نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp + آموزش ویدیویی

نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp
نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

امروزه با گسترش استفاده مردم از اینترنت ، طراحی سایتهای اینترنتی هم به طور چشمگیری افزایش یافته است که یکی از کاربردی ترین ابزارها برای طراحی سایت ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. با استفاده از وردپرس کاربران میتوانند به راحتی یک سایت جذاب و کاربرپسند راه اندازی کنند یکی از مزایای ویژه وردپرس امکان طراحی اولیه سایت روی سیستم کاربر یا همان لوکال هاست است که به کاربران اجازه میدهد ابتدا سایت خود را روی لوکال هاست ایجاد و تست کنند و بعد از اتمام مراحل طراحی و رفع همه خطاها و مشکلات احتمالی سایت ، آن را به هاست و دامنه اصلی سایت منتقل کنند که ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه محتوای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.

 • نرم افزار XAMPP چیست؟
 • مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن
 • مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

نرم افزار XAMPP چیست؟

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت  با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کند.

نصب جداگانه هر یک از این ابزارها و راه اندازی آنها قطعا برای کاربران مبتدی کار دشوار و پیچیده ای است ولی با استفاده از برنامه XAMPP دیگری نیازی به این کار نیست.

برنامه XAMPP در واقع یک نرم افزار است که هر سه این ابزارها را در خود دارد و کاربر با استفاده از آن به راحتی میتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی استفاده کند و به راحتی روی لوکال هاست با استفاده از وردپرس ، سایت خود را راه اندازی کند و  سپس آن را به هاست اصلی منتقل کند.

نرم افزار XAMPP چیست؟

مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن

شاید برای شما این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصلا چه نیازی به نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp داریم که برای پاسخ به این سوال باید در مورد مزایای استفاده از لوکال هاست در وردپرس بیشتر بدانید.

از جمله مهمترین مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  و استفاده از آن توسط کاربران میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وقتی شما یک تازه کار در حوزه وردپرس باشید با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و بدون نیاز به خرید هاست و دامنه ، به راحتی میتوانید روی سیستم خودتان یا همان لوکال هاست ، بخشهای مختلف وردپرس را بررسی و تست کنید و با آزمون و خطا مهارت خود در حوزه وردپرس را افزایش دهید.
 • با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp میتوانید به راحتی سایت خود را روی لوکال هاست یا همان سیستم محلی خودتان راه اندازی کنید و بعد از تکمیل و رفع تمام ایرادات و نواقص آن ، سایت خود را به هاست اصلی سایت خود منتقل کنید.
 • با طراحی سایت خود روی لوکال هاست در واقع یک نسخه بک آپ از سایت روی سیستم خود خواهید داشت که میتوانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید مثلا در مواقعی که سایت دچار مشکلی شد و حل کردن آن باگ برای شما مقدور نبود میتوانید از این نسخه پشتیبان استفاده کنید یا در مواردی که میخواهید یک پلاگین یا هر چیز دیگری را به سایت خود اضافه کنید میتوانید ابتدا آن تغییر را روی سایت خود در لوکال هاست اجرا کنید و بعد از اطمینان از عملکرد مناسب آن ، ویژگی مورد نظر را روی سایت اصلی خود در هاست هم اعمال کنید.

مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

در این بخش مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که برای این کار باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید.

 1. نصب برنامه xampp روی
 2. نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

گام اول : نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در اولین مرحله برای نصب برنامه xampp روی سیستم خود باید آخرین نسخه این نرم افزار را از سایت اصلی آن به نشانی www.apachefriends.com دانلود کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از دانلود برنامه xampp باید فرآیند نصب آن را شروع کنید برای این منظور روی دکمه install کلیک کنید تا مراحل نصب این برنامه آغاز شود.

در اولین گام از فرآیند نصب xampp با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که باید روی دکمه next کلیک کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در گام بعدی نصب برنامهXAMPP هم ، محل نصب این نرم افزار و بخشهای مورد نظر برای نصب را باید انتخاب کنید که در این مرحله همان تنظیمات پیشفرض نصب را بدون تغییر دنبال کنید و با زدن دکمه next ، فرآیند نصب را به اتمام برسانید تا با تصویری مطابق شکل زیر روبه رو شوید.

بعد از اتمام مراحل نصب در شکل زیر روی دکمه finish کلیک کنید تا فرآیند نصب کامل شود.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از نصب برنامه xampp روی سیستم خود ، باید این برنامه را اجرا کنید و در صفحه ای که مطابق شکل زیر خواهد بود دو بخش Appache و Mysql را با زدن دکمه start راه اندازی کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از کلیک روی دکمه start ، دو بخش Appache و Mysql باید راه اندازی شود ولی اگر فایروال سیستم شما روشن باشد احتمالا از شما برای اجازه دسترسی برنامه xampp مطابق شکل زیر سوال خواهد کرد که با کلیک روی دکمه Allow Access ، این اجازه را به این نرم افزار دهید تا بتواند دو بخش Appache و Mysql را راه اندازی کند.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql ، در پنجره برنامه xampp این دو بخش مطابق شکل زیر به رنگ سبز در خواهند آمد.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql برنامه xampp ، اگر در مرورگر خود عبارت localhost را وارد کنید با صفحه ای مطابق شکل زیر رو به رو خواهید شد که صفحه مربوط به برنامه xampp است.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

گام دوم : نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال   xampp باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول : دانلود فایل وردپرس

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال xampp در اولین گام باید آخرین نسخه وردپرس را مطابق شکل زیر از سایت wordpress.org دانلود کنید.

  ذخیره اطلاعات فرم در دیتابیس با CFDB + آموزش ویدیویی

دانلود فایل وردپرس

فایلی که از سایت اصلی وردپرس دانلود میکنید به صورت فرمت فشرده یا زیپ است که در بعد از دانلود باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.

گام دوم : انتقال فایل وردپرس به xampp

در گام بعدی باید فایل وردپرس را به داخل پوشه مناسب در برنامه xampp که پوشه htdocs است منتقل کنید.

در سیستم عامل ویندوز باید این فایل را در مسیر C:/Program Files/XAMPP/htdocs و یا C:/Xampp/htdocs منتقل کنید.

در سیستم عامل مک هم باید این فایل را در داخل پوشه Applications/XAMPP/htdocs کپی کنید.

بعد از انتقال فایل وردپرس به پوشه htdocs در داخل برنامه xampp ، بهتر است نام پوشه آن را به نام سایتی که میخواهید طراحی کنید تغییر دهید به عنوان مثال اگر میخواهید سایتی برای همیاروردپرس طراحی کنید میتوانید نام این پوشه را به hamyarwp تغییر دهید.

ما در این محتوا همانطور که در شکل زیر میبینید نام پوشه را بدون تغییر ، همان wordpress قرار میدهیم.

انتقال فایل وردپرس به xampp

مرحله سوم : راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید نام پوشه وردپرس که در داخل فایل htdocs برنامه xampp کپی کرده اید را به همراه کلمه localhost در مرورگر خود وارد کنید به عنوان مثال اگر نام پوشه را website1 قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

https://localhost/website1/

بعد از وارد کردن نام پوشه در داخل مرورگر وارد تنظیمات راه اندازی وردپرس میشوید.

در اولین مرحله با صفحه ای مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد که باید زبان سایت خود را انتخاب کنید اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید زبان سایت را فارسی انتخاب کنید تا هم زبان سایت فارسی شود و هم سایت به صورت راستچین تنظیم شود.

بعد از انتخاب زبان فارسی روی دکمه ادامه یا همان continue کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در گام بعدی با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که به شما میگوید برای راه اندازی وردپرس باید نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و اطلاعات مربوط به هاست نیاز است پس باید این موارد را ایجاد کنید که در ادامه نحوه ایجاد پایگاه داده را بیان خواهیم کرد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید یک پایگاه داده برای سایت خود ایجاد کنید برای این منظور میتوانید آدرس https://localhost/phpmyadmin/ را در مرورگر خود وارد کنید و یا در پنجره xampp مطابق شکل زیر روی دکمه Admin بخش Mysql کلیک کنید تا به بخش phpmyadmin برنامه xampp که مربوط به پایگاه داده های سایت لوکال است منتقل شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش phpmyadmin برنامه xampp در تب مربوط به پایگاه داده یا همان database مطابق شکل زیر روی دکمه new کلیک کنید تا به بخش ایجاد یک پایگاه داده جدید وارد شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید باید فرمت پایگاه داده آن هم با زبان فارسی سازگار باشد پس در صفحه ایجاد پایگاه داده جدید حالت پایگه داده را utf8_persian_ci انتخاب کنید و بعد از انتخاب نام پایگاه داده ، مطابق شکل زیر روی دکمه create کلیک کنید تا پایگاه داده شما ایجاد شود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از ایجاد پایگاه داده به برگه مرورگر خود که آدرس localhost/website1/   را وارد کرده اید بروید و روی دکمه “بزن بریم!” یا همان “Lets go!” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعدی همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اطلاعات مربوط به پایگاه داده ای که برای سایت خود ایجاد کردید مورد نیاز است.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

نام پایگاه داده را برابر نامی که برای پایگاه داده خود در مرحله قبلی انتخاب کردید قرار دهید.

 نام کاربری را هم مطابق شکل زیر برابر root قرار دهید و رمز عبور را خالی بگذارید و دو فیلد بعدی یعنی میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییری ندهید و روی دکمه فرستادن یا همان submit کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از کلیک روی دکمه ارسال یا همان submit اطلاعات مربوط به پایگاه داده شما در داخل فایل wp-config.php ایجاد و ذخیره میشود که این فایل در بین فایلهای مربوط به وردپرس در داخل پوشه htdods برنامه xampp قرار دارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده و کلیک روی دکمه ارسال ، وارد مرحله بعدی میشوید که در آن در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات کلی مربوط به سایت از شما خواسته میشود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش عنوان سایت یا همان site title ، عنوان دلخواه خود را برای سایت خود انتخاب کنید.

در بخش نام کاربری یا همان user name ، نام کاربری خود و در بخش رمز عبور یا همان password هم رمز عبور مورد نظر خود برای ورود به پنل مدیریت وردپرس سایت روی لوکال تعیین کنید.

در بخش ایمیل یا همان email هم ایمیل خود را وارد کنید.

اگر تیک مربوط به چک باکس پایین این صفحه را بزنید موتورهای جستجو مثل گوگل صفحات سایت شما را ایندکس نمیکنند و در واقع سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو یا در اصطلاح تخصصی همان SERP نمایش داده نمیشود که ما توصیه میکنیم تیک این بخش را نزنید تا سایت شما در هنگام آپلود روی هاست در صفحه نتایج موتورهای جستجو هم ظاهر شود و در واقع بتوانید از طریق موتورهای جستجو هم برای سایت خود ترافیک باکیفیت جذب کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در این صفحه روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Install WordPress کلیک کنید تا وردپرس روی سیستم لوکال شما با موفقیت نصب شود.

برای ورود به داشبورد وردپرس روی لوکال سیستم خود میتوانید در مرورگر خود نام فایلی که در داخل پوشه htdocs برنامه xampp قرار دادید  در مرورگر خود وارد کنید تا به صفحه لاگین یا همان صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس هدایت شوید  به عنوان مثال اگر نام فایل را hamyarwp قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

Localhost/ hamyarwp/wp-admin

که با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود به صفحه لاگین داشبورد وردپرس مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که در مراحل راه اندازی وردپرس روی لوکال تعیین کردید را وارد کنید و وارد داشبورد وردپرس سایت خود روی لوکال شوید.

با اجرای گام به گام مراحلی که در این بخش گفتیم به راحتی میتوانید اقدام به نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس ، ضمن معرفی برنامه بسیار کاربردی  xampp و مزایای استفاده از آن ، نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را به شما عزیزان آموزش دادیم.

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی Xampp

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام خانم کوهستانی
  کسانی که اول محتویات و عوض کردن بعد نام پوشرو تغییر دادن باید چیکارکنن؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر به مشکل خوردید و با این کار سایت بالا نمیاد، باید وردپرس رو پاک کرده و دوباره نصب کنید. اگر هم مشکلی پیش نیومده که هیچی

 2. سلام-من رو لوکال نصب میکنم .مگه توphpmyadmin فقط نام پایگاه داده نمیدیم؟اطلاعات دیگه ای هم باید بدیم؟
  ممنون از کمکتون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله نام پایگاه داده رو وارد میکنید اما در فایل wp-config.php باید اطلاعات رو به ترتیب نام پایگاه داده، بوزنیم : root و پسورد رو خالی بذارید.

 3. بازم سلام
  من این صفحه رو مطالعه کردم خیلی ممنون
  و انجامش دادم
  ولی هنوز مسله من حل نشده
  اپاچی اجرا میشه
  صفحه های دیگه هم باز میشه
  فقط صفحه ای که ویرایشش کردمو وقتی بازش میکنم اپاچی متوقف میشه

 4. بازم سلام
  من این صفحه رو مطالعه کردم خیلی ممنون
  و انجامش دادم
  ولی هنوز مسله من حل نشده
  اپاچی اجرا میشه
  صفحه های دیگه هم باز میشه
  فقط صفحه ای که ویرایشش کردم و وقتی بازش میکنم اپاچی متوقف میشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یه تداخلی در شبکه ی اینرتنی شما با آپاچی هست. مثل ناسازگاری با فایروال

 5. با سلام
  من همه مراحل رو رفتم .اول اسم پوشه رم به wp-config.php تغییر دادم و اطلاعاتو وارد کردم ولی وقتی ادرسو میزنم صفحه نصب ووردپرس ظاهر نمیشه .میگه شروع کار به پرونده‌ی wp-config-sample.php نیاز است. لطفاً دوباره این پرونده را بارگذاری نمایید.
  ازتون ممنون میشم اگ هرچه سریعتر کمکم کنید واقعا کارم گیره.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اطلاعات پایگاه داده را که در phpmyadmin ساختید بررسی کنید.
   اگر در لوکال نصب کردید دقت کنید که چه اطلاعاتی را باید وارد کنید و حتما دوباره آدرس را در مرورگر وارد کنید
   http://localhost

 6. سلام وقتتون به خیر
  سایت عالیی دارید به شدت به من کمک کرده
  فقط من این برنامه رو نصب کردم و تنظیماتشو هم انجام دادم
  اما وقتی صفحات سایتمو درست میکنم و میچینم بضی از صفحات هنگام دیدنشون اپاچی stop میشه و وارد اون صفحه نمیشه چند دفه هم امتحان کردم ولی فایده نداره توی همون صفحه متوقف میشه
  البته صفحات دیگه رو باز میکنه .
  عکس زیر رو ببینید

  http://s6.picofile.com/file/8219671726/1.png

  ………………………………………………………………………….

 7. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وخسته نباشید من مراحل رو انجام دادم
  ونتیجه اینو بهم داد

  با عرض پوزش، جهت شروع کار به پرونده‌ی wp-config-sample.php نیاز است. لطفاً دوباره این پرونده را بارگذاری نمایید.

  لطفا راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این خطا به دلایل زیر می باشد :
   درست وارد نشدن اطلاعات پایگاه داده
   تغییر نام دادن پس از وارد کردن اطلاعات

 8. سلام
  من تمام کارهای بالا رو انجام دادم و وارد محیط ادمین شدم
  ولی مشکل م اینجاست که برای ورود مجدد به سایت باید چه ادرسی رو تو نوار ابزار مرورگرم وارد کنم تا دوباره بتونم به ادمین وارد بشم
  با تشکر از آموزش بسیار عالی تون

 9. 7 سال عضو همیار وردپرس

  درود
  وردپرس رو روی لوکال هاست نصب کردم اما امکان به روز رسانی رو نمیده و خطای زیر رو اعلام می کنه:
  Maximum execution time of 30 seconds exceeded
  چه باید کرد؟
  سپاس

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دو روش برای حل این مشکل وجود داره.
   1- ویرایش دستی فایل htaccess.
   به این صورت عمل می کنید که فایل htaccess. را با ویرایشگر نوت پد خود باز کرده و کد زیر را در آن وارد کرده و ذخیره کنید:

   php_value max_execution_time 300

   2- راه دوم استفاده از افزونه ی WP Maximum Execution Time Exceeded می باشد.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   درود
   ممنون خانم کوهستانی از راهنمایی شما
   با کد گفته شده امکان به روز رسانی بدون خطای زمانی ممکن شد و به روز رسانی هم انجام میشه به نسخه 4_3_1 اما همچنان در صفحه به روز رسانی ها پیشنهاد ارتقاء به نسخه 4_3_1 نمایش داده میشه !!!
   شاید مشکل از اینجاست که روی لوکال هاست فعالیت می کنم و اگه نسخه جدید وُردپرس رو روی هاست واقعی سوار کنیم این مشکل کلاً رفع بشه
   با سپاس مجدد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بلکه ممکنه

 10. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من بعد از نصب XAMPP و بعد از start کردن گزینه ی “Apache” و “MySQL” ، وقتی که در قسمت نوار آدرس عبارت http://localhost رو وارد میکنم وارد فضای لوکال هاست نمیشه. بارها و بارها امتحان کردم ولی نشد.
  مشکل کار کجاست؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پس وارد چه قسمتی میشه ؟
   یک بار کامل زمپ را uninistall کنید و پوشه ی xampp را از درایو C بردارید. سپس دوباره زمپ را نصب کنید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   متشکرم
   خدا رو شکر مشکلش حل شد.

 11. 9 سال عضو همیار وردپرس

  من وردپرس 4.3.1 روی هاست اصلی نصب کردم، ولی متاسفانه هرکاری میکنم اون نوار ادمین پنل موقع مشاهده سایت نشون داده نمیشه! چکار کنم؟
  پ.ن: از قسمن پنل کاربری تیک نمایش رو گذاشتم، ولی متاسفانه فقط موقعی که توی محیط ادمین هستم نمایش داده میشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مطلب حذف نوار ادمین در وردپرس را مطالعه کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون، خوندمش ولی متاسفانه جواب نداد 🙁
   من از افزونه های بادی پرس و bbPress هم استفاده میکنم، ممکنه ربط به اونا داشته باشه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ممکنه مشکل از همین باشه.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   هنوز نتونستم پیدا کنم مشکل از کجاست 🙁
   ولی یه مشکل حادتر پیش اومده! CPU Usage شده 100% یه چندتا از پلاگینها رو غیرفعال کردم شد 80%
   از کجا میتونم بفهمم کدوم پلاگینها CPU سرور رو درگیر کرده؟؟

   (امکانش هست یه راه ارتباطی دیگه ای با خودتون غیراز کامنتها معرفی کنین؟)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   همه ی افزونه ها!

 12. سلام
  من تو وقتی میخوام ورد پرس رو نصب کنم همچین اروری میده باید چیکار کنم؟
  خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده
  این به این معناست که یا اطلاعات نام کاربری و رمز عبور در فایل wp-config.php نادرست است یا ما نمی‌توانیم با سرور پایگاه داده شما در localhost ارتباط برقرار کنیم. این می‌تواند به این معنا باشد که سرور پایگاه داده میزبان شما از کار افتاده است.


  آیا مطمئنید که نام کاربری و رمز صحیح را دارید؟

  آیا مطمئنید که نام میزبان را به درستی وارد کرده‌اید؟

  آیا مطمئنید که سرور پایگاه داده شما کار می‌کند؟
  اگر نسبت به معنای این پیام مطمئن نیستید احتمالا باید با میزبان خود تماس بگیرید.اگر هنوز به کمک احتیاج دارید همیشه می‌توانید انجمن‌های پشتیبانی وردپرس را ببینید.

  تلاش دوباره

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول شما باید نام فایل wp-confg-sample.php را تغییر دهید و سپس اطلاعات رو وارد کنید.
   DB name : نامی که انتخاب کرده اید
   username: root
   password: “” خالی بگذارید

 13. سلام
  ممنون از راهنمايي هاي خوبتون
  من وقتي آدرس http://localhost/phpMyAdmin را در مرورگر مي نويسم در صفحه اي كه باز مي شود اين پيغام مي دهد :
  Object not found!

  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.
  Error 404
  localhost
  Apache/2.4.9 (Win32) OpenSSL/0.9.8y PHP/5.4.27
  به خاطر همين براي ساخت ديتا ببيس جديد مشكل دارم لطفا راهنمايي بفرمائيد .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در مرحله ی اولی که زمپ رو راه اندازی می کنید وارد صفحه ی میشه که از شما زبان زمپ رو سوال میکنه و سپس وارد بخش تنظیمات یا کنترل پنل زمپ میشه و میتونید پی اچ پی ادمین رو از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

 14. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما!
  من در انجام این مراحل به مشکلی برخوردم و انوم اینه که آپاچی ران نمیشه و phpmyadmin هم هر کاری می کنم باز نمیکنه و میگه این صفحه در دسترس نیست!
  واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم!
  لطفا راهنمایی کنید
  در ضمن چطور این پورت اپاچی رو که میگید عوض کنیم!؟
  با تشکر از شما

 15. سلام
  من از phpmyadmin یه دیتا بیس ساختم بعد تو نصب ووردپرس اول sample- رو برداشتم بعد اطلاعات مورد نظر رو داخلش وارد کردم اما وقتی localhost/word press میزنم این ارور میاد

  http://s92.uploadyar.com/7219827d62da1.pn
  g
  پوشه ورد پرس هم درسته چون وقتی کلمه sample رونمیدارم تا اون صفحه که میگه اطلاعات دیتا بیسو وارد کن میاد که, وارد میکنم بفرست میزنم میگه wp-config.php موجود نیس حالا sample رو برمیدارم میگه wp-config.php موجود نیس.
  موندم چ کنم؟

 16. سلام موقع استارت آپاچی به خطا خوردم لینک عکس خطا رو می زارم.http://uupload.ir/files/s7ad_untitled.png
  لطفاً راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   باز هم سلام
   همانطور که گفتم مشکل اجرا شدن سرور آپاچی در زمپ و mysql حل شده است، اما بعد از وارد کردن http://localhost:81/wordpress/ نمیتونم بقیه مراحل رو برای تکمیل فرایند نصب کامل وردپرس طی کنم!!!!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز اصلا کار پیچیده ای نیست! بعد از اینکه آدرس لوکال هاست رو زدید باید زبان مورد نظر را در زمپ انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ی phpmyadmin کلیک کرده و یک پایگاه داده بسازید. سپس وارد پوشه ی مربوط به زمپ و Htdocs در درایو C شوید و فایل wp.sample-config.php رو تغییر نام بدید و سپس آن را با ویرایشگر متنی مثل نوت پد باز کرده و اطلاعات را به این ترتیب وارد کنید :
   DB name: نام پایگاه داده ای که ساختید ، User name: root و جای پسورد رو نیز خالی بگذارید

 17. 7 سال عضو همیار وردپرس

  باز هم سلام و درود
  بالاخره موفق شدم سرور آپاچی و MySQL رو استارت کنم، اما بعد از وارد کردن http://localhost:81/wordpress/ بجای http://localhost/wordpress باز هم با مشکل مواجه میشم، من محلی که باید نام کاربری و پسورد رو ست کرد در نسخه جدید mysql پیدا نمیکنم!!
  یک بانک جدید هم درست کردم ولی بازهم مشکل دارم!!!
  باز هم کمک!!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تا امشب مطلبی در همین زمینه منتشر میکنم حتما بررسی کنید مشکل حل خواهد شد

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام و درود خانم کوهستانی و سپاس بابت پیگیری و پاسخگویی
   من همچنان منتظر کمک شما برای حل مشکلم هستم
   باز هم سلام و درود
   بالاخره موفق شدم سرور آپاچی و MySQL رو استارت کنم، اما بعد از وارد کردن http://localhost:81/wordpress/ بجای http://localhost/wordpress باز هم با مشکل مواجه میشم، من محلی که باید نام کاربری و پسورد رو ست کرد در نسخه جدید mysql پیدا نمیکنم!!
   یک بانک جدید هم درست کردم ولی بازهم مشکل دارم!!!

   لطفا در این مورد هم اقدام کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نام کاربری و پسورد نمیخوام دیتابیس لوکال
   شما فقط نام پایگاه داده رو ایجاد کنید و بعد در فایل wp-config.php نام پایگاه داده ، نام کاربری (root) و جای پسورد رو هم خالی بذارید

 18. بهاره خانم من رو لوکال دارم نصب میکنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مسئله ی پیچیده ای نیست! شما اگه با پورت های زمپ مشکل دارید مطلب امروز رو ملاحظه کنید تا مشکل پورت حل بشه و نصب وردپرس رو دقیقا شبیه به آموزش پیش برید مشکلی نیست

 19. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و درود
  من xampp رو نصب کردم و قبل از نصب هم microsoft security essentiual رو به همراه فایروال ویندزو غیر فعال کردم ولی باز هم بعد از نصب با این پیغام مواجه میشم:
  Status change detected: running
  [Apache] Status change detected: stopped
  [Apache] Error: Apache shutdown unexpectedly.
  [Apache] This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  [Apache] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  [Apache] Press the Logs button to view error logs and check
  [Apache] the Windows Event Viewer for more clues
  [Apache] If you need more help, copy and post this
  [Apache] entire log window on the forums
  لطفا کمکم کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این ارور در حال حاضر به صورت عمومی برای بعضی افراد به وجود میاد. شما باید در تنظیمات آپاچی پورت 80 رو به 81 تغییر بدید.

 20. با تغییر پورت و این داستانا بلخره تونستم وارو صفحه اول نصب وwp بشم.
  اما نتونستم وارد phpmyadmin بشم چون میگفت پسوورذ لازمه ذز صوزتی که بار اوله ازش استفاده میکنم طبق فرموده خانم کوهستانی گفتن اینکارو نکنم و نام wp-config-sample.php رو تغییر بدم ارور میده که همچین پوشه ای لازمه و وجود نداره,تغییر نمیدم صفحه ای میاد که میشه نام دیتابیس و اینا زد توش وارد که میکنم باز ارور میده.( گزینه ساختن پرونده‌ی پیکربندی هم وجود نداره)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی شما الان با روش نصب مشکل دارید؟
   روی لوکال هاست یا هاست؟

  • سلام ممنون از توجهتون
   روی لوکال هاست
   نمیدونم مشکل از کجاست چون خواستم طبق آموزش پیش برم:
   اول : آپاچی ران نشد ک با تغییر پورت حل شد
   دوم : وارد phpmyadmin نمیشه بدون پسوورد و با یوزر روت که وارد میشم میگهsee allownopassword ک با 100تا سایت خارجی چک کردم همه چی درسته.
   سوم:وقتی وارد صفحه نصب ورد پرس میشم وقتی sample رو حذف میکنم میگهwp-config-sample.php گم شده ب این فایل نیاز داریم وقتی هم ک sample رو حذف نمیکنم میگه باید تغییر بدی اسمو
   واقعا دگ نمیدونم چیکار کنم 🙁

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز، شما اول اسم رو تغییر بدید بعد اطلاعات دیتابیس رو وارد کنید

  • phpmyadmin به پسوورده من گیر میده نمیتونم وارد شم واسه همین دیتا بیس قبلا نساختم ک بخوام جایی اطلاعاتشو وارد کنما
   اسمو ک تغییر دادم کجا و چه اطلاعاتیو وارد کنم؟اطلاعات دیتا بیسی ک میخام نیو بسازم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از پشتیبانی هاست کمک بگیرید.

  • فرید جان همین مشکل را داشتم شما وقتی wordpress رو نصب میکنید نام فولدر را تغییر نده و وقتی مشخصات دیتا بیس رو وارد میکنی قسمت لوکال هاست هم وارد کن که در قسمت مای اس کیو ال در cpanel هست قسمت host رو copy کن و در نصب وارد کن راحت نصب میشه من چون آزمایشی کار میکنم چندین روش امتحان کردم این روش کارم رو را انداخت

  • پوریا جان ممنون از راهنماییت اما من نتونستم وارد phpmyadmin بشم به پسوورد من گیر میده به هیچ صراطی مستقیم نیست.

 21. حالا wordpress نصب نمیشه
  اکسترکت کردم و تو اون مسیر که گفتین کپی کردم اما وقتی localhost/wordpress میزنم این ارور میاد “The requested URL /wordpress was not found on this server.”

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام ادرس دهی شما باید اینطور باشه:
   htdocs پوشه اصلی هست شما یک پوشه در این فایل باید داشته باشید مثلا به نام wordpress در این فایل (دقیقا در این فایل نه یک پوشه داخل ان) باید فایل های وردپرس باشند از جمله فایل index.php و….
   در این صورت ادرس localhost/wordpress زمان روشن بودن اپاچی و sql کار می کند.

  • واسه منم دقییییقا همینه اما نمیشه.
   من وقتی فقط localhost میزنم صفحه bitnami میاد اما وقتی بعدشwordpress یا هر فایلی ک تو htdocs هست میزنم اروری ک بابا عرض کردم میاد not found میزنه.
   (داخل پرانتز عرض کنم ک موقع استارت آپاچی هم ب مشکل خورده بودم ک با عوض کردن پورت حل شد)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   اگر مشکل پورت رو تغییر دادید باید ادرس رو به صورت localhost:80 بنویسید(جای 80 پورت خودتون رو بنویسید)

 22. من در phpmyadmin وقتی یوزر root میزنم و پسوورد خالی میذارم ارور میده حتی سرچ کردم بعضی جاها گفتن پسوورد بزن password بازم حل نشد،چیکار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اینکار رو انجام ندید
   در مرحله ی اول پس از نصب وردپرس نام فایل wp-sample.config.php رو به wp-config.php تغییر بدید و سپس اطلاعات رو وارد کنید که به این موضوع برخورد نکنید

 23. من هنوز مشکلم حل نشده. ارور404مطالعه کردم ولی نمیدونم چیکارباید بکنم.لطفا کمکم کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   وقتی زمپ رو باز می کنید تیک mysql سبز هست؟

 24. سلام خسته نباشید. اون مشکل آپاچی حل شد اما حالا مشکل دیگه ای دارم
  http://localhost/phpmyadmin
  درمرورگر وارد میکنم با این خطا مواجه می شم
  Not Found
  HTTP Error 404. The requested resource is not found.
  مشکل از کجاست؟ لطفا راهنماییم کنید

 25. باعرض ادب خدمت شما خوبان. منم مشکلی مشابه دویتان راجب به apache دارم.تمام مراحلی که گفتید رو انجام دادم اما بازم آپاچی اکتیو نشد
  Error: Apache shutdown unexpectedly.
  This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  Press the Logs button to view error logs and check
  the Windows Event Viewer for more clues
  If you need more help, copy and post this
  entire log window on the forums

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید در فایل اصلی آپاچی در زمپ در خطی که پورت رو 80 گذاشته، به 81 تغییر بدید

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.شاد باشید
  من وردپرس رو روی لوکال نصب کردم ووکامرس هم نصب کردم اما وقتی میخوام ووکامرس فارسی رو فعال کنم صفحه کامل سفید میشه
  ووکامرس فارسی رو حذف کردم از پوشه پلاگین سایت درست شد اما باز فعال کردم سفید شد
  چطور مشکل رو حل کنم؟؟؟؟ووکامرس فارسی جزء افزونه های تاپ هستش چرا مشکل ایجاد میکنه اخه؟؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نباید چنین مشکلی ایجاد کنه! شما دقیقا پوشه ی مربوط به ووکامرس رو نصب کنید

 27. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید من از wampserver استفاده می کردم اکون برای بعضی قالب ها پلاگین هایی که داره روش نصب نمیشه و نمی تونم به صورت کامل قالب رو درست کنم
  سوالم اینه ایا تو این xampp همچین مشکلاتی رو داره یا نه تمام و کامل با همه قالب ها و پلاگین های موجود سازگاری داره و هیچ مشکلی نداره؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر دوستان همیشه از زمپ استفاده میکنن

 28. سلام من امروز روز اول مدرسه امه ! :دی
  خیلی ممنون از آموزش ها
  سوالی که برام پیش اومد این بود که اگر ما سایتی رو تو لوکال ایجاد کنیم ، طراحی قالب و … و داده ها ! آیا همون داده ها ، تصاویر و قالب بندی سایتمون برای آپ کردن در هاست حفظ میشه ؟
  سپاس

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و احترام به شما کلاس اولی عزیز.
   بله میشه مشکلی نیست.

 29. سلام من همه این روش هارو انجام میدم
  ولی وقتی مرحله اول ثبت نامو انجام میدم مرحله دوم نمیاد و فقط یک صفه که ارم وردپرس توشه برام باز میشه:(
  میشه کمک کنید بگید چرا؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اسکرین شات لطفا

 30. سلام
  ببخشید من روی لوکال هاست وردپرس ریختم و یه مدتیه باهاش کار میکنم تا امروز که یهویی دیگه اجرا نشد! وقتی فولدر ورد پرس رو میزنم هیچی نمیاره ! یه صفحه سفید ….
  اما وقتی میرم توی htdocs وردپرسم سرجاشه !
  چیکارکنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   احتمال میدم مشکل از لوکال هاسته، ببینید ارتباطش برقراره ؟ و با پورت ۸۰ دچار مشکل نشده ؟

 31. سلام من از سیستم عامل مک استفاده می کنم بعد از نصب وردپرس وقتی می خوام چیزی توش آپلود کنم این خطا را می دهد
  پرونده فرستاده شده نمی‌تواند به wp-content/uploads/2015/01 برود.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در مرحله ی اول بعد از نصب وردپرس اون رو به مسیر اصلی (روت) منتقل کنید و در مرحله ی دوم هر چیزی (قالب، افزونه و…) میخواید آپ کنید اون رو اول از حالت فشرده خارج کنید چون به احتمال زیاد فایل های پشتیبانی دیگه ای همراهش هست که به شما اجازه ی آپلود رو نمیده! سپس خود فایل اصلی افزونه یا قالب رو زیپ کنید و دوباره آپ کنید

 32. میخواستم سوالی خارج از موضوع پشتیبانی کنم و اگه میشه منو راهنمایی کنید.
  من بر روی ویندوز سرور نرم افزار xampp را نصب کردم و بعد wordpress را نصب کردم و سایتم را طراحی کردم و این سایت را در شبکه اداره قرار است به عنوان پرتال اداره کار کنه؛ حالا اینجا مشکلی داریم که وقتی بر روی یه سیستم دیگه در همین شبکه محلی آدرس ip سرور را وارد میکنم سایت بصورت ناقص load میشه؛ جالب اینجاست که وقتی نرم افزار xampp را بر روی کامپیوتر نصب کردم سایت را کامل از سرور load کرد.
  لطفا میتونید کمک می کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   معمولا اصولی اینه که روی تمامی سیستم هایی که میخواید نمایش داده بشه لوکال هاست نصب بشه! خیلی حساسه و همونطور که شما گفتید ناقص نمایش داده میشه.

 33. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه‌ی شما همیاریا…
  میخواستم بدونم وقتی میخوایم وردپرسو از ومپ انتقال بدیم به سرور، آیا نام و پسورد دیتابیسی که روی سرور میسازیم باید همون نام و پسورد لوکالمون باشه یا خیر؟
  و اینکه اصلا چطور میشه نام و پسورد دیتابیس لوکال رو بعد از ساخت سایت تغییر داد؟ من تو mysql تغییرش دادم و تو wp-config.php و .htaccess هم تغییرش دادم اما ارور دیتابیس میده، آدرس ورود به وردپرس رو هم با نام دیتابیس جدید میزنم اما همچنان مشکل داره (البته بک آپ داشتما)
  ممنونم که کمکم میکنین
  به امید سلامتی و بهروزی شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر نیازی نیست
   شما فقط باید این موارد رو از phpmyadmin کنترل نمایید
   موفق باشید

 34. سلام
  زنده باد همیار وردپرس
  ممنون که جواب دادین
  چطور سرویس IIS را غیرفعال کنم یا پورتی که آپاچی اجرا می‌شود رو تغییر بدم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در run اینو تایپ کن: services.msc
   بعد برید به World Wide Publishing service
   و IIS رو stop کنید

   برای تغییر پورت اپاچی هم مراحل زیر رو طی کنید
   فایلhttpd.conf رو از تو پوشه اپاچی پیدا کن و داخل خط listenپورت رو عوض کنید
   تشکر

 35. سلام
  واقعا از زحمات شما ممنونم
  لطفا به من کمک کنید چون در نصب برنامه xampp و اجرای Apache و MySQL مشکل دارم.
  کلا چندین نسخه از برنامه زمپ رو دانلود کردم و موقع نصب ارور داده تا اینکه xampp-win32-1.8.2-6-VC9 رو دانلود کردم ولی وقتی وارد کنترل پنلش میشم Apache اجرا نمیشه.
  و به دنبال اون این آدرس هم قابل لود و مشاهده نیست برام:
  http://www.localhost.com/phpmyadmin
  واقعا مدتیه من سردرگمم. اگه میشه لطفا راهنمایی دقیق بکنید.
  لطفا به من بگید با توجه به مشخصات ویندوزم چه نسخه از برنامه زمپ رو باید دانلود و نصب کنم که بدون خطا کامل نصب و اجرا بشه؟
  ضمن اینکه اصلا نسخه های قدیمی رو نمیتونم تو نت پیدا کنم. اگر ممکنه نسخه ی مناسب رو برای دانلود بهم بدید. واقعا اگر کمکم کنید خیلی لطف بزرگی بهم کردید.
  خواهشا از شاگرداتون حمایت کنید 🙂

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما چون IIS را روی سیستم نصب کردی و احتمالاً سرویسش هم در حال اجراست پورت ۸۰ برای آپاچی قابل استفاده نیست برای همین نمی‌تواند اجرا شود. دو راه حل برای رفع این مشکل وجود دارد: یا سرویس IIS را غیرفعال کنی یا پورتی که آپاچی اجرا می‌شود را تغییر دهی.
   اگر نرم افزار اسکایپ و تیم ویبر دارید حتما غیر فعالش کنید چونه که معمولا این نرم افزار پورت ۸۰ رو اشغال میکنه
   در ضمن کاری هم به نسخه جدید و قدیم نداره

   تشکر

 36. من هم پوشه ی wordpress یکی هست هم نام اون پوشه رو به این wp-config.phpتغییر دادم ولی مشکلم رفع نشده

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتما یکی از مراحل را اشتباه طی کردید
   حتما wp-config رو هم برسی کنید شاید اطلاعاتی که وارد کردید اشتباه باشه
   تشکر

 37. سلام و خسته نباشید
  من XAMPP رو نصب کردم
  موقع استارت کردن اپاچه ارور زیر رو بهم میده
  لطفا راهنماییم کنید
  Error: Apache shutdown unexpectedly.
  This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  Press the Logs button to view error logs and check
  the Windows Event Viewer for more clues
  If you need more help, copy and post this
  entire log window on the forums

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مشکل اصلی برمیگرده به مشغول بودن پورت ۸۰ ، زمانی که آپاچی رو فعال میکنید نباید این پورت درگیر مورد دیگه ای باشه + فایروال ویندوز رو آف کنید

  • اگه ممکنه درمورد رفع اشکال این مبحث کمی بیشتر توضیح بدین
   فابرفال رو هم غیر فعال کردم ولی درست نشد متاسفانه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه منظورتون مشکل در برقراری ارتباط آپاچی هست باید خدمت شما عرض کنم که وب سرور آپاچی روی سرور ۸۰ باید بنا بشه و از طرفی چون خطا میده یعنی موردی مثل IIS روی پورت ۸۰ هست ، برای اینکار باید روی قسمت ویرایشگر آپاچی توی زمپ کلیک کنید و در خطی که پورت رو روی ۸۰ گذاشته به ۸۱ تغییر بدید.
   اگه زمانش باشه آموزش کاملش رو قرار میدم

 38. Maximum excution time of 30 secends exceeded
  من می خوام افزونه اضافه کنم ولی این error میده بهم
  می شه کمکم کنین ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام افزونه رو در پوشه ی پلاگین ها کپی کنید و از قسمت افزونه ها فقط فعالش کنید.

 39. سلام
  خیلی خیلی ممنون از آموزش های عالی شما
  چند سوال دارم
  ۱-چرا در phpmyadmin تعداد user ها ۵ تا است؟
  Any هاست %
  Any هاست localhost
  pma هاست localhost
  root هاست ۱۲۷٫۰٫۰٫۱
  root هاست ::۱
  root هاست localhost
  منظورم اینه که نمیشه یک یوزر با تمام سطح دسترسی ها ایجاد کرد و بقیه رو حذف کرد؟
  ۲-برای انتقال از لوکال هاست به سرور هم باید پوشه وردپرس منتقل بشه هم دیتابیس، درسته؟ خب حالا سوالم اینه که یوزر و پسورد استفاده شده بر روی دیتابیس لوکال چی میشه؟ از لوکال منتقل میشه؟ چون هاست من دایرکت ادمین هست و امکان تغیررات در پسورد دیتابیس از phpmyadmin اصلا وجود نداره ( یعنی اصلا قسمت users نداره ) اینا رو برای این گفتم که چون میخوام دیتابیس رو از لوکال هاست منتقل کنم. خواستم بدونم قضیه پسوردش چی میشه ؟ چون ۵ تا یوزر بدون پسورد در لوکال دارم امنیت سایتم پایین نیاد
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام میشه یوزر ایجاد کرد اما اصلا به تنظیمات خود لوکال هاست دست نزنید.

 40. من الان یه سایت دارم ایا میشه این اطلاعاتی که دارم رولوکال هست ببرم وپست هامو بصورت افلاین تهیه کنم وبعد باز کردن نرم فزار زمپ خودش به هاستم انتقال پیداکنه ومنتشربشه؟؟؟
  قبلایه نرم افزاری به اسم window live writerبود کمارش خوب بود این قضیه لوکال هاست هم همونه؟؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله امکانش هست
   لوکال هاست ها عملکردشون عین همه فقط تئوریشون کمی متفاوته

  • من وردپرس رو به وسیله bitnami که یه قسمت از همون xampp خودمونه رو نصب کردم و هیچ مشکلی هم خدا رو شکر نیست . میخواستم بدونم آیا امکانش هست که همین لوکاسلهاست رو در محیط یک شبکه lan به اشتراک بزارم و از کامپیوترهای دیگه از امکاناتش استفاده کنم ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه شبکه بشه بله میشه

  • چطور میشه لوکال هاست رو به وسیله ی LAN یا وایرلس به اشتراک گذاشت
   یه توضیح کامل میخوام چون تاحالا خیلی جستجو کردم و هیچ کدوم کامل و یا کاربدی نبوده؟؟
   میخوام کسانی که توی شبکه ی منند با زدن آی پی اون پیج خاص تو لوکال رو توی سیستم خودشون لود کنند!!!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در راستای حرفی که زدید در انجمن برنامه نویس صحبتی مطرح شده که فکر کنم به کار شما بیاد.

 41. سلام من وقتی دکمه ی استارت جلوی اپاچی رو میزنم اجرا نمیشه ینی ارور میده چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام این مشکل زمانی پیش میاد که پورت مورد نظر اپاچی رو یک نرم افزار دیگه دراختیار گرفته.باید ببینید چه نرم افزاری مزاحم کار شده

 42.  یک موضوع بسیار عجیب برام رخ داده که البته خیلییییییییییی وقته که این موضوع رخ داده و هیچ مشکلی هم وجود نداره ٬ اینه که وقتی که بنده می‌خوام با وردپرسم در لوکال کار کنم به هیچ وجه Xampp را اجرا نمی‌کنم ولی وردپرسم و دیتابیسش خیلی راحت و روان و بدون مشکل کار می‌کنه آیا به نظر شما همچین چیزی ممکنه؟(عجیب نیست؟) اگر اطلاعی در این زمینه دارید ممنون میشم توضیحاتی بفرمایید که چگونه همچین چیزی ممکنه؟ با تشکر از شما.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   زمپ شما غیر فعال نیست و همیشه فعاله
   جایی تیک خورده ! همین

 43. با سل
  Fatal error: Call to undefined function get_header() in C:\Program Files\EasyPHP-12.0\www\my portable files\Higgs-goodnews\Higgs-goodnews\Higgs-goodnews\index.php on line 1امچرا این خطا موقع اجرا نشان داده میشود

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تا کجا مراحل رو انجام میدید و در چه مرحله ای با این خطا مواجه میشید ؟
   لطفا دقیق توضیح بدید تا بتونم درست راهنماییتون کنم

 44. با سلام
  ممنون از آموزش های خوبتون
  سوالی برای من پیش اومده ممنون میشم راهنمایی ام کنید
  من الان دارم سایتم رو لوکال  کامل می کنم .عکس گذاشتم ،محصول اضافه کردم افزونه و قالب نصب کردم و …

  حالا می خوام طی چند روز آینده سایتم رو روی هاست منتقل کنم
  سوالی که برای من پیش می آد اینه که باید تمام مراحل رو دوباره از اول برم یا خیر؟
  یا با  بارگذاری کل پوشه وردپرس، سایت به روی هاست منتقل میشه؟ بدون هیچ تفاوتی با نسخه لوکال؟
  ممنون و سپاسگزارم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مطلب رو مطالعه کنید :

   انتقال از لوکال به سرور

 45.  http://localhost/wordpressبخشید این ادرس اصلا وصل نمیشه قضیش چیه؟؟ لطفا پاسخش رابدهید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پوشه ای که اکسترکت کردید به صورت دو پوشه ی تو در توی wordpress هستش! باید مستقیما تمامی محتوای داخل پوشه ی وردپرس رو به یکی تبدیل کنید یعنی فقط باید داخل یه دونه wordpress باشه تا آدرس شما کار کنه

 46. سلام.من بعد از اینکه نام پایگاه داده و نام کاربری رو وارد میکنم و دکمه ی بفرست رو میزنم، خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده برام میاد. میشه بگید مشکل کارم کجاست؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله ! مشکل در فایل wp-config-sample.php هستش! در درجه ی اول باید نام این فایل رو تغییر بدید به wp-config.php و سپس نام کاربری ، نام دیتابیس و پسوردی رو که ساختید وارد کنید
   با احترام

 47. سلام،من مشکل زیر رو دارم ، لطفا کمک کنید ، my sql استارت نمیشه
  یک بار بعد از نصب زمپ وصل شد ولی بعد از اون دیگه وصل نشد !
  اینم عکسش
  http://upload7.ir/imgs/2014-07/52802600859150542829.jpg

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام مشکلاتی مثل این معمولا به دلیل تداخل برنامه ها رخ میده باید با پاک کردن برنامه های دیگه پرت رو باز کنید اگه نشد و براتون مهمه ویندوز عوض کنید و بعد زمپ رو نصب کنید.

  • یعنی هیچ راهه دیگه ای نداره؟یعنی همه ی فایلایی که باهاشون تو زمپ کار کرده بودم هم دیگه قابل استفاده نیستن؟ :/

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام با توجه به حرفتون پس قبلا زمپ برای شما کار میکرده.ببینید ی از کار افتاده بعد از نصب چه برنامه ای؟اون رو پاک کنید تا مشکل حل بشه.

 48. سلام
  من همه مراحل رو انجام دادم
  توضیحاتتون خلیی خوب بوداما برای نصب وردپرس ایراد wp-config می گیره وردپرس رو نصب نمی کنه
  توی توضیحات جلسات قبلیتون هم چیزی در مورد رفع این مشکل نبود
  ممنون می شم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چه خطایی میگیره ؟

   با احترام

 49. سلام
  من برای پروژه پایانی، یک سایت در لوکل درست کردم و مشکلم اینجاست که برای تحویل به استاد چه جوری بکاپ بگیرم یا کلاَ چه چیزهایی رو بدم بهش تا اونم بتونه بدون مشکل سایت رو در لوکال خودش ببینه؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کل پوشه ی لوکال هاستتون رو داخل فلش یا سیدی بریزید و دوباره بر روی سیستمی که میخواید نشون بدید بازگردانی کنید

   با احترام

 50. سلام.آقا من تمام این مراحل رو که گفتید برای نصب ورد پرس بر روی لوکال هاست،انجام دادم.اما وقتی مرحله آخر رو میرم localhost/wordpress اون ادامه مراحل نمیاد و یک پوسته خارجی میاد و ازم هیچ یوزر نیم با پسی نمیخواد.لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرم.لطفا به ایمیلمم هم جواب رو بفرستید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما اول باید مراحل نصب رو پیش برید و سپس باید مرحله نصب قالب رو انجام بدید

   با احترام

 51. سلام.http://s92.uploadyar.com/7219827d62da1.pngمنون.برا من موقعی که ادرس رو وارد میکنی این ارور رو میده—————————————————-

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دیتابیس رو در میحط لوکال چک کنید ، آیا ساختید ؟ به phpmyadmin برید و چک کنید

   با احترام

 52. با سلام مجدد
  منظورم اینه که اگه یه وقت به علتی نرم افزاری که مربوط به لوکال هاست هست xampp  از روی سیستم پاک شد و یا اشکالی در اون به و جود اومد، وب سایت وردپرسی آسیبی نمیبینه و نوشته هامون چه وضعیتی پیدا می کنند؟
  آیا وب سایت وردپرسی هم حذف میشه؟
  به غیر از این روش به نظر شما بهترین روش برای نصب وردپرس چیه؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیزم نرم افزار شما بستگی به این داره که دقیقا توی چه درایوی نصب باشه و شما موقع پاک کردن درایو ها چطور عمل کنید!
   دقیقا مثل همه ی نرم افزارها
   در ثانی محتویات مربوط به وردپرس بر روی لوکال هاست هم به همین ترتیب هستش

   با احترام

 53. با سلام
  در صورتی که ویندوز رو عوض کنیم و یا بخواهیم از سیستم دیگری استفاده کنیم آیا امکان دارد ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نصب لوکال رو میفرمایید ؟ دقیقاً چه چیزی مورد نظر شماست ؟

   با احترام

 54. ممنونم . بسیار عالی بود .

 55. 9 سال عضو همیار وردپرس

  بله میتونید استفاده کنید فقط مراحل نصب برنامه‌های دیگه amp متفاوته

 56. متأسفانه جواب نگرفتم
  اول یه ارور به این شکل میده
  Warning: خطایی غیرمنتظره پیش آمد. ممکن است ایرادی در سایت وردپرس یا پیکربندی سرویس‌دهنده وجود داشته باشد. اگر مشکل‌تان حل نشد از انجمن‌های پشتیبانی استفاده کنید. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.) in C:xampphtdocswordpresswp-adminincludesupdate.php on line

  دریافت به‌روزرسانی از http://wordpress.org/wordpress-3.8-new-bundled.zip…

  بعد از چند ثانیه این یکی میاد

  Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:xampphtdocswordpresswp-includesclass-http.php on line 1327

 57. سلام
  همون xampp که آموزش داده شده
  ممنون از شما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   بله بروز رسانی میشه ، لطفاً مجدد چک کنید

   با احترام

 58. سلام
  ممنون از اموزش دقیق و کاملتون
  یه سوال
  آیا وردپرس نصب شده روی لوکال هاست امکان به روز رسانی دارد یا خیر؟ چون من خواستم بروزرسانی کنم اما خطا داد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   بله بروزرسانی میشه و مشکلی نداره، از کدوم لوکال هاست استفاده می کنید ؟

   با احترام

 59. سلام،

  موفق باشین 🙂

  به جای xampp می تونین از برنامه ampps هم استفاده کنید 🙂

  موفق باشین :دی

 60. اقا دمت گرم عالی این برای پیشرفت وردپرس کارا و حتی توسعه دهنده های اماتور وب خیلی مفید هستش !
  البته من تو لوکال هاست فقط اسکریپت نال میکنم خخخخخخخخخخخخخخ ایرانی نه ها خارنجکی :ی البته دوستان این کارو نکنن چون گناه داره من اسثنام 1اگرم خواستید این کارو بکنید به من خبر بدید تا گن ا تونو بشورم

مطالب زیر را حتما بخوانید