2 دلیل بزرگ در استفاده از ایمیل های تراکنشی در ووکامرس

ایمیل های تراکنشی در ووکامرس

وقتی یک مشتری برای خریدی در فروشگاه شما اقدام می کند، معمولا چند ایمیل به مشتری می فرستد. این ایمیل ها شامل تایید سفارش، اطلاعات حساب جدید، به روز رسانی وضعیت سفارش  و… است. این نوع از ایمیل ها را که  در نتیجه فعالیت مشتری، ارسال می شود ، ایمیل های تراکنشی در ووکامرس می نامند. جزئیات این مقاله در مورد دلایلی است که باید از این نوع ایمیل ها استفاده کنید.

ایمیل های تراکنشی در ووکامرس

وردپرس یک سیستم ایمیل دارد که ووکامرس و تعداد دیگری از پلاگین های تجارت اینترنتی این ایمیل ها را به مشتری ارسال می کنند، اما خیلی دقیق و قابل اعتماد نیست. به هر دلیلی ممکن است ایمیل های ارسالی گم یا وارد اسپم شوند. این حالت معمولا برای ایمیل هایی مانند  کامنت اطلاعیه ها، مشکل بزرگی نیست اما نرسیدن ایمیل ها برای یک سایت تجارت الکترونیکی مشکل بزرگی است.

مشتریان انتظار دارند که ایمیل تایید برای سفارش آنها فورا ارسال شود و یا به هر طریقی در مورد سفارش آنها تماس گرفته شود.
حتی بدتر، اگر یک مشتری نیاز دارد قبل از خرید، ایمیل خود را برای پسورد، تنظیم مجدد (reset) کند، اگر ایمیل تایید آن را دریافت نکند، وی ممکن است تصمیم بگیرد که عملیات خرید را ادامه ندهد. ایمیل های تراکنشی در ووکامرس، این مشکل را با مسئولیت تحویل ایمیل ها به مشتری در وردپرس حل می کند.

سرویس ایمیل های تراکنشی در ووکامرس با سرورهای ایمیل چند گانه در تمام دنیا با یک روند منظم و خاصی برای تحویل ایمیل ها به مشتریان کار می کنند. آنها با تهیه کنندگان سرویس های اینترنتی مهم و تهیه کنندگان ایمیل ارتباط دارند تا از ارسال و تحویل فوری ایمیل ها به مشتری، توسط سرورها مطمئن باشند.

آنها همچنین بر روی ایمیل های تراکنشی در ووکامرس و اسپم های بلاک شده بررسی و کنترل دارند تا ایمیل های شما با اسپم ها ترکیب نشوند. وقتی هاستینگ سایت شما  روی یک سرویس به اشتراگ گذاشته می شود (همراه با دیگر سایت ها) احتمال تخریب و ارسال ایمیل اسپم برای سایت وجود دارد. به این علت تهیه کنندگان ایمیل (email providers) ایمیلی که از طرف سایت های مخرب به سایت شما ارسال می شود به  بلاک کردن یا اسپم شدن آن ایمیل اقدام می کنند.

  معرفی بهترین افزونه فاکتور ووکامرس رایگان

در پایان، ایمیل های تراکنشی در ووکامرس، مانند یک بافر یا ضربه گیر بین سایت شما و تهیه کنندگان ایمیل عمل می کند. اگر یاهو در دریافت ایمیل مسئله ای دارد سرویس ایمیل معاملاتی، آن ایمیل را در نوبت می گذارد تا یاهو در دسترس قرار بگیرد و کار ارسال را انجام دهد و وردپرس به روش ساده ایمیل شما را نفرستد.

تجزیه و تحلیل وشناسایی

آیا یک مشتری تا به حال با شما تماس گرفته و از این مورد که ایمیل تایید سفارش را دریافت نکرده شکایت داشته باشد؟

ایمیل های تراکنشی در ووکامرس می توانند کمک کنند تا ایمیل های گم شده را به تفکیک ارسالی ها و تحویلی ها، ردیابی و نشان دهید. شما می توانید حتی محتوای ایمیل ها را با چند سرویس ایمیل های تراکنشی در ووکامرس ببینید و بررسی کنید.

حتی بهتر، سرویس ایمیل یک کد کوچکی به ایمیل جاری شما (مشتریان این کد را نمی بینند) که به شما نشان می دهد که مشتری ایمیل را باز کرده است یا نه. شما می توانید به دلخواه، ردیابی و شناسایی را فعال کنید تا به شما نشان دهد که چه لینک هایی در ایمیل مشتری کلیک شده است.

می توانید از این امکانات برای بهبود نرخ باز شدن ایمیل ها (درصد مشتریانی که ایمیل ها را باز می کنند) استفاده کنید. اگر شما می خواهید مشتریان را تشویق کنید تا به سایت شما برکردند و از محصول شما  مجددا بازدید کنند پس از اینکه یک سفارش را دادند، شما می توانید یک لینک “Review now” را در ایمیل تایید سفارش قرار دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.