راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: اولین محصول خود را در ووکامرس ایجاد کنید

 

ایجاد محصول در ووکامرس

اگر از شما بپرسند چرا فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اید، اولین جوابی که می‌دهید چیست؟ من پاسخ می‌دهم برای اینکه محصولاتی را به فروش برسانم! مطمئنم شما هم همین پاسخ را خواهید داد. پس از نصب ووکامرس نوبت به افزودن محصول می‌رسد. آیا می‌دانید دقیقا باید چگونه محصولات خود را در فروشگاه ووکامرسی قرار دهید؟ نگران نباشید در این آموزش ووکامرس به شما خواهم گفت.

ایجاد محصول در ووکامرس

زمانی که ووکامرس به طور کامل راه‌اندازی و پیکربندی شد (پیکربندی را در بخش نصب و راه‌اندازی ووکامرس توضیح دادیم)، نوبت به روش‌های ایجاد محصول در ووکامرس می‌رسد. به نظر شما کار راحتی است؟ هم راحت و هم سخت! البته سختی از جهت تنظیمات خاصی که قرار است برایش در نظر گرفته شود.
گزینه‌ای به نام “محصولات” در پیشخوان وردپرس موجود است. از همین بخش شما می‌توانید تنظیمات محصول را انجام داده و آن را به فروشگاه اینترنتی اضافه کنید.

گزینه‌های موجود را مشاهده می‌کنید: همه محصولات، افزودن جدید، دسته‌بندی‌ها، برچسب‌ها و ویژگی‌ها. ما امروز درباره همه این قسمت‌ها توضیح خواهیم داد.

product menu- ایجاد محصول در ووکامرس

دسته‌بندی‌ها

همان‌طور که شما برای نوشته‌های خود دسته‌هایی را در نظر می‌گیرید، طبیعتا برای محصولات نیز باید همین کار را انجام دهید. در انتخاب دسته‌ها دقت کنید! با توجه به نوع فعالیتتان دسته و زیر دسته را مشخص کنید.

product category- ایجاد محصول در ووکامرس

ایجاد دسته در محصول دقیقا شبیه به ایجاد دسته برای نوشته‌هاست و هیچ فرقی ندارد. به همین راحتی می‌توانید دسته‌های مورد نظر را برای ایجاد محصول در ووکامرس بسازید.

برچسب‌ها

این قسمت نیز مانند برچسب‌ها در قسمت نوشته‌هاست. برچسب‌هایی مرتب در هر محصولی ایجاد می‌کنید در این قسمت قرار می‌گیرند. شما نیز می‌توانید از این بخش برچسب‌های ضروری و مهم را وارد کنید.

add tags- ایجاد محصول در ووکامرس

نکته مهم: لطفا در انتخاب برچسب دقت کنید. برچسب‌ها باید به میزان بهینه و درست استفاده شوند. استفاده بیش از حد و بی ارتباط از برچسب‌ها هیچ سودی به حال وبسایت و محتوای شما ندارد.

افزودن جدید

حال اگر موافق باشید اولین محصول خود را ایجاد کنیم. فروشگاه اینترنتی که من در نظر دارم برای فروش فایل است. شما می‌توانید در همین بخش اطلاعات هر نوع محصول فیزیکی و مجازی را وارد کنید و هیچ فرقی ندارد.

صفحه‌ای که برای افزودن محصول در نظر گرفته شده دقیقا شبیه به صفحه افزودن نوشته است، با این تفاوت که بخشی برای اطلاعات محصول در آن وجود دارد.

عنوان محصول

product title- ایجاد محصول در ووکامرس

عنوان محصول خود را وارد کنید.

توضیحات و انتخاب دسته

description- ایجاد محصول در ووکامرس

توضیحاتی را برای محصول خود در نظر بگیرید. حتما این بخش را با دقت انجام دهید؛ همان‌طور که یک محتوا تولید می‌کنید و به تمامی جوانب آن توجه می‌کنید به محتوایی که برای محصول نیز تولید می‌کنید، لطفا توجه بفرمایید.
همچنین از بخش دسته‌ها، دسته‌ای که مربوط به محصول مورد نظر است را انتخاب کرده و علامت بزنید.

سئو، افزودن تصویر، افزودن برچسب

seo- ایجاد محصول در ووکامرس

با کمک افزونه yoast seo می‌توانید سئوی محصولات خود را انجام دهید. در بخش برچسب‌ها نیز برچسب مرتبط وارد کنید. گزینه تصویر محصول یک عکس شاخص است که مانند تصویر شاخص نوشته باید وارد شود.

نکته مهم: برخی از محصولات دارای چندین وجه تصویر هستند. مثلا شما وقتی محصول فیزیکی به فروش می‌رسانید بهتر است از هر زاویه‌ای، تصویر داشته باشید. برای اینکه بتوانید چندین محصول را اضافه کنید از قسمت گالری محصول اقدام کنید.

اطلاعات محصول

به بخش مهم رسیدیم. در قسمت اطلاعات محصول شما باید برای محصول خوب تنظیماتی را انجام داده و قیمت مشخص کنید. در واقع این بخش به صورت اختصاصی برای محصول در ووکامرس ایجاد شده است.

product info- ایجاد محصول در ووکامرس

همان‌طور که مشاهده می‌کنید قسمت‌های مختلفی در اطلاعات محصول موجود است. منوی کشویی که در ابتدا وجود دارد شامل انواع محصول است. به بررسی دقیق هر بخش می‌پردازیم.

نوع محصول

kind of product- ایجاد محصول در ووکامرس

نوع محصول را باید مشخص کنید.
محصول ساده: محصولی است که به راحتی با وارد کردن قیمت هیچ نوع ویژگی ندارد و می‌تواند اضافه شود. در واقع مانند ایجاد یک نوشته ساده است تنها با این تفاوت که قیمت محصول باید وارد شود.همچنین نوع مجازی و دانلود برای فروش فایل استفاده می‌شود.

محصول گروه‌بندی شده: این نوع محصولات قرار است به صورت عمده به فروش برسند. پس اگر محصولات عمده دارید این قسمت را علامت بزنید.

group product- ایجاد محصول در ووکامرس
محصول معرفی/خارجی: چنانچه می‌خواهید فروشگاهی برای همکاری در فروش بسازید می‌توانید از این قسمت استفاده کنید. لینک فروشگاه مربوطه را وارد کرده و اطلاعات قیمت و… را وارد کنید.

intro product- ایجاد محصول در ووکامرس

محصول متغیر: محصولی است که دارای ویژگی‌هایی است. برای فهم بیشتر مثالی می‌زنم…
شما قرار است یک پیراهن را برای فروش در فروشگاه خود قرار دهید. این پیراهن هم سایزبندی و هم رنگ‌بندی دارد. برای اینکه بتوانید همه این موارد را برای کاربر به حالت انتخاب درآورید باید محصول را به شکل متغیر انتخاب کنید.

veriable product- ایجاد محصول در ووکامرس

بیشترین نوع که در فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌شود نوع ساده و متغیر است. حال نوبت به آن رسیده که با ایجاد محصول در ووکامرس کارمان را آغاز کنیم.

ورود اطلاعات محصول

همان‌طور که گفتم نوع محصول من فایل است. برای افزودن فایل محصول ساده کفایت می‌کند اما باید تیک گزینه‌های مجازی و دانلود را بزنم.

add files- ایجاد محصول در ووکامرس

قسمت محصول را وارد کردیم، بخشی برای افزودن فایل ایجاد شد که می‌توانید فایل مورد نظر را بارگذاری نمایید. همچنین می‌توانید برای محصول خود محدودیت دانلود و انقضا قرار دهید. سایر بخش‌ها برای محصولات دانلودی نیاز نیست.

حال فرض کنیم محصول مورد نظرمان فیزیکی است. اگر ساده باشد دیگر نیازی به علامت زدن دو گزینه مجازی و دانلودی نیست. بخش‌های دیگر را برای یک محصول ساده فیزیکی بررسی می‌کنیم.

فهرست موجودی

inventory- ایجاد محصول در ووکامرس

در این قسمت می‌توان مشخص کرد که چه تعداد از محصول در انبار موجود است و آیا اصلا انبار برای این محصول موجودی دارد یا خیر. آیا تمایل به تک فروشی دارید یا خیر.

حمل و نقل

shipping- ایجاد محصول در ووکامرس

مبحث حمل و نقل دقیقا برای محصولات فیزیکی آماده شده. با مشخص کردن ورزن یا اندازه کاملا می‌توانید این بخش را تنظیم کرده و برای ارسال کالا آماده کنید. البته برای این منظور باید از کلاس حمل و نقل را آماده کنید. (از بخش تنظیمات محصولات در پیکربندی ووکامرس)

محصولات مرتبط

related product- ایجاد محصول در ووکامرس

برای اینکه مشتریان خود را تشویق به خرید بیشتر کنید می‌توانید محصولاتی که با این محصول مرتبط هستند را در این بخش انتخاب کنید. مثلا فرض کنید قرار است یک گوشی موبایل بفروشید، می‌توانید محصولاتی نظیر محافظ صفحه، هندزفری، شارژر اضافه و… را به عنوان محصولات مرتبط در نظر بگیرید.

ویژگی‌ها

product feather- ایجاد محصول در ووکامرس

ممکن است محصول شما دارای ویژگی‌های رنگ‌بندی، اندازه، نوع و… باشد. بدین منظور ابتدا باید از منوی محصولات، گزینه ویژگی‌ها را انتخاب کرده و ویژگی مورد نظر را وارد کنید. سپس از این بخش آن‌ها را انتخاب کنید.

پیشرفته

advanced- ایجاد محصول در ووکامرس

با ایجاد محصول در ووکامرس می‌توانید امکان کمیسیون تعریف کنید. مثلا برای فرد فروشنده یک درصد مشخص و سهم سایت درصد مشخص دیگری را تعریف کنید.

فروش محصول متغیر

زمانی که می‌خواهید محصول را بصورت متغیر بفروشید اطلاعات برایتان متفاوت می‌شود. در این قسمت گزینه‌ای با عنوان تغییرات اضافه می‌شود. این بخش ارتباط مستقیم با قسمت ویژگی‌ها دارد. پس اول ویژگی مربوطه را تعیین کنید:

add diffrence- ایجاد محصول در ووکامرس

حال بر روی ذخیره ویژگی‌ها کلیک کنید و سپس به بخش تغییرات بروید…

change- ایجاد محصول در ووکامرس

حال اطلاعات را وارد کنید. این بخش مثلا به این صورت است:

تی‌شرت رنگ آبی با اندازه Large، تی‌شرت رنگ آبی با اندازه X-large، تی‌شرت رنگ آبی با اندازه Medium و…
تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه Large، تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه X-Large، تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه Medium و…

توضیح کوتاه درباره محصول

کمی که اسکرول کنید، بخشی را برای توضیحات کوتاه محصول مشاهده می‌کنید. این قسمت را چند خطی توضیح وارد کنید که بنا به قالبی که استفاده می‌کنید در قسمت اولیه محصول نمایان می‌شود.

نتیجه محصول در صفحه فروشگاه

حال که محصول یا محصولات خود را اضافه کردیم بهتر است نگاهی به نتیجه کار بیاندازیم…

ebook shop- ایجاد محصول در ووکامرس

با ایجاد محصول در ووکامرس به صفحه کاملی از فروشگاه مانند تصویر بالا می‌رسیم. حال بر روی هر کدام کلیک کنیم می‌توان صفحه داخلی محصول را مشاهده کرد:

product page- ایجاد محصول در ووکامرس

در تب‌های توضیحات همان اطلاعاتی که برای محصول وارد کردید نمایان می‌شود، در قسمت نظرات، دیدگاه‌های مشتریان درج می‌شود، اطلاعات فروشنده مربوط به مشخصات فروشنده محصول است و محصولات بیشتر هم محصولات مرتبط را نشان می‌دهد.

ویدئوی آموزشی

تهیه ویدئوی آموزشی توسط پویا دارایی

نتیجه گیری

برای ایجاد محصول در ووکامرس باید اطلاعات مختصری داشته باشید و با دقت محصولات خود را وارد کنید. برای اینکه بتوانید آن‌ها را بهتر در فروشگاه اینترنتی نشان داده و به فروش برسانید پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله امروز را مطالعه کنید.

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام. کدام یک از قسمت های توضیحات محصول برای سئو مهم است؟ (در واقع مهم تر است و باید نوشته شود). توضیح مختصر یا توضیح طولانی

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ما یک فروشگاه انگشتر داریم که تمام محصولات به این شکل نام گذاری شده اند مثلا:
  انگشتر نقره اصل کد 000
  بنظرتون آیا کلمه “اصل” خوب است در عنوان محصولات باشد یا خیر؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد بسته به نوع استراتژی شما داره و ما نمیتونیم در این خصوص نظر بدیم.

 3. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  مشکل اینکه داخل صفحه محصول نمیره و خطای عدم وجود صفحه رو میده چیه؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو برای محصولات تنظیم کردید ؟

 4. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون بابت آموزش خیلی خوبتون
  فقط چرا نمیشه فیلم این آموزش کاربردی را دانلود کرد؟ داخل آپارات می نویسه اطلاعات پیدا نشد
  بازهم ممنون بابت آموزش خوبتون

 5. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  در هنگام پرداخت سفارش پیغام

  متاسفانه ما قادر به ارسال به به ایران نیستیم. خواهشمندیم یک آدرس دیگر وارد کنید. نمایش می دهد
  لطفا راهنمایی کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   به بخش تنظیمات ورد پرس بروید و سربرگ حمل و نقل ، تنظیمات داخل این سربرگ رو انجام بدهید و بخش محدوده ی حمل رو ایران قرار بدید یا ایران رو نیز اضافه کنید

 6. 5 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام به همیار وردپرس
  چطور میتونم تو این صفحه
  مثلا توضیحات محصول رو از حالت تب خارج کنم و زیر تصویر شاخص نشون بده به صورت مجزا
  چطور این امکان رو میتونم فراهم کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد به انتخاب قالبتون بستگی داره. و البته اگه بخواید در قالب فعلی این کار رو انجام بدید حتما باید از یک برنامه نویس کمک بگیرید

 7. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام اگر ما یک محصولی بخوایم به لیتر در فروشگاه بزاریم که در توضیحات وزن رو به لیتر نشون بده چی کار باید بکنیم

 8. سلام .. چرا تو صفحه ی checkout وقتی کشور مورد نظر رو انتخاب میکنی شهر ها ی همون کشور رو نشون نمیده؟

 9. سلام
  میخواستم بدونم چطوری می تونم وقتی یک محصول رو بروزرسانی میکنم به عنوان محصول جدید نمایش بدم؟

 10. سلام و ممنون از مطالب مفیدتون.

  سوالی داشتم از شما من ووکامرسم فعال کردم و محصولاتم داخلش گذاشتم ، منتهی یه مشگلی که هست می خوام زوم محصولاتم فعال باشه

  زمانی که قالب پیش فرض داشتم مشکلی نبود و براحتی زوم بر روی محصول انجام میشد ، ولی وقتی قالب عوض میکنم قابلیت زوم محصول از بین میره ؟ چیکار باید کرد که مثل قالب پیش فرض به همان شکل زوم محصول نمایش دهد.

  متشکرم از راهنماییتون

 11. چرا در ووکامرس جدید گزینه نمایش برای دادن سایز تصاویر رفته ؟

  چطوری باید سایز تصاویر تغییر بدم

  ممنون میشم راهنمایی کنید

 12. سلام
  شما در توضیحات خودتون فرمودید که:
  “در ووکامرس به صورت پیش فرض برگه ی فروشگاه برای این کار انتخاب شده است که برگه ی مناسبی برای اینکار می باشد و نیاز به تغییر نیست.”
  اما متاسفانه برای من این قسمت اتفاق نمی افته، میدونم هم بابت اینه که که فعالسازی اولیه رو انجام ندادم چون اصلا این مورد برای من اجرا نمیشه تا انجامش میدم
  میشه لطف کنید کمکم کنید
  با تشگر

 13. با سلام
  یک سوال داشتم
  می خواستم اینجوری بگم
  که یک فایل دارم تو هاست دیگه هست و می خوام در ووکامرس به فروش برسونم چطور باید لینک کنم
  سوال دوم اینه
  چطور می تونم ورود اعضا و ثبت نام بردارم و راحتر بتوانند دانلود کنند

 14. با درود فراوان
  من می خوام یه فروشگاه راه بندازم با ووکامرس که محصولات وزنی می فروشیم آیا افزونه ای هست که مشتری بتونه بجای تعداد وزن مورد نیاز محصول رو وارد کنه مثلا 1.25 بصورت اعشاری اگه راهنمایی کنید ممنون می شم

 15. سلام
  در خصوص حمل و نقل

  اولا نرخی که برای مشتری حساب می شود خیلی کمتر از نرخی است که اداره پست حساب میکند
  دوما وقتی مشتری بیشتر از یک عدد سفارش میدهد سیستم همان قیمت 1 عدد را حساب میکند.

  ممنون می شوم راهنمایی کنید

 16. سلام
  من وقتی اندازه را در قسمت حمل و نقل وارد میکنم مثل 28x15cm20 ارتفاع بعد از cm میاد و خوانایی ندارد .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالبی که استفاده می‌کنید با ووکامرس سازگاره ؟

 17. سلام وقت بخير من همه این تنظیمات رو انجام دادم اما توی صفحه محصولات متاسفانه با پیغام خطا مواجه میشم هرچی هم گشتم توی سايت های دیگه نتونستم مشکل رو حل کنم
  Fatal error: Call to undefined method WC_Product_:get_available_variations() in /home/public_html/wp-content/themes/woocommerce/loop/sale-flash.php on
  ممنون میشم کمکم کنید.

 18. سلام
  من چطوری میتونم صفحات فروشگاهم (غیر از صفحه ی اصلی) اندازه تصوی رو بزرگتر کنم و 4 تا در یک ردیف بچینم؟؟

 19. سلام
  چطوری میتونم محصول رایگان بفروشم
  یعنی وقتی صفر زدم تو سایت رایگان نمایش بده

 20. سلام . ببخشید در صفحه ای که اتمام خرید می زنیم ، بعد یه صفحه می آد که کشور ، آدرس ، شهر و استان را می خواهد که تکمیل کنیم. چطوری این گزینه ها را غیر فعال کنم تا مسشتری تکمیل نکنه . ممنون

 21. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خدمت دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید وقتی محصولی برای فروش قرار میدهم چگونه گزینه تعداد را برای مشتری قرار بدهم تا مشتری تعداد محصول دلخواه را انتخاب کند دو افزونه قرار دادم اما عمل نکردن ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در بخش اطلاعات محصول میتونید تعداد موجودی رو انبار رو تعیین کنید. بعد مشتری میتونه تعداد رو انتخاب کنه.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام … ببخشید چجوری میتونم یه دسته از محصولات در ووکامرس رو در یک صفحه خاص نشون بدم … یعنی هر صفحه برای یک دسته خاص محصول باشه … ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   صفحات رو بسازید و آدر دسته ی مربوطه رو با افزونه page link to بهش بدید.

 22. با سلام … ببخشید چجوری میتونم یه دسته از محصولات در ووکامرس رو در یک صفحه خاص نشون بدم … یعنی هر صفحه برای یک دسته خاص محصول باشه … ممنون

 23. با سلام
  لطفا راهنمایی کنید اندازه فونتی که اسم محصول هست در صفحه فروشگاه خیلی بزرگ شده اندازه اون فونت رو باید از کجا تغییر داد ؟

 24. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  خسته نباشید از سایت بسیار مفیدتون
  برای ارسال یک محصول و محاسبه قیمت ارسال آن امکانش هست که برای شهرهای مختلف قیمت های مختلف رو خودمون تعیین کنیم یا برای محله های مختلف تهران؟ افزونه های پستی رو دیدم ولی بکارم نمیاد، ارسال جنس بر عهده خود ما است.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 25. سلام… من این تنظیمات برای نمایش عکس محصول را داشتم اما همون عکس اولی را کراپ می کرد و برای هر سه منظور استفاده می کرد سایز ها را تغییر دادم بازم فرقی نکرد.. چکار می تونم انجام بدم؟؟؟؟

 26. سلام و وقت بخیر

  کد محصولات مرتبط از ووکامرس حذف شده باشد از کجا و چه کدی رو باید اضافه نمود .

  با تشکر

 27. سلام برای من فقط 3 گزینه حلقه های ترجمه و ابزارها و درباره ما موجود هست در صورتی که تو آموزش بالا گزینه های بیشتر و متفاوتی داره و خود ووکامرس رو هم از سایت خودتون دانلود کردم. مشکل از کجاست؟

 28. سلام
  من همه این تنظیمات رو انجام دادم ولی چرا دسته بندی محصولات ووکامرس با دسته بندی سایت یکی نیست وقتی دسته بندی محصول را به فهرست اضافه میکنم با کلیک روی دسته بندی وارد ووردپرس می شه یعنی همون دسته بندی ولی درون وورد پرس و از فروشگاه خارج میشه. حالا راه حل چیه؟ قالب انفولد استفاده میکنم . بهترین قالب برای فروشگاه چیه؟

 29. سلام
  با تشکر از زحمات شما
  چطور می شود تعداد محصولاتی را که در صفحه اصلی سایت (homepage) نمایش داده می شود را افزایش داد .
  مثلا از 12 تا به 20 تا محصول

 30. سلام. در فروشگاه من وقتی محصولی فروخته می شود. اعلان “فروخته شد” به محصول اضافه نمی شود. چه طور می توانم کاری کنم که به محض فروش محصول، سایر مشتری ها این اعلان را روی محصول در سایت ببینند؟
  متشکر

 31. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من می خوام وقتی روی فروشگاه کلیک کردم ، چند تا نوع محصول نمایش بده مثلا(پی سی ، لپ تاپ ، و …)
  بعد که داخل یکدومشون شد باز یه سری زسر محصول دیگه داشته باشه و نهایتا به محصول مورد نظر برسه ولی هر کاری می کنم نمیشه
  همه با هم تو صفحه فروشگاه میاد
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  باتشکر