از وردپرس 3.8 چه خبر ؟ (معرفی ویژگی ها )

wordpress3.8

کمتر از یک ماه پیش، وردپرس 3.7 به بازار وارد شد و کار خود را شروع کرد. بسیاری از ویژگی های پنهان مانند به روز رسانی خودکار اضافه شده بود، اما به شکلی نبود که کاربر بتواند ببیند. وردپرس 3.8 است که انتظار می رود در ماه دسامبر منتشر شود، متفاوت خواهد بود. این نسخه بر روی بهبود روابط کاربری برای بخش مدیریت وردپرس تمرکز دارد و این به معنی پیشرفت های بصری بسیار است. در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چه چیزهای جدیدی در وردپرس 3.8 وجود دارد و شما چگونه می توانید برخی از این ویژگی ها را همینجا و هم اکنون امتحان کنید.
بسیاری از ویژگی های ارائه شده برای وردپرس 3.8 در حال حاضر به هدف آزمایش توسعه و در قالب افزونه، در دسترس است. این رویکرد “ویژگی ها در قالب افزونه” به همکاران و توسعه دهندگان اجازه می دهد که به طور همزمان بر روی پروژه های خود کار کنند. شما می توانید این افزونه ها را در یک محیط توسعه یافته امتحان کنید. با این حال، از آنجا که بسیاری از آنها به شدت تجربی هستند، توصیه می کنم که آنها را در سایت های در حال کار استفاده نکنید.

روابط کاربری جدید برای مدیریت وردپرس

ما قبلا در مورد اینکه چگونه MP6 می تواند به آینده ی وردپرس تبدیل شود، نوشتیم. این امر هم اکنون رسمی شده است. افزونه ی MP6 در نسخه ی 3.8 به بخشی از هسته ی وردپرس تبدیل خواهد شد. این افزونه هم اکنون در سایتهای WordPress.com، استفاده می شود و شما می توانید با نصب این افزونه، آن را امتحان کنید. این افزونه به روابط کاربری مدیریت وردپرس یک ظاهر مدرن، بهینه و جلا داده شده که سزاوار آن است، می دهد.

wp-3-8-admin-ui

افزونه ی MP6 ویژگی یک رابط کاربری مدیریت کارآمد و بهبود یافته با آیکون های پهن و طرح های رنگی زیبا است. شما می توانید طرح های رنگی را از قسمت کاربران » شناسنامه شما انتخاب کنید.
رابط کاربری مدیریت پیش فرضی که هم اکنون وجود دارد، تنها همراه با دو طرح رنگی پیش فرض می اید که باعث می شود احساس باستانی بودن به بیننده تلقین کند، بنابراین این رنگ های جدید طراوت زای جدید یک تغییر خوب خواهد بود. MP6 از فونت Open Sans استفاده می کند که با وردپرس 3.8 به دست ما خواهد رسید. افزونه ی MP6 همچنین با پیشرفت های عالی برای دکمه ها، فرم ها، و ظاهر کلی رابط مدیریت می آید و آن را زیباتر و کاربر پسندتر می کند.

داشبورد جدید با پف کمتر(فلت)

در وردپرس 3.8، صفحه ی داشبورد نیز چهره ی بهتری خواهد داشت. بر اساس افزونه ی Dashboard، ارائه شده توسط @ lessbloat و تیمشان، داشبورد جدید وردپرس ابزارک های کمتر و مرتبط تری خواهد داشت.

به عنوان مثال، ابزارک لینک های دریافتی حذف خواهد شد. ابزارک ‘Right now’ با ابزارک ‘Activity’ جایگزین خواهد شد. عبارت QuickPress بر روی صفحه ی داشبورد به عبارت Quick Draft تغییر نام خواهد داد و بسیار هم ساده تر خواهد شد.

wp-3-8-dashboard-screen

پیشنمایشهای بهتر زنده از تم ها

صفحه ی نمایش تم در وردپرس کنونی بیش از حد متن دارد. وردپرس 3.8 افزونه ی تجربی تم (موسوم به Thx38) را برای هسته به ارمغان می آورد. این امر، صفحه ی نمایش تم را در بخش مدیریت وردپرس تغییر شکل خواهد داد. این افزونه صفحات تم بزرگتر و یک رابط کاربری رایگان درهم، خواهد داشت. جستجوی تم نیز به گوشه ی بالا و سمت راست صفحه نمایش منتقل شده است. برای امتحان این افزونه به عنوان یک افزونه بر روی وردپرس 3.7 و یا نسخه های قبل از آن، باید اول افزونه ی MP6 را نصب کنید.

wp-3-8-theme-screens

با تجربه کردن تم جدید این تجربه ای که از تم پیش نمایش به دست می آورید تا حد زیادی بهبود خواهد یافت. شما هنوز هم می توانید پیش نمایش تم وردپرس 3.7 را بدون فعال کردن یک تم ببینید. با این حال تجربه ی تم جدید، رابط کاربری بهتری را برای انجام این کار ارائه می دهد. شما می توانید به طور کامل نوار ابزار کناری را فرو بریزید و پیش نمایش تم فرو پاشی صفحه ی نمایش را ببینید. این یکی حتی بسیار سریع تر و زیباتر از صفحه ی تم های قبلی است.

wp-3-8-theme-preview

منطقه ی انتخاب ابزارک بسیار راحت تر و سریع تر

برای کاربران ابزارک ها ساده ترین راه به منظور کشیدن و رها کردن عناصر به نوار ابزارهای کناری و سایر مناطق ابزارکی از پیش ساخته شده، هستند. این به توسعه دهندگان تم اجازه می دهد تا تم هایی با مناطق ابزارکی از پیش ساخته شده ی متعدد، بسازند، بنابراین کاربران می توانند طرح بندی وب سایت مخصوص به خودشان را ایجاد کنید. با داشتن مناطق ابزارکی از پیش ساخته شده ی متعدد و هزاران ابزارک برای انتخاب و استفاده، گاهی اوقات کشیدن و رها کردن یک ابزارک در نوار ابزار کناری مناسب و درست، دشوار است.

wp-3-8-widget-chooser

در وردپرس 3.8، این مشکل با یک رابط کاربری جدید برای صفحه ی نمایش ابزارک ها، حل خواهد شد. صفحه ی نمایش ابزارک جدید به کاربران اجازه خواهد داد که به راحتی نوار ابزاری را که می خواهند ابزارک به آن اضافه شود، انتخاب کنند، بدون انکه مجبور باشند آن را در سراسر نوار ابزارهای مختلف بکشند. رابط ابزارکی جدید تمیزتر ، بدون درهم ریختگی و از نظر بصری جذاب تر، خواهد بود.

یک تم پیش فرض جدید – دوهزار و چهارده

دوهزار و چهارده تم پیش فرض جدید برای سال آینده خواهد بود که انتظار می رود در وردپرس 3.8 منتشر شود. این یک تم به سبک مجله ای با پشتیبانی برای محتوای های برجسته است که بتوانند دائما در سراسر سایت نمایش داده شوند. اگر سایت شما از تصاویر برجسته استفاده نمی کند، دوهزار و چهارده حتی بدون تصاویر برجسته نیز می تواند آن را زیبا و جذاب جلوه دهد.

twentyfourteen
تم دوهزار و چهارده به کاربران اجازه خواهد داد که بخش های دارای محتوای برجسته را، سفارشی کند. آنها می توانند یک طرح بندی به سبک توری انتخاب کنند و یا می تواننند آن را با طرح لغزنده داشته باشند. کاربران می توانید با اضافه کردن یک تگ در قسمت سفارشی کننده ی تم، انتخاب کنند که کدام محتوا باید برجسته باشد. پس از این تم دوهزار و چهارده به دنبال پست های تگ خورده خواهد گشت و آنها را در بخش محتواهای برجسته نمایش خواهد داد.

twentyfourteen-customizer

شما می توانید یک پیش نمایش از نسخه ی در حال ساخت این تم را در اینجا ببینید.
نمی توان گفت که ما طرفداران سرسخت این طرح بندی هستیم، اما علاقه مندیم که ببینیم چگونه شروع به رشد خواهد کرد. از آنچه که تا به اینجا به نظر می رسد، این تم طرفداران بسیاری خواهد داشت.

سایر ویژگی ها

یکی دیگر از ویژگی هایی که شدیدا منتظر آن هستیم، Omnisearch است. این یک قابلیت جستجوی مدیریت جهانی است که شما می توانید برای جستجوی رسانه ها، پست ها، صفحات، مطالب، فایل ها، افزونه ها و تم ها بر روی سایت وردپرس خودتان از آن استفاده کنید. این قابلیت در دست توسعه است و با وردپرس 3.8 نخواهد آمد.

اینها برخی از ویژگی های برجسته ی وردپرس 3.8 هستند که ما به انتظار آنها نشسته ایم. کدام یک از این ویژگی ها مورد علاقه شما هستند؟ دوست دارید چه چیزهای جدیدی در نسخه ی آینده ی وردپرس ببینید؟ لطفا با نوشتن نظراتتان، ما را در درک بهتر نیازهایتان کمک کنید.

با شروع عرضه این نسخه خدمات متفاوتی هم از تیم همیار وردپرس خواهید دید !

موفق و هر روز ورپرسی تر باشید !

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام علی اقا من از تم پیش 2014 استفاده میکنم ولی چندتا مشکل دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  1-قسمت نظرات کار نمیکنه
  2- وقتی سایتو باز میکنم پوسته سمت راست نمایشگره میخواهم مرکز نمایشگر قرار بگیره

 2. آقای محمدی من از وردپرس 3.8 استفاده میکنم ولی بعد از حذف افزونه صفحه مرگ وردپرس میاد و باید به عقب برگردم افزونه ایی هست که مشکل ساز باشه ؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم بدید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   کدوم افزونه رو حذف می کنید که این اتفاق میفته ؟
   با احترام

 3. سپاس از اطلاع رسانیتون .

 4. سلام
  توصيه ميكنم وردپرس فارسيتونو با اينگيليسي آپديت كنيد فقط بعضي متنا اينگيليسي ميشه و بيشترش فارسي ميمونه
  باور كنيد چيز خيلي محشري شده فقط يه مشكل كه داره اينه كه واسه حذف تم بايد بري توي فايل منيجر و امكان حذف از توي وردپرس ازش حذف شده

 5. در ضمن در هشت رنگ داشبورد رو بی نظیر کرده..

  از وقتی 3.8 اومده من بیش از 40 – 50 درصد روی موبایلم مدیریت می کنم.
  عالی شده

 6. سلام، مطلب خوبی بود. بی صبرانه منتظر نسخه ی جدید هستیم 🙂

 7. فونت یکان کیفیت خوبی نداره عزیز. فقط در اندازه مشخصی خوب جلوه میکنه و مثلا اگر بولد بشه خیلی زشت میشه.

 8. سلام یه ساعت زحت کشیدم نظر گذاشتم فقط گفتم ویژه گی اجتماعی رو در نسخه های بعدی مد نظر قرار بدن :ی

 9. ممنون خانوم گرجی زاده بابت معرفی وردپرس نسخه 3.8
  باید بگم وردپرس هم مثل خودم میمونه یعنی اصن یه جور تروله یکی از دلایلی که من چندین ساله عاشقش شدم همینه که تروله ! !این دوست عزیزیه که میگه دروپال و پشت سر میزاره عزیزم تو اصن میدونی دروپال تو سایت های معروف ایران به جر چند سایت انگشت شمار ازش استفاده نمیکنه ! میدونید70 درصد وب سایت های ایرن وردپرس هستند !!اخه کجای دروپال یا هر پلتفورم دیگه این همه گسترش داده شده ! شما میخاید یه شبکه اجتماعی داشته باشید به یه کلیک بی بی پرس وبادی پرس نصب میکنی عزیزم بخای با جوملا هم این کارو بکنی جوم سوشینال باید کلی هزینه و وقت بزاری براش /انجمن میخای مینگل فروم چت میخای زوم پین و… بدبختی میخای و… اخه دیگه از یه پلتفروم چه توقعی میره که وردپرس بی جواب بزاره اونو
  خارج از ترول و خیلی جدی :
  /نظر شخصی من در مورد وردپرس در نسخه های بعدی/من به اقای مت مولن هم پیام دادم امیدوارم اقای گناهکار وبقیه دوستانی که با تیم ایشون نزدیک ترن بهشون بگن اقا ما تو عصر ارتباطاتیم وقتی وردپرس دات کام داره از ویزه گی اجتماعی استفاده میکنه چرا نباید این ویزه گی در وردپرس شخصی هم موجود باشه ؟ دقیقا از سال89 به این ور چندین و چند بار من این موضوع رو مطرح کردم که باید وردپرس به سمت اجتماعی شدن پیش بره نمیدونم این پلتفروم با این همه محبوبیت و گسترش چرا باید محدود باقی بمونه /یعنی شما فکرشو بکنید همین یه قلم به وردپرس شخصی اضافه بشه میتونه چه تحولی رو ایجاد کنه /چقد وب سایت های که واقعا مطالب مفید مینویسن ولی اطلاعی از سئو وباقی مسائل فنی مربوط به بهینه سازی موتور های جستجو ندارن این وسط شناخته میشن /چقداین سایت های کپی کار و متقلب دستشون تا حدودی کوتاه میشه/ به نظرم هسته وردپرس هم باید یه خونه تکونی حسابی داشته باشه تا کاربر مجبور نشه به خاطر شخصی سازی پیشخوان و غیره کلی وقت بزاره و رقبا بگن وردپرس فقط واسه وبلاگه
  با تشکر از همه دوستا ن عزیزم وردپرسی های دو اتیشه همتوو دوس دارم میایم شوخی میکنیم دور هم یه زره از فضای تخصصی خارج میشیم یه تنوعی میشه من 27 سالمه ولی تا همین الانشم هیچ وقت به کسی انرژی منفی ندادم وقتی میشه با یه حرف یه کار خیلی کوچیک لبخند رو به لب کی اورد چرا باید دریغ کرد؟ حتی شده در مواقعی تو بعضی از وب سایت ها بهم توهین شده ولی ناراحت نشدم چون راه من راه کینه نیست من اومدم و یه روزم میرم چه خوبه که تو این دنیا و جامعه ای که پره درد و فلاکت و اندوهه و خبرای بده خودت همه اینا رو تحمل کنی ولی به کسی تحمیل نکنی اینارو گفتم چون یکی از دوستان عزیز تو این سایت پیام گذاشته بود تو سایت مرجع ترول و از دست کارای من تو این سایت ناراحت بود خلاصه عمو ترول نافشو با وردپرس زدن این سایتم پاتوق منه هر شب دستمال یزدی دور گردنم با یه ضامن دار تکیه میدم به ساید بار ودستمالو اویزون میکنم رو هدر خخخخخخخ کاری نمیشه کرد تحمل کنید:ی پرابلم

  • 12 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون عمو ترول بابت انرژی

   در مورد اجتماعی شدن هم کاملا اجتماعی هست فقط یخورده حوصله میخواد … تو نسخه جدید همیرا وردپرس قدرت فوق اجتماعی وردپرس نمایان خواهد شد … نگران نباشید

 10. داره عالی میشه ، روزهای طلایشه این روزها وردپرس! فقط این مشکل سنگینش ، و مشکلات دیتابیس و کشش حل میشد دیگه عالی میشد.

 11. سلام
  با این پیشرفتی که وردپرس داره بعید نیست چندی دیگر به دروپال برسه 🙂

  • 12 سال عضو همیار وردپرس

   :)) مطمئنید چند نسخه پیش دروپال و پشت سر نذاشت ؟ 😀 یه نگاهی به آمار و ارقام بندازید

 12. سلام ، ممنون از حس خوبی که به کاربران وردپرس دادید
  لطفا یک لینک کوتاه برای مطالب سایتتون بذارید مرسی

 13. امیدوارم به جز تغییر ظاهر کلی وردپرس فکری هم به حال استفاده ی بیش از حد منابع سرور توسط هسته ی این مدیریت محتوای فوق العاده کرده باشن.

 14. سلام
  کاشکی تو یکی از این ورژن های جدید یه قالب شبیه قالب ساده 2011 باشه ولی 3 ستونه بشه.

 15. با سلام خدمت گروه فارسی سازی هسته وردپرس. در قسمت پایانی مطلب نوشتین که کاربران میتونند بگن که آینده وردپرس چی میتونه باشه . بنده میخوام به عنوان یک طرف دار وردپرس بگم که اگه ممکنه هنگام فارسی سازی از فونت یکان یا کودک استفاده کنین تا زیبا تر به نمایش در بیاد. خیلی ممنون

 16. ممنون
  خیلی عالی بود

 17. حالا که قراره وردپرس خودکار آپدیدت بشه ! انگلیسی نشه ؟؟؟!!!؟؟؟

 18. وای خدای من پس بالاخره وردپرس هم فلت شد چه جالب…

 19. امیدوارم قبل از اینکه طوریم بشه این بیاد تا ببینیم چه کرده وردپرس.
  فقط تیم فارسی ساز، این دفعه معطل نکنن عالیه دیگه.

 20. واقعاعالیه.

 21. عجب چیز جالبی داره میشه
  کاش زودتر بیاد

 22. بی صبرانه منتظرشیم
  ممنون 🙂

 23. خدای من، تحمل این همه چیز خوب رو یه جا با هم ندارم دیگه :د

 24. مفید بود . ممنون