آموزش تغییر ویرایشگر گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک وردپرس

ویرایشگر کلاسیک وردپرس ویرایشگر کلاسیک وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به عنوان یکی از پرطرفدارترین ابزارهای طراحی سایت در دنیا شناخته میشود که افراد بسیار زیادی به دلیل مزایای فراوان آن ، از این ابزار برای طراحی سایتهای جذاب با کارآیی بالا استفاده میکنند و تیم پشتیبانی وردپرس هم همواره و به طور مداوم برای بهبود کارآیی و تجربه کاربری مخاطبین خود تغییراتی در این ابزار ایجاد میکند و گاهی هم ویژگی های جدیدی به آن اضافه میکند.

یکی از تغییراتی که تیم فنی وردپرس در این سیستم مدیریت محتوا ایجاد کرده است تغییر ادیتور یا همان ویرایشگر آن از ویرایشگر کلاسیک به ویرایشگر گوتنبرگ است تا امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار دهد.

با وجود امکانات بیشتر و مزایای فراوانی که ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس نسبت به ویرایشگر کلاسیک دارد برخی از کاربران با آن خیلی احساس راحتی نمیکنند و استفاده از ویرایشگر کلاسیک را به ویرایشگر گوتنبرگ ترجیح میدهند.

تیم فنی وردپرس هم برای این افراد امکان استفاده از ویرایشگر قدیمی وردپرس یا همان ویرایشگر گوتنبرگ را فراهم کرده است تا به نوعی به کاربران برای انتخاب ویرایشگر مورد نظر خود حق انتخاب داده باشد.

ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس در مورد آموزش تغییر ویرایشگر گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک وردپرس با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه این محتوا در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد:

  • ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟
  • علت تغییر ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس به ویرایشگر کلاسیک
  • روشهای تغییر ویرایشگر گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک در وردپرس

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟

ویرایشگر گوتنبرگ ، جدیدترین ویرایشگر وردپرس است که از نسخه 5 وردپرس به بعد به عنوان ویرایشگر پیشفرض وردپرس تعریف شد تا امکانات و ویژگی های بیشتری را در اختیار کاربران این سیستم مدیریت محتوا قرار دهد. نمای کلی ویرایشگر وردپرس به صورت شکل زیر است که تا حدودی میتوان گفت شبیه به افزونه های صفحه ساز در وردپرس است و کاربران با استفاده از این ادیتور حرفه ای میتوانند محتوای جذاب و منحصربفردی ایجاد کنند و از امکانات ویژه ای مثل  drag & drop استفاده کنند و فقط با کشیدن و رها کردن المانها ، آنها را به صفحه یا پست مورد نظر خود اضافه کنند.

  آموزش سفارشی سازی فرم های وردپرس

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس چیست؟

علت تغییر ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس به ویرایشگر کلاسیک

همانطور که گفتیم ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس از نسخه 5 به بعد ، از سال 2018 در این سیستم مدیریت محتوا به عنوان ادیتور پیشفرض وردپرس تعیین شد و بسیاری از کاربران وردپرس مدت طولانی با ویرایشگر کلاسیک وردپرس کار کرده اند و با آن احساس راحتی بیشتری میکنند و استفاده از ویرایشگر کلاسیک وردپرس را به ویرایشگر گوتنبرگ ترجیح میدهند.

علاوه بر این همانطور که گفتیم این ویرایشگر از سال 2018 به بعد به عنوان ویرایشگر پیشفرض وردپرس تعریف شد و بسیاری از افزونه های قدیمی وردپرس ، هنوز با این ادیتور سازگار نیستند و این موضوع هم میتواند یکی از دلایل استفاده از  ادیتور کلاسیک به جای ادیتور گوتنبرگ است.

به طور کلی نمای ویرایشگر کلاسیک وردپرس مطابق به شکل زیر است و همانطور که میبینید نسبت به ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس کمی ساده تر و قابل فهمتر است.

سوالات متداول

از روزی که وردپرس روی کار آمد، یک ویرایشگر کاملا ساده داشت که ما می‌توانستیم محتوا خود را درون آن بنویسیم. البته بخش متنی برای وارد کردن کدها نیز داشت که برای افراد وارد امکان ایجاد برخی امکانات وجود داشت. همچنان این ویرایشگر در حال استفاده بر روی وردپرس بوده و محبوب افراد است.
ویرایشگر گوتنبرگ ، جدیدترین ویرایشگر وردپرس است که از نسخه 5 وردپرس به بعد به عنوان ویرایشگر پیشفرض وردپرس تعریف شد تا امکانات و ویژگی های بیشتری را در اختیار کاربران این سیستم مدیریت محتوا قرار دهد. نمای کلی ویرایشگر وردپرس به صورت شکل زیر است که تا حدودی میتوان گفت شبیه به افزونه های صفحه ساز در وردپرس است و کاربران با استفاده از این ادیتور حرفه ای میتوانند محتوای جذاب و منحصربفردی ایجاد کنند و از امکانات ویژه ای مثل drag & drop استفاده کنند و فقط با کشیدن و رها کردن المانها ، آنها را به صفحه یا پست مورد نظر خود اضافه کنند.
همانطور که گفتیم ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس از نسخه 5 به بعد ، از سال 2018 در این سیستم مدیریت محتوا به عنوان ادیتور پیشفرض وردپرس تعیین شد و بسیاری از کاربران وردپرس مدت طولانی با ویرایشگر کلاسیک وردپرس کار کرده اند و با آن احساس راحتی بیشتری میکنند و استفاده از ویرایشگر کلاسیک وردپرس را به ویرایشگر گوتنبرگ ترجیح میدهند. علاوه بر این همانطور که گفتیم این ویرایشگر از سال 2018 به بعد به عنوان ویرایشگر پیشفرض وردپرس تعریف شد و بسیاری از افزونه های قدیمی وردپرس ، هنوز با این ادیتور سازگار نیستند و این موضوع هم میتواند یکی از دلایل استفاده از ادیتور کلاسیک به جای ادیتور گوتنبرگ است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاه‌ها بسته شده است.