قالب چندمنظوره وردپرس فلت سام Flatsome

قالب چندمنظوره وردپرس فلت سام Flatsome
قالب چندمنظوره وردپرس فلت سام Flatsome

برای طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و افزونه پرکاربرد WooCommerce میتوان از قالبهای مختلفی استفاده کرد که یکی از این قالبها ، قالب فلت سام است حتی به ادعای طراحان این قالب وردپرس ، این تم چندمنظوره بهترین گزینه برای طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از افزونه WooCommerce است. قالب فلت سام یکی از قالبهای محبوب و پرطرفدار وردپرس است که سایتهای بسیاری با استفاده از آن طراحی شده اند و در سایت مرجع ThemeForest نزدیک به 180 هزار نفر و در سایت ایرانی ژاکت هم 5 هزار نفر این تم وردپرس را خریداری کرده اند. برای مشاهده سایتهایی که با استفاده از این قالب ایجاد شده اند میتوانید به سایت flatsomeexamples.com مراجعه کنید و انواع مختلف سایتها را در آن مشاهده کنید. در این محتوا ضمن معرفی قالب فلت سام به این پرسشها پاسخ میدهیم که این قالب وردپرس چه مزیتی نسبت به سایر قالبهای وردپرس دارد و چه امکاناتی را برای افزونه WooCommerce فراهم میکند.

 تاریخچه قالب فلت سام و عملکرد بی نظیر قالب فلت سام در Cloudways

قالب فلت سام در سال 2013 طراحی شد و یکی از قالبهای محبوب و پرفروش در سایت ThemeForest است و با امتیاز 4.8 در میان سه تم برتر سازگار با ووکامرس قرار دارد.

 تاریخچه قالب فلت سام

بر اساس مشاهدات در سرویس میزبانی ووکامرس Cloudways که برای بررسی عملکرد و امنیت سایتها ایجاد شده است سایتهایی که با قالب فلت سام طراحی شده اند سریعتر بارگذاری میشوند و به راحتی میتوان آنها را توسعه داد. سایتهایی که با این قالب وردپرس ایجاد شده اند در سرویس میزبانی Cloudways عملکرد خوبی دارند به عنوان مثال مطابق شکل زیر با استفاده از تنظیمات پیشفرض این تم نتایج زیر به دست آمده است:

عملکرد بی نظیر قالب فلت سام در Cloudways

 همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید سرعت بارگذاری سایت کمتر از یک ثانیه است که برای یک سایت فروشگاهی با WooCommerce زمان مناسبی است و اندازه سایت نیز برای یک سایت فروشگاهی مناسب است. یک نکته جالب اینکه نتایج بالا برای تنظیمات پیشفرض قالب فلت سام است و با بهینه سازی سایت برای این قالب وردپرس حتی میتوان به نتایج مناسبتری هم دست یافت.

نصب قالب فلت سام

برای نصب این قالب وردپرس میتوانید از بسته نصبی آسان این تم استفاده کنید که این بسته شامل چندین فایل است. برای افزودن این قالب وردپرس به داشبورد خود باید فایل زیپ این تم را از حالت فشرده خارج کنید و آن را در پوشه Themes هاست یا لوکال خود آپلود کنید.

برای مشاهده قالبهای موجود در پنل وردپرس میتوانید از مسیر زیر در پنل مدیریت وردپرس ، همه قالبهای موجود را مشاهده کنید:

Appreance -> themes

در بین فایلهای این قالب فایلی بنام flatsome-child.zip نیز وجود دارد که این فایل با هدف امکان سفارشی سازی های بیشتر این قالب برای کاربران توسط توسعه دهندگان این تم ایجاد شده است.

برای فعال سازی این قالب کافی است از مسیر زیر به صفحه قالبهای وردپرس بروید :

Appreance -> themes

و در این بخش قالب فلت سام را انتخاب و فعالسازی کنید.

 مهمترین مزایای قالب فلت سام

در این بخش برخی از مهمترین مزایای این قالب وردپرس را که سبب محبوبیت آن در بین طراحان سایت شده است را به شما معرفی میکنیم.

 طراحی جذاب قالب فلت سام

ظاهر یک سایت یکی از مهمترین عوامل موفقیت یا شکست آن است هرچه ظاهر سایت ، که برای سایتهای وردپرسی در واقع همان تم آن است جذابتر و خلاقانه تر باشد مخاطبین بیشتری جذب آن میشوند و آن کسب وکار به اولین هدف خود که جذب مخاطبین و مشتریان بالقوه بیشتر است خواهد رسید.

شکل زیر یک سایت وردپرسی که با استفاده از این قالب طراحی شده است را نمایش میدهد همانطور که در این شکل میبینید این سایت جذابیت بصری فوق العاده ای دارد و کاربران با ورود به این سایت قطعا تحت تاثیر ظاهر کاربرپسند آن قرار میگیرند و ترغیب به بررسی سایر بخشهای این سایت خواهند شد. همانطور که قبلا بیان شد قالب فلت سام یک تم چندمنظوره است که به راحتی برای انواع سایتهای وردپرسی قابل استفاده است یکی از مزایای این تم وجود دموهای مختلف از آن است که به کاربر امکان انتخاب یک دمو مطابق نیاز و خواسته خود را میدهد. همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید همه دموهای این قالب وردپرس از لحاظ رنگ بندی ، اندازه تصویر ، قرارگیری بخشهای مختلف و سایر جنبه های گرافیکی بسیار جذاب و کاربرپسند هستند و تمامی صفحات دموهای مختلف این قالب با ظاهری مناسب طراحی شده اند.

 بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت و ریسپانسیو بودن قالب فلت سام

با گسترش استفاده مردم از موبایلهای هوشمند و افزایش تعداد کاربران موبایلی اینترنت ، یکی از مهمترین معیارهای موتورهای جستجو از جمله گوگل برای بهبود رتبه سایتها ، ریسپانسیو بودن آنها است منظور از ریسپانسیو بودن یک سایت نمایش مناسب آن در دستگاههای ارتباطی متفاوت مثل کامپیوتر ، موبایل و تبلت است. معیار دیگری که برای بهبود رتبه سایتها در موتورهای جستجو بسیار اهمیت دارد سرعت بارگذاری سایت است که هرچه زمان بارگذاری سایت کمتر باشد موتورهای جستجو رتبه بهتری به آن سایت تخصیص میدهند.

قالب فلت سام برای هر دو مورد ریسپانسیو بودن سایت و سرعت بارگذاری سایت بسیار مناسب است به طوریکه سایتهایی که با این قالب طراحی شده اند در دستگاههای مختلف بدون مشکل به صورت مناسبی نمایش داده میشوند به علاوه سرعت بارگذاری این سایتها هم بسیار مناسب است.

 وجود صفحه ساز اختصاصی برای قالب فلت سام

یکی از بزرگترین مزایای قالب فلت سام وجود صفحه ساز اختصاصی این تم وردپرس است که حتی به کاربرانی که دانش برنامه نویسی و کدنویسی برای اعمال تغییرات در قالب را ندارند امکان سفارشی سازی این تم متناسب با نیاز و سلیقه آنها را میدهد. با استفاده از این صفحه ساز ، کاربران هر تغییری که در ظاهر این تم ایجاد میکنند را میتوانند در همان لحظه مشاهده کنند. صفحه ساز این قالب وردپرس شامل 36 المان و عنصر مختلف مثل ویدئو ، تصویر ، اسلایدر ، متن ، عنوان و سایر عناصر است که به راحتی میتوان با استفاده از این المانها تغییرات مورد نظر را در تم سایت ایجاد کرد.

وجود استودیو برای قالب فلت سام

استودیو قالب فلت سام در واقع یک کتابخانه دیجیتالی بزرگ و رایگان با تصاویر و طرحهای جذاب متنوع است که کاربران به راحتی و با استفاده از چند کلیک ساده میتوانند از آنها استفاده کنند. بخشهای مختلف استودیو این قالب به صورت مناسبی دسته بندی شده اند و کاربر برای استفاده از هر بخش از سایت خود میتواند از آنها استفاده کند به عنوان مثال اگر کاربری بخواهد از طرحهای این استودیو برای ایجاد صفحه تماس با ما استفاده کند کافی است در آن روی بخش Contact کلیک کند تا صفحات آماده موجود در استودیو این تم را مشاهده کند و از بین آنها ، صفحه مطلوب مورد نظر خود را انتخاب کند.

 برخی دیگر از مزایای قالب فلت سام

در این بخش برخی دیگر از مزایای قالب فلت سام را به شما معرفی میکنیم از جمله مهمترین مزایای این تم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی مناسب صفحه پرداخت برای سایتهای فروشگاهی
 • امکان جستجو درکل سایت و مشاهده نتایج مختلف در هنگام تایپ عبارت مورد نظر با استفاده از ویژگی ایجکس در برنامه نویسی
 • وجود کتابخانه وسیع المانها و عناصر گرافیکی
 • دسته بندی محصولات مختلف در دسته بندی های مناسب برای سایتهای فروشگاهی
 • متمایز کردن محصولات با تخفیف و افرهای پیشنهادی به کاربران
 • پشتیبانی از لیست علاقه مندی های محصولات
 • امکان اعمال فیلترهای مختلف برای مشاهده محصولات مورد نظر
 • امکان ایجاد گزینه کاتالوگ برای نمایش محصولات بدون قیمت
 • امکان قرار دادن گالری تصاویر برای هر محصول و زوم کردن روی هر تصویر
 • وجود طرحهای مختلف برای صفحات محصول

در کل با قاطعیت میتوان گفت که قالب فلت سام همه ویژگی ها و آپشنهایی که برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی با استفاده از افزونه WooCommerce نیاز است را در خود دارد.

پشتیبانی از قالب فلت سام

بعد از انتخاب قالب flatsome به عنوان تم سایت خود میتوانید از منابع آموشی آنلاین متعددی که در مورد این تم وجود دارد برای استفاده از همه ویژگی های این تم وردپرس استفاده کنید که یکی از این منابع میتواند کانال یوتیوب این قالب و یا حتی سایت فارسیflatsomee.ir  باشد. اگر این قالب را از سایت ژاکت خریداری کنید میتوانید از محتوای آموزشی این سایت برای استفاده از این تم وردپرس استفاده کنید به علاوه این سایت 16 فونت فارسی متنوع را برای این قالب به خریداران آن ارائه میدهد.

قیمت قالب فلت سام

قالب فلت سام در سایت مرجع ThemeForest با قیمت 59 دلار به فروش مرسد که با توجه به قیمت بالای دلار خرید از این سایت برای کاربران ایرانی خیلی به صرفه نیست ولی همین قالب را در سایت ژاکت میتوان با قیمت 249 هزار تومان خریداری کرد و از خدمات پشتیبانی این سایت نیز استفاده کرد.

 نتیجه گیری

در این محتوا ضمن معرفی قالب فلت سام مهمترین مزایای آن را به شما معرفی کردیم. اگر قصد طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دارد یکی از بهترین انتخابهای شما استفاده از این قالب وردپرس است که با افزونه WooCommerce هم سازگار است. با استفاده از این تم میتوانید یک سایت فروشگاهی جذاب و کاربرپسند برای کسب وکار خود طراحی کنید و فروش محصولات خود را افزایش دهید فقط کافی است این قالب محبوب وردپرس را از سایت ژاکت خریداری کنید و روی هاست سایت خود نصب و سپس آن را فعالسازی کنید.

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام آیا امکان استفاده از این بسته برای ورد پرس انگلیسی هم وجود داره ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   خیر این بسته فارسی شده.

 2. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. لینک دانلود قالب کجاست؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   این قالب پرمیوم هستش و داخل ژاکت موجوده

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من بعد از نصب بوسته موقع فعالسازی افزونه فلت سام فارسی با این بیام مواجه شدم
  Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.
  باید چیکار کنم اگر ممکنه راهنماییم کنین

 4. سلام
  میشه لطفا نحوه ی نصب این قالب رو بهم آموزش بدید؟