راهنمای قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس

تنظیمات سئو در وردپرس

متن مقاله در تاریخ ۷ شهریور ۹۲ بازنویسی شد

دانلود نسخه PDF این مقاله 

اگر یادتان باشد در همیار وردپرس افزونه عالی به نام wordpress SEO by yoast
ولی آموزش کاملی نبود و صرفا معرفی افزونه بود امروز میخواهیم با آموزش این افزونه شما رو به طور رایگان در سئو کردن سایتتان کمک کنینم… پس با ما باشید
راهنمای مبتدی ها برای استفاده از WordPress SEO by Yoast: پیکربندی
همه این روزها تلاش می کنند که رتبه ی محتوای سایت خود را در جستجوگر گوگل بالاتر ببرند. آنها شرکت های بازاریابی هستند که سود بسیار بالایی از یکی از شهره ترین اصطلاحات دیجیتالی این روزها، یعنی”SEO” می برند . من در این پست جنبه های مختلف “On Page SEO” و چگونگی کار با آن در وردپرس با استفاده از یکی از بهترین پلاگین های رایگان یعنی WordPress SEO by Yoast را توضیح خواهم داد.
این یک مجموعه ی آموزشی است، در قسمت اول،

بخشهای مختلف پلاگین های SEO وردپرس طبقه بندی کرده و یاد خواهیم گرفت. آموزش های بعدی از این سری در مورد جنبه های مختلف SEO ، چگونگی استفاده از تگ ها و دسته بندی های سایتتان، مفهوم rel=’canonical’ ، مثال های عملی از پست های SEO بهینه شده، و در نهایت برخی مباحث در مورد اینکه بعد از داشتن ابن پیکربندی پلاگین چه کار دیگری باید انجام دهیم، خواهد بود.

SEO-by-Yoast-تنظیمات سئو در وردپرس

اهداف ما

این آموزش به شما در بهینه سازی سایت وردپرس تان بوسیله ی یکی از محبوب ترین جنبه های On Page SEO، کمک خواهد کرد. امروز هدف ما پیکربندی این پلاگین SEO وردپرس و درک معنای هر مرحله از آن است.
بهینه ساز موتور جستجوگر (Search engine optimization) ( (SEO، روند اثرگذار در پدیداری(چگونه به نظر آمدن) یک وب سایت یا یک صفحه وب در یک موتور جستجوگر و یا در نتایج جستجوی های غیر پرداختی، است. به طور کلی، هر چه یک سایت زودتر (و یا رتبه بالاتر در صفحه نتایج جستجو)، و بیشتر در فهرست نتایج جستجو ظاهر شود، بازدید کننده های بیشتری از میان کاربران موتورهای جستجوگر دریافت خواهد کرد(منبع: ویکیپدیا، دانشنامه آزاد)

چرا پلاگین WordPress SEO by Yoast؟ به اعتقاد من این بهترین و کامل ترین پلاگین SEO است که به صورت رایگان در دسترس است، شاید به آسانی استفاده از AIO SEO نباشد، اما شامل برخی از ماژول های SEO حیاتی می شود که نتایج حاصل از تجربه ی گسترده ی Joost de Valk یک توسعه دهنده ی نخبه ی وردپرس است که آن را نوشته است.

داشبورد

در ابتدا سری به پنل ادمین وردپرس خود می زنیم و پلاگینی به نام WordPress SEO by Yoast را نصب کنید.
(به Plugins> Add New> رفته و به دنبال WordPress SEO By Yoast بگردید و سپس> Install و> activate). پس از فعال کردن پلاگین، اگر منوی سمت چپ را مشاهده کنید، یک پانل جدید معرفی شده با نام SEO را پیدا خواهید کرد، درست مثل آنچه که در تصویر زیر میبینید.

SEO-Panel-تنظیمات سئو در وردپرس

هنگامی که بر روی آن کلیک میکنید، به داشبورد پلاگین SEO وردپرس وارد می شوید. در اینجا می توانید به گشت و گذار بپردازید و یا در آینده تنظیمات پیش فرض این پلاگین را بازگردانید. بعد از آن چک باکس پیگردی (Tracking) و امنیت (Security) را پیدا خواهید کرد.

پیگردی

این کار به نویسنده ی پلاگین اجازه می دهد تا در آینده بتواند مسائل مربوط با پلاگین را دررصورت نیاز بر طرف کند. اگر شما در مورد حفظ حریم خصوصی خود نگران هستید، آن را غیر فعال نگه دارید.

امنیت

این گزینه، در صورت فعال بودن، به ویراستاران و نویسندگان شما اجازه نمی دهد که یک پست را به یک URL دیگر منتقل کنند، که این کار یکی از قابلیت های پلاگین است. فعال کردن این گزینه نیز آنها را از no-index کردن پست های شما باز می دارد. اگر به ویراستاران و نویسندگان خود اعتماد ندارید، این گزینه باید فعال شود.

ابزارهای وب مستر (Webmaster)

این ابزار به شما اجازه می دهد تا به راحتی مالکیت سایت خود را با استفاده از کد متا ی ارائه شده توسط ابزار وب مستر گوگل و بینگ بررسی کنید. این گزینه همچنین می تواند شما را در تایید سایت خود برای الکسا (Alexa) کمک کند(اگر شما حق اشتراک آنها را دارید). می توانید ببینید که من در کد وب مستر متای گوگل اشتراک دارم.

نکته: استفاده از ابزار وب مستر گوگل و بینگ به شما در درک بهتر رفتار سایت تان کمک می کند (مثل اینکه چقدر سایت شما مرتبط شده است، خطای ۴۰۴ ، سرعت صفحه و غیره).

Dashboard-تنظیمات سئو در وردپرس

پس از انجام تنظیمات، می توانید بر روی دکمه ای “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

عناوین و متاها

در اینجا پانل عنوان و متاها می آید، این پانل به شما در پیکربندی عنوان ، متاهای سایت گسترده و تمیز کردن head(منظور همان تب head است) ، کمک می کند. بیایید ببینید چه گزینه های اینجا هستید و چگونه با آنها کار کنیم:

۱٫ نیروی بازنویسی عنوان ها (Force Rewrite Titles)

این گزینه به این معنی است که پلاگین های SEO وردپرس نیاز به تغییر تگ عنوان از تم های نصب شده شما دارند، تا بتوانند آن را طبق تنظیمات شما تغییر دهند. این گزینه به طور معمول باید علامت زده شود.

۲٫ تنظیمات متاهای گسترده ی سایت (Site Wide Meta Settings)

No-index کردن زیرصفحه های آرشیو: این باید تیک خورده باشد زیرا که به صفحه ی خانه ی شما کمک می کند اهمیت خود را حفظ کند، صفحه خانه یکی از مهم ترین بخش های وبلاگ شما است.
استفاده از تگ کلمه ی کلیدی meta: من ترجیح می دهم آن را چک کنم، زیرا که موتورهای جستجوگر مانند یاهو و بینگ به اهمیت دادن به کلمه ی کلیدی meta مشهور هستند. اینها کلمات کلیدیی هستند که مقاله شما بر اساس آنها است.
اضافه کردن تگ noodp متا روبات گستردگی سایت و اضافه کردن تگ noydir متا روبات گستردگی سایت: اگر سایت شما در حال حاضر در فهرست یاهو و یاDMOZ باشد، از این گزینه ها استفاده میشود، زیرا گاهی اوقات گوگل گرفتن شرح سایت شما از این فهرست ها را ترجیح میدهد، فعال کردن این تگ ها به شما کمک می کند که این نوع خطاها را حذف کنید.

۳٫ پاکسازی <head> 

یک تئوری وجود دارد که گوگل یک head پاکسازی شده را ترجیح می دهد. بسیاری از تحلیلگران SEO پیشنهاد می دهند که بخش head سایت خود را تمیز نگه دارید، بالا ترین لینک هایی که گوگل بیشتر آنها را می خواند از اهمیت بیشتری برخوردارند. من ترجیح می دهم که این لینک ها را مخفی نکنم، همانند RSD، لینک های WLW Manifest ولینک های کوتاه پست های وردپرس شما مانند زمانی که از ویرایشگر زنده ی مایکروسافت برای انتشار پست های خود استفاده می کنید، مفید هستند، پس بنابراین مخفی کردن این لینک ها ترجیح داده نمی شود. اگر شما برنامه دارید که به هر حال head وبلاگ خود را پاکسازی کنید، من به شما توصیه می کنم که سه گزینه اول را تیک بزنید و گزینه ی لینک های RSS بدون تیک زدن رها کنید. چرا؟ زیرا که لینک های RSS توسط برخی از پلاگین های معین خوانده می شوند و می تواند به شما اشتراک بیشتری ارائه دهد. بعضی ها می گویند این لینک هایRSS دارایی های با ارزشی برای وبلاگ شما محسوب می شوند. این مسئله به اندازه کافی توسط افراد مختلفی مطرح شده است!

  5 نکته برای نوشتن یک مطلب جذاب برای مخاطب و موتور های جستجو

Titles-and-Metas1-تنظیمات سئو در وردپرس

کارتان با عنوان ها و متاها تمام شده است؟ پس بر روی “ذخیره ی تنظیمات” کلیک کنید.

تنظیمات صفحه ی خانه

بر روی تب خانه در داخل پلاگین کلیک کنید و به صفحه ای راهنمایی خواهید شد که تمام تنظیمات صفحه ی خانه را می توان در آنجا یافت. این تنظیمات نوعی از تنظیمات “تنظیم کن و فراموش کن” است. در تصویر زیر می توانید ببینید که کاراکترها محدودیت شده اند، با توجه به نام دومین و تو رفتگی ها آن را را پر کنید.

عنوان: ۷۰ کاراکتر، می تواند نام دومین با Slogan باشد. به عنوان مثال: TheBookShop.com به ارزانترین نرخ کتاب بخرید.

توضیحات: ۱۶۰کاراکتر که در آن شما کلمه کلیدی تمرکز خود را یک بار استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر سایت شما یک فروشگاه کتاب، می توانید عبارت “در اینجا کتاب بخرید” را اضافه کنید.

کلمات کلیدی متا: این جعبه را تبدیل به spam نکنید، فقط۵ تا۶ کلمه ی کلیدی در اینجا قرار دهید، و باید کلمات کلیدی دم دراز را در اینجا قرار دهید. به عنوان مثال: دانلود کتاب با قیمت ارزان و یا دانلود کتاب های ارزان قیمت و غیره.

پس از آن، از گوشه سمت راست بالا ی نوار ادمین به صفحه پروفایل خود بروید،URL + Google پروفایل خود را پر کنید و نام خود را از لیست کاربران در سربرگ صفحه خانه ی پلاگین SEO وردپرس، انتخاب کنید، به طوری که thumbnail شما با نام دقیق دومینتان در جستجوگر گوگل نمایش داده می شود. این امر به دلیل ویژگی rel=”author” که SEO وردپرس این را با لینک پروفایل شما به header می افزاید. این به شما کمک می کند تا میزان نمایش و کلیک بیشتری داشته باشید. یک Google+ page برای وبلاگ خود ایجاد و در پایانURL را به جعبه اضافه کنید، به طوری که rel=”publisher” می تواند اضافه شود. این دو ویژگی rel برای On Page SEO های شما مهم هستند، و به بهتر شدن رتبه سایت شما کمک می کند.

Homepage-Settings-تنظیمات سئو در وردپرس

پس از اتمام این تنظیمات بر روی “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

انواع پست ها (Post Types)

بر روی تب انواع پست ها، جایی که در آن عناصر On Page SEO را برای پست ها، صفحات و فایل های رسانه ای پیکربندی می کنید.

SEO پست ها

تب راهنما (منظور تب HELP است) جزئیاتی در باره ی تگ های عمومی که ما در اینجا استفاده می کنیم هرائه داده است، اما توصیه می کنم این کار را به روشی که در تصویر زیر آمده است انجام دهید. چرا؟ زیرا پس از تجربیاتی که در حدود سه تا پنج سال کسب کرده ام، این تنظیمات را به عنوتن بهترین تنظیمات پیدا کرده ام. البته، ما می خواهیم پست ها را no-index کنیم، اما اگر Meta Robots No-index تیک بزنید، موتورهای جستجوگر پست های شما را index نخواهد کرد. چه تاریخ را تیک بزنید یا نزنید، اگر تم شما از تگ تاریخ پشتیبانی کند، گوگل آن را در نتایج جستجوی خود قرار خواهد داد. به نظر من فاکتور تاریخ یک آیتم بسیار مهم در On Page SEO است، هر چند که می تواند نظرات مخالف مردم را در این مورد پیدا کنید.

Post-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

• %%title%% با عنوان پست/ صفحه جایگزین می شود.

• %%focuskw%% با کلمه ی کلیدی متمرکز پست جایگزین می شود.

• %%tag%% با تگ/ تگ ها جایگزین می شود.

• %%category%% با دسته بندی پست ها (که با کاما از هم جدا شده باشند) جایگزین می شود.

• %%excerpt%% با پست ها/ صفحه ها ی منتخب (یا به طور خودکار تولید شده) جایگزین می شود.

SEO صفحات

پارامترهای صفحات را همانطور که در تصویر زیر ذکر شده است تنظیم کنید:

Pages-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

• %%sitename%% اسم سایت

SEO رسانه

اگر شما می خواهید که جداکننده ی فایل های رسانه ای را index کنید، می توانید تیک ربات های متا را بردارید، و آن را مانند تصویر زیر تنظیم کنید:

Media-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

طبقه بندی (Taxonomies)

پلاگین های WordPress SEO به شما اجازه می دهد که پارامترهای On Page SEO را برای طبقه بندیهایی مانند رده بندی، تگ ها، فرمت ها و هر گونه طبقه بندی سفارشی، (اگر شما آنها را داشته باشید) پیکربندی کنید.

دسته بندی یا تگ

به طور معمول این دسته بندی ها برای دسته بندی مطالب به شکل سازمان یافته استفاده می شوند، همچنین تگ ها به منظور قرار دادن پیوند یکتای بیشتر برای یک پست، مورد استفاده قرار میگیرند. در حال حاضر تمرکز ما بر روی WordPress SEO by Yoast است، بنابراین ما این بحث را کنار می گذاریم، اما در مبحث بعدی از این سری جزئیات بیشتری در این مورد را خواهید خواند.

چه باید کرد؟

من هیچ کدام از آنها را نخواهم کرد به همین دلیل موتورهای جستجو باید بیشترین اهمیت را به جای تگ ها یا دسته بندی ها، به عنوان مقاله اصلی من بدهند. تنظیمات را در اینجا شرح می دهیم، اگر می بینید که من Meta Robots Nofollow را تیک رده ام به این دلیل است که ربات گوگل هرگزآنها را index نکند.

Categories-Tags-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

فرمت ها

بعضی از تنظیمات به فرمتها مربوط می شوند، من no-index را برای آنها تیک زده ام، اگربخواهید، می توانید آنها را index کنید.

Formats-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

بایگانی (آرشیو) نویسنده

این امر به انتخاب شما بستگی دارد، اگر بخواهید، می توانید آنها index و یا no-index کنید، Joost de Valk نویسنده ی این پلاگین این گزینه ها را در پایین به خوبی توضیح داده است.

Author-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

آرشیو تاریخ

همانطور که در زیر نشان داده شده است من به شما no-index را توصیه می کنم، شما باید آنها را برای نجات خود از مجازات تکرار محتوا غیر فعال کنید.

Date-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

سایر صفحات ویژه

گزینه های Search و ۴۰۴ pages می توانند تنظیمات قالب زیر را داشته باشند:

Special-Pages-SEO-تنظیمات سئو در وردپرس

در حال حاضرتا همین جا کافی است

در مبحث آموزشی بعدی، Social part، XML Sitemaps، Permalinks، Internal links، RSS، را پیکربندی خواهیم کرد، و به فایل robots.txtنگاهی خواهیم داشت.
ضمیمه: من سعی کردم تا جای ممکن در رویکردهایم عموم را در نظر بگیرم. شما می توانید عقاید متناقض بسیاری در مورد آنچه که من توضتح داده ام پیدا کنید، بنابراین یک بار دیگر برای اینکه موضوع روشن شود می گویم، این همان روشی است که من کارها را در سایت خودم انجام می دهم و من با وبلاگ های غول پیکر و شبکه های گسترده کار کرده ام، به تجربه ی من این تنظیمات و پیکربندی ها ثابت کرده اند که بسیار عالی هستند.

بنظر من خوندن این مقاله رو به بعد واگذار نکنید مهمترین مسئه سایت شما سئوی اون هست حالا که این مقاله رایگانه قدم به قدم یاد گبیرید و روی سایت هاتون پیاده سازی کنید …

دانلود نسخه PDF این مقاله 

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

318,068 نفر

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  فایل پی دی اف دانلود نمی شود (خطای ۴۰۴)

 2. همیار وردپرس واقعا یکی از بهتریناست

  لطفا مطلبی که نوشتید را آپدیت کنید، نیاز به آپدیت کردن داره، هم از بابت فنی بابت تغییرات اخیر الگوریتم ها که من مفصلا این تغییرات در سایت نباتک بررسی کردم، و هم از بابت خود متن و عکس ها که حتی برای یواست انگلیسی است.

  تشکر از نویسنده محترم خانم کوهستانی

 3. لینک دانلود خرابه ۴۰۴!

 4. 1 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون از مقاله تون . اگر میشه مقالاتی درمورد سئو فروشگاه هم بذارید . مخصوص حوزه قطعات موبایل

 5. مطلب خوبی بود یه کتاب لاتین بود برای سئو سایت وردپرسی کتاب خیلی خوبی بود بهمن که خیلی کمک کرد کرد لینکشا میزارم که دیگر دوستان نیز استفاده کنند.

  http://www.poonehmedia.com/images/blog/book/wordpress-seo-success-book.pdf

 6. با سلام ممنون از پاسخگویی و مطالب خوبتون
  ما سایتی داریم که همیشه در بیشتر کلمات کلیدی صفحه اول و لینک اول و دوم گوگل بودیم .
  چندماه پیش قالب سایتمون رو به گروهی دادیم و عوض کردند و از اوقتی قالب جدید رو گرفتیم سایت ما بسیار زیاد افت کرد و دیگه در اون کلمات کلیدی جز صفحات آخر گوگل هستیم .
  بک لینک خریدیم و یک افزونه هم نصب کردیم اما باز فایده نداره . لطفا ما رو راهنمایی کنید چه کنیم ؟

  • چرا جواب نمیدید .خواهشا پیام منو جواب بدید ممنونم.

  • احتراما سوالاتی که فرمودید بحثش تخصصی هست و در قالب دیدگاه نمیشه بیان کرد . از طرفی هم سایتی که شما میفرمایید اگر محتواش مناسب باشه مشکلی براش پیش نخواهد اومد . در مورد قالب هم اگر قالب جدیدتون استاندارد های سئو رو رعایت بکنه و بروز باشه مشکلی نخواهید داشت . اگر سایتتون افت کرده باید دقت کنید که در کنار شما رقبایی نیز هستند . پس باید کم کاری رو بزارید کنار. با تکنیک های روز سئو اقدام به تولید محتوا کنید ، از هاست مناسب استفاده کنید ، از یک قالب سبک و بهینه و سئو شده استفاده نمایید قالب های زیادی مثل صحیفه جریده و… هستند یا از همین وبسایت میتونید دانلود کنید ، از ابزار و افزونه های مرتبط با بهینه سازی استفاده کنید ، مقالات بیشتری بخوانید و تا اخرین لحظه زندگی دست از مبارزه بر ندارید . از قدیم گفتند نابرده رنج گنج میسر نمیشود

 7. سلام یک سوال از بحث سئو داشتم. چرا بعضی از سایت ها نقشه سایت شون یعنی همون نقشه محل شرکت و فروشگاه که در گوگل مپ ثبت می کنیم، حتی رتبه اونها قبل از نتایج اول گوگل هست. آیا برای افزایش رتبه مپ راهکاری وجود داره؟
  پیشنهاد شما چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 8. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید
  لینک دانلودی که در صفحه قرار دادید کار نمی کند

 9. سلام ببخشید یه سوال . تو مبحث سئو میگن تعداد کلمات کلیدی باید حداکثر ۲ درصد متن باشه و alt های عکس های صفحه هم جز این دو درصد هست. حالا سوال اینه اگر بخوایم یه صفحه داشته باشیم توش پنجاه تا عکس باشه آیا گوگل استفاده از کلمات کلیدی برای alt این پنجاه عکسو ایراد میگیره؟

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من یک سایت وردپرسی دارم که در صفحه اصلی شش مطلب آخر را قرار میدهد و نوشته های ارسالی من بعداز ۲ تا ۳ روز در نتایج گوگل بین صفحات ۲ تا ۵ قرار میگیرد ولی مشکل اینجاست که پس از ارسال ۶ نوشته جدید نوشته های قبلی از فهرست نتایج گوگل حذف میشوند چون دیگر در صفحه اصلی نیستند.
  پیشنهاد شما چیست؟
  ضمنا زمانی که در نتایج گوگل نمایش داده میشوند آدرس آنها در صفحه اصلی میباشد
  سایت تازه تاسیس و تعداد بازدید ها کلا ۱۲۰۰ و بازدیدکنندگان۷۰ نفر میباشد که تقریبا همگی از دوستان هستند.
  با تشکر

 11. سلام من در گوگل وبمستر در بخش crawl-errors
  ۴۶ تا ارور Not found دارم . قبلا سایت رتبه خوبی داشت ولی به مشکل خوردیم و بعد از چند ماه دوباره از صفر شروع کردیم.
  اما حالا در افزونه یاست قسمت بازگشتی ها میخوام این ادرس های ۴۰۴ را به ادرس جدید یعنی صفحه اول سایت انتقال بدم اما ارور “آدرس اینترنتی قدیمی به عنوان مسیر وجود دارد.” میده . اما همون ادرس رو چک میکنم ارور ۴۰۴ میده. چکار باید کنم مشکل از کجاست .لطفا کمک کنید

 12. سلام با مشکلی مواجه هستم و اون اینه که در گوگل به عنوان مثال تصویر شاخص یکی از پست های سایت رو که باز میکنم وارد صفحه مطلب دیگری در سایتم میشه با اینکه سئو و تمامی لینک تصاویر رو درست دادم .علت چی میتونه باشه

 13. سلام خسته نباشید. من با این ارور در تمامی پستم مواجه . “کلیدواژه‌ی کانونی در بندِ نخست متن دیده نمی‌شود. مطمئن شوید که موضوع بحث بلافاصله پس از شروع متن، آشکار گردد” و کاری از دستم میاد انجام دادن اما متوجه مشکل نشدم. کلیدواژه‌ی کانونی من عنوان سئو هست . که در اول هر پست نوشته شده ! می تونید بگید منظور این ارور چیست؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کلمه کلیدی رو در پاراگراف اول قبل به کار ببرید.

  • پاراگراف اول قبل؟؟؟؟؟متوجه نشدم ! من در اول ، پارگراف اول ذاتا به کار می برم.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما یک عنوان سئو دارید که باید با عنوان اصلی و کلمه کلیدی همخوانی داشته باشه. حالا این کلمه کلیدیتون باید داخل عنوان طوری به کار بره که همون اول باشه. به عنوان مثال :
   عنوان نوشته: آموزش ساخت تصویر در وردپرس
   کلمه کلیدی: تصویر در وردپرس
   عنوان سئو: تصویر در وردپرس و ساخت آن به کمک افزونه های …….
   امیدوارم متوجه منظور من شده باشید.

 14. درود
  من یک سوال داشتم آیا لازم است قابلیت کلمات کلیدی متا را داخل افزونه سئو فعال کنیم؟

  آیا می‌خواهید از برچسب متای کلمات کلیدی (meta keywords) استفاده کنید؟

 15. سلام خسته نباشید خیلی با سایتتون کیف می کنم انصافا مطالب مفیدی رو نشر میدید
  من یه سایت علمی فرهنگی با موضوع پزشکی دارم که با وردپرس ایجاد شده از همه چیزش راضیم الا سئو
  من سئو پرمیوم را خریداری کردم yoast با اینکه تمام تنظیمات رو با سایت های مختلف و سایت شما درست کردم و تمام مطالب هم دارای سئو سبز هستند اما باز هم بازدید سایتم کم و حتی صفر هست می خواستم اگه می شه یه نظر به سایتم بندازید و ببینید تو تنظیماتم مشکلی هست
  ممنون می شم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   اگر سایت شما تازه شروع به کار کرده باشد یا در کلمات مرتبط با سایت شما در صفحه اول گوگل نباشد بازدیدکننده چندانی نخواهید داشت
   سئو صبوری می‌خواهد.
   فعلا شما باید روی ارائه محتوای مناسب و معرفی سایت و محتوای خود از طریق شبکه‌های اجتماعی بپردازید تا بازدیدکننده به سایت شما بیاید.

 16. سلام ببخشید چرا بنده وردپرسم رو اپدیت کردم دیگه سایت مپ و فایل روبات ندارم ؟ انگار پاک شده ، چون ارور ۴۰۴ میده

 17. سلام اگر بخام این حالات /page/2 توی گوگل ایندیکس نشه چیکار کنم گزینه noindex یا index رو تو نرم افزار سئو فعال کنم ؟؟؟

 18. با سلام وخسته نباشید .و تشکر از مطالب اموزندتون.ما یه سایت داریم ک یکی از لغاتش صفه دوم گوگل بود .هاست ما پر شده بود و الان توی بیستو پنج صفحه گوگل نیست .لغات دیگه هم افت کرده اما خیلی کم افت کرده مثلا یه صفه عقب رفته .لطفا راهنمایی کنید .ممنون

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   مشکل شما پر شدن هاست نبوده باید ببنید چه مشکلی برای سایت شما پیش امده و در این مورد بهتر است به سرچ کنسول گوگل سر بزنید (البته اگر سایت را در آنجا ثبت کرده‌اید.)

 19. ممنون از مطلب تون
  من این افزون رو گرفتم و مطال شما رو اضافه کردم
  فقط بخش Meta Keywords Template در افزونه من اصلا وجود نداره
  افزونه رو آپدیت هم کردم ولی بازهم اضافه نشد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 20. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من سایتم تو سرچ اینترنت از وقتی براش فایل روبوت درست کرده بودم این پیغام رو میده
  A description for this result is not available because of this site’s robots.txt
  الان هم که کلا تو ربوتس همه چی رو باز گذاشتم بازم نرفته چکار کنم
  http://mynegin.ir/robots.txt
  یه مدتیه اصلا ورودی از گوگل ندارم دیگه
  چطوری درست میشه ؟
  با جستجوی “دانلود رایگان نرم افزار آژانس تاکسی تلفنی” قبلا لینک اول گوگل بود حالا اصلا نمیاد
  لطفا کمکم کنید

 21. دروود
  میشه لطفا آموزش ورژن جدید را قرار بدید
  صد در صد آمار باز دید سایت خودتون را هم بالا میبره .

  ضمنا من یه وبسایت تازه طراحی کردم میخام مثلا با سرج
  کردن “لامپ ال ای دی”‌ توی گوگل سایت من را پیشنهاد بده

  میشه لطفا یه نفر یه راهنمایی کوچیک به من بده
  مثلا چه کلمه کلیدی را استفاده کنم ؟
  ممنون به خاطر سایت مفیدتون

 22. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید ممنون بابت توضیحاتتون
  ولی این پلاگین آپدیت شده اگه شما هم مطلبتون را آپدیت کنید بسیار سپاس گذار میشم. من یک مشکلی دارم که هرکاری میکم مشکلم برطرف نمیشه. یه سایتی دست من هست که متاسفانه برای سئو کردن، ۲ تا کلید وائه که رقابت زیادی هم براش نیست رو هنوز بعد از ۳ ماه نتونستم به صفحه اول گوگل برسونم.
  تور لبنان و تور بیروت
  سایت رو با گوگل آنالایزر و w3toys هم چک کردم ولی مشکل خاصی پیدا نکردن.
  خیلی ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

 23. سلام.برای آنالیز سایت این پیغام رو SEO YOAST میده.کلمه کلیدی اصلی در آدرس URL این برگه ظاهر نمی شود. اگر تصمیم به تغییرنام این URL کرده اید مطمئن شوید که آدرس قدیمی را تغییر مسیر ۳۰۱ داده اید.چطور و از کجا باید رفعش کرد؟اگه راهنماییب بفرمایید ممنون میشم

 24. سلام خسته نباشید
  ببخشید نسحه جدید افزونه تغییر داشته ممنون میشم یه آموزش از اونم بزارید

 25. سلام ، انگار توی نسخه جدید تنظیمات گفته شده نداره و کلا پرمیوم شده ، ایا درست هست یا من تخیلی شدم ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   در نسخه جدید تغییراتی پیش اماده و چند مورد حذف شده است(به دلیل حذف شدن ان فاکتورها از سئو و …) و مرتبط با پریمیوم شدن ندارد.
   در کل نسخه جدید را باید نصب کنید.

 26. 3 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام
  باتشکر از اطلاعات و مقاله خوبتون
  ما قالب سایت رو از جوملا به وردپرس تغییر دادیم.متاسفانه سایت افت خیلی شدیدی داشته .حتی بعد از گذشت ۳ ماه هم به حالت قبل برنگشته .علت چی میتونه باشه؟
  آدرس سایت:
  http://www.amuzeshyar.com/

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   بهترین راه برای تشخیص این مورد
   برسی گوگل وبمستر است. اگر مورد خاصی پیش امده باشد حتما انجا به شما گزارش می‌شود.

 27. سلام خسته نباشید..
  بنده میخواستم بدونم آیا در قسمت افزونه yoast seo در قسمت عنوان ها و متاها ..قسمت طبقه بندی (ساختار) را گزینه no index بزنم؟
  یعنی دسته بندی ها و برچسب ها و ساختار رو no index بزنم؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   خیر این بخش‌ها واقعا ارزشمند هستند و اگر بی‌رویه از برچسب‌ها استفاده نکنید،صفحات مربوط به دسته‌ها و برچسب‌ها ممکن است جزو صفحات پر بازدید(ورودی) سایت شود.

 28. ازاطلاعات و مفاهیم خیلی استفاده کردم

 29. روزبخیر و تشکر
  آموزش سئو سایت بسیار مفید بود
  لطفا در صورت برگزاری دوره سئو از طریق ایمیل اطلاع رسانی نمایید.
  هانیه غفرانی

 30. سلام.
  ببخشید میخوام داخل افزونه سعو سایت نام سایت مپ رو تغییر بدم الان من یه سایت مپ دارم به نام
  softp30.com/sitemap.xml
  ولی داخل افزونه برای سایت مپ این رو خودش گذاشته

  الان برای تغییر باید چی کار کنم لطفا اموزش تغییر رو برم ارسال نماید به ایمیل
  ممنون

 31. ممنون از مقاله خوبتون / لطفا این مقاله رو ادامه بدین

 32. با سلام . عزیز در بخش سئو پست ها . برای من title و meta desciription رو داره اما meta keyword و نداره . دلیلش چیه ؟ با تشکر

 33. سلام ببخشید تو وبمستر من چندتا اررور واسه صفحاتم داده یعنی صفحات سایتم رو تکراری میشناسه حتی صفحات دسته هام رو هم تکراری میشناسه چه تنظیمی انجام بدم تا درست بشن؟

 34. Show information about the content analysis
  Bad SEO scoreThe text does not contain any subheadings. Add at least one subheading در قسمت انالیز content این رو قرمز نشون داده منظور از این پیام چیه مرسی از سایت خوبتون

 35. 3 سال عضو همیار وردپرس

  آیا بهتر اینه که توسط افراد مختلفی با اکانت های مختلف مطالب تو سایت قرار بگیره یا فقط از طریق ادمین تو سایت مطلب بذاریم فرقی نداره؟

 36. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام يه سوالي دارم اميدوارم جواب بديد
  سايتاي زيادي هستن كه خدمات سئو ارائه ميكنن و ميدونيد كه تعرفه هاش كمر شكنه! علاوه بر اين قالب هايي هم وجود دارن كه گفته ميشه بهينه سازي شدن

  الان يه سوالي واسم پيش اومده..اگر كه سئوي انجام شده در قالب هاي ذكر شده ارزش برابري با سئوي ارائه شده از سايت هاي متخصص در اين زمينه برابره پس چرا قيمت هاشون تفاوت زيادي داره؟ تعرفه سايت ها ميليوني!! ولي قيمت قالب ها به طورميانگين ۵۰ تومن

  آيا تفاوت خاصي دارن؟

  خوهشا جواب بديد برام حياتيه..ممنون

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   این سوال من هم هست.

  • چرا جواب نميديد؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این موارد به برنامه های ما ارتباطی نداره که بخوایم پاسخگو باشیم
   اما استفاده از افزونه های سئوی وردپرس راه خیلی خوبی برای بهبود سئو هست

  • سلام قالب با سئوی داخلی و کلی سایت تفاوت زیادی داره
   پیش زمینه و محیطی که ارزش سئو کردن داشته باشه باید روی محتوا و قالب بهینه سازی شده باشه اگر هزینه بابت سئو میگیرن قالب و محتوا هم بهینه سازی باید بشه. اما قالب بهینه باشه ربطی نداره که سایت شما سئوی خیلی خوبه داره !

   موفق باشین.

 37. سلام.میخواستم طراحی سایت یاد بگیرم. هیچی هم بلد نیستم. کمکم میکنین؟

 38. با سلام
  حدود ۲ ماه است که یک سایت را ه اندازی کردم ولی بازدید کننده ام کم است لطفا دوستان اگر زحمتی نیست یه نگاه به سایتم بکنید و نظر خودتون رو بفرمائید . لطفا راهنمایی کنید . متشکرم
  ادرس سایتم : http://www.vilafix.ir

 39. با سلام
  بنده از این پلاگین استفاده کردم
  ولی متا تگ ها کپی شده اند، یعنی یک بار برای وردپرس متا تگ دارم و یک بار هم برای افزونه yoast
  به همین دلیل عنوانی را که در افزونه برای هر پست انتخاب می کنم ، در نتایج گوگل نشان نمی دهد و تنها عنوان وردپرس را نشان می دهد

  به عنوان مثال در سایت دارم


  پارکت لمینت کرج|قیمت نصب، فروش انواع مدل پارکت لمینت کرج

  همان طور که مشاهده می کنید دوبار از متا تگ ها استفاده شده است مثلا
  property=”og:title”
  دو بار استفاده شده است
  اگر بخواهم متا تگ های مربوط به وردپرس را حذف کنم تا تنها متاتگ های افزونه باقی بماند ، چه کاری باید انجام دهم؟؟؟
  این عمل را برای این می خواهم انجام دهم تا عنوان پستی را که توسط افزونه می نویسم در نتایج گوگل ظاهر شود
  با تشکر

 40. با سلام و احترام
  از کدوم قسمت باید تنظیماتی رو انجام بدم که بازدید ادمین جزو آمار محسوب نشه؟

 41. سلام ببخشید من یک مشکل بزرگ در مورد سایتم دارم خیلی ممنون میشم کمک
  کنید.سایتم رو حدود ۱۰ روزه در وردپرس ساختم الان یه مشکل دارم اونم اینه
  که بعضی از پست هامو جای خودش در گوگل نمیشناسه مثال بجای یک پستم میره یا
  یه برچسب یا یک پست دیگرو میاره تو گوگل که ربطی حتی به اون پست هم نداره
  چیکار کنم درست شه من از سئو یواست استفاده میکنمو ازشم راضیم فقط چندتا
  پست های اصلیم این مشکل رو دارن که کمک کنید خیلی ممنون میشم و اکثرا هم
  برچسب پست های دیگرو اشتباهی میاره بجای همون پستی که میگم اگر برچسب هارو
  no index کنم مشکلم رفع میشه یا دست نزنم خودش به مرور زمان درست میشه؟
  اینم عکسی از مشکلم که میگم اینجا نوشتم دانلود ربات کلش اف کلنز رفته یه چیز دیگه اورده که تو عکسم میتونید ببینید داداش شما استاد این کارین تورو خدا کمکم کن مرسی : http://8pic.ir/images/g6nclf7okuf256bgpkk1.jpg

 42. سلام خسته نباشید ممنون از این سایت خوب تون
  ببخشید برام مشکلی پیش آمده من در افزونه ی wordpress seo by yoast در بخش تنظیمات عنوان ها و متا ها عنوان دسته ها و پرجسب ها را %%term_title%% ولی پستی ارسال می کنم و بعد از چند روز در گوگل ایندکس می شود %%sitename%% کنار عنوانش می آید من تنظیمات را چک کردم ولی مشکلی نبود لطفا کمکم کنید.

 43. سلام خسته نباشید
  من در بخش گونه های فرسته عنوان قالب نوشته ها را فقط %%title%% را قرار دادم ولی وقتی که نوشته ی را ارسال می کنم در موتورهای جستجو کنار %%sitename%% %%title%% می باید لطفا در این مورد راهنماییم کنید

 44. با عرض سلام ممنون از توضيحاتي كه داديد در زمينه برچسب و كلمات كليدي هر پست يا يه مطلبي كه ارسال كرديم يه سوال داشتم اينكه براي هر مطلب كلمات كليدي متا كه وارد مي كنيم در قسمت افزونه yoast امكانش هست همه همون كلمات رو در برچسب كپي كنيم و براي برچسب ها هم همونا صبت بشه آخه خيلي از وب سات ها گفتند كلمات كليدي متا رو در حال حاظر گوگل توجهي نداره به اون يا بغضي ها گفتند برچسب به سئو ربط داره بايد ايندكس هم باشه بعضي ها مي گند كپ كنيد بعضي ها مي گند برچسب با كلمات كليدي نباد يكي باشه هر كسي يه نظري داره در صورتر كه تعدادي وب سايت هست كه قديمي هستند و رتبه هاي خوبي دارند چندين سال فعاليت مي كنند در حالي كه متا كيبورداشون با برچسب هاشون يكي هستش ممنون مي شم در اين رابطه بنده رو راهنمايي نمايد

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله میتونید
   اما کلا باید بیشتر در انتخاب برچسب ها دقت کنید تا کاربر با کلیک روی هر کدام از برچسب ها به مطالب مرتبط موجود در سایت شما دسترسی پیدا کنه.

 45. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  در سایت http://www.apk.co.ir ما از افزونه yoast استفاده می کنیم ولی متاسفا هر تغییر در تنظیمات میدیم باز هم tagها با نام سایت شرکت در google ایندکس میشه که من نمی خوام این اتفاق بیوفته و در تنظیمات ایندکس تک در این افزونه ما %%sitename%% رو هم برداشتم ولی متاسفانه هنوز به شکلی که گفتم ایندکس میشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 46. سلام
  نسخه پریمیوم این پلاگین نسبت به نسخه رایگان چه ویژگی هایی داره؟

 47. دوستان عنوان صفحه که در واقه همون عنوانی هست که گوگل نمایش میده برای شما مشکلی نداره ؟!………… برای من یه مقداریشو نشون میده بقیشو عنوان اصلی سایت رو میچسبونه انتهاش (توی گوگل منظورم هست ) در صورتی که من توی تنظیمات yoast خودم دستی عنوان روپر کردم و باید اونو نشون بده !!!….. شما این مشکلو نداشتین ؟

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   تنظیمات اصلی وردپرس و همینطور تنظیمات yoast را یک بار دیگر بررسی نمایید.

  • سلام …. همه اونارو با دقت و وسواس چککردممشکل از اونا نیست ….. چون فقط ۱ دونهاز پستام اینطوری ایندکسشده اما بقیهدرست و طبقاونچیزی که میخواستمایندکس شدن ،با اینکه تنظیماتبرای همه یکسان هست، پسنتیجه میگیریم کهاحتمالا این حالت مربوط بهایندکسخود گوگلهستش وبه مرور زمان درستش میکنه…. چون یکی دیگه از پستام همقسمت توضیحاتشو من یه چیزی نوشته بودم اما گوگل یه چیز دیگه نشون میداد توی سرچش !!!!!!!!! ….. بعد چند روز خود گوگل درستش کرد !:)

 48. شما چندین پست دارید در مورد این افزونه.کدوم رو الان ما انجام بدیم؟ این پست خوبه یا پست زیر؟
  http://hamyarwp.com/yoast-seo/

 49. سلام به همه
  توی ورژن جدید برای فعال و غیر فعال کردن بخش ها و آیتم ها به رنگ دکمه که بنفش یا طوسی میشه توجه نکنید چون ظاهرا توی وردپرس فارسی درست عمل نمیکنه !!!….. به رنگ فونت توجه کنید ! گزینه ای فعاله که رنگ فونتش سفید باشه !! حالا گاهی پیش میاد این سفید توی دکمه بنفش باشه یا توی دکمه طوسی !!…. توضیحش سخته خودتون چک کنین متوجه میشین چی میگم !آها راستی به تاریخ این پست هم توجه کنید ها …. ممکنه توی آپدیت های بعدی این مشکل درست شده باشه ….. امروز ۲۷/۱۲/۹۴ و این موضوع مربوط به ورژن ۳٫۱٫۱ هست

 50. سلام . این پست را بروز نمیکنید؟

 51. سلام نسخه جدید فارسی خیلی فرق کرده لطفا مطلب رو به روز کنید

 52. سلام
  تنطیمات سئو برای صفحه هایی که از قبل منتشر کردیم بر روی سایت هم تاثیر داره یا فقط برای مطالب جدید باید این تنظیمات رو انجام داد

 53. سلام ببخشید من میخواستم سایتم رو با دوکلمه تنظیم کنم که وقتی توگوگل سرچ میکنی بیاد بالا قبلا این کار رو انجام داده بودم که یه مودت پیش سعو ی سایتم با مشکل مواجه شد الان هر کاری میکنم درگه نمی تونم این کار انجام بدم و در سایت شما این عکس ها که گزاشتید یا سعو ی من مشکل داره یا این عکس ها مشکل داره راهنمایی کنید

 54. 6 سال عضو همیار وردپرس

  الکسا ایرانو تحریم کرده
  اکانت منم از ایران به یه کشور گم و گور تغییر پیدا کرده ، در واقع دامنه .ir رو تحریم کرده

 55. با سلام
  البته بببخشید که این موضوع را اینجا بیان میکنم چون هرچی در موردش گشتیم پیدا نکردم
  مشکل من اینه که عنوان اصلی سایت میچسبه به عنوان تگ های سایت یعنی وارد برچسب یک پست میشوم مثال

  دانلود آهنگ مهدی یحیایی به نام عشقم – دانلود آهنگ جدبد – دانلود فیم

  دانلود آهنگ جدبد – دانلود فیم عنوان اصلی سایته که میچسبه به عنوانهای برچسها میشه کمکم کنید یک راهی بگید ممنون میشوم

 56. خوب بود . ممنون

  به وب منم یه سری بزنید :

  http://www.parastoha.lxb.ir

 57. عالیه ولط اگر نسخه جدید yoast رو اموزش بدید بهتره این مال نسخه قبلیس ازون موقع تا حالا خیلی فرق کرده

 58. سلام من از نسخه ۲٫۳٫۴ استفاده میکنم. یک سری از این قسمت هایی که توضیح دادید رو نداره. مثلا قسمت Site Wide Meta Settings. ایا باید بروزرسانی کنم؟

 59. سلام
  وقتتون بخیر. من وقتی می خوام مطلبی از سایتم رو در تلگرام به اشتراک بزارم، فقط آدرس صفحه وبسایتم میاد. در صورتی که در خیلی از سایتها آدرس به علاوه تصویر و چند خط اول مطلب به اشتراک گذاشته میشه. برای رفع این مشکل باید چه کار کنم؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تصویری که می فرمایید برای تصویر شاخص هست. اگه در سایت تصویر شاخص تعیین کنید نمایش داده میشه. و همچنین توضیحاتی که میبینید مربوط به description افزونه ی yoast هست که در هر مطلبی می توان آن را پر کرد

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   میشه بیشتر توضیح بدبن
   یا بگین دقیقا باید چی کار کرد

 60. سلام و خسته نباشید خدمت گروه همیار وردپرس
  میخواستم بدونم تو یک مطلب اگر ویدئو قرار بدم در صورتی که هیچ کدوم از رقیبا ویدیویی قرار ندادن امکان هست از صفحه چهار یه پیشرفت و صعود داشته باشم
  موضوع پست “ورق طرح سفال ” آدرس سایت “www.shafaghbam.ir”من همیشه از راهنمایی های شما استفاده میکنم لطفا این بار هم راهنمایی کنید ممنون و با آرزوی موفقیت شما

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی