۹ مشکل رایج در قالب‌های وردپرس و روش حل آن‌ها

مشکل رایج در قالب‌های وردپرس

در هر انجمن وردپرسی که وارد می‌شویم بیشتر مشکلات مربوط به قالب وردپرس است. یعنی افراد هر کدام در مورد بخشی از قالب خود به مشکل برخورد کرده و به دنبال راه حل آن هستند. مسائل به نظر بزرگ هستند و افراد را دچار سردرگمی می‌کنند اما جالب است که راه حلی بسیار ساده و سریع دارند. به نظر شما برای حل مشکل رایج در قالب‌های وردپرس باید چه کرد؟ چطور می‌توانیم بدون نیاز به شخص دیگر یا توسعه دهنده عیب‌یابی کرده و آن را رفع کنیم؟ مهم‌تر از همه اینکه آیا تمامی این مشکلات قابلیت رفع شدن دارند یا ممکن است مجبور به تعویض قالب شویم؟

مشکل رایج در قالب‌های وردپرس

پاسخ تمامی سوالات بالا را پیدا خواهید کرد به شرطی که بتوانید صبوری کرده و مقاله امروز را با ما همراه باشید. در این مقاله ۹ مشکل رایج در قالب‌های وردپرس را معرفی می‌کنیم، سپس به بررسی آن پرداخته و راه‌حل‌ها را ارائه می‌دهیم. مطمئنم شما نیز منتظر رسیدن به راه‌حل این مشکلات هستید و با آن‌ها رو به رو شده‌اید.

۱- شیوه‌نامه یافت نشد

css not found- مشکل رایج در قالب‌های وردپرس

گاهی در همان ابتدای نصب قالب مورد نظر با پیامی حاکی از یافت نشدن شیوه‌نامه مواجه می‌شویم و در نتیجه قالب وردپرس نصب نمی‌شود. اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد چیست؟
توسعه‌دهنده و طراح بی مسئولیت، قالبی ناقص و فاقد فایل شیوه‌نامه را ارائه داده است. مطمئنا باید این قالب را دور بیاندازیم و قالب دیگری انتخاب کنیم!

شاید این موضوع صحت داشته باشد اما بیشترین احتمال برای این مشکل رایج در قالب‌های وردپرس به عدم بارگذاری قالب در فولدر ریشه هاست است.

راه حل

موقعیت فولدر قالب را در همان کامپیوتر پیدا کرده و خود باز کنید. (در صورت فشرده بودن از حالت فشرده خارج کرده و آن را باز کنید). زمانی که آن را باز می‌کنید فایل‌های متعددی را مشاهده می‌کنید اما به صورت فولدر، استاندارد نشده‌اند. آن‌ها را در فولدر قرار داده و مجدد فشرده سازی کنید و بارگذاری نمایید. مشکل رفع می‌شود و دیگر نیاز نیست توسعه‌دهنده بیچاره را مورد اتهام قرار دهید 🙂

۲- درون‌ریزی اطلاعات با خطا مواجه شد

زمانی که قالب مورد نظر را بارگذاری می‌کنید، معمولا فایل نمونه‌ای را با فرمت XML. برای درون‌ریزی دارید که می‌توانید با درون‌ریزی کردن آن، سایتتان را به صورت دموی مورد نظر درآورید اما با خطا مواجه می‌شوید:

برای حل این مشکل با دو راه حل در خدمت شما هستیم…

راه حل ۱

مواجه شدن با این مشکل رایج در قالب‌های وردپرس، به دو دلیل است. اولین مورد به علت بارگذاری نوشته‌ها و دسته‌هایی است که به صورت سفارشی هستند و هنوز موجود نیستند.

 • فعال‌سازی قالب: از فعال بودن قالب مورد نظر اطمینان حاصل کنید.
 • بررسی مجدد قالب: مطمئن شوید که موضوع فقط به نوشته‌ها و دسته‌های سفارشی برمی‌گردد و مسئله دیگری نیست. برای این منظور می‌توانید از توسعه دهنده قالب سوالاتی بپرسید.

راه‌ حل ۲

در مورد بعدی درون‌ریزی با خطای “خطا در درون‌ریزی پرونده چند رسانه‌ای” مواجه خواهد شد که منظورش کاملا مشخص است و یعنی پرونده‌های چند رسانه‌ای بارگذاری نشده‌اند.

 • آیا مسیر بارگذاری فایل‌ها را چک کرده‌اید؟ قبل از اینکه عملیات درون‌ریزی را انجام دهید حتما چک کنید تا مسیر بارگذاری فایل‌ها و تصاویر صحیح باشد و پوشه مربوطه ایجاد شده باشد.
 • آیا تصویری در دسترس است؟ بررسی کنید تصویری وجود دارد یا خیر. ممکن است تصاویر قالب از سرور توسعه دهنده در حین انتقال حذف شده باشد.

۳- صفحه نخست شبیه به دموی قالب نیست

pages-مشکل رایج در قالب‌های وردپرس

خیلی جالب بود اگر پس از نصب قالب مورد نظر دقیقا آن چیزی را مشاهده می‌کردید که در دموی قالب دیده بودید، نه؟ اما این گونه نیست تا زمانی که شما اطلاعات دمو را درون‌ریزی کنید. اما هر قالبی هم فایل‌های درون‌ریز در اختیارتان قرار نمی‌دهد پس چاره چیست؟

راه حل ۱

بخش خواندن در تنظیمات پیشخوان، با مشکل مواجه شده است. برگه Front page درست تنظیم نشده و به همین دلیل شما قالبی را که نصب کرده‌اید به درستی نمی‌بینید. زمانی که این قسمت را تنظیم نکنید تنها آخرین نوشته‌ها در کنار هم به نمایش در می‌آیند.

راه حل ۲

نیازمند استفاده از قالب صفحه نخست هستید. بسیاری از توسعه دهندگان برای صفحه اصلی، یک برگه سفارشی تولید کرده‌اند که با انتخاب آن می‌توانید صفحه اصلی را بسازید. برای ساخت آن به قسمت برگه‌ها>> افزودن برگه رفته و بخش ویژگی‌های برگه را بررسی کنید.

  رفع خطای رایج هنگام خروج از سیستم در وردپرس

۴- آدرس‌های سایت زیبا نیست

یک مشکل رایج در قالب‌های وردپرس عدم رضایت از آدرس نوشته‌ها، برگه‌ها و … در وردپرس است. آدرسی که وردپرس به صورت پیش‌فرض در نظر می‌گیرد بسیار ساده و محبوبیتی برای گوگل ندارد.

permalink-مشکل رایج در قالب‌های وردپرس

راه حل

برای رفع این مشکل رایج در قالب‌های وردپرس می‌توانید به قسمت تنظیمات>> پیوندهای یکتا مراجعه کنید و پیوند دلخواه را انتخاب کنید.

۵- نوشته‌ها با خطای ۴۰۴ مواجه می‌شوند

error 404- مشکل رایج در قالب‌های وردپرس

اگر نوشته‌های وبسایتتان با خطای ۴۰۴ مواجه می‌شوند وحشت نکنید. این نشان از تنظیم نادرست پیوندهای یکتاست. معمولا این مشکل با تغییر قالب رخ می‌دهد.

راه حل

برای رفع این مشکل رایج در قالب‌های وردپرس، باید به بخش تنظیمات>> پیوندهای یکتا مراجعه کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. همین! اما اگر با این امر مشکل رفع نشد باید فایل htaccess. را بروزرسانی کنید.

۶- فهرست‌ها در سایت دیده نمی‌شوند

menu- مشکل رایج در قالب‌های وردپرس

اگر کاربر تازه کاری هستید شاید با این مشکل مواجه شده‌اید فهرست‌ها دیده نمی‌شوند. برای این منظور موارد زیر را چک کنید:

راه حل

 • مطمئن شوید که فهرستی موجود است: چنانچه فهرستی در بخش فهرست‌ها موجود نیست پس باید آن را ایجاد کنید.
 • مطمئن شوید که فهرست مورد نظر به موقعیت خاصی اختصاص داده شده باشد: مثلا تعیین کنید فهرست مربوطه در بالای وبسایت، در فوتر یا هر بخش دیگری نمایان شود.

۷- قالب‌های جدید از تصاویر ویژه استفاده می‌کنند

در قالب‌های قدیمی وردپرس امکان استفاده از تصاویر شاخص ویژه وجود نداشت و زمانی که قالب جدیدی استفاده می‌کنید متوجه این موضوع شده و می‌بینید که تصاویر قبلی‌تان چنین امکانی را ندارند. برای رفع این مشکل رایج در قالب‌های وردپرس باید چه کرد؟

راه حل

برای این منظور یک راه حل وجود دارد آن هم استفاده از افزونه easy add thumbnail است. با نصب آن می‌توانید این امکان را برای تصاویر قبلی جبران کنید.

۸- اسلایدها، تب‌ها، دکمه‌ها و… از کار افتاده‌اند

امروزه بسیاری از قالب‌های وردپرسی از خاصیت جاوا اسکریپت یا جی کوئری برای بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند. اگر این ویژگی در قالب شما کار نکرد یا به طور ناگهانی غیرفعال شد یعنی تداخل یا شکستی در کدهای آن به وجود آمده است.

راه حل

اولین کاری که باید انجام شود، غیرفعال کردن تمامی افزونه‌ها و پاک کردن cache سایت است. سپس مجدد سایت خود را رفرش کنید، به احتمال زیاد مشکل حل شده است.

اگر متوجه شدید که کدام یک از افزونه‌ها تداخل ایجاد می‌کنند، نگران نباشید! می‌توانید افزونه مشابهی را انتخاب کرده و نصب کنید.

۹- با ایجاد تغییر در CSS، اتفاقی نمی‌افتد

برخی تغییراتی که قرار است بر روی ظاهر وبسایت خود اعمال کنید، طبیعتا از بخش CSS امکان‌پذیر است. شما چنین تغییراتی را اعمال می‌کنید یا بهتر بگویم کدهای مورد نظر را اضافه می‌کنید اما هیچ تغییری حاصل نمی‌شود. برای حل این مشکل باید چه کرد؟

راه حل

برای رفع این مشکل رایج در قالب‌های وردپرس چند راه پیش پای شماست:

 • غیرفعال کردن افزونه cache سایت: رایج‌ترین اشکال در این حوزه با توجه به افزونه cache مثل w3 total cache ایجاد می‌شود، آن را غیرفعال کنید و مجدد امتحان نمایید.
 • سفارشی‌ساز وردپرس: اگر از امکان سفارشی‌ساز قالب در وردپرس استفاده می‌کنید، یک بار به آن مراجعه کرده و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.
 • تغییر در ویرایشگر وردپرس: اگر تغییرات خود را از ویرایشگر وردپرس در پیشخوان ایجاد کرده‌اید، ممکن است به علت سطوح دسترسی و مجوزها این اتفاق نیفتد. پس بهتر است از سمت سرور و فایل‌های مربوطه نیز تست کنید.

نتیجه گیری

همیشه با دیدن مشکل رایج در قالب‌های وردپرس نباید قید آن قالب را بزنیم و سراغ دیگری برویم. بلکه اول باید مواردی را بررسی کنیم تا بتوانیم مشکلات و موانع را از سر راه برداریم و قالب مورد نظرمان را سرپا کنیم. برای این منظور ما ۹ مورد که جزء خطاهای رایج در وردپرس برای قالب‌ها بودند را بررسی کردیم و مطمئنم اگر مشکلی برای قالبتان به وجود آمده و قصد تعویض آن را دارید، حتما با این موارد منصرف خواهید شد.

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

318,061 نفر

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. روزتون بخیر
  من قالب انفولد رو که نصب میکنم بعد از باز شدن موفق امیز پوشه ها،زمانی که میخواد نصب کنه پیام میده که سایت شما با مشکل فنی روبرو شده و حتی با پاک کردن تم از روی دایرکت ادمین هم مشکل حل نمیشهو مجبور میشم کل فایلهای وردپرس رو مجدد نصب کنم.میشه راهنماییم کنید؟؟

 2. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام، مدت کوتاهیه که با مشکل عجیبی مواجه شدم هر زمان که میخوام نوشته تازه ای بنویسیم این کد که پایین مینویسم در قسمت متن به صورت خودکار ایجاد میشه و وقتی هم دستی پاک میکنم دوباره برای ویرایش نوشته میرم باز میبینم به صورت خودکار ایجاد میشه گویا به سایت آمازون اشاره داره، مدت کمیه این اتفاق میوفته تو این مدت فقط افزونه Contact Form by Supsystic اضافه شده، از سی پنل ویروس یابی کردم چیزی پیدا نشد از قالب پابلیشر استفاده میکنم افزونه هایی که جدا از مخزن وردپرس نصب کردم این ها هستند Yoast SEO Premium، WP Rocket بقیه یا از مخزن وردپرس هستند یا افزونه قالب فکر میکنید چرا این کد ایجاد میشه چطور میتونم جلوشو بگیرم؟ تشکر

 3. 5 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  از افزونه وان کلیک برای ایمپورت درون ریز ها استفاده میکنم اما زمانی که فایل قراره اپلود بشه صفحه ثابت میمونه و تغییری نمیکنه.
  آیا راه دیگه ایی برای اپلود درون ریز وجود داره؟ ( به غیر از خود درون ریز وردپرس)
  یا مشکل از هاستینگه؟
  تشکر.

 4. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من یک مشکل داردم ، زمانی که وارد بخش برگه ها میشوم و برگه ای جدید می سازم و حتی برگه ای را ویرایش میکنم ، نمیتوانم قالب آن برگه را انتخاب کنم .
  گزینه قالب حذف شده است . حتی وردپرسمو مجدد نصب کردم و مشکل حل نشد .
  ویرایشگر وردپرسم را هم به حالت قدیم برگرداندم ، ولی باز مشکل حل نشد .
  ممنون میشم راهنماییم کنید .
  وردپرسم ورژن ۵ هستش

 5. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من وقتی افزونه ای رو میخام اضافه کنم تو قسمت اپلود مرورگرم دیگه عمل نمیکنه و افزونه اضافه نمیشه به سایت چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم اگه کمک کنید

 6. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من یه ورد پرس فارسی در هاست اصلی شرکتم نصب کردم ولی هر درموقع نصب پیغام داد که نمیتواند به روی فایل WP_Config.php بنویسد و هم امکان اضافه کردن قالب وجود ندارد و دائم پیغام خطای دسترسی میدهد و حتی هیچ فایل یا عکس یا مورد مشابه دیگری امکان دانلود در هاست از طریق ورد پرس امکان ندارد
  البته امکان آپلود فایل از طریق فایل منیجر کنترل پنل و یا از طریق FTP وجود دارد
  من چگونه مشکل خود رو برطرف کنم

 7. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . من از قالب RTL-19 برای راه اندازی سایتی دارم استفاده میکنم . زمانی که سایت رو از لوکال هاست به هاست اصلی انتقال دادم . سایت زوم نمایش داده میشه. مشکل رو چطور میتونم حل کنم.

 8. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام ببخشید من یک سایت دارم که روی میخواستم ورد پرس روی سی پنل نصب کنم. بعد از انجام کار سایت رو میشد توسط ورد پرس مدیریت کرد. اما مشکلی که دارم اینه وقتی که ادرس سایت رو در مرورگر میزنم سایت با همان قالب انتخابی و تغییرات باز میشود اما مینویسد ” اوه این برگه پیدا نمیشه ” تغییرات صفحه یکتا ، خواندن و hTaccess رو هم بررسی کردم اما فایده ای نداشته . امکانش هست راهنمایی بفرمائید ؟ متشکر

 9. سلام خانم کوهستانی
  یک سوال داشتم از خدمتتون
  من هم این مشکلی که اینجا گقته مبنی بر اینکه شکل سایتم شبیه به دمو نمیشه رو دارم
  اولا که فونت هایی رو هم که استفاده شده ندارم! یعنی مثلا اگر قالبی که با فونت یکان بوده رو دانلود میکنم با فونت یکان نشون نمیده! احتمالا باید یکجایی فونتش رو تنظیم کنم که نمیدونم!
  بعلاوه اینکه یه مشکلی که در قالب story magazine دارم اینه که هیچ ویجتی با شکل پست های اول دموی story magazine ندارم!
  و نمیتونم پستی مثل اونها بذارم.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   هر قالبی که نصب میشه دقیقا بی شکل هستش. شما باید از بخش سفارشی سازی برگه صفحه اصلی رو انتخاب کنید تا صفحه نخست ساخته بشه. و برای شبیه سازی به دمو باید درون ریزی ابزارک و محتوا رو انجام بدید.
   با اینکار هم فونت وارد میشه هم اطلاعات.

 10. بسیار عالی و دقیق
  دقیقا این مواردی بود که همیشه مشتریانم برام ارسال میکردند
  چه جالب که همه این موارد رو شما در اینجا یکجا درج کردید

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی