راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: فروشگاه محصولات مجازی در ووکامرس

محصولات مجازی در ووکامرس
محصولات مجازی در ووکامرس

خیلی‌ها تصور می‌کنند یک فروشگاه اینترنتی فقط می‌تواند محصولات فیزیکی را بفروشد؛ مثلا کیف، لباس، تلفن همراه و … . اما باید توجه داشت که در فروشگاه اینترنتی می‌توان محصولات مجازی نیز فروخت. این محصولات می‌توانند کتاب الکترونیکی (PDF)، آهنگ، عکس، فیلم و هر چیزی که در دنیای واقعی وجود ندارد، باشند. با فروش محصولات مجازی بسیاری از هزینه‌های شما از جمله حمل و نقل کاسته خواهد شد؛ چرا که تحویل محصول به مشتری نیز به صورت خودکار توسط سایت انجام می‌شود و شما نیازی نیست در این روند کار خاصی انجام دهید. در این سری از آموزش ووکامرس، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه محصولات مجازی در ووکامرس ایجاد کرده و به فروش برسانید.

محصولات مجازی در ووکامرس

فرض کنید شما یک گرافیست هستید. پس می‌توانید با ساخت چند محصول گرافیکی با نرم افزارهایی که به آن ها تسلط دارید یک فروشگاه محصولات مجازی در ووکامرس ایجاد کنید. مثلا چند نمونه کارت ویزیت درست کنید و به جای اینکه آن را صرفا برای یک نفر طراحی کنید، طرح مورد نظر را به هزاران نفر بفروشید. کافیست یک فروشگاه فروش محصولات مجازی داشته باشید تا خود سایت به صورت تمام خودکار فرآیند فروش را انجام دهد؛ کاربر محصول مورد علاقه خود را به سبد خرید اضافه می‌کند، حساب خود را پرداخت می‌کند و در نهایت لینک دانلود برایش ارسال می‌شود.

دقت کنید که محصولات در ووکامرس فقط اینها نیستند. فروش دوره‌های مجازی، کارت شارژ، بلیط وسایل نقلیه و … نیز جزء محصولات مجازی به شمار می‌روند. چرا که نیاز به ارسال در دنیای واقعی ندارند و کاربر می‌تواند از آن در کامپیوتر شخصی‌اش استفاده کند.

فروش محصولات مجازی در ووکامرس

فروشگاه‌ساز قدرتمند ووکامرس به ما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر فروش محصولات فیزیکی، بتوانیم محصولات مجازی در ووکامرس نیز به فروش برسانیم. برای این کار، طبق روال معمول اضافه کردن محصول، به قسمت اضافه کردن محصول جدید در سربرگ ووکارس وارد می شویم. همانند قبل عنوان محصول و توضیحات آن را وارد کرده و تصویر شاخص، دسته‌بندی و برچسب‌ها را نیز مشخص کنید. اکنون در جعبه اطلاعات محصول دو گزینه مجازی و دانلودی را مشاهده می‌کنید که به شرح هر یک می‌پردازیم.

virtual product- محصولات مجازی در ووکامرس
انتخاب حالت مجازی و دانلودی

مجازی: محصولی است که ماهیت مجازی دارد اما قابل دانلود هم نیست؛ فرض کنید می‌خواهید یک سمینار برگزار کنید و قصد دارید بلیط‌های این سمینار را به صورت اینترنتی در سایت خود بفروشید. بلیط‌های شما مجازی هستند و برای فروش آن‌ها فقط باید از گزینه مجازی استفاده کنید.

دانلودی: محصولاتی هستند که بعد از خرید باید چیزی به دست مشتری برسد؛ مثلا کتاب الکترونیکی خود را فروخته‌اید و فایل آن باید به صورت اینترنتی به دست خریدار رسیده و از آن استفاده کند. در این صورت محصول شما هم مجازی است و هم دانلودی و باید تیک هر دو را بزنید. با زدن تیک گزینه دانلودی، تنظیمات دیگری نمایش داده خواهد شد که به شرح زیر است:

file download-محصولات مجازی در ووکامرس
وارد کردن فایل های مورد نظر

قیمت عادی: قیمت اصلی محصول را وارد کنید. دقت داشته باشید که اگر می خواهید محصولتان را رایگان در فروشگاه خود قرار دهید، قیمت آن را 0 تومان تعیین کنید. اما ممکن است بپرسید وقتی می‌خواهیم محصولی را به صورت رایگان به مشتریان ارائه کنیم، چرا باید آن را از طریق ووکامرس بفروشیم و چرا لینک دانلود مستقیم را قرار ندادیم؟

یکی از دلایل عمده آن جمع آوری اطلاعات کاربران مشتاق به محصولات و سایت شماست که با این کار، مشتریان اطلاعات خود را اعم از تلفن و ایمیل در اختیار شما می‌گذارند و پس از آن می‌توانند محصول را دریافت کنند. شما بعدا می‌توانید این افراد را از تخفیف‌های خود مطلع سازید تا به مشتری واقعی شما تبدیل شوند. این در صورتی است که اگر لینک دانلود مستقیم را قرار می‌دادیم، هیچ اطلاعاتی از افرادی که آن را دانلود کرده‌اند نداشتیم. خود این می‌تواند در افزایش فروش سایر محصولات مجازی در ووکامرس بسیار موثر باشد.

سایر بخش‌ها

قیمت فروش ویژه: قیمت بعد از تخفیف محصولات مجازی در ووکامرس را در صورت تمایل وارد نمایید.

فایل‌های دانلودی: در این قسمت، تمامی فایل‌هایی که بعد از خرید، مشتری می‌تواند دانلود نماید را قرار دهید. می‌توانید آن‌ها را توسط خود وردپرس با زدن گزینه “انتخاب فایل” آپلود کنید، یا اینکه اگر قبلا فایل خود را در هاست دیگری آپلود کرده‌اید، لینک فایل را در قسمت لینک فایل قرار دهید. نام فایل‌های خود نیز که قرار است به خریداران نمایش داده شود را در قسمت “نام” بنویسید. با زدن گزینه “افزودن فایل” یک ردیف دیگر برای قرار دادن فایل‌های شما ایجاد می‌شود که می‌توانید فایل‌های دیگر را اضافه کنید.

محدودیت دانلود: تعداد دفعاتی را که کاربر، از لینک دانلودی که برایش ایجاد می‌شود می‌تواند استفاده کند، وارد نمایید.
انقضای دانلود: در این قسمت تعیین می‌کنید پس از چند روز بعد از خرید، لینک دانلود محصول قابل دسترس باشد.

البته این دو بخش آخر اختیاری هستند و می‌توانید محدودیتی برای کاربران اعمال نکنید تا هر زمان که دوست داشته باشند، بتوانند محصول مورد نظر را دانلود کنند.

فرآیند انتشار

بعد از اینکه اطلاعات محصول را وارد کردید، دکمه “انتشار” را بزنید تا محصولات مجازی در ووکامرس منتشر شوند. اکنون وقتی کاربر فرایند پرداخت را انجام دهد، در صفحه نهایی می‌تواند فایل‌های خریداری شده را دانلود کند. لینک دانلود به ایمیل کاربر نیز ارسال خواهد شد.

download product- محصولات مجازی در ووکامرس
دریافت فایل

بسیار خوب، تا اینجا محصول مجازی در ووکامرس را ساختیم و آن را برای فروش در فروشگاه قرار دادیم. در ووکامرس تنظیماتی هم برای پیکربندی این نوع فروش وجود دارد. برای دسترسی به آن‌ها از سربرگ ووکامرس در پیشخوان وردپرس، گزینه پیکربندی را انتخاب کنید و در ادامه در سربرگ محصولات، وارد تنظیمات محصولات دانلودی شوید.

downloadable- محصولات مجازی در ووکامرس
تنظیمات محصولات دانلودی

روش دانلود فایل: با این گزینه می‌توانید 3 نوع تنظیم برای دانلود شدن محصول مجازی در ووکامرس، اعمال کنید که به شرح هر یک می‌پردازیم:

اجبار به دانلودها: در این حالت وقتی کاربر روی لینک دانلود محصولات مجازی در ووکامرس ، کلیک کند، فایل از طریق دانلودر یا مرورگر کاربر دانلود خواهد شد. در این روش کاربران لینک اصلی فایل را نمی‌بینند و یک لینک ساختگی توسط ووکامرس را مشاهده می‌کنند که روش امنی است و مستقیما بدون دیدن لینک اصلی فایل، آن را دانلود می‌کنند.

X-Accel-Redirect/X-Sendfile: این روش امن‌ترین روش دانلود محصولات است. زیرا این روش لینک مستقیم فایل‌های شما را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد و آن‌ها را از طریق یک فایل htaccess. محافظت می‌کند. البته لازمه استفاده از این روش، نصب بودن ماژول X-Accel-Redirect/X-Sendfile بر روی سرور شما (nginx-apache) است.

فقط انتقال (ریدایرکت): در این روش وقتی کاربر روی گزینه دانلود کلیک می‌کند، لینک دانلود آن در یک تب جدید در مرورگر کاربر باز می‌شود که اصلا این روش توصیه نمی‌شود. زیرا لینک اصلی فایل را در اختیار کاربر می‌گذارد که ممکن است لینک آن پخش شده و از آن سوء استفاده شود.

پیشنهاد می‌شود از همان روش اجبار به دانلود برای محصولات مجازی در ووکامرس استفاده کنید.

دانلود‌ها نیازمند ورود هستند: با تیک زدن این گزینه کاربران را برای خرید مجبور به عضویت یا ورود به سایت می‌کنید.

دسترسی به محصولات دانلود شدنی بعد از پرداخت: اگر تیک این گزینه را بردارید، کاربران نمی‌توانند تا زمانی که وضعیت سفارش آن‌ها به “تکمیل شده” تغییر نکرده است محصول خود را دانلود کنند. چون اکثر فایل‌های دانلودی توسط درگاه‌های اینترنتی خریداری می‌شوند، پس از پرداخت به صورت خودکار، وضعیت سفارش به تکمیل شده تغییر خواهد کرد و نیازی به برداشتن تیک این گزینه نیست. این گزینه بیشتر زمانی کاربرد دارد که شما یک محصول دانلودی را می‌فروشید اما کاربر هنوز مبلغ آن را پرداخت نکرده است و اصولا نباید به لینک دانلود دسترسی داشته باشد که با برداشتن تیک این گزینه، این امکان فراهم می‌شود. زمانی که مبلغ را برای شما واریز کرد، باید به صورت دستی وضعیت سفارش ایشان را به تکمیل شده تغییر دهید تا به لینک دانلود دسترسی داشته باشد.

نتیجه گیری

در ووکامرس می‌توانید علاوه بر محصولات فیزیکی، محصولات مجازی مثل کتاب‌های الکترونیکی، دوره‌های آنلاین، بلیط‌های سمینار، فیلم و … به فروش برسانید. این یکی از امکانات فوق العاده ووکامرس است که برای کاربران وردپرس فراهم کرده است. حال برای اینکه بتوانید فرآیند ایجاد و فروش محصولات مجازی در ووکامرس را انجام دهید باید مراحلی را طی کنید. در این مقاله آموزشی تمامی مسیر را برایتان ترسیم کردیم تا بتوانید محصول مجازی در ووکامرس بفروشید.

ویدئوی آموزشی

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام می خواستم ببینم دلیل بروز خطای “متاسفانه دسترسی شما برای دانلود این فایل محدود شده است. برو به فروشگاه” چیست و چطوری باید اون رو برطرف کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   لطفا آدرس ایمیل خودتون رو ست کنید و مجدد بررسی کنید

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  برای من در صفحه محصولات گزینه محصولات دانلودی و مجازی دیده نمی شود . چطور باید آن را فعال کنم ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   نیاز به نصب و تنظیم نیست. این بخش مخصوص ووکامرسه
   لطفا ووکامرس خودتون رو به آخرین نسخه بروز کنید و مجدد بررسی کنید.

 3. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من زمانی که گزینه فروش تکی را فعال می کنم با یک بار انتخاب دکمه خرید ، محصول A به سبد اضافه میشه حالا اگر نیاز باشه یک عدد از محصول B را هم به سبد اضافه کنم و زمانی که روی دکمه خرید محصول B میزنم به صفحه اصلی ریدایرکت میشه و محصول دوم به سبد اضافه نمیشه متاسفانه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   اطمینان دارید که مشکل از فروش تکی هست؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   بله چند بار امتحان کردم

 4. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام

  راهی هست که فیلمی که میذاریم برای دانلود فقط stream بشه و قابل دانلود نباشه؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فک کنم افزونه برای پخش ویدیو که این مورد رو داشته باشه، وجود داره ولی تعدادشون زیاده و شما باید ببینید که کدوم این قابلیت رو دارن.

 5. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید
  برای ارائه خدماتی که نیاز به انتخاب دارن به عنوان مثال یک نفر خدماتی ارائه میده که بیشتر از فیلدهای داخل ووکامرس هست
  به عنوان مثال سایت که من هاست رو ازش خریداری کردم به ازای بالا بردن هاست مبلغ افزایش پیدا میکرد یا با بالا بردن مقدار رم هم همینطور و در اخر هزینه رو محاسبه میکرد و به صفحه پرداخت میرفتیم
  اون سایت که قدرت انتخاب به شخص میداد و یک سری فیلد سفارشی داشت که به عنوان مثال مقدار رم رو انتخاب میکردی و با بالا پایین شدن مقدار رم مبلغ پرداختی هم بالا یا پایین میرفت بعد مقدار هاست مورد نیاز رو اننتخاب میکردی و باز هم با تغییر حجم سایت مقدار مبلغ افزایش یا کاهش پیدا میکرد رو چطوری میشه ساخت آیا این فیلدهای ساختگی از طریق ووکامرسه یا باید افزونه خاصی به وردپرس یا ووکامرس اضافه کرد
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در وردپرس میتونید برای پیاده سازی این مورد از فرم ساز ها استفاده کنید و فرم های محاسبانی درست کنید و افزونه گرویتی فرم و یا eform این قابلیت رو برای شما میتونن داشته باشند.

 6. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام
  زمانی که لینک های دانلود یک دوره به روز رسانی میشود و دروس جدید به دوره اضافه شود، کاربران قدیمی قادر به دریافت لینک جدید نیستند. چطور میتوان این مشکل را اصلاح کرد؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از قسمت ویرایش سفارشات باید یک گزینه برای بروزرسانی لینک ها باشه. البته شما زمانی که لینک جدید قرار میدید خودکار باید به پنل کاربری کاربر اضافه بشه و این مورد رو از طریق یک متخصص بررسی کنید و بخوایید که سایت شما رو چک کنه که مشکلی نداشته باشه.

 7. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام. من در یک سایت دیگه آزمون آنلاین ساختم و قصد دارم لینک اون آزمون رو در ووکامرس بفروشم. چطور میتونم این کارو کنم؟ ممنونم

 8. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.این ارور هنگام اضافه کردن لینک از هاست دانلود داده میشه.لینک دانلود هم مشکل نداره.
  نمی توان فایل دانلودی را بکار برد، زیرا بر روی سرور پیدا نمی شود

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به هاستینگ بگید که هست دانلود رو به سایت شما متصل کنند.

 9. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و وقت بخیر
  سوالم از شما در مورد بخش محدودیت دانلود هست .
  محدودیت در تعداد و یا تاریخ ، مربوط به خود محصول هست یا برای هر خریدار؟
  منظورم این هست که مثلا اگر من محدودیت تعداد عدد 1 رو انتخاب کنم برای یکی از محصولاتم ، اون محصول فقط 1 بار دانلود میشه یا اینکه اون خریداری که اون محصول رو خریده میتونه فقط 1 بار دانلود کنه؟
  با سپاس فراوان

 10. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من با افزونه دکان وبسایت چند فروشندگی ساختم میخواستم بدونم که میشه کاری کرد که فروشنده فقط بتونه محصول دانلودی قرار بده؟ و فیلد های دیگه حذف بشن؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای محصولات دانلودی میتونید از افزونه edd fes استفاده کنید.

 11. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خداقوت

  من در قسمت فروش سایت بیشتر از 12 کتاب نمیتونم بزارم و اگر یک کتاب جدید بزارم، یکی از کتابهای قبلی حذف میشه.

  لطفا راهنمایی کنید از چه طریق این محدودیت رو بردارم.

  متشکرم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی بیشتر از 12 محصول اضافه میکنید، محصولتون پاک میشه؟

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   سلام

   همه پاک نمیشن. فقط وقتی یک کتاب اضافه میکنم، یکی از قبلی ها پاک میشه. به نظر محدودیتی هست که فقط میتونم 12 کتاب بگذارم.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   چنین موردی امکان پذیر نیست دوست عزیز، ووکامرس پلاگین رایگان هست و هیچ محدودیتی توی اضافه کردن محصول به کاربر نمیده! لطفا شما با یک متخصص وردپرس صحبت کنید تا سایت شمارو به خوبی بررسی کنند.

 12. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون از آموزش خوبتون
  چطور میشه دکمه تعداد سفارش محصول رو برداشت (محصولات دانلودی تعداد ندارن که)؟؟؟؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در صفحه ویرایش محصول وارد بخش”فهرست موجودی” بشید و تیک گزینه “فروش تکی” رو بزنید.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   متاسفانه در بسیاری سایت ها این آموزش رو از روی دست همدیگه کپی کردن و همه ایراد داره . یک افزونه معرفی کردند که برای 9 سال پیشه و بعد از نصب نزدیک به 2000 مورد خطا داخل وردپرس شما ایجاد میکنه با 500 نصب فعال و سازگاری با وردپرس 3 !!!! به نام Woo Remove Qty selectors

   توصیه میکنم اصلا نصب نکنید

   اگر شما هم مثل من یک فروشگاه فروش فایل دارید و گزینه تعداد گزینه خنده داری در فروش پکیج آموزشی برای شماست و میخواهید بدون هیچ دردسر این گزینه تعداد محصول رو غیر فعال کنید از کدی که بهتون معرفی میکنم استفاده کنید

   قابل توجه اینکه چند تا از سایت های ایرانی این کد رو با کلی اشتباه و به شکل نادرستی ارائه دادن که باعث خراب شدن فایل فانکشن وردپرس شما میشه پس راه دور نرید !!

   تنها راه تست شده و قابل استفاده همینه :

   کافیه به منوی نمایش و سپس ویرایشگر پوسته برید .

   از منوی لغزان پوسته فروشگاه خودتون رو انتخاب کرده و فایل functions.php رو باز کنید .(توجه کنید قبل از هر کاری از این فایل پشتیبان بگیرید)

   بعد کد زیر رو دقیقا به همین شکل در آخر فایل وارد کنید

   //////////////////////// برداشتن گزینه تعداد در همه بخش ها mehransw.ir
   add_filter( ‘woocommerce_is_sold_individually’, ‘wc_remove_all_quantity_fields’, 10, 2 );
   function wc_remove_all_quantity_fields( $return, $product )
   {
   return( true );
   }

 13. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام به دوستان عزیز

  میخوام یه شرط ایجاد کنم که در صورتیکه مشتری یک محصول مجازی رو قبلا خریده باشه و در پروفایلش وجود داشته باشه با مراجعه به صفحه محصول دیگه کلید فروش براش نمایش داده نشه یا مثلا بنویسه شما قبلا اینو خریدید . البته این کد متنی رو من ایجاد کردم که پیام میده شما قبلا خریدید اما برداشتن کلید هم برام مهمه کد قبلی که گفتم به این شکله که البته خودم دستکاریش کردم فقط میخوام حذف کلید خرید هم بهش اضافه بشه

  ///////////// نمایش کد قبلا خریده اید
  add_action(‘woocommerce_before_add_to_cart_button’, ‘user_logged_in_product_already_bought’);
  function user_logged_in_product_already_bought()
  {
  if (is_user_logged_in()) {
  global $product;
  $current_user = wp_get_current_user();
  if (wc_customer_bought_product($current_user->user_email, $current_user->ID, $product->get_id())) {
  echo ‘سلام ‘ . $current_user->first_name . ‘ گرامی لطفا توجه فرمائید : ‘ . ‘ شما این محصول را قبلا خریداری کرده اید. میتوانید به توضیحات دوره رفته و آموزش را مشاهده کنید’;
  }
  }
  }

  ممنون میشم جواب بدید اساتید … توجه کنید برداشتن شرطی کلید افزودن به سبد خربد برام مهمه

 14. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و احترام به تیم همیار،
  بنده از قالب آسترا استفاده میکنم،
  صفحه ساختم برای محصولاتم، ولی یک مشکل دارم!
  اونم این که نمیشه تعداد رو از افزودن به سبد خرید حذف کرد
  اصلا خوب نیست، برای محصولات دانلودی تعداد انتخاب کرد، چون کالای فیزیکی نیست.
  به همین خاطر میخواستم راهنمایی کنید که با چه کد یا افزونه ایی، تعداد رو که در کنار افزودن به سبد خرید هست و یا افزودن به سبد خرید رو هرچی میزنی اضافه میکنه رو حذف کنم و وقتی کاربر محصول رو در سبد خرید خود داشت و خواست یکبارم اضافه کند، بنویسد که محصول در سبد خرید شما قبلا اضافه شده و تعداد هم نباشد.
  با تشکر

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در صفحه ویرایش محصول وارد بخش”فهرست موجودی” بشید و تیک گزینه “فروش تکی” رو بزنید.

 15. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من دارم یه فروشگاه برای فروش محتوی فیلم آموزشی درست میکنم . کالای تصویری رو آپلود میکنم توی هاست و با خرید میره برای دانلود . اما من توی یه سایتی دیدم که بعد از خرید فیلم تمون توی پنل جدیدی توی سایت به نمایش درمیاد و مشتری نمیتونه فیلم رو دانلود کنه و باید آنلاین ببینه . آیا افزونه ای برای این کار هست یا باید کاری انجام بدم که مشتری فقط بتونه پکیج آموزشی رو فقط از طریق پنل ووکامرس بصورت آنلاین ببینه و فیلم رو ذخیره نکنه
  این خیلی حیاتیه واسم ممنون میشم راهنمائیم کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر.ولی میتونید ویدیوهای آموزشی رو در قالب پخش کنند اسپات پلیر به کاربرانتان به فروش برسانید.

 16. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  من روی سایتم میخوام محصولات دانلودی (فایل) بفروشم کانفیگ و انجام دادم محصولات و هم معرفی کردم تنها مشکلی که الان هست وقتی تراکنش انجام میشه و فایل دانلودی در اختیار خریدار قرار میگیره روش که کلیک میکنی میره یک صفحه جدید باز میشه و مینویسه که (لینک دانلود نادرست است. برو به فروشگاه) .
  همون لینکی که ساختم در ویرایش صفحه رو اگه توی آدرس بار مرورگر پیست کنم میره و عکس و باز میکنه و مشکلی هم نداره.
  همه حالت های کانفیگ محصولات دانلودی و تست کردم مثل . اجبار به دانلودها و x accel redirect و فقط تغییر مسیر در هر سه حالت هیچ تغییری در قضیه ایجاد نشد.
  حدسم اینه که تغییر آدرسی که ووکامرس ایجاد میکنه برای امنیت لینک مشکل داره ابته من تجربه ندارم یک حدسی بیش نیست.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   x accel redirect فقط با پروتوکل HTTPS و SSL کار میکنه دقت کنید سایتتون روی HTTP نباشه

 17. 4 سال عضو همیار وردپرس

  من یه مشکلی دارم
  وقتی کاربران محصولی رو میخرن و به محض خرید دانلود نمیکنن، دیگه نمیتونن وارد اکانت کاربریشون بشن و از قسمت سفارش ها دانلودش کنن.
  اکانتی براشون تعریف نمیشه!
  چه کار باید کرد؟
  میخوام وقتی خرید کردن و اسم و ایمیل دادن، یه پسورد اتوماتیک براشون ساخته بشه و براشون ایمیل بشه و با ایمیل و اون رمز عبور بتونن وارد پنل کاربریشون بشن و فایلهایی که خریدن رو دانلود کنن.
  لطفا راهنماییم کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از پیکربندی ووکامرس تنظیمات رو جوری قرار بدید که سیستم اجبار کنه قبل از خرید اکانت کاربری بسازن.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   راه دیگه ای نیست؟ پلاگینی چیزی؟
   اینطوری باید اول عضو بشن بعد بیان خرید کنن فرایند طولانی میشه نرخ تبدیل میاد پایین…

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه زیر رو تست کنید. این کار رو احتمالا براتون انجام میده! قبلش از سایت بک آپ بگیرید
   مخصوص ووکامرس: https://wordpress.org/plugins/auto-register-for-woocommerce/
   مخصوص EDD: https://wordpress.org/plugins/edd-auto-register/

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   از پیگیریتون مچکرم!
   متاسفانه تو این پلاگین review های جالبی نوشته نشده بود. مثل اینکه اکانت میسازه اما پسورد رو نمیفرسته و فرد باید روی forgot password بزنه و این مراحل رو طی کنه…
   یا اینکه اکانتی که ساخته شده رو بدون درخواست پسورد تایید میکنه حتی اگه اکانت ادمین باشه!

   پلاگین دیگه ای تو ذهنتون هست؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   متاسفانه پلاگین دیگه ای پیدا نکردم! اگر تمای داشتید با توسعه دهنده ها صحبت کنید تا این سیستم رو براتون پیاده سازی کنند.

 18. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من دارم یه فروشگاه محصولات بیمه ای درست میکنم
  و نیاز دارم که یه سری اطلاعات رو هنگام خرید هر بیمه از کاربر
  بگیرم میشه کمکم کنید چطور این کار رو بکنم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   شما می‌تونید برای دریافت اطلاعات از کاربر، از افزونه‌های فرم ساز مثل گرویتی فرم یا Eform استفاده کنید.

 19. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید ببخشید من یک مشکل دارم مشکل بد شما تصویری که گذاشتید ( dl.hamyarwp.com/2016/02/download-product-hamyarwp.png ) این تصویر ی گزینه به اسم دانلود داره و با اون میتونه کاربر دانلود خودشو انجام بده . اما من این شکلی میشه برام قالبم هلو المنتور هست. ( s17.picofile.com/file/8429226126/bandicam_2021_03_30_20_39_11_185.jpg )

  اصلا گزینه ای برای دانلود نمیاره تنظیم ها هر سه تاش رو متحان کردم گزینه هم قبل خرید تیک مجازی و دانلودی رو زدم فایل هم اپلود کردم تو هر سه حالت ریدایرکت و دانلود اجبار و دانلود غیر امنم امتحان کردم اصلا نه ایمیل میکنه لینک دانلود رو نه دکمش میاره.

  بخدا پیر شدم از تلاش . مجبوری از EDD استفاده میکنم ک امکاناتش کمتره راه حل چیه ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   داخل پیکربندی ووکامرس-محصولات-محصولات دانلودی بشید و تیک گزینه ” دسترسی به محصولات دانلودشدنی بعد از پرداخت ” رو بزنید!

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   اون هم زدم ولی باز اون گزینه نمیافته 🙁 انگار اصلا عمل نداره ووکامرس رو من از جای دیگ میتونه باشه ؟ بخدا پیر شدم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   بله ممکنه!
   تمام افزونه های سایت رو غیرفعال کنید (به جز ووکامرس) و فرایند خرید رو تست کنید!

 20. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من یه مشکلی برخوردم
  وقتی رو حالت اجبار به دانلود میذارم کاربر برای دانلود محصول دچار مشکل میشه
  1-فقط تا 500 مگ دانلود میکنه و قطع میشه
  2- resume نداره
  ولی روی ریدایرکت این مشکل رو ندارم ولی امنیت نداره
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مشکل رو به هاستینگ بگید تا اونها برن permision پوشه آپلود رو یه چک بکنن ببینن روی عدد درستی هست یا نه؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   بهش گفتم چک کرده ولی حل نشد
   گفته با طراح سایت هماهنگ کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   یک افزونه به شما معرفی میکنم و حتما قبل از خرید از فروشنده بپرسید که این مشکل شمارو حل میکنه یا نه.
   https://www.zhaket.com/web/wc-protect-external-link

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   ممنونم

 21. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و وقت بخیر
  اینکه بعضی از سایت ها برخی فایل ها را رایگان و برخی را پولی قرار می دهند چطور امکان پذیر هست؟

 22. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.وقت بخیر. من دو دامنه در یک هاست دارم.اگر بخواهم یک فایل را در دو دامنه خود برای دانلود بزارم از چه روشی باید استفاده کنم؟
  چون آموزش شما برای یک دامنه کار میکنه و دامنه دیگه پیغام خطا 403 میده.ممنونم میشم راهماییم کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه منظور شما نشدم! یعنی دوتا سایت مجزا روی یک هاست دارید؟

 23. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من یک سایت دارم که کاربران محصولاتشون به فروش میگزارند
  من میخوام که فقط فایل های مجازی و دانلودی را به فروش بزارن و فروش فیزیکی قطع کنم ،
  میشه کمکم کنید که چگونه این کار انجام بدهم.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اطلاعات کاملی در این زمینه ندارم ولی فکر میکنم با محدود کردن دسترسی نقش اون افراد بشه این کار رو انجام داد.

 24. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون از آموزش خوبتون

  یه سوالی که بنده داشتم این هست که فرض بفرمایید بنده یک محصولی دارم تحت عنوان فایل اکسل و میخوام این فایل رو برای فروش بزارم
  من 10 عدد فایل اکسل دارم که میخوام هر کاربر پس از هر بار خرید یک عدد از این فایل ها رو دریافت کنه
  و وردپرس پس از هر بار فروش یک عدد از اون فایل ها رو به کاربر بده و از رده محصولات موجود خارجش کنه

  آیا راهی برای این مورد وجود داره یا نه
  ممنونم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما میتونید مرحله به مرحله اضافه کنید و کاربر بعد هربار اضافه کردن فایل از قسمت سفارشات خودش دانلود کنه، ولی نمیشه که همون محصولو دوباره خرید کنه. شما میتونیدهرفایل رو در یک محصول جدا قرار بدید.

 25. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم من محصولاتم فیلم ولی نمیخوام بتونن دانلود کنن بعد از انتخاب کردن اون محصول و پرداخت هزینه داخل سایت بتونه تماشا کنه و هر درس تموم شد بره به درس دیگه عکس میذارم که منظورممو متوجه بشید ولی اینکه دانلود نکردن این فیلم برام مهمه خیلی

  s16.picofile.com/file/8413281318/Untitled.png

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چنین چیزی ممکن نیست. مگراینکه از پلیرهای حرفه‌ای مانند spotplayer استفاده کنید.

 26. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید.

  من یک فایل zip دارم و به صورت محصول دانلودی/مجازی قرار دادم.اما خب نمیخام لینک اصلی در اختیار کسی قرار بگیره چون به مرور زمان پخش میشه.
  اما داخل سایت های معتبر وقتی خرید میکنید و روی دانلود محصول میزنید یک لینک عجیب غریب میده برای دانلود که یکبار مصرف یا چند ساعته میباشد.

  ممنون میشم راهنمایی کنید کدوم راه بهتره.
  باتشکر

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   داخل پیکربندی ووکامرس برید بعد روی تب محصولات کلیک کنید و بعد برید قسمت محصولات دانلودی و در آخر تیک گزینه Append a unique string to filename for security رو فعال کنید.

 27. 7 سال عضو همیار وردپرس

  فروشگاه من اجازه نمیده محصول مجازی رو بیشتر از یکبار خرید بزنم این مشکل چطور میتونم حل کنم
  webavand.com آدرس سایتم هست و خواهش میکنم اگر نظری دارید بگید تا حل کنم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با یک ایمیل و نام کاربری یک بار میشه خرید کرد و اون خرید داخل پنل کاربری ذخیره میشه .

 28. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  فایل دانلودی رو توضیح دادین ولی اگه بخوایین یوزر و پسورد بخوام بزارم نگفتین چطوریه !؟ اگه میشه کامل توضیح بدین لطفا (با افزونه License Manager for WooCommerce
  چطوریه کار باهاش ؟)

 29. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام برای اینکه خریدار فقط فرم های نام نام خانودگی ایمیل و شماره تلفن رو وارد کنه و نیازی به پر کردن فرم های کد پستی شهر و آدرس نباشه چیکار باید بکنیم البته فقط برای محصولات دانلودی منظورم بود
  ممنون میشم پاسخ بدید

 30. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  فروشگاه من فروش محصولات دانلودی هست و بعد از تایید وخرید در قسمت سفارش ها اتوماتیک اول به حالت در حال انجام و بعد هم اوتوماتیک به حالت تکمیل شد می رود
  حالا میخوام در حالت(در حال انجام )باقی بمونه و فایل هم ارسال بشه و در قسمت استاتوس ووکامرس متوجه بشم
  میشه بفرمایید چیکار انجام بدم؟
  میگن نمیشه ولی سایت دیگم اینجوریه(یادم نیست چطور درستش کردن برام)

 31. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر مرسی ازآموزش خوب‌تون. من یه مشکلی به دانلود اجباری ووکامرس دارم. وقتی کاربر خرید می‌کنه، لینک دانلود محصول براش کار نمیکنه! چطور میتونم این مشکل رو حل کنم؟ دلیلش چیه؟

 32. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من یه مشکلی دارم با این افزونه . اینکه بعد از پرداخت نمیشه فایل رو دانلود کرد و این خطا رو میده:

  متاسفانه دسترسی شما برای دانلود این فایل محدود شده است. برو به فروشگاه

  هم در صفحه بازگشت به سایت و هم لینکی که به ایمیل ارسال میشه این خطا رو میده

  چکار باید کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از افزونه تعیین سطح دسترسی استفاده می کنید؟

 33. 3 سال عضو همیار وردپرس

  درود و خدا قوت به همه عزیزان.از این همه اطلاعات مفید که در اختیار ما قرار دادید کمال سپاس و قدردانی را دارم.امیدوارم در همه مراحل زندگی پیروز و پاینده باشید.

 34. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  سایت من در رابطه با خدمات ترجمه اس، میخوام سفارشات مشتری ها در حساب کاربریشون ذخیره و قابل پیگیری باشه و برای پرداخت هم بتونن وارد حساب کاربریشون بشن و بعد از پرداخت متن ترجمه شدشون رو بتونن دانلود کنن. میتونید لطفا راهنماییم کنید که چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
  ممنونم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با افزونه easy digital downloads امکان‌پذیره. همچنین در کنارش هم میتونید از یک افزونه عضویت مانند gravity forms استفاده کنید

 35. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  سوال:
  در صورتیکه فایل بر روی هاست رایگان پیکو فایل بارگذاری شده باشه، امکان استفاده از گزینه “اجبار به دانلود” وجود داره؟؟؟
  برای بارگذاری فایلها نمیخوام از فضای وب سایت استفاده کنم و همچنین میخوام که لینک دانلود هم امنیت خوبی داشته باشه. پیشنهاد شما چیه؟ جکار باید بکنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فرقی نداره میتونید از هاست دانلود هم استفاده کنید.

 36. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  من به تازگی یک را دارم راه اندازی میکنم به کمک شما دوستان، من اسم سایت را برای شما میفرستم میشه در ایمیلی که برای شما قرار میدهم کارهای لازم جهت امده سازی را برایم پیامک کنید من دیرروز به دفترتونم اومدم ولی کسی نبودخیلم صبر کردم پس لطفا کمکم کنید.
  ایمیل : ehsanchiani@yahoo.com
  سایت : ehsanchiani.com

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چه کمکی میتونم به شما بکنم؟ اگه سوالی دارید در خدمتم

 37. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام به دوستان عزیز در همیار وردپرس
  چطور میشه کاری کرد که کاربر موقع زدن (اضافه به سبد خرید) انتخاب کنه که میخواد محصول رو دانلود کنه یا براش پست بشه و اگر (روش دانلود فایل) رو انتخاب کرد؛ در صفحه checkout ، آدرس و کد پستی ازش خواسته نشه . , و هزینه پست هم بهش اضافه نشه !

  فقط ترو خدا نگید که باید از easy-digital-downloads استفاده بشه .

 38. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  یک سوال داشتم.
  فرض کنید من توی سایتم یک محصول دانلودی گذاشتم ، برای مثال 1200 نفر اون محصول رو خریداری کردند ( فرض کنید محصول من 5 تا قسمت داره و 4تا از قسمتهاش رو توی سایت قرار دادم) و اون 1200 نفر 4تا از قسمتها رو دریافت کردند.
  حالا من میخوام قسمت پنجم رو هم قرار بدم توی سایت و میخوام اون 1200 نفری که 4تا از قسمتهای محصول رو دانلود کردن ، قسمت 5 رو هم دانلود کنن . چطوری میتونم لینک دانلود قسمت 5 محصولم رو دراختیار اون 1200 نفری که محصولم رو خریدن قرار بدم.
  میخوام طوری قرار بدم لینک دانلود قسمت پنجم محصول رو توی پنل ، که وقتی کاربر وارد پنل میشه اون لینک رو ببینه. یا بصورتیکه بصورت آلارم اون رو باخبر کنم از این بروزرسانی محصولم و اون بتونه از قسمت دانلودها قسمت پنجم محصول رو بصورت جدا دانلود کنه.

  ببخشید متنم یخورده طولانی شد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من بررسی کردم اینکه بتونید با افزونه ای این کار رو دقیق انجام بدید نمیشه. یا باید سایت شما پنل کاربری داشته باشه که بتونید این امکان رو فقط برای اون تعداد محدود به نمایش بگذارید یا اینکه موقع خرید ایمیلی که دریافت می‌کنید، به همون ایمیل بصورت ایمیل مارکتینگ اطلاع‌رسانی کنید و کدی رو در نظر بگیرید که فقط اون تعداد محدود خریداری کنند.

 39. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  من از قالب بی تم برای سایتم استفاده می کنم
  برای نمایش محصولات در صفحات دیگر (بغیر از خود صفحه فروشگاه) فقط حالت کروسول رو داریه ولی من می خوام از حالتهای مختلف نمایش برای هر دسته از محصولات داشته باشم.
  افزونه پروداکت لیست رو دانلود کردم ولی تداخل ایجاد می کنه و سایت رو به هم میریزه.
  لطفا راهنمایی کنید چکار باید بکنم.
  سپاس

 40. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر. ما میخاییم یک سری فیلم اموزشی داخل سایت قرار دهیم ولی میخاییم فیلم کامل بعد از پرداخت هزینه برای کاربر نمایش داده بشه.
  یعنی میخاییم بعد از پرداخت هم کاربر بتونه فیلم دانلود کنه هم بتونه فیلم کامل داخل سایت ببینه. اینکه لینک دانلود فیلم ببینه که مشکلی نیست ولی اینکه چجوری میتونیم این امکان مشاهده فیلم بعد از پرداخت ایجاد کنیم سواله؟

 41. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید دنبال جواب سوالم که بودم کسی نمیدونستش

  ببینید یک سایت چند فروشندگی فروش فایل داریم بر پایه دکان ، خب بعد میخام وقتی کاربرا فایلی میزارن برای فروش
  یعنی موقع اپلود فایلشون
  فایلشون مستقیم داخل هاست دانلود اپلود بشه و دیگه داخل رسانه وردپرس اپلود نشه
  برای اینکه سرعت سایت افت پیدا نکنه و ازا ین جور موارد عرض میکنم

  میتونید راهنمایی بفرمایید ؟
  ممنون