نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp + آموزش ویدیویی

نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp
نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

امروزه با گسترش استفاده مردم از اینترنت ، طراحی سایتهای اینترنتی هم به طور چشمگیری افزایش یافته است که یکی از کاربردی ترین ابزارها برای طراحی سایت ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. با استفاده از وردپرس کاربران میتوانند به راحتی یک سایت جذاب و کاربرپسند راه اندازی کنند یکی از مزایای ویژه وردپرس امکان طراحی اولیه سایت روی سیستم کاربر یا همان لوکال هاست است که به کاربران اجازه میدهد ابتدا سایت خود را روی لوکال هاست ایجاد و تست کنند و بعد از اتمام مراحل طراحی و رفع همه خطاها و مشکلات احتمالی سایت ، آن را به هاست و دامنه اصلی سایت منتقل کنند که ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیار وردپرس در مورد نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه محتوای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.

 • نرم افزار XAMPP چیست؟
 • مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن
 • مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

نرم افزار XAMPP چیست؟

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت  با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کند.

نصب جداگانه هر یک از این ابزارها و راه اندازی آنها قطعا برای کاربران مبتدی کار دشوار و پیچیده ای است ولی با استفاده از برنامه XAMPP دیگری نیازی به این کار نیست.

برنامه XAMPP در واقع یک نرم افزار است که هر سه این ابزارها را در خود دارد و کاربر با استفاده از آن به راحتی میتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی استفاده کند و به راحتی روی لوکال هاست با استفاده از وردپرس ، سایت خود را راه اندازی کند و  سپس آن را به هاست اصلی منتقل کند.

نرم افزار XAMPP چیست؟

مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و استفاده از آن

شاید برای شما این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصلا چه نیازی به نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp داریم که برای پاسخ به این سوال باید در مورد مزایای استفاده از لوکال هاست در وردپرس بیشتر بدانید.

از جمله مهمترین مزایای نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  و استفاده از آن توسط کاربران میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وقتی شما یک تازه کار در حوزه وردپرس باشید با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp و بدون نیاز به خرید هاست و دامنه ، به راحتی میتوانید روی سیستم خودتان یا همان لوکال هاست ، بخشهای مختلف وردپرس را بررسی و تست کنید و با آزمون و خطا مهارت خود در حوزه وردپرس را افزایش دهید.
 • با استفاده از نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp میتوانید به راحتی سایت خود را روی لوکال هاست یا همان سیستم محلی خودتان راه اندازی کنید و بعد از تکمیل و رفع تمام ایرادات و نواقص آن ، سایت خود را به هاست اصلی سایت خود منتقل کنید.
 • با طراحی سایت خود روی لوکال هاست در واقع یک نسخه بک آپ از سایت روی سیستم خود خواهید داشت که میتوانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید مثلا در مواقعی که سایت دچار مشکلی شد و حل کردن آن باگ برای شما مقدور نبود میتوانید از این نسخه پشتیبان استفاده کنید یا در مواردی که میخواهید یک پلاگین یا هر چیز دیگری را به سایت خود اضافه کنید میتوانید ابتدا آن تغییر را روی سایت خود در لوکال هاست اجرا کنید و بعد از اطمینان از عملکرد مناسب آن ، ویژگی مورد نظر را روی سایت اصلی خود در هاست هم اعمال کنید.

مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp

در این بخش مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست Xampp  را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که برای این کار باید مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید.

 1. نصب برنامه xampp روی
 2. نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

گام اول : نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در اولین مرحله برای نصب برنامه xampp روی سیستم خود باید آخرین نسخه این نرم افزار را از سایت اصلی آن به نشانی www.apachefriends.com دانلود کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از دانلود برنامه xampp باید فرآیند نصب آن را شروع کنید برای این منظور روی دکمه install کلیک کنید تا مراحل نصب این برنامه آغاز شود.

در اولین گام از فرآیند نصب xampp با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که باید روی دکمه next کلیک کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

در گام بعدی نصب برنامهXAMPP هم ، محل نصب این نرم افزار و بخشهای مورد نظر برای نصب را باید انتخاب کنید که در این مرحله همان تنظیمات پیشفرض نصب را بدون تغییر دنبال کنید و با زدن دکمه next ، فرآیند نصب را به اتمام برسانید تا با تصویری مطابق شکل زیر روبه رو شوید.

بعد از اتمام مراحل نصب در شکل زیر روی دکمه finish کلیک کنید تا فرآیند نصب کامل شود.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از نصب برنامه xampp روی سیستم خود ، باید این برنامه را اجرا کنید و در صفحه ای که مطابق شکل زیر خواهد بود دو بخش Appache و Mysql را با زدن دکمه start راه اندازی کنید.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از کلیک روی دکمه start ، دو بخش Appache و Mysql باید راه اندازی شود ولی اگر فایروال سیستم شما روشن باشد احتمالا از شما برای اجازه دسترسی برنامه xampp مطابق شکل زیر سوال خواهد کرد که با کلیک روی دکمه Allow Access ، این اجازه را به این نرم افزار دهید تا بتواند دو بخش Appache و Mysql را راه اندازی کند.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

پس از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql ، در پنجره برنامه xampp این دو بخش مطابق شکل زیر به رنگ سبز در خواهند آمد.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

بعد از راه اندازی دو بخش Appache و Mysql برنامه xampp ، اگر در مرورگر خود عبارت localhost را وارد کنید با صفحه ای مطابق شکل زیر رو به رو خواهید شد که صفحه مربوط به برنامه xampp است.

نصب برنامه xampp روی سیستم لوکال

گام دوم : نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال   xampp باید مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول : دانلود فایل وردپرس

برای نصب وردپرس روی سیستم لوکال xampp در اولین گام باید آخرین نسخه وردپرس را مطابق شکل زیر از سایت wordpress.org دانلود کنید.

دانلود فایل وردپرس

فایلی که از سایت اصلی وردپرس دانلود میکنید به صورت فرمت فشرده یا زیپ است که در بعد از دانلود باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.

گام دوم : انتقال فایل وردپرس به xampp

در گام بعدی باید فایل وردپرس را به داخل پوشه مناسب در برنامه xampp که پوشه htdocs است منتقل کنید.

در سیستم عامل ویندوز باید این فایل را در مسیر C:/Program Files/XAMPP/htdocs و یا C:/Xampp/htdocs منتقل کنید.

در سیستم عامل مک هم باید این فایل را در داخل پوشه Applications/XAMPP/htdocs کپی کنید.

بعد از انتقال فایل وردپرس به پوشه htdocs در داخل برنامه xampp ، بهتر است نام پوشه آن را به نام سایتی که میخواهید طراحی کنید تغییر دهید به عنوان مثال اگر میخواهید سایتی برای همیاروردپرس طراحی کنید میتوانید نام این پوشه را به hamyarwp تغییر دهید.

ما در این محتوا همانطور که در شکل زیر میبینید نام پوشه را بدون تغییر ، همان wordpress قرار میدهیم.

انتقال فایل وردپرس به xampp

مرحله سوم : راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید نام پوشه وردپرس که در داخل فایل htdocs برنامه xampp کپی کرده اید را به همراه کلمه localhost در مرورگر خود وارد کنید به عنوان مثال اگر نام پوشه را website1 قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

https://localhost/website1/

بعد از وارد کردن نام پوشه در داخل مرورگر وارد تنظیمات راه اندازی وردپرس میشوید.

در اولین مرحله با صفحه ای مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد که باید زبان سایت خود را انتخاب کنید اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید زبان سایت را فارسی انتخاب کنید تا هم زبان سایت فارسی شود و هم سایت به صورت راستچین تنظیم شود.

بعد از انتخاب زبان فارسی روی دکمه ادامه یا همان continue کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در گام بعدی با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد که به شما میگوید برای راه اندازی وردپرس باید نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و اطلاعات مربوط به هاست نیاز است پس باید این موارد را ایجاد کنید که در ادامه نحوه ایجاد پایگاه داده را بیان خواهیم کرد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در این مرحله باید یک پایگاه داده برای سایت خود ایجاد کنید برای این منظور میتوانید آدرس https://localhost/phpmyadmin/ را در مرورگر خود وارد کنید و یا در پنجره xampp مطابق شکل زیر روی دکمه Admin بخش Mysql کلیک کنید تا به بخش phpmyadmin برنامه xampp که مربوط به پایگاه داده های سایت لوکال است منتقل شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش phpmyadmin برنامه xampp در تب مربوط به پایگاه داده یا همان database مطابق شکل زیر روی دکمه new کلیک کنید تا به بخش ایجاد یک پایگاه داده جدید وارد شوید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

اگر میخواهید یک سایت فارسی راه اندازی کنید باید فرمت پایگاه داده آن هم با زبان فارسی سازگار باشد پس در صفحه ایجاد پایگاه داده جدید حالت پایگه داده را utf8_persian_ci انتخاب کنید و بعد از انتخاب نام پایگاه داده ، مطابق شکل زیر روی دکمه create کلیک کنید تا پایگاه داده شما ایجاد شود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از ایجاد پایگاه داده به برگه مرورگر خود که آدرس localhost/website1/   را وارد کرده اید بروید و روی دکمه “بزن بریم!” یا همان “Lets go!” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعدی همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اطلاعات مربوط به پایگاه داده ای که برای سایت خود ایجاد کردید مورد نیاز است.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

نام پایگاه داده را برابر نامی که برای پایگاه داده خود در مرحله قبلی انتخاب کردید قرار دهید.

 نام کاربری را هم مطابق شکل زیر برابر root قرار دهید و رمز عبور را خالی بگذارید و دو فیلد بعدی یعنی میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییری ندهید و روی دکمه فرستادن یا همان submit کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

بعد از کلیک روی دکمه ارسال یا همان submit اطلاعات مربوط به پایگاه داده شما در داخل فایل wp-config.php ایجاد و ذخیره میشود که این فایل در بین فایلهای مربوط به وردپرس در داخل پوشه htdods برنامه xampp قرار دارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به پایگاه داده و کلیک روی دکمه ارسال ، وارد مرحله بعدی میشوید که در آن در صفحه ای مطابق شکل زیر اطلاعات کلی مربوط به سایت از شما خواسته میشود.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

در بخش عنوان سایت یا همان site title ، عنوان دلخواه خود را برای سایت خود انتخاب کنید.

در بخش نام کاربری یا همان user name ، نام کاربری خود و در بخش رمز عبور یا همان password هم رمز عبور مورد نظر خود برای ورود به پنل مدیریت وردپرس سایت روی لوکال تعیین کنید.

در بخش ایمیل یا همان email هم ایمیل خود را وارد کنید.

اگر تیک مربوط به چک باکس پایین این صفحه را بزنید موتورهای جستجو مثل گوگل صفحات سایت شما را ایندکس نمیکنند و در واقع سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو یا در اصطلاح تخصصی همان SERP نمایش داده نمیشود که ما توصیه میکنیم تیک این بخش را نزنید تا سایت شما در هنگام آپلود روی هاست در صفحه نتایج موتورهای جستجو هم ظاهر شود و در واقع بتوانید از طریق موتورهای جستجو هم برای سایت خود ترافیک باکیفیت جذب کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در این صفحه روی دکمه راه اندازی وردپرس یا همان Install WordPress کلیک کنید تا وردپرس روی سیستم لوکال شما با موفقیت نصب شود.

برای ورود به داشبورد وردپرس روی لوکال سیستم خود میتوانید در مرورگر خود نام فایلی که در داخل پوشه htdocs برنامه xampp قرار دادید  در مرورگر خود وارد کنید تا به صفحه لاگین یا همان صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس هدایت شوید  به عنوان مثال اگر نام فایل را hamyarwp قرار داده اید باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید.

Localhost/ hamyarwp/wp-admin

که با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود به صفحه لاگین داشبورد وردپرس مطابق شکل زیر منتقل خواهید شد.

راه اندازی وردپرس در مرورگر

که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که در مراحل راه اندازی وردپرس روی لوکال تعیین کردید را وارد کنید و وارد داشبورد وردپرس سایت خود روی لوکال شوید.

با اجرای گام به گام مراحلی که در این بخش گفتیم به راحتی میتوانید اقدام به نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس ، ضمن معرفی برنامه بسیار کاربردی  xampp و مزایای استفاده از آن ، نحوه نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را به شما عزیزان آموزش دادیم.

آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی Xampp

سوالات متداول

برای ایجاد و راه اندازی یک سایت وردپرسی روی سیستم لوکال کاربر ، نیاز به سه ابزار زبان برنامه نویسی php ، پایگاه داده mysql و وب سرور Appache است که باید هر سه این موارد روی سیستم کاربر نصب شود تا کاربر بتواند از سیستم خود به عنوان یک سرور مجازی برای راه اندازی سایت استفاده کند. نرم افزار Xampp این موارد را داراست.
نصب وردپرس روی Xampp برای افراد مبتدی گزینه خوبیست. از طرفی می‌توان از این روش برای تست قبل از رونمایی استفاده کرد.
نصب برنامه xampp روی کامپیوتر فعال کردن وب سرورهای آپاچی و Mysql نصب و راه اندازی وردپرس روی سیستم لوکال xampp
راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 9 سال عضو همیار وردپرس

  من وردپرس 4.3.1 روی هاست اصلی نصب کردم، ولی متاسفانه هرکاری میکنم اون نوار ادمین پنل موقع مشاهده سایت نشون داده نمیشه! چکار کنم؟
  پ.ن: از قسمن پنل کاربری تیک نمایش رو گذاشتم، ولی متاسفانه فقط موقعی که توی محیط ادمین هستم نمایش داده میشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مطلب حذف نوار ادمین در وردپرس را مطالعه کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون، خوندمش ولی متاسفانه جواب نداد 🙁
   من از افزونه های بادی پرس و bbPress هم استفاده میکنم، ممکنه ربط به اونا داشته باشه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ممکنه مشکل از همین باشه.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   هنوز نتونستم پیدا کنم مشکل از کجاست 🙁
   ولی یه مشکل حادتر پیش اومده! CPU Usage شده 100% یه چندتا از پلاگینها رو غیرفعال کردم شد 80%
   از کجا میتونم بفهمم کدوم پلاگینها CPU سرور رو درگیر کرده؟؟

   (امکانش هست یه راه ارتباطی دیگه ای با خودتون غیراز کامنتها معرفی کنین؟)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   همه ی افزونه ها!

 2. سلام
  من تو وقتی میخوام ورد پرس رو نصب کنم همچین اروری میده باید چیکار کنم؟
  خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده
  این به این معناست که یا اطلاعات نام کاربری و رمز عبور در فایل wp-config.php نادرست است یا ما نمی‌توانیم با سرور پایگاه داده شما در localhost ارتباط برقرار کنیم. این می‌تواند به این معنا باشد که سرور پایگاه داده میزبان شما از کار افتاده است.


  آیا مطمئنید که نام کاربری و رمز صحیح را دارید؟

  آیا مطمئنید که نام میزبان را به درستی وارد کرده‌اید؟

  آیا مطمئنید که سرور پایگاه داده شما کار می‌کند؟
  اگر نسبت به معنای این پیام مطمئن نیستید احتمالا باید با میزبان خود تماس بگیرید.اگر هنوز به کمک احتیاج دارید همیشه می‌توانید انجمن‌های پشتیبانی وردپرس را ببینید.

  تلاش دوباره

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول شما باید نام فایل wp-confg-sample.php را تغییر دهید و سپس اطلاعات رو وارد کنید.
   DB name : نامی که انتخاب کرده اید
   username: root
   password: “” خالی بگذارید

 3. سلام
  ممنون از راهنمايي هاي خوبتون
  من وقتي آدرس http://localhost/phpMyAdmin را در مرورگر مي نويسم در صفحه اي كه باز مي شود اين پيغام مي دهد :
  Object not found!

  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.
  Error 404
  localhost
  Apache/2.4.9 (Win32) OpenSSL/0.9.8y PHP/5.4.27
  به خاطر همين براي ساخت ديتا ببيس جديد مشكل دارم لطفا راهنمايي بفرمائيد .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در مرحله ی اولی که زمپ رو راه اندازی می کنید وارد صفحه ی میشه که از شما زبان زمپ رو سوال میکنه و سپس وارد بخش تنظیمات یا کنترل پنل زمپ میشه و میتونید پی اچ پی ادمین رو از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

 4. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما!
  من در انجام این مراحل به مشکلی برخوردم و انوم اینه که آپاچی ران نمیشه و phpmyadmin هم هر کاری می کنم باز نمیکنه و میگه این صفحه در دسترس نیست!
  واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم!
  لطفا راهنمایی کنید
  در ضمن چطور این پورت اپاچی رو که میگید عوض کنیم!؟
  با تشکر از شما

 5. سلام
  من از phpmyadmin یه دیتا بیس ساختم بعد تو نصب ووردپرس اول sample- رو برداشتم بعد اطلاعات مورد نظر رو داخلش وارد کردم اما وقتی localhost/word press میزنم این ارور میاد

  http://s92.uploadyar.com/7219827d62da1.pn
  g
  پوشه ورد پرس هم درسته چون وقتی کلمه sample رونمیدارم تا اون صفحه که میگه اطلاعات دیتا بیسو وارد کن میاد که, وارد میکنم بفرست میزنم میگه wp-config.php موجود نیس حالا sample رو برمیدارم میگه wp-config.php موجود نیس.
  موندم چ کنم؟

 6. سلام موقع استارت آپاچی به خطا خوردم لینک عکس خطا رو می زارم.http://uupload.ir/files/s7ad_untitled.png
  لطفاً راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   باز هم سلام
   همانطور که گفتم مشکل اجرا شدن سرور آپاچی در زمپ و mysql حل شده است، اما بعد از وارد کردن http://localhost:81/wordpress/ نمیتونم بقیه مراحل رو برای تکمیل فرایند نصب کامل وردپرس طی کنم!!!!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز اصلا کار پیچیده ای نیست! بعد از اینکه آدرس لوکال هاست رو زدید باید زبان مورد نظر را در زمپ انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ی phpmyadmin کلیک کرده و یک پایگاه داده بسازید. سپس وارد پوشه ی مربوط به زمپ و Htdocs در درایو C شوید و فایل wp.sample-config.php رو تغییر نام بدید و سپس آن را با ویرایشگر متنی مثل نوت پد باز کرده و اطلاعات را به این ترتیب وارد کنید :
   DB name: نام پایگاه داده ای که ساختید ، User name: root و جای پسورد رو نیز خالی بگذارید

 7. 7 سال عضو همیار وردپرس

  باز هم سلام و درود
  بالاخره موفق شدم سرور آپاچی و MySQL رو استارت کنم، اما بعد از وارد کردن http://localhost:81/wordpress/ بجای http://localhost/wordpress باز هم با مشکل مواجه میشم، من محلی که باید نام کاربری و پسورد رو ست کرد در نسخه جدید mysql پیدا نمیکنم!!
  یک بانک جدید هم درست کردم ولی بازهم مشکل دارم!!!
  باز هم کمک!!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تا امشب مطلبی در همین زمینه منتشر میکنم حتما بررسی کنید مشکل حل خواهد شد

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام و درود خانم کوهستانی و سپاس بابت پیگیری و پاسخگویی
   من همچنان منتظر کمک شما برای حل مشکلم هستم
   باز هم سلام و درود
   بالاخره موفق شدم سرور آپاچی و MySQL رو استارت کنم، اما بعد از وارد کردن http://localhost:81/wordpress/ بجای http://localhost/wordpress باز هم با مشکل مواجه میشم، من محلی که باید نام کاربری و پسورد رو ست کرد در نسخه جدید mysql پیدا نمیکنم!!
   یک بانک جدید هم درست کردم ولی بازهم مشکل دارم!!!

   لطفا در این مورد هم اقدام کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نام کاربری و پسورد نمیخوام دیتابیس لوکال
   شما فقط نام پایگاه داده رو ایجاد کنید و بعد در فایل wp-config.php نام پایگاه داده ، نام کاربری (root) و جای پسورد رو هم خالی بذارید

 8. بهاره خانم من رو لوکال دارم نصب میکنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مسئله ی پیچیده ای نیست! شما اگه با پورت های زمپ مشکل دارید مطلب امروز رو ملاحظه کنید تا مشکل پورت حل بشه و نصب وردپرس رو دقیقا شبیه به آموزش پیش برید مشکلی نیست

 9. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و درود
  من xampp رو نصب کردم و قبل از نصب هم microsoft security essentiual رو به همراه فایروال ویندزو غیر فعال کردم ولی باز هم بعد از نصب با این پیغام مواجه میشم:
  Status change detected: running
  [Apache] Status change detected: stopped
  [Apache] Error: Apache shutdown unexpectedly.
  [Apache] This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  [Apache] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  [Apache] Press the Logs button to view error logs and check
  [Apache] the Windows Event Viewer for more clues
  [Apache] If you need more help, copy and post this
  [Apache] entire log window on the forums
  لطفا کمکم کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این ارور در حال حاضر به صورت عمومی برای بعضی افراد به وجود میاد. شما باید در تنظیمات آپاچی پورت 80 رو به 81 تغییر بدید.

 10. با تغییر پورت و این داستانا بلخره تونستم وارو صفحه اول نصب وwp بشم.
  اما نتونستم وارد phpmyadmin بشم چون میگفت پسوورذ لازمه ذز صوزتی که بار اوله ازش استفاده میکنم طبق فرموده خانم کوهستانی گفتن اینکارو نکنم و نام wp-config-sample.php رو تغییر بدم ارور میده که همچین پوشه ای لازمه و وجود نداره,تغییر نمیدم صفحه ای میاد که میشه نام دیتابیس و اینا زد توش وارد که میکنم باز ارور میده.( گزینه ساختن پرونده‌ی پیکربندی هم وجود نداره)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی شما الان با روش نصب مشکل دارید؟
   روی لوکال هاست یا هاست؟

  • سلام ممنون از توجهتون
   روی لوکال هاست
   نمیدونم مشکل از کجاست چون خواستم طبق آموزش پیش برم:
   اول : آپاچی ران نشد ک با تغییر پورت حل شد
   دوم : وارد phpmyadmin نمیشه بدون پسوورد و با یوزر روت که وارد میشم میگهsee allownopassword ک با 100تا سایت خارجی چک کردم همه چی درسته.
   سوم:وقتی وارد صفحه نصب ورد پرس میشم وقتی sample رو حذف میکنم میگهwp-config-sample.php گم شده ب این فایل نیاز داریم وقتی هم ک sample رو حذف نمیکنم میگه باید تغییر بدی اسمو
   واقعا دگ نمیدونم چیکار کنم 🙁

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز، شما اول اسم رو تغییر بدید بعد اطلاعات دیتابیس رو وارد کنید

  • phpmyadmin به پسوورده من گیر میده نمیتونم وارد شم واسه همین دیتا بیس قبلا نساختم ک بخوام جایی اطلاعاتشو وارد کنما
   اسمو ک تغییر دادم کجا و چه اطلاعاتیو وارد کنم؟اطلاعات دیتا بیسی ک میخام نیو بسازم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از پشتیبانی هاست کمک بگیرید.

  • فرید جان همین مشکل را داشتم شما وقتی wordpress رو نصب میکنید نام فولدر را تغییر نده و وقتی مشخصات دیتا بیس رو وارد میکنی قسمت لوکال هاست هم وارد کن که در قسمت مای اس کیو ال در cpanel هست قسمت host رو copy کن و در نصب وارد کن راحت نصب میشه من چون آزمایشی کار میکنم چندین روش امتحان کردم این روش کارم رو را انداخت

  • پوریا جان ممنون از راهنماییت اما من نتونستم وارد phpmyadmin بشم به پسوورد من گیر میده به هیچ صراطی مستقیم نیست.

مطالب زیر را حتما بخوانید