آموزش کامل نصب سریع درگاه پرداخت در وردپرس

آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس
آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

به جرات می‌توان گفت هدف اصلی هر کسب‌وکار اینترنتی کسب درآمد در قالب فروش محصولات یا خدمات است. از طرفی دیگر شما برای فروش محصولاتتان یا خدماتتان به کاربران نیاز به یک درگاه پرداخت اینترنتی دارید تا کاربران بتوانند از طریق آن هزینه محصول را پرداخت نمایند. ما در این مقاله از همیار وردپرس قصد داریم آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس را برای شما به طور کامل شرح دهیم تا بتوانید در ساییتتان به راحتی یک درگاه پرداخت اینترنتی ایجاد کنید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • انواع افزونه درگاه پرداخت ووکامرس را بشناسید!
 • آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

انواع افزونه درگاه پرداخت ووکامرس را بشناسید!

به طور کلی برای ایجاد درگاه پرداخت در سایتتان دو راه پیش روی شماست. این دو روش عبارتند از:

 • روش اول: درگاه پرداخت مستقیم
 • روش دوم: درگاه پرداخت واسطه(راه آسان‌تر و سریع‌تر)

روش اول: درگاه پرداخت مستقیم

در درگاه پرداخت مستقیم شما باید ابتدا در سایت اینماد عضویت پیدا کنید و سپس بعد از گرفتن مجوزهای لازم (که به طور معمول حدودا دو هفته زمان می‌برد) اقدام به نصب درگاه پرداخت در وردپرس نمایید. فرآیند انجام کار در این راه بدین صورت که هرگاه کاربران در سایت شما تصمیم به پرداخت هزینه بگیرند سایت شما به طور مستقیم به درگاه‌های پرداخت بانک‌ موردنظر متصل شده و هزینه پرداختی به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

روش دوم: درگاه پرداخت واسطه (راه آسان‌تر و سریع‌تر)

در روش دوم یعنی درگاه واسطه یا غیر مستقیم، دیگر نیازی به گرفتن اینماد و مجوزهای مربوط به آن نخواهد بود. بنابراین تنها کافیست یک حساب کاربری در شرکت واسطه ( مانند شرکت زیرین پال، pay.ir و…) ایجاد کرده تا آن شرکت‌ها به عنوان یک واسط شما را به درگاه پرداخت بانکی متصل کنند.

اگر کسب‌وکار شما در ابتدای راه است و در گرفتن مجوزهای خواسته شده در روش اول با مشکل مواجه هستید و تمایل دارید هرچه زودتر درگاه پرداخت به سایتتان اضافه شود، حتما توصیه ‌می‌کنیم از همین روش دوم استفاده نمایید.

هرچند در بخش بعدی ما هر دو روش را به طور کامل به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

همانطور که در بخش قبلی توضیح داده شد، دو روش مستقیم و واسطه (غیر مستقیم) برای ایجاد درگاه پرداخت وجود دارد.

توجه: در هر دو روش حتما افزونه ووکامرس باید در سایت شما نصب و فعال باشد.

1. روش مستقیم

در این روش ابتدا شما باید مطابق شکل زیر به قسمت ثبت‌نام سایت اینماد مراجعه کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. سپس اگر احراز هویت شما با موفقیت انجام گیرد، بعد از گذشت حدودا دو هفته مجوز اینماد به شما داده می‌شود.

enamad-آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس
سایت اینماد

سپس مطابق شکل زیر، بعد از آنکه مجوز اینماد داده شد به سایت خود مراجعه کنید و در مخزن وردپرس افزونه درگاه پرداخت ووکامرس برای بانک موردنظر (مثلا “افزونه درگاه پرداخت ووکامرس بانک ملت”) را نصب و فعالسازی کنید.

mellat Plugin-افزونه درگاه پرداخت ووکامرس
افزونه درگاه پرداخت ووکامرس بانک ملت

بعد از نصب افزونه درگاه پرداخت ووکامرس بانک موردنظرتان مطابق شکل زیر، در پیشخوان وردپرس منو ووکامرس به قسمت پیکربندی بروید.

woocommerce setting-آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس
پیکربندی ووکامرس

در آنجا زبانه پرداخت را انتخاب کنید و سپس مطابق شکل زیر ضمن فعال نمودن درگاه بانک ملت روی گزینه مدیریت کلید کنید.

  پرداخت آنلاین زرین پال با Zarinpal simple Shopping Cart
Activate Bank Mellat
فعال کردن بانک ملت در ووکامرس

حال مطابق شکل زیر باید در این قسمت تنظیمات پایه‌ای مربوط به درگاه پرداخت خود را وارد نمایید.

Basic settings
تنظیمات پایه‌ای

این تنظیمات شامل موارد زیر است:

 1. عنوان درگاه: در این قسمت یک نام باید برای درگاه خود انتخاب کنید. به طور پیش‌فرض بانک ملت است.
 2. توضیحات درگاه: در بخش باید توضیحات مربوط به درگاه پرداخت خود را وارد نمایید.
 3. تنظیمات حساب بانک ملت (شامل ترمینال آیدی، نام کاربری و رمز عبور): این قسمت مربوط به اطلاعاتی می‌باشد که بعد از ثبت‌نام در سامانه درگاه بانک ملت به شما داده می‌شود. حتما در این سامانه ثبت‌نام نمایید و اطلاعات داده شده را در این قسمت وارد کنید. (معمولا انجام این کار 48 ساعت زمان می‌برد)
 4. تنظیمات عملیات پرداخت: در این قسمت باید پیغام‌هایی که بعد از هر عمل کاربر هنگام پرداخت به وجود می‌آید وارد نمایید. این پیغام‌ها شامل پرداخت موفق، پرداخت ناموفق و انصراف از پرداخت می‌باشد.

در نهایت تنظیمات خود را ذخیره کنید. بدین صورت شما توانستید برای فروشگاه ساز ووکامرس خود یک درگاه اینترنتی مستقیم ایجاد کنید.

2. روش واسطه (غیر مستقیم)

در این روش از آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس دیگر نیازی به گرفتن اینماد نمی‌باشد و فقط کافیست مطابق شکل زیر در مخزن وردپرس “افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زرین‌پال” را جستجو کرده و نصب و فعالسازی کنید.

zarinpal plugin
افزونه زرین پال

سپس همانند روش مستقیم بعد از نصب افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زیرین‌پال مطابق شکل زیر، در پیشخوان وردپرس منو ووکامرس به قسمت پیکربندی و زبانه “پرداخت” بروید. حال ضمن فعال نمودن پرداخت امن زرین‌پال بر روی گزینه مدیریت کلیک نمایید.

Active zarinpal in woocommerce setting
فعال کردن درگاه زرین پال

درنهایت مانند روش مستقیم مطابق شکل زیر باید تنظیمات پایه‌ای مربوط به افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زیرین‌پال را وارد نمایید.

Basic settings in zarinpal
تنظیمات پایه‌ای در زرین پال

موارد عنوان درگاه، توضیحات درگاه و تنظیمات عملیات پرداخت دقیقا مانند روش مستقیم است. اما برای مورد سوم یعنی تنظیمات حساب زرین‌پال باید به سایت زرین‌پال مراجعه کنید و در آنجا یک حساب کاربری برای خودتان ایجاد نمایید. بعد از ثبت‌نام به شما یک کلید API یا همان مرچنت کد داده می‌شود تا در این قسمت وارد نمایید. آن کد را در این قسمت وارد کرده و ذخیره تنظیمات را بزنید. بدین صورت درگاه پرداخت ووکامرس زرین‌پال به سایت شما اضافه خواهد شد.

آموزش کامل نصب سریع درگاه پرداخت در وردپرس

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، هدف اصلی هر کسب‌وکار اینترنتی کسب درآمد در قالب فروش محصولات یا خدمات است. در این مقاله به صورت گام به گام آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس به شما داده شد. حال وقت آن رسیده است نکاتی را که یاد گرفتید در سایت خود پیاده‌سازی کنید و یک درگاه ‌پرداخت ایمن داشته باشید. با اینکار کاربران شما راحت‌تر و حرفه‌ای‌تر هزینه‌های خریدشان را پرداخت کرده و شما نیز در یک بستر امن به کسب درآمد می‌پردازید. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه درگاه پرداخت بانک ملت ووکامرس

صفحه افزونه

دانلود افزونه Woocommerce Zarinpal Gateway

صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

397,855 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  من درگاه پارسیان گرفتم افزونه ووکامرس هم نصب کردم
  اما وارد صفحه شاپرک نمیشه و ارور 404 میده
  چیکار کنم؟

 2. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر.
  من یک مشکل دارم ممنون میشوم اگر کمکم کنید. من درگاه سداد رو دریافت کردم وقتی اطلاعات ترمینال رو وارد ووکامرس دروردپرس میکن مخطا میده و میگه باید curl روی هاست فعال و نصب باشه. به پشتیبان هاست پیام میدم میگه نصبه . میشه کمکم کنید چگونه خودم روی هاست نصب کنم یا اگر افزونه ای در وردپرس وجود داره که اطلاعات پذیرندگی رو واردش کنم درگاه پرداخت سداد برام فعال بشه؟ یا اینکه اصلا فروشگاهم با ووکامرس نباشه مثلا فروشگاه دیگری هست که بدون نیاز به curl اطلاعات درگاهم رو ثبت و فعال کنه؟ ممنونم از شما

 3. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام ببخشید . یه سوال من اگر بخوام سایتی مثل پونیشا داشته باشم که پرداخت امن داشته باشه یعنی مشتری اول پرداخت کنه پول رو وبعدش اون نزد سایت امانت بمونه و بعد از گرفتن خدماتش پول رو برای فریلنسر آزاد کنه آیا با وردپرس و افزونه های درگاه پرداخت میشه اینکارو کرد یاخیر ؟ اگر میشه با زرین پال هم میشه یا خیر باید درگاه مستقیم باشه؟ و اگر نمیشه با وردپرس لطفا راهنماییم کنید ممنون.
  واینکه درکل آیا با وردپرس میشه سایتی با امکاناته پونیشا فراهم کرد؟

  • 7 ماه عضو همیار وردپرس

   منظورم از امانت بودن پول نزد سایت اینه که اول پول به حساب واریز میشه بع از تایید دوباره من اون پول رو باید برای فریلنسر پرداخت کنم

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله میتونید از طریق فرم سازها چنین چیزی رو طراحی کنید ولی ممکنه کم یپیچیده باشه و باید برنامه ریزی و تحقیق بشه درموردش

 4. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  جسارتا آیا میشه مثلا سه تا درگاه پرداخت داشت (مثلا زرین پال و آرین پال و آیدی پی) و تعیین کرد که توی صفحه پرداخت کودوم به صورت پیش فرض انتخاب شده باشه؟ توی روش های پرداخت بالا و پایینشون کردم، اما تاثیری نکرد،

 5. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  من چطور میتونم برای سایتم درگاه پرداخت خارجی نصب کنم.مانند آمازون یا بقیه سایت های خارجی.
  هاست خارج کشور هست دات کام
  شماره حساب هم برای کشور دیگری است
  میخوام مشتریهام بتونن عین خرید از آمازون یا سایتهای خارجی دیگه بتونن با ویزا و مستر و کردیت کارت از سایتم خرید کنن.یعنی اون گزینه های انتخواب visa master creditcard paypol رو ببینه.

 6. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من از اتباع هستم و یک سایت گرافیکی طراحی کردم ولی نمیتونم از درگاه واسط استفاده کنم بخاطر اینکه نه کدملی دارم نه پاسپورت ایران
  لطفا راهنمایی کنید البته طبق قوانین ایران کد فراگیر من جایگزین کدملی هست ولی این درگاه ها قبول نمیکنن و حرف خودشون رو میزنن اگر درگاه واسطی هس لطفا بگید.
  یا علی

 7. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وارد درگاه بانکی نمیشه پیغام میده که آدرس وارد کنید آدرس وارد کردم باز وارد نمیشه کسی می توانه راهنمایی کنه چکار کنم؟
  ایمیل [email protected]

 8. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. چطور میتونم درگاهی که خودش پلاگین نداره و فقط کدهای API داره رو به درگاههای ووکامرس اضافه کنم (مثل PAYPAX)

 9. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  میخواستم از بانک سپه درگاه پرداخت بگیرم آیا افزونه ووکامرس برای درگاه بانگ سپه هست؟؟

 10. سلام
  توی قسمت درگاه های پرداخت درگاه پارس پال یا همون ارین پال رو برای من نشون نمیده ، چه کار باید بکنم ؟

 11. سلام من میخوام به جای درگاه پی پال درگاه مثلا بانک ملت رو تعریف کنم تو قالب بدون ووکامرس لطفا آموزشش رو بگذارید ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز شما اول از همه باید مرچنت و اطلاعات درگاه بانک ملت رو بگیرید (از بانک)
   بعد افزونه بانک ملت برای درگاه رو دانلود کنید و نصب کنید. اضافه میشه

 12. سلام
  من از افزونه ی زرین پال و آرین پال در سایتم استفاده میکنم. برای تاییده سایتم و گرفتن نماد الکترونیکی می گویند تمام لینک های خارج از سایت در تب جدید باز شود از جمله درگاه بانکی.
  من چگونه می توانم موقعی که کاربر روی گزینه پرداخت کلیک میکند درگاه بانکی من در صفحه جدید باز شود؟؟؟؟
  من را راهنمایی کنید. با تشکر

 13. سلام. من درگاه بانک ملت و سامان رو دارم و فعال هست.
  ولی به صورت پیشفرض درگاه بانک ملت به صورت انتخاب شده هست. چطور میتونم پیشفرض رو تغییر بدم؟

 14. سلام
  من تو کشور عمان یه شرکت راهندازی کردم
  فروش انلاین
  درخواست پرداخت انلاین دادم و الان کد ها رو بهم دادن ولی افزونه پیدا نکردم
  سایت من وردپرس هستش و از فروشگاه ساز ووکامرس استفاده میکنم
  امکانش هست برای من افزونه رو برنامه نویسی کنید
  لطفا با من تماس یگیرین

 15. 3 سال عضو همیار وردپرس

  من افزونه رو نصب میکنم همون مراحل طی میکنم میرم بانک ملت میزنم چیزی نمیاره که پر کنم فقط یه دکمه ذخیره تغییرات هست چیکارباید بکنم

 16. سلام وقت شما بخیر . این افزونه ی ملت مستقیم هست یا غیرمستقیم ؟

 17. با سلام
  من یک فروشگاه راه اندازی کردم و قرار هست فروشندگانی عضو شوند و در ان محصولات خود را بفروشند
  ایا این امکان هست که درگاه رو به صورتی تنظیم کنیم که محصول هر فروشنده ای فروخته شد مبلغ به حساب خودش واریز شود یا افزونه ای هست که این کار رو انجام بدهد.

 18. با سلام و خسته نباشید
  من درگاه بانک ملت رو فعال کردم ولی وقتی پرداخت رو میزنم این ارور میاد:در هنگام اتصال به بانک خطای زیر رخ داده است :
  در حین پرداخت خطای سیستمی رخ داده است .
  ممنون میشم راهنمایی کنید.منتظرم

 19. سلام و با سپاس از نوشته ارزنده شما، میشه توضیح بدید چطور میشه خرید یک کالا رو به پرداخت آنلاین محدود کرد؟

 20. با سپاس از تمام زحمات شما

 21. سلام تابع bpSettleRequest چیه؟

  درگاه ملت برای ووکامرس رو نصب کردم. تست انجام دادم و تراکنش موفق بود.
  ولی هنوز مبلغ تراکنش رو واریز نکردند. گفتند باید این تابع فعال باشه

  لطفا راهنمایی کنید

 22. سلام

  مشکلی که من دارم اینه که موقع انتخاب درگاه بانک عکس بانک نمیاد
  چه جوری باید عکس بانک نمایش بدم؟

  ممنون

 23. من افزونه نصب كردم و تنظيمات انجام دادم ولي مشكلي كه دارم
  بعد از اينكه پرداخت انجام ميشه و در صفحه ايي كه اعلام ميكنه براي تكميل خريد كليك كنيد تا به سايت فروشنده برگرده اخطار مي ده و همين دليل باعث ميشه كه داخل سايت هم هيچ گونه اطلاعاتي از پرداخت درج نشده

  ميشه راهنمايي كنيد (صفحه برگشت چطور ميشه تنظيم كرد) و اين اخاطر مبطوبه به كجاست

 24. 4 سال عضو همیار وردپرس

  درگاه غیر مستقیم رایگانه یا هزینه داره؟؟؟ هزینه اش چه طوری حساب میشه؟؟؟؟

 25. 4 سال عضو همیار وردپرس

  من هرکدوم رو میزنم خطا میده و نصب نمی کنه

 26. سلام
  این قسمت که نوشته pstcode/zip
  این چیه ؟

 27. با سلام و خسته نباشید
  من درگاه بانک ملت رو فعال کردم ولی وقتی پرداخت رو میزنم این ارور میاد:در هنگام اتصال به بانک خطای زیر رخ داده است :
  در حین پرداخت خطای سیستمی رخ داده است .
  ممنون میشم راهنمایی کنید.منتظرم

 28. بسلام
  من از بانک تجارت استفاده می کنم اما درگاه مربوط به ووکامرس بانک تجارت رو پیدا نکردم
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر.

 29. سلام
  پارس پال فیلتر شده، لطفا زرین پال رو آموزش بدید

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی