20 راه اصولی برای کسب درآمد از وبلاگ وردپرس

کسب درآمد از وبلاگ وردپرس

آیا تا به حال به فکر کسب درآمد از وبلاگ وردپرس افتاده بودید؟ آیا می دانستید می توانید به صورت آنلاین از یک وبلاگ نویسی ساده درآمد خوبی بدست آورید؟!

کسب درآمد از وبلاگ وردپرس

وردپرس یک پلتفرم آماده برای ساخت وبلاگ و وبسایت است به گونه ای که 27 درصد از وبسایت های کل جهان از این پلتفرم استفاده می کنند. شما هم می توانید به کمک وردپرس کسب درآمد از وبلاگ وردپرس خود را به گونه ای که مورد علاقه ی شماست آغاز کنید. ما با کمک 20 روشش  فوق العاده کاربردی شما را در این مسیر یاری میکنیم.

 

1- بازاریابی پیوسته

زمانی که شما محصول یا خدمتی را ارائه می دهید نیاز به بازاریابی و در واقع تبلیغ آن دارید. بهترین راه برای اینکه مخاطبان زیادی را جذب کنید می توانید روش کسب درآمد از وبلاگ وردپرس را امتحان کنید. بدین گونه که محصول و خدمت خود را معرفی کرده و به صورت کامل با کمک توضیحات، ویدئو و… آن را به کاربران توضیح دهید.

به طور مثال در زندگی واقعی زمانی که شما دوست خود را به شعبه ی بانکی که خود در آن حساب دارید معرفی می کنید خود نوعی بازاریابی پیوسته محسوب می شود. یعنی در این روش نیز شما می توانید کاری کنید که کاربران لینک توضیحات محصول یا خدمت شما را به بقیه افراد معرفی کنند. در نتیجه می توانید کسب درآمد از وبلاگ وردپرس را داشته باشید.

blog content - کسب درآمد از وبلاگ وردپرس

2- استفاده از google adsense در وردپرس

google adsense یک روش ساده برای کسب درآمد از وبلاگ وردپرس می باشد. شما می توانید با افزودن اسکریپت این وبسایت، تبلیغات را در صفحات وبسایت خود نمایش دهید. مشتریان و کاربران شما بر روی این تبلیغات کلیک میکنند. به این روش تبلیغات CPC گفته می شود. حال CPC به چه معناست؟

اصطلاح CPC از Cost per click گرفته شده و به معنی هزینه به ازای هر کلیک می باشد. شما به ازای هر کلیک توسط مشتریان می توانید هزینه ی آن را دریافت کنید. این هزینه بستگی به نوع تبلیغاتی دارد که در وبسایت شما نمایان می شود.
Google Adsense روشی برای بدست آوردن درآمد به صورت آنلاین می باشد.

3- استفاده از افزونه هایی برای فروش مستقیم تبلیغات

همانطور که گفتیم google adsense گزینه ی خوبی برای تبلیغات و کسب درآمد از وبلاگ وردپرس است اما این مبلغ محدود است و برای برخی کشور ها مانند ایران نیز مشکل است. اما جای نگرانی نیست زیرا راه های فراوان دیگری در این حوزه وجود دارند.
شما می توانید به صورت کاملا مستقیم تبلیغات بنری در وبسایت خود داشته باشید و جایگاهی را به آن اختصاص دهید. تا از مشتریان خود آنها را دریافت کرده و به مدت محدودی در وبسایت خود قرار دهید و هزینه ی مورد نظر را دریافت کنید.

شما می توانید این نوع تبلیغات را نیز به کمک افزونه های وردپرسی انجام دهید. مثلا یکی از این افزونه ها BuySellAds می باشد که به صورت ابزارک کار میکند.

4- اسپانسر شوید

بسیاری از صاحبان سایت ها تمایلی به قرار دادن تبلیغات به صورت بنری و کلیکی در بلاگ خود نیستند. اما میخواهند کسب درآمد از وبلاگ وردپرس داشته باشند. مسئله ای نیست!
این دسته افراد می توانند اسپانسر شوند. به چه صورت؟

می توانید یک پست را به شرکت ها و افرادی که میخواهند محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند اختصاص دهید و رپورتاژی از آنها تهیه کرده و در وبلاگ خود قرار دهید. بدین گونه کاربران آن را مطالعه کرده و در صورت تمایل به سمت آن شرکت و سازمان می روند. به این صورت شما هم هزینه ی مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد.

5- پرداخت به ازای نوشتن نظرات

این مورد کمی مشابه قرار دادن پست های سایر افراد در وبلاگ است. اما تفاوت آن در نوع پست است. در این مورد شما می توانید با دریافت هزینه از افراد به آنها اجازه دهید در حد نظرات، محصولات و خدمات خود را توضیح دهند و تبلیغ کنند. در واقع باز هم می توان گفت شما به نوعی اسپانسر می شوید و می توانید از این راه نیز کسب درآمد از وبلاگ وردپرس داشته باشید.

6- فروش سایت

چنانچه شما بتوانید یک وبسایت را به کمک وردپرس پیاده سازی کنید و آن را به طور کامل طراحی کنید پس می توانید به راحتی آن را به فروش گذاشته و کسب درآمد از وبلاگ وردپرس داشته باشید. یعنی به طور کامل از توان خود می توانید برای فروش و بدست آوردن درآمد استفاده کنید.

7- جذباعضای منحصر به فرد فقط از راه محتوا

بسیاری از کاربران خواهان مطالعه و خواندن مطالب و مقالات خوب هستند. شما برای اینکه آنها را به وبسایت خود جذب کنید، تا می توانید باید مطالب وبسایت و وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید! پس از آنکه مخاطبان شما زیاد شدند می توانید محتوای پرمیوم تولید کنید! حال آنها برای خرید محتوای شما بسیار راغب هستند چون می دانند محتوای تولید شده حائز اهمیت فراوان است.

8- ایجاد انجمن خصوصی

یکی دیگر از راه های داشتن یک وبسایت پر بازدید، ایجاد فروم یا انجمنی است که فقط کاربران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. انجمن ها مکان هایی هستند که کاربران می توانند مشکلات خود را حل کنند و با هم مشورت کرده و از هم راهنمایی بخواهند. پس مطمئنا به سمت آن جذب خواهند شد!

9- ایجاد دایرکتوری کسب و کار اینترنتی

directory- کسب درآمد از وبلاگ وردپرس

یکی دیگر از راه های پیش رو در کسب درآمد از وبلاگ وردپرس، ایجاد یک دایرکتوری کسب و کار است. یک دایرکتوری قابلیت ایندکس کردن همه اطلاعات را به طور اتوماتیک وار دارد.
نیاز نیست که حتما یک دایرکتوری گسترده ایجاد کنید چه بسا اگر دایرکتوری شما محلی و محدود باشد مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.
دایرکتوری ها می توانند اطلاعات تجاری در سطح محدودی را ارائه دهند، بهترین پادکست ها و موضوعات را می توانند به اشتراک بگذارند.

10- تشکیل هیئت مدیره

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از وبلاگ وردپرس تشکیل گروه و هیئت مدیره است. باید گروهی تشکیل دهید تا بتوانید به راحتی پاسخگوی کاربران خود باشید و در مسائل کاری خود با یکدیگر مشورت کنید. در واقع در دنیای امروز کار گروهی بیش از کار انفرادی جوابگو است مخصوصا در امر کسب و کار اینترنتی.

11- تهیه تقویم حوادث

همیشه برای کار خود یک تقویمی از رویدادها و حوادث داشته باشید. شما با کمک این تقویم می توانید عملکرد خود را در نظر بگیرید و همچنین می توانید تاریخ دقیق تبلیغات گرفته شده را ثبت کنید. در واقع می توان گفت در فرآیند کسب درآمد از وبلاگ وردپرس این آیتم نیز کمک شایانی می کند البته به نظم کار شما!

12- فروش کتاب الکترونیکی

ebook-کسب درآمد از وبلاگ وردپرس

کتاب الکترونیکی یک انتخاب عالی برای تولید محصول اینترنتی است. شما می توانید پس از مدتی که از عمر وبلاگ شما کذشت، مطالب مهم آموزشی را جمع کنید و آنها را تبدیل به یک کتاب الکترونیکی کرده و به فروش برسانید و از این راه کسب درآمد از وبلاگ وردپرس را داشته باشید.

13- فروش دوره های مجازی

دوره های مجازی کمی فراتر از ساخت کتاب الکترونیکی است. شما می توانید دوره های مجازی را به صورت ویدئوی آموزشی ارائه دهید و برای آنها مباحث درسنامه ای در نظر بگیرید. کاربران شما می توانند با پرداخت هزینه آن را تهیه کرده و دانلود نمایند.

14- برگزاری وبینار

وبینار نوعی سمیناری است که به صورت آنلاین برگزار می شود و شما در راس ساعتی مشخص می توانید آن را مشاهده کنید. برای کار خود می توانید وبینار در نظر بگیرید تا از این طریق با کاربران خود ارتباط برقرار کنید و تجربیات خوبی کسب کنید. این خود یکی از بهترین راه های کسب درآمد از وبلاگ وردپرس می باشد.

15- پیشنهاد سرویس های فریلنس

اگر یک وبلاگ نویس هستید همیشه باید در حال کسب تجربه و اطلاعات باشید. برای به دست آوردن درآمد خوب باید مهارت ها و تجربیات خود را تا حد امکان همانند یک فریلنسر بالا ببرید.
کار فریلنسری یک روش برای بدست آوردن درآمد به صورت آنلاین است زیرا نیازی به سرمایه ی کلان در راه اندازی کسب و کار ندارد و شما می توانید کار خود را با سرویس های موجود برای کاربران شروع کنید.

16- استفاده از تجربه تجاری خود

اگر تجربه ی شما در زمینه ای خوب است می توانید مشاوره از تجربیات خود را برای کسب درآمد از وبلاگ وردپرس به کار ببرید. این خود نوعی سرویس است که اتفاقا بر روی مخاطبان شما اثرات به مراتب بیشتری خواهد گذاشت. می توانید مشاوره های حرفه ای تر خود را با دریافت هزینه به کاربران ارائه کنید.

17- تبدیل شدن به مربی

اگر واژه مشاور برای شما جالب نیست می توانید به یک مربی تبدیل شوید! یک مربی می تواند در بسیاری موارد بر مخاطبان خود تاثیرگذار باشد. شما می توانید در حوزه ی مربی وبلاگ، مربیان نویسندگی و … فعالیت داشته باشید. این خود می تواند شما را در کسب درآمد از وبلاگ وردپرس ترغیب کند.

18- شروع کسب و کار اینترنتی از ساخت فروشگاه اینترنتی

آیا ایده ای برای محصولات خود دارید؟ چرا فروشگاه شخصی خود را راه اندازی نمی کنید؟
شما در وردپرس به راحتی می توانید فروشگاه اینترنتی با کمک ووکامرس بسازید و محصولات خود را در آن به فروش برسانید. توضیحاتی را پیرامون محصولات خود در بخش بلاگ فروشگاه قرار دهید تا مشتریان برای خرید ترغیب شوند.

19- توسعه افزونه های وردپرس

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از وبلاگ وردپرس توسعه ی افزونه هاست. چنانچه در امر برنامه نویسی آشنا هستید می توانید خود افزونه ای بنویسید یا افزونه ها را فارسی سازی کنید و به فروش برسانید.

20- فروش قالب های وردپرس

قالب های وردپرسی که همیشه حرف اول را میزنند نیز می توانند در کسب درآمد از وبلاگ وردپرس شما موثر واقع شوند. اگر توانایی طراحی سایت وردپرس دارید یا می توانید قالب های اصلی را فارسی سازی کنید، آن را در وبلاگ خود قرار داده و توضیحات کاملی از آن ارائه دهید و آن را به راحتی به فروش برسانید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.