمی)بعد یه مطلب رو اختصاص میدم به همین دسته وبعدش انتشار میدم.حالا نمیخوام مطلب بیاد روی صفحه اصلی ویک راست بره توی دسته (زبان و مترجمی) که هرکی روش کلیک کرد بلافاصله مطلبش نمایش داده بشه
  امیدوارم متوجه سوالم شده باشید
  ممنون که جواب تمام سوالات کاربران رو میدین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در مرحله ی اول بستگی به قالبی داره که از اون استفاده می کنید. ممکنه قالب شما هر مطلبی که قرار میگیره رو در صفحه ی اول نمایش بده. چه دسته بندی شده چه بدون دسته بندی.
   اما برای دسته بندی، دسته ی مورد نیاز خود را بسازید و اون رو به عنوان منو در نظر نگیرید تا در لیست منوها نباشه.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سپاس از راهنماییتون
   به نظر شما از چه قالبی استفاده کنم برای همین موضوع؟ چه رایگان چه با هزینه مهم کیفیت و کارایی قالبه نه زیبایی فقط
   اگه مد نظرتون چیزی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

 27. سلام
  خواهشا کمکمممممممممم کنین

  چطور بتونم مطلبی رو که منتظر میکنم رو با منوی سایت (فهرست) متصل کنم؟
  یعنی با کلیک روی منو مطالب مرتبط با آن نمایش داده بشه
  خواهشا کمکم کنید

 28. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خیلی ممنون از سایت بسیار عالی تون .
  لطفا اگر میشه برای منه تازه کار این جمله رو تحلیل کنین.
  “اگر در سایت خود، دسته ها را به عنوان فهرست انتخاب کردید پس با کلیک بر روی فهرست مشخص میتوانید نوشته های مربوط به آن دسته را مشاهده کنید! اما اگر این کار را نکردید، در هر نوشته، دسته ی مربوط به آن در قسمتی مشخص است. (بستگی به نوع قالب دارد!)”

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   زمانی که شما در قسمت دسته ها ، دسته بندی هایی را مشخص می کنید و سپس در بخش نمایش>> فهرست ها اونها رو داخل فهرست قرار میدید در نتیجه دسته های شما همان منوهای سایت شما خواهند شد و هر نوشته ای که ایجاد کنید داخل منوها موجود است.

 29. ممنون مفید بود
  اگه برچسب ها و کلمات کلیدی متا دقیقا یکی باشن مشکلی پیش نمیاد ؟
  http://xmedical.co/

 30. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام…لطفا به من بگید برای ایجاد گالری تصویر یا ایجاد یک لینک باید از برچسب،نوشته یا دسته استفاده بکنم؟لطفا کمکم کنید من خیلی مبتدی ام و میخام یک سایت ساده برای پروژم آماده کنم azad-shirvan.ir

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز برای ساخت گالری که باید از افزونه های گالری تصاویر استفاده کنید و سپس در بخش پرونده های چند رسانه ای تصاویر را در گالری بارگذاری نمایید.
   اما برای ایجاد لینک متوجه منظور شما نمیشم!
   نوشته ها برای اینجاد پست های سایت هست. برچسب ها عباراتی هستند که پست های مرتبط را به هم لینک می کنند. و دسته نیز تمامی مطالب شما را طبقه بندی می کند.

 31. سلام کمکم کنید لطفاً
  خواستم به صفحه ی اصلی سایت یک بخش اضافه کنم رفتنم نمایش »»»» فهرست »»»»» نمیدونم چیکار کردم همون 4 تا فهرستی هم ک بود ( مثل خانه , نرم افزار, تماس با ما…) هم پاک شد حالا چیکار کنم..؟
  ورد پرس چرا اینطوری برخورد میکنه..؟؟
  خدایش کمک کنید برشون گردونم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نوع فهرست را انتخاب کنید. در بخش فهرست ها دسته ی فهرست از منوی بالا رو اول مشخص کنید.

 32. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من هر چه تلاش می کنم و دسته در ورد پرس ایجاد می کنم این دسته ها بعد از 24 ساعت خودکار از لیست دسته ها حذف می شود؟علت این موضوع چیه؟
  راهنمایی لطفا

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مگه شما افزونه یا کد خاصی استفاده می کنید؟ در حالت عادی این اتفاق نمیفته

 33. سلام چطور میتونم دسته هارو توی قالب سایت قرار بدم وزیرمجموعه ان ها. من از قسمت دستها دسته ایجاد میکنم اما نشون نمیده قالب سایتم هم sahifaهست ممنون میشم اکه جواب بدین ومیتونید یه افزونه معرفی کنید که بتونند توی سایت من عضو بشن

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دسته رو که ایجاد کردید باید به قسمت فهرست ها (نمایش>> فهرست ها) مراجعه کنید و اونها رو به عنوان فهرست بذارید

 34. سلام. مرسی از مطالب خوبتونو من قبلا جوملا کار کردم. مفوم تگ در وردپرس همون مفهوم کلمات کلیدی در جوملا هستش؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تگ میشه برچسب، نمیدونم دقیقا در جوملا همون برچسب هاست یا نه اما یک نوع کلمه ی کلیدی است بله

 35. با سلام میخوام تمام دسته بندی های سایتم رو زیر مجموعه یه مادر کنم…
  میخوام ویرایش کلی اینکارو کنم چون تعداد دسته بندی هام خیلی بالاس.
  چیکارباید کنم؟؟ آیا میشه کلی تغیر داد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله چرا که نشه!
   شما یک دسته رو به عنوان مادر در نظر بگیرید و بقیه رو در بخش دسته ها فرزند قرار بدید.

  • خب باید تک تک ویرایش کنم دسته م خیلیه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   متاسفانه بله
   چاره ای نیست

 36. سلام با تشکر از شما و خسته نباشید

  من هر دسته ای رو ایجاد می کنم ، وقتی روی دکمه مشاهده کلیک می کنم ، اخطار 404 برای من نمایش داده می شود ، لطف می کنید اگر راهنمایی کنید
  پوسته مورد استفاده من AccessPress Ray
  ممنون از شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تا شما اطلاعاتی رو به دسته مرتبط نکنید که نمایش نمیده.
   باید نوشته هایی رو ایجاد کنید و به دسته ها ارجاع بدید

  • سلام دوباره
   من نوشته ها رو به دسته ها ارجاع دادم ، اما این مشکل برطرف نمیشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دسته ها را به اینصورت ایجاد می کنید :
   نام دسته ، نام نامک دسته

 37. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  از این که سوالم با موضوع این صفحه مرتبط نیست عذرخواهی میکنم.
  سوالم اینه که اگر بخواهیم از تصاویر گرافیکی مثل تصاویری که شما در همین وب سایت همیار وردپرس استفاده میکنید و یا تصاویر بالای همین صفحه (ماشین تایپ و عینک و …) در وب سایتمون استفاده کنیم، چه کاری باید بکنیم؟ یعنی در حقیقت این تصاویر رو چطوری میشه ساخت؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وبسایت های مختلفی وجود دارند که میتونید از اونها تصاویر خودتون رو انتخاب کنید مثل dribbble

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   خب این تصاویر رو چطوری میشه دانلود کرد؟
   فقط با کلیک راست ؟ نمیشه با کیفیت بالاتری دانلود کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   متاسفانه برای گرفتن کیفیت های بالاتر باید پرمیوم خریداری کنید.

 38. سلام و درود …
  ممنون اموزش خوبی بود
  و یک سوال داشتم…
  اگه بخوام زیر پست های سایت ام یک لینک کوتاه از ادرس همان صفحه قرار بدم باید از کد :
  استفاده کنیم . حالا اگه قصد داشته باشیم این کد زیر تمامی پست های سایت قرار بگیره چه کاری انجام بدیم؟
  ممنون میشم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کدی نمیبینم

  • خخخ
   این کده:
   []
   (با کمی تغییر. وردپرس مثل اون کد قبلی نخورتش)
   خیلی ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید دستی بذارید. راه دیگه ای نداره

 39. مثل همیشه عالی و کارآمد و البته خوشمزه . موفق باشید

 40. با سلام خدمت شما
  میخواستم بدونم من چجوری میتونم توی قالبم برای بخش مثلا
  http://iranfanavari.ir/category/amozesh/
  یک بخش مطالب تصادفی ایجاد کنم؟
  آخه از بخش نمایش و ابزارک ها بخش مطالب تصادفی رو ایجاد میکنم همه مطالب رو شامل میشه ولی چون من سایتم رو به مطالب آموزشی اختصاص دادم نمیخوام اون مطلب نشون داده بشه. امیدوارم توضیحاتم گیج کننده نبوده باشه چون در این مورد حرفه ای نیستم. راستی قالبم صحیفه هست.

  منتظر جوابتون هستم.

 41. سلام علیکم
  ببخشید بنده درون سایت روی دسته ها که کلیک می کنم تا مطالب مرتبط بیاید می نویسد چنین برگه ای وجود ندارد و همه دسته ها بدین صورت هستند خواهشا کمکم کنید تا چنین مشکلی را برطرف کنم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   به بخش تنظیمات پیوند یکتا بروید و گزینه “نام نوشته” را انتخاب کنید و بعد از ذخیره تنظیمات، تست کنید.
   اگر مشکل حل نشد، به همین بخش بازگشته و این بار “ساختار دلخواه” را انتخاب و ذخیره کنید.لطفا به چیز دیگری دست نزنید.

 42. سلام
  چطور میتونم آرشیوی برای هر دسته از مطالب داشته باشم؟ من مبتدی کار با وردپرس هستم و منظورم صفحه ایه که به منو اصلی لینک شده و با اضافه کردن نوشته جدید و مشخص کردن بخش مورد نظر اون نوشته رو آرشیو میکنه
  یه چیزی شبیه به این صفحه
  http://saakhtani.ir/archive/category/how-to
  ابزار خاصی داره یا تکنیک خاصی؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد در نگاه اول به قالب و خاصیت قالب برمیگرده. باید نوع قالب شما طوری باشه که بتونه این دسته بندی ها رو انجام بده.
   اما در کل تمامی سایت ها بخشی رو برای بایگانی در نظر میگیرن حالا بعضیا ساده بعضیا مثل این سایت به صورت دسته بندی شده.
   شما کاری انجام نمیدین خودش اینکار رو میکنه.

  • ممنونم که پاسخ دادید من از قالب Be استفاده میکنم. چطور میتونم تنظیمات این صفحه رو تنظیم کنم؟ آموزش خاصی برای بایگانی این شکلی وجود داره؟ اگه داره لینک میدید بهم؟ ممنونم که جواب دادید
   امکانش هست یه قالب ساده شبیه به اون وبسایتی که دادم بهم معرفی کنید؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تنظیمات خاصی وجود نداره، فقط باید قالب خودتون رو به حالت خبری دربیارید که در دسته بندی ها به این شکل باشه.
   قالب شما برای همیار وردپرس هست ؟

  • سلام مجدد
   نه متاسفانه قالب رو از جای دیگه خریدم اگه قالبی معرفی کنید که بتونیم کاری رو که نیاز دارم انجام بدم مشکلی برای خریدش نیست. اگه قالب رو به حالت خبری در بیارم خودش بایگانی میکنه؟ بر چه اساس بایگانی میکنه؟ دسته ها؟ دسته ها رو چطور تو یه صفحه جدا نمایش میده؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در بین قالب ها چه اینجا چه در مارکت همگی دمو دارند میتونید ببینید و طبق نیاز خودتون انتخاب کنید.

  • ممنونم
   خب از کجا بفهمم که قابلیت بایگانی رو دارند؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   اون تصویری که برای من فرستادین! همونطوری در قالب ها موجوده یعنی در دموی قالب ها

  • باز هم ممنونم.
   چطور میشه اون صفحه رو ایجاد کرد؟
   آخرین سوال بود دیگه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خواهش میکنم
   معمولا قالب ها تنظیماتی برای صفحات این چنینی ندارند و شما با افزودن هر پستی، داخل قالب ها به اون شکل تبدیل میشه.
   مثلا یکی از این گونه قالب ها مجله خبری 7 هست. به صورت دیفالت این اتفاق براش میفته.

 43. سلام. عاغا خیلی سخته.
  من قبلا با انجمن ساز کار کرده بودم خیلی راحت بود ورد پرس اصن معلوم نیست چجوریه.. تا حالا چند بار رفتم سمتش ولش کردم
  الآن من میخوام دسته هام و محتواشون(منظور عناوین مطالبه) در کنار سایت نشون داده شه یا میخوام یک سری پیوند ایجاد کنم که در کنار سایتم نمایش داده شه(مثل پیوند های سمت چپ سایت خودتون). کجا باید برم ایجاد کنم؟ کلا مثل وبلاگ بخشی واسه پیوند های سایت نداره که نام و لینک مطالب رو وارد کنیم تا اونا پیوند شن؟
  همه قالب ها امکان نمایش پیوند رو دارن؟
  اصن جایی نداره که بشه کدهای قالب رو ویرایش کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تمامی مواردی که در سمت چپ و راست هست مربوط به ساید بار میشه و باید از ابزارک ها اقدام کنید. اما مهم اینه که قالب شما به چه صورته
   اصلا احتیاج به محیط ویرایشگر نداره و همه چی داخل پنل ادمین قابل دسترسی است.
   فقط باید تنظیمات قالب خودتون رو بشناسید.

 44. سلام خسته نباشید
  من میخوام یه دسته جدید اضافه کنم که چندتا زیر مجموعه داشته باشه اما نمیشه
  خود دسته رو میسازم زیر مجموعه هاشو هم میذارم ذخیره هم میشه اما رو صفحه سایت نمیاد
  دلیلش چیه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما باید از قالبی استفاده کنید که زیر دسته ها رو به صورت زیر منو بتونه نمایش بده.

 45. با سلام احترام
  من چند بر چسب رو به یک برگه اضافه کردم…!!
  ولی وقتی میخوام روی بر چسب ها کلیک کنم به یک صفحه خالی و نامشخص میره..!!!
  چه باید بکنم؟؟
  راهنمایی کنید لتفن…

 46. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خداقوت
  سوالی داشتم و اون این هست که اگر ما بخواهیم که برگه هامون رو دسته بندی و برچسب گذاری کنیم، طوری که در محیط ورد پرس میبینیم امکانش نیست آیا شما راه حل یبرا یاین موضوع دارید؟
  پیشاپیش تشکر از زحماتتون…

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این مطلب را مطالعه بفرمایید
   http://hamyarwp.com/چگونه-برگه-های-مرتبط-را-در-وردپرس-نشان-د/

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون از پاسخ شما
   فقط یه مسئله در قسمت search box قالب سایت وردپرسی من فقط پست هایی ک دسته بندی شدند رو به عنوان نتیجه جستجو نشون میده در صورتیکه من میخوام مثلا یک صفحه یا همون برگه ای که شامل اون کلمه تایپ شده در باکس جستجو هست رو نمایش بده و این در حالیه که صفحه ها به نظر امکان دسته بندی شدن رو ندارند، میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟!
   آیا این کد و پلاگین ها باعث میشه که من بتونم با تایپ موضوعی در باکس جستجو و دسته بندی برگه ها مطلبی رو جستجو کنم؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آیا شما از موتور جستجوی خاصی استفاده می کنید یا دیفالت وردپرس هست ؟

 47. سلام دوست عزیز شرمنده من هی سوال میپرسم.
  آیا میشه برای ساخت یه منو ازترکیب دو تا برچسب یا یه برچسب و یک دسته استفاده کرد؟
  منظورم اینکه مثلا من میخوام از دسته کفش اونایی که دارای برچسب قرمز هستند و نمایش بده (برچسب قرمز برای چند دسته استفاده میشه مثلا پیرهن – دامن – شلوار و …)
  و سوال ادیگم اینه که برای عنوان لینک ها از چی استفاده کنیم که به جایی لینک نشه مثلا من میخوام یه منو درست کنم با نام لباس که هیچ لینکی نداره بعد زیر مجموعه هاش مثلا دامن و … هر کدوم به دسته خودشون لینک شن؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من یک بار به صورت کلی براتون توضیح میدم :
   دسته ی اصلی مثلا وردپرس، زیر دسته مثلا قالب ، افزونه هست ، زیر دسته ی اینها هم : شرکتی و کاربردی هست حالا میخوام تا سطع ۲ توی منو بره و از سطح دو به بعد فقط به عنوان دسته ی معمولی باشه و توی منو ها نیاد میشه اینطوری :
   وردپرس
   قالب >> شرکتی (توی منو نمیاد ولی دسته هست)
   افزونه >> کاربردی (توی منو نمیاد ولی دسته هست)
   موفق باشید

 48. سلام دوست عزیز ممنونو که جواب سوال قبلیمو دادین
  من دوتا سوال دیگه از شما دارم
  ۱- اگه من به دفعات قالب وردپرسمو عوض کنم موجب کندی یا خرابی ورد پرسم میشه؟
  ۲- من میخوام یه صفحه نظیر لینک شماره ۱ در وبسایتم که آدرسش در لینک شماره دو موجوده ایجاد کنم.
  اگه بخوام منظورم بهتر برسونم باید بگم که من چند تا برند تجیزات شبکرو فروش دارم و برای هر کدوم از این برند ها یک دسته درست کردم و محصولات هر کدومو در داخل دسته خودش قرار دادم حالا میخوام برای هر برند یک صفحه درست کنم مانند لینک شماره یک که به ترتیب محصولات اون برندو نمایش بده و وقتی که محصول جدیدی و به اون برند اضافه میکنم توی صفحه مربوط به خودش به طور اتوماتیک اضافه بشه.
  اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.

  لینک شماره ۱: http://mahampardaz.com/MahsoolList.aspx?id=50

  لینک شماره ۲: http://ettesalpardaz.com/main/

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام از چه سیستم فروشگاهی استفاده می کنید؟

 49. سلام دوست عزیز من دارم سایتمو میبرم روی وردپرس و الان در مرحله ساخت منو و دسته ها و برچسب ها قرار دارم
  ضمینه کاری سایت من در باره فروش تجهیزات شبکه از برند های مختلف هستش، یعنی مثلا شما فرض کنید من یه سوییچ ۲۴ پورت رو از ده تا برند دارم مثل دی لینک – سیسکو – تی پی لینک و …
  حالا میخوام بدونم که من باید دسته بندی سایتمو بر اساس برند ها انجام بدم و مشخصات سوییچ هارو مثله ۲۴ پورت، مدیریتی یا غیر مدیریتی و … بر اساس برچسب ها قرار بدم یا این که دسته بندی سایتو بر اساس تجهیزات شبکه مثله سوییچ، کابل، رک، مودم و… انجام بدم و ویژگی ها و برند هاشونو بر اساس برچسب گذاری قرار بدم؟ و یا هر حالتی دیگه ای که شما توصیه میکنید.
  ممنون
  خدانگهدار

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد بستگی به شما داره ولی راهنمایی که میتونم بهتون بکنم اینه که همیشه برای دسته بندی ها از بزرگترین شاخص شروع کنید و به ریز ترین ها برسید، و همچنین با بخش دوم صحبت شما موافق ترم ، یعنی از دسته بندی به سمت برچسب بروید

 50. سلام
  ممنون از آموزشتان
  لطفا عکس ها را بروز کنید و از ورژن جدید وردپرس بگذارید.

 51. متوجه منظورم نشدید برگه ها رو ساختم و به فهرست اضافه کردم حالا تو سایتم اسم برگه ها هست ولی فهرست نداره دوستتون گفتن باید دستشون کنم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر دقیق مراحل رو انجام دادید و نشد حتما قالبتون مشکل داره از یک قالب دیگه استفاده کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه
   تشکر

 52. من برگه ساختم…فهرست هم ساختم…حالا چطوری برگه ها رو ببرم تو دسته واضح توضیح بدین مبتدی هستم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وقتی برگه میسازید توی بخش فهرست ها برای اضافه کردن فهرست گشوی برگه ها رو باز کنید و برگه ی مورد نظر رو تیک بزنید و اضافه کنید تا به فهرست اضافه بشه و بعد از افزودن تمامی برگه ها فهرست رو ذخیره کنید تا به منوی شما اضافه بشه

 53. با سلام وخسته نباشید خدمت شما
  آموزشتون عالیه
  امیدوارم موفق باشید

 54. سلام میخواهیم هر وقت دسته ی جدیدی ایجاد شد یک بلوک ایجاد شود و مطالب مربوط به این دسته را نمایش بده…

  یعنی بعد از ایجاد هر دسته یک بلوک ایجاد شود.

  کسی میتونه راهنمایی کنه؟

 55. باسلام
  من يك دسته (مادر) ايجاد كردم » يك زيردسته جديدزيرمجموعه مادر» يك دسته جديد زير مجموعه جديدقبلي

  مثال عملي: معماري وعمران » نظام مهندسي » سوالات نظام مهندسي

  حالا يك مشكل اساسي هست : سلسله مراتب فوق در(ابزارك /دسته) كنار سايت درست است. اما همين قسمت را از منوي بالاي سايت مشاهده مي كنم ديگر نظام مهندسي و زير مجموعه آن ديده نمي شود؟؟؟؟

  • سلام.من یه سوال آماتورانه دارم چون آماتورم .میخواستم بدونم چطور میشه تمام دسته ها با تیتر پستهاشون یا زیر دسته هاشون در صفحه اصلی نشون بده مثل خیلی از سایتهای خبری که یه باکس ورزشی دارند یه باکس فرهنگی و…. ممنونم میشم اگه راهنمایی کنید

 56. احتمال داره
  ممنون از جواب گوییتون

 57. سلام
  ممنون که جواب دادین
  نمیدونم شاید من اشتباه میکنم باز چک میکنم
  احتمالا باید نشون بده اصولش که اینجوریه ولی چرا نشون نمیده برای من واقعا خودم هم موندم

 58. اقا مهران دستتون درد نکنه از پاسخ دادنتون واقعا ممنون
  من تست کردم این گفته شما رو ولی جواب نداد
  یعنی من یه بار جفت تیک ها رو زدم
  دسته اصلی رو که باز کردم بود
  ولی وقتی تیک زیر دسته رو فقط گذاشتم باشه
  از دسته اصلی حذف شده بود و دیگه وقتی صفحه دسته اصلی رو باز کردم اون زیر دسته رو نشون نداد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   من چندبار تست کردم رو دسته پدر کلیک میکردی فرزندا هم نشون داده میشد

 59. سلام
  ممنون خیلی کاملی توضیح میدین واقعا عالیه
  فقط یه مورد داشتم میخواستم بدونم اینکه اگه یه دسته رو زیر دسته یه دسته دیگه بکنیم بعد توی مطلبمون فقط زیر دسته رو انتخاب کنیم دسته اصلی انتخاب نمیشه!!!!
  پس این زیر دسته به چه دردی میخوره؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   موقع انتخاب کردن دسته ها تیک نمیخوره ولی وقتی بیننده برای پیداکردن مطلب یه دسته رو انتخاب می کنه تمام مطالبی که به زیر دسته ها هم نسبت داده شده نمایش داده میشه

 60. سلام ممنون از شما دوست گرامی اگه یه مقدار تایم ها رو تا جلسه بعدی کم تر کنید و کلی تر توضیح بدید ممنون میشم