بهترین افزونه‌های وردپرس برای وبسایت‌های حرفه‌ای در سال ۱۳۹۷

بهترین افزونه‌های وردپرس

افزونه‌های زیادی در مخزن وردپرس موجودند که روز به روز بر شمار آن‌ها افزوده می‌شود. اما از بین همه آن‌ها تعدادی به عنوان بهترین افزونه‌های وردپرس شناخته می‌شوند. همه ما به عنوان صاحبان وبسایت باید بدانیم که این افزونه‌های برگزیده در سال کدام‌ها هستند. معمولا این افزونه‌ها طبق نظر متخصصین انتخاب شده و فاکتورهای استاندارد را برای استفاده دارند. حتما شما هم دوست دارید بدانید افزونه‌های برتر سال ۹۷ کدام‌ها هستند. در این پست با ما همراه باشید…

بهترین افزونه‌های وردپرس

یکی از دلایل محبوبیت وردپرس وجود افزونه‌ها در دل آن است. وگرنه وردپرس به تنهایی کارایی خاصی ندارد! این افزونه‌ها هستند که آن را تکمیل کرده و به شما یک وبسایت کامل تحویل می‌دهند. اما یک سایت وردپرسی به چه افزونه‌هایی نیاز دارد؟ آیا می‌دانید نصب بیش از حد و بدون آگاهی افزونه‌ها وبسایتتان را تخریب می‌کند؟ پس لطفا بهینه کار کنید.

امروز ۱۵ افزونه ضروری و استاندارد در سال ۱۳۹۷ را که از نگاه متخصصین بهترین افزونه‌های وردپرس هستند برایتان در نظر گرفتیم و می‌خواهیم به معرفی آن بپردازیم.

۱- بهترین افزونه‌های وردپرس: Everest Forms

everest form- بهترین افزونه‌های وردپرس

هر وبسایتی نیازمند حداقل یک فرم تماس است و فرقی هم نمی‌کند وبسایت بزرگ یا کوچکی باشد. برای اینکه رضایت کاربران را جلب کنید باید صفحه‌ای را برای تماس آن‌ها با خودتان در نظر بگیرید. کاربران زمانی که بتوانند نظرات خود را منتقل کنند و البته پاسخ دریافت کنند، احساس خوبی خواهند داشت و به شما وفادار می‌مانند.

یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس برای ایجاد فرم تماس، افزونه Everest forms است که کاندید سال ۱۳۹۷ شد. این افزونه دارای تنظیمات جالبی است و به راحتی با عملیات کشیدن و رها کردن می‌توان فرم دلخواه را پیاده‌سازی کرد. کاملا واکنش‌گراست و در حالت موبایل به راحتی قابل مشاهده و استفاده است.
افزونه‌ای رایگان است که با توجه به آمار موجود در مخزن وردپرس تا کنون بیش از ۴۰٫۰۰۰ نصب فعال داشته است.

افزونه Everest Forms

۲- بهترین افزونه‌های وردپرس: Yoast SEO

yoast seo- بهترین افزونه‌های وردپرس

هر وبسایتی برای اینکه در موتورهای جستجو بهتر دیده شود باید عملیاتی را برای سئو انجام دهد. چند سالی‌ است که بهترین افزونه برای سئوی وردپرس افزونه yoast seo است. با این عملیات شما می‌توانید محتوای ایجاد شده را بهینه کنید و با تمرکز بر روی کلمه کلیدی در گوگل رنک خوبی کسب کنید.

افزونه yoast seo

۳- بهترین افزونه‌های وردپرس: User Registration

user registration- بهترین افزونه‌های وردپرس

User registration یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که هرگز نباید فراموش شود. شما برای وبسایت خود نیازمند امکان عضویت و ورود هستید پس به راحتی با این افزونه رایگان این ویژگی را در وردپرس خود فعال کنید. قابلیت جالبی که دارد این است که می‌توانید فرم درخواست عضویت را خودتان بسازید. با درگ و دراپ کردن هر آنچه برای اطلاعات عضویت می‌خواهید، ایجاد کنید.

افزونه User registration

۴- بهترین افزونه‌های وردپرس: Google XML sitemap

google xml- بهترین افزونه‌های وردپرس

این افزونه نیز یکی از ابزارهای مفید برای سئوی وردپرس است. به مرورگرها اجازه خواندن راحت‌تر مطالب موجود در وبسایتتان را می‌دهد و بهتر آن‌ها را ایندکس می‌کند. به محض اینکه این افزونه را فعال کنید، نقشه سایت برایتان ایجاد می‌شود.

افزونه google xml sitemap

۵- بهترین افزونه‌های وردپرس: W3 Total Cache

w3 total cache- بهترین افزونه‌های وردپرس

استفاده از یک افزونه cache به بهبود کارایی سایت شما کمک بزرگی می‌کند. این امکان اطلاعات را در حافظه‌ای ذخیره کرده و باعث افزایش سرعت عملکرد وبسایت می‌شود. بهترین افزونه‌ای که برای این‌کار در سال ۱۳۹۷ تایید شده افزونه W3 total cache است. پیشنهاد می‌کنم حتما آن را نصب کنید.

افزونه w3 total cache

۶- بهترین افزونه‌های وردپرس: Vaultpress

vaultpress- بهترین افزونه‌های وردپرس

Vaultpress افزونه‌ای است که با کمک آن می‌توان نسخه پشتیبان برای وبسایت تهیه کرد و امنیت سایت را تامین کرد. با کمک جداول زمانبندی که دارد می‌توانید برنامه مشخصی را برای عملیات بک‌آپ‌گیری در نظر بگیرید.
حتما می‌دانید وجود چنین افزونه‌های برای سایت یکی از ضروریات است زیرا در صورت بروز هر گونه مشکل، مجددا نسخه پشتیبان خود را برگردانید.

افزونه Vaultpress
  12 مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

۷- بهترین افزونه‌های وردپرس: WP Smush

wp smush- بهترین افزونه‌های وردپرس

تصاویر از ملزومات هر پست و نوشته‌ای هستند زیرا همراه شدن تصاویر با متن جذابیتی در خواندن ایجاد می‌کند. اما بهتر است تصاویری را که به کار می‌برید بهینه‌سازی کنید. بله! تصاویر نیز نیاز به بهینه شدن دارند و این‌کار با افزونه WP Smush در وردپرس امکان‌پذیر است.

افزونه WP Smush

۸- بهترین افزونه‌های وردپرس: WP Optimize

wp optimize- بهترین افزونه‌های وردپرس

یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس جهت پاک‌سازی پایگاه داده و بهینه کردن وردپرس است. بصورت کاملا اتوماتیک داده‌های غیرضروری در وردپرس را حذف می‌کند و با این اقدام کارایی سایت را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و سرعت سایت را افزایش می‌دهد. اگر وبسایت وردپرسی دارید حتما از WP Optimize کمک بگیرید.

افزونه WP Optimize

۹- بهترین افزونه‌های وردپرس: Google Analytics by MonsterInsights

Google Analytics by MonsterInsights- بهترین افزونه‌های وردپرس

بهترین ابزاری که برای تحلیل یک وبسایت می‌توان استفاده کرد گوگل آنالیتیکس است. آمار و ارقامی را در اختیار شما قرار می‌دهد که با کمک آن می‌توانید وبسایت خود را بهبود ببخشید. حال فکر کنید این آمار را در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید، خیلی خوب است، نه؟
Google Analytics by MonsterInsights یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که در پیشخوان سایت آمار گوگل آنالیتیکس را نمایش می‌دهد.

افزونه Google Analytics by MonsterInsights

۱۰- بهترین افزونه‌های وردپرس: Wordfence Security

wordfence security- بهترین افزونه‌های وردپرس

اگر صاحب وبسایت هستید، باید بدانید که امنیت سایت شما حرف اول را می‌زند و باید به آن توجه کنید. چنانچه آن را نادیده بگیرید، دیر یا زود سایت خود را نادیده گرفته‌اید و آن‌ را از دست می‌دهید. یکی از بهترین افزونه‌های رایگان در حوزه امنیت وردپرس Wordfence security است. پیشنهاد می‌کنم حتما آن را نصب کرده و بررسی نمایید.

افزونه Wordfence Security

۱۱- بهترین افزونه‌های وردپرس: Broken Link Checker

broken link checker- بهترین افزونه‌های وردپرس

زمانی که بر تعداد صفحات و برگه‌های وبسایتتان اضافه می‌شود مطمئنا لینک‌های فراوانی خواهید داشت. کنترل و مدیریت آن‌ها دشوار است اما به هر حال امری است ضروری! ممکن است برخی از این لینک‌ها به دلایل مختلفی از بین بروند و خراب شوند. اگر کاربر با چنین صحنه‌ای مواجه شود چه می‌شود؟ یا گوگل چه امتیازی از شما کسر می‌کند؟ برای این منظور کمک گرفتن از افزونه‌ای به نام Broken link checker گزینه مناسبی برای شماست.

افزونه Broken Checker

۱۲- بهترین افزونه‌های وردپرس: Redirection

redirection- بهترین افزونه‌های وردپرس

گاهی آدرس برخی صفحات را تغییر می‌دهید و اگر لازم باشد پیوند یکتای آن‌ها را بصورت دستی تغییر دهید کمی دشوار است. برای این منظور می‌توان از افزونه Redirection برای انتقال آدرس های قدیمی به آدرس جدید استفاده کرد. یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس برای این عمل همان Redirection است.

افزونه Redirection

۱۳- بهترین افزونه‌های وردپرس: Mailchimp

mailchimp- بهترین افزونه‌های وردپرس

برای ارسال خبرنامه در وبسایتتان نیازمند یک افزونه مانند Mailchimp هستید. به هر حال یکی از روش‌های فوق‌العاده ایمیل مارکتینگ، ارسال خبرنامه است. برای اینکه بتوانید خبرنامه مورد نظر را به وبسایت خود متصل کرده و این‌گونه عضوگیری کنید باید از یک افزونه حرفه‌ای مانند Mailchimp for wordpress کمک بگیرید.

افزونه mailchimp for wordpress

۱۴- بهترین افزونه‌های وردپرس: Simple Social Icons

simple icon- بهترین افزونه‌های وردپرس

مطالبی که منتشر می‌کنید نیازمند اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی هستند. برای این منظور باید دکمه شبکه‌های اجتماعی در وبسایتتان و در انتهای هر پست موجود باشد که هم خودتان و هم کاربران بتوانند آن را به اشتراک بگذارند. برای این منظور بهترین افزونه در سال ۹۷ افزونه simple social icons معرفی شد.

افزونه simple social icons

۱۵- بهترین افزونه‌های وردپرس: Disable Comments

disable comments- بهترین افزونه‌های وردپرس

گاهی لازم است برای قسمت‌هایی از سایت دیدگاهی منتشر نشود. برای اینکه بتوانید قسمت دیدگاه‌ها را غیرفعال کنید می‌توانید از افزونه حرفه‌ای Disable comments استفاده کنید.

افزونه Disable Comments

نتیجه گیری

هر ساله یک سری افزونه‌ها جزء برگزیده‌ترین‌ها می‌شوند. همیشه بهترین گزینه‌ها را بررسی کنید تا بتوانید در وبسایت خود از گزینه‌های استاندارد و حرفه‌ای استفاده کنید.
در این مقاله به بررسی بهترین افزونه‌های وردپرس در سال ۱۳۹۷ پرداختیم. اگر می‌خواهید بدانید دقیقا باید برای سایت خود چه افزونه‌هایی را نصب کنید، حتما این مقاله را با دقت بخوانید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۹۱,۶۷۲ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

  1. 6 ماه عضو همیار وردپرس

    ممنون از مطالب شما

    افزونه های خیلی خوبی رو معرفی کردید

مطالب زیر را حتما بخوانید