چگونه گوگل ادز را به گوگل آنالیتیکس متصل کنیم ؟

چگونه گوگل ادز را به گوگل آنالیتیکس متصل کنیم ؟ چگونه گوگل ادز را به گوگل آنالیتیکس متصل کنیم ؟

گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز، ابزاری کاربردی و قدرتمند برای امور بازاریابی آنلاین شما هستند. هریک از این دو مجموعه اطلاعاتی دارا می‌باشند که به موفقیت و پیشرفت داشتن امور بازاریابی شما کمک کننده است. برای اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس شما می‌توانید به وسیله محیط کلی گوگل ادز، میزان گزارش‌های کلی  و جامعی را تماشا کنید. نمونه‌هایی از این گزارش‌ها که در گوگل ادز وجود دارند عبارتند از: میزان بازدید، واژه‌های کلیدی، کلیک خوردن روی هریک از آگهی‌ها و همچنین میزان سهم شما نسبت به همه رقیبانتان و… . شما نمی‌توانید به اطلاعات دیگری از کاربران مثل: تعداد صفحاتی که هر فرد پیش از کلیک روی هر تبلیغی تماشا می‌کند، نوع سیستم عامل و مدل جستجوگر آن‌ها، زمانی که آن‌ها در سایت شما هستند و… دسترسی داشته باشید چون گوگل ادز این اجازه را به شما نخواهد داد. در ادامه با همیار وردپرس همراه باشید تا درمورد نحوه متصل کردن این دو ابزار قدرتمند و سایر موارد صحبت کنیم.

اهمیت اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس چیست ؟

درحقیقت شما با وصل نمودن این دو ابزار به هم می‌توانید گزارش‌هایی با جزئیات کامل تر دریافت کنید که به وسیله آن می‌توانید با اهداف بهتری تبلیغات را به اجرا بگذارید. شما به این شکل در بازدهی تبلیغات‌تان افزایش خواهید داشت. درحقیقت با متصل نکردن این دو به هم نمی‌توانید عملکرد گوگل ادز را با دیگر کانال‌های بازاریابی بررسی کنید درحالی که با وصل کردن آن‌ها، می‌توانید تمام اطلاعات کاربران را مشاهده کنید. به عنوان مثال می‌توانید چگونگی برخوردشان با تبلیغ شما یا مطالعه کردن محتوای سایتتان یا ثبت نام و… را مشاهده نمایید.

باید بدانید که کاربران درمورد هر محصولی با توجه به برند آن و البته اینکه در چه دستگاهی ساخته می‌شود تحقیق می‌کنند و اطلاعات کسب می‌نمایند. بازاریاب‌ها هم به دنبال راه و روش‌هایی برای ارائه دادن تجربیات خود به کاربران هستند که بتوانند انتظارات مورد نظر کاربران را برطرف کنند. شما می‌توانید با اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس این کار را به آسانی انجام دهید. زمانی که این دو را به وصل می‌کنید، درواقع آن‌ها را شریک قوی هم می‌کنید؛ شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها دیدگاه گسترده‌تری داشته باشید، بازاریابی بهتری ساخته و به نتایج عالی دست یابید و بتوانید مقام خود را نسبت به رقیبانتان بالا ببرید. همچنین شما با متصل کردن این دو می‌توانید به گزارش‌های کاملی نسبت به قبل دست پیدا کنید که دارای اطلاعات کامل تری هستند. با ترکیب این دو شما می‌توانید مخاطبان هر یک از این دو ابزار را باهم به اشتراک بگذارید که در هر دو قابل مشاهده باشند. در ادامه به 2 نکته مهم قبل از اتصال این دو ابزار کاربردی خواهیم پرداخت.

2 نکته مهم قبل از اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

 • نکته اول این است که شما فقط قادر خواهید بود تا حساب‌های فعال گوگل ادز را به گوگل آنالیتیکس وصل کنید یعنی حساب‌هایی را که غیرفعال و بدون استفاده هستند را نمی‌توانید به گوگل آنالیتیکس متصل نمایید.
 • نکته دوم این است که حتما باید حساب گوگل شما به قسمت مدیریت گوگل آنالیتیکس امکان دسترسی و ویرایش کردن را داشته باشد.

مراحل اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

اگر مایل هستید حساب گوگل ادز خود را به گوگل آنالیتیکس وصل کنید حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید. اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس عملی بسیار آسان و راحت می‌باشد که در این بخش ما به توضیحات آن خواهیم پرداخت.

 • همانطور که در قسمت بالا گفته شد در ابتدای کار باید حتما امکان دسترسی به قسمت مدیریت و همچنین ویرایش را داشته باشید.
 • درصورتی که برای سایت خود چندین Property دارا باشید قطعا باید هر کدام از آن‌ها را به شکل جدا به گوگل ادز وصل کنید. برای انجام دادن این کار باید به قسمت ادمین در حساب گوگل آنالیتیکس خود وارد شوید.
 • سپس است که روی Property دلخواهتان را کلیک کنید و بعد بر روی Google Ads Linking بزنید.

مراحل اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

 • اگر قبلا حساب گوگل ادزی به Property وصل کرده باشید، در این مکان قادر خواهید بود تا همه آن‌ها را تماشا نمایید. حال باید روی گزینه New Link Group کلیک کنید.

مراحل اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

 • در این مکان امکان مشاهده لیستی از حساب‌های گوگل ادزی که به آن‌ها دسترسی مدیریت دارید ممکن است. در این مرحله باید روی حسابی که می‌خواهید کلیک کنید و سپس روی دکمه Continue کلیک کنید.

مراحل اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

 • اکنون باید در قسمت Link configuration یک عنوان برای Link group بنویسید و همچنین View هایی که دوست دارید اطلاعات مربوط به گوگل ادز در آن باشد را انتخاب نمایید.

مراحل اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

 • در قسمت Advanced Settings باید روی گزینه Enable auto-tagging کلیک کنید تا قادر باشید اطلاعات کلیک‌ها را درون حساب گوگل آنالیتیکس تماشا کنید.
 • اگر قصد دارید گزینه Auto-tagging درون حساب گوگل ادز شما غیرفعال باشد، می‌توانید بر روی گزینه دو کلیک کنید

 

مراحل اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

در ادامه بهتر است که در قسمت Setting: Data Sharing Account علامت گزینه Share My Date رو نزنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید تبلیغات گوگل ادز برای شما به GoogleAdServices.com ریدایرکت خواهد شد.

  روش ارسال خودکار ایمیل در سرویس جیمیل

مراحل اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

دقت داشته باشید که در هر زمانی شما قادر هستید با کلیک بر روی دکمه Delete link group ارتباط اتصال بین گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس را قطع و حذف کنید.

اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس چه مزایایی دارد؟

اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس دارای مزایایی است که در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

 • هر موردی که در گوگل آنالیتیکس مشاهده می‌کنید امکان انتقال آن‌ها به حساب گوگل ادز شما وجود دارد.
 • هر مقدار تراکنش‌هایی که در گوگل آنالیتیکس تعیین کرده بودید را می‌توانید به حساب گوگل ادز انتقال دهید.
 • داده‌هایی که گوگل ادز در خود نشان می‌دهد مانند نحوه کارکرد سایت شما و تبلیغات را می‌توانید در گوگل آنالیتیکس هم مشاهده کنید.
 • پیوند دادن Google Analytics و Google Ads و ایجاد تبلیغات شما را در کنار هم قرار می دهد؛ شما می‌توانید با این روش بازاریابی آگاهانه‌ای را ارائه دهید که منجر به تبدیل‌های بیشتر می‌شود.
 • شما همچنین می‌توانید بازاریابی با گوگل ادز خودتان را توسط اطلاعات بازاریابی داینامیک و آنالیتیکس بهتر کنید.
 • اگر Google Analytics و Google Ads به یکدیگر متصل شوند، یک شراکت قدرتمند را تشکیل می دهند و این به شما کمک می‌کند بینش‌های عمیق تری را باز کنید، بازاریابی هوشمندتری را ایجاد کنید و نتایج کسب و کار بهتری را نیز ایجاد کنید.

تغییر دادن اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

زمانی که پیوندهای گروهی ساختید، قادر خواهید بود تا حساب‌های adwords و analytics را از این دسته، از بین برده یعنی حذف کنید یا هم اضافه کنید. همچنین شما امکان تغییر دادن نام گروه را هم دارا هستید. برای تغییر دادن اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس طبق می‌توانید مراحل زیر پیش بروید.

 1. برای اینکه به حساب گوگل آنالیتیکس خود کافی است روی این لینک کلیک کنید. google.com/analytic
 2. حال باید روی قسمت مدیریت که در قسمت بالای صفحه وجود دارد کلیک کنید.
 3. سپس در ستون Account، حساب آنالیتیکسی را انتخاب کنید که قصد دارید آن را تغییر دهید.
 4. در ستون Property، حساب گوگل آنالیتیکسی را انتخاب کنید که قصد ویرایش آن را دارید و بر روی لینک adwords ضربه بزنید.
 5. سپس باید در جدول موجود، پیوند گروهی که قصد ویرایش آن را دارید را انتخاب کنید.
 6. برای اینکه حسابی را اضافه کنید یا آن را حذف کنید باید از گروه پیوندتان، در قسمت حساب ادز روی ویرایش کلیک کرده و کادرهایی که کنار حساب‌ها قرار دارد را حذف یا اضافه نمایید.
 7. برای اینکه در گوگل آنالیتیکس حسابی را حذف یا اضافه کنید کافی است روی گزینه ویرایش که در قسمت پیکربندی پیوند است کلیک کرده و از منوی کشویی که مقابلتان باز می‌شود، نشان دادن پیوند (بازدید) را کلیک کنید تا کادرهایی که کنار نمایش‌ها قرار دارد را لغو کرده یا انتخاب کنید.
 8. در مرحله آخر فقط کافی است که روی دکمه Save کلیک کنید.

قطع کردن اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس

اگر قصد دارید که ارتباط ایجاد شده بین این دو ابزار را حذف کنید، کافی است طبق مراحل زیر عمل نمایید.

 1. برای اینکه وارد حساب گوگل آنالیتیکس خود شوید روی این لینک google.com/analytics کلیک کنید.
 2. حال برگه مدیریت را انتخاب کنید.
 3. در ستون Account حسابی را که مایلید حذف کنید را انتخاب نمایید.
 4. در ستون Property حساب گوگل آنالیتیکسی را که دوست دارید از حساب ادز خود جدا کنید را انتخاب کرده و بر روی لینک ادز کلیک کنید.
 5. در جدول روی پیوند گروهی که می‌خواهید آن را پاک کنید کلیک نمایید.
 6. حال باید روی کلمه Edit که همان ویرایش است (در کنار لینک اکانت ادز انتخاب شده) کلیک کنید.
 7. در قسمت پایین صفحه، دکمه حذف نمودن لینک گروه را انتخاب کنید.
 8. در پنجره تایید، دکمه حذف کردن را انتخاب کنید. البته این نکته را به خاطر بسپارید که اگر گروهی که لینک شده را پاک نمایید، تمامی اطلاعاتی که در میان حساب‌های گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس شما وجود دارد متوقف می‌شوند.

مواردی که در بالا گفته شد برای حذف کردن کل حساب‌های موجود بود ولی اگر شما دارای چند حساب گوگل ادز باشید و قصد داشته باشید که فقط بعضی از حساب‌ها را از گوگل آنالیتیکس پاک کنید، باید از دستورالعمل (ویرایش اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس ) استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله با نحوه اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس ، نحوه ویرایش گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس و همچنین چگونگی قطع کردن ارتباط گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس آشنا شدید؛ امیدواریم که بتوانید این مطالب را فرا گرفته و بتوانید از آن بهره خوبی را برده باشید.

همان طور که مشاهده کردید ما فقط با چند قدم توانستیم بین حساب‌های ادز و آنالیتیکس ارتباط برقرار کنیم و اطلاعات هرکدام را در دیگری اشتراک گذاری کرده و مشاهده کنیم. شما هم می‌توانید به این شکل تبلیغات خودتان را به منظور جذب کردن افرادی جدید گسترش دهید و در پایان درآمد خیلی خوبی را داشته باشید.

منبع :

https://www.blog.google/products/marketingplatform/analytics/google-analytics-and-google-ads-powerful-pairing/

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.