3 فاکتور کاربردی و موثر در کسب و کار آنلاین با وردپرس

کسب و کار آنلاین با وردپرس

حق کپی رایت، علائم تجاری و اختراعات سه فاکتوری هستند که باید در کسب و کار آنلاین با وردپرس مورد توجه قرار گیرند. به طور غیر قابل باوری این سه فاکتوربر روی راه اندازی وبسایت تجاری وردپرس موثر هستند. برای اینکه اهمیت آنها را درک کنیم در مقاله ی امروز به آنها پرداخته میشود.

کسب و کار آنلاین با وردپرس با بررسی تفاوت های بین کپی رایت ، علائم تجاری و اختراعات

قبل از اینکه سراغ تاثیر گذاری های این سه فاکتور برویم بهتر است آنها را بررسی کرده و تفاوتهای آنها را متوجه شویم. اگر موافق باشید یک به یک آنها را بررسی کنیم:

حق کپی رایت: برای اثبات مالکیت محتوای تولید شده توسط شما به کار می رود.

برای مثال، زمانی که شما یک وبسایت وردپرسی ایجاد میکنید میتوانید برای محتوا و گرافیک کار خود (یعنی همان طرح سایت ) حق کپی رایت ایجاد کنید. برای اثبات این حق با کمک حق کپی رایت میتوانید از تکثیر، تقلید و توزیع طرح خود توسط دیگران  برای کسب و کار آنلاین با وردپرس جلوگیری کنید.

علامت تجاری: برخلاف کپی رایت، علامت تجاری نمی تواند از محتوای شما حفاظت کند و در مورد برند شما کاربرد دارد. با استفاده از این حق میتوانید از نام، نام دامنه ، لوگو و هر نوع نماد دیگری که مربوط به سایت شماست، محافظت کنید.

اختراعات: این مورد برای حفاظت از تکنولوژی و تجارت شما محافظت میکند. البته کار سختی است و نمی توان از کسب و کار آنلاین با وردپرس در سطح گسترده ای محافظت کرد.

چگونه از این حقوق برای وردپرس بهره مند شویم؟

همانطور که اطلاع دارید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است. و این موضوع در عین اینکه مزیت خوبی دارد ممکن است به راحتی قوانینش به دلایل زیر شکسته شود.

  • استفاده از امکانات رایگان هاست و دامنه برای راه اندازی وبسایت.
  • دسترسی به کدهای پلتفرم و تغییر آن با توجه به نیازهای خود.
  • امکانات رایگان وردپرس بدین معناست که تمامی افراد میتوانند از آنها استفاده کنند. اما در عوض قالبهای موجود را فقط میتوان به صورت توسعه یافته دریافت کرد.
  • شما میتوانید یک قالب را مجددا استفاده کنید فقط کافیست آن را در هر سایتی سفارش سازی کنید. مورد آخر بخش مهمی است و برای کاربران وردپرس ضروری است. در وردپرس افزونه ها و قالب ها دسته بندی های خاصی دارند. این بدان معناست که برای هر منظوری میتوانید سایت خودتان را ایجاد کنید.
  • بعلاوه توسعه دهندگان هر قیمتی که متناسب با نیازشان باشد را برای محصولات در نظر میگیرند و هشدار می دهند که در صورت تهیه ی لایسنس میتوان از آنها استفاده کرد. همین امر کاربران و توسعه دهندگان را گیج میکند. این بدان معناست که:
  • نیاز به اتخاذ لایسنس Gpl در صورت مشاهده ی مشکل با افزونه و قالب دارید.
  • اگر شما بخواهید میتوانید پشتیبانی و سایر خدمات را به صورت رایگان دریافت کنید.
  • شما میتوانید کار خود را به فروش برسانید. هر چند مطابق GPL کسی که آن را می خرد میتواند توزیع کند و به اشتراک بگذارد.
  آموزش ساخت وبسایت آژانس مسافرتی در وردپرس (راهنمای قدم به قدم)

اگر شما یک توسعه دهنده هستید، ممکن است در حوزه موارد بالا نگران شوید اما سعی کنید برای حفظ محصول و خدمت خود و همچین کسب و کار آنلاین با وردپرس لایسنس در نظر بگیرید.

آیا استفاده از کپی رایت در وردپرس ضروری است؟

به صورت تکنیکی شما نیاز به استفاده از کپی رایت ندارید. زیرا وبسایت های وردپرسی خود در انتهای سایت این گزینه را دارند. در حالی که استفاده از حق کپی رایت برای هر سایتی ضروری نیست اما میتواند مفید باشد.

چه عناصری در وردپرس باید محافظت شوند؟

زمانی که ما در مورد حق کپی رایت صحبت میکنیم حرف از این میشود که چه مواردی دقیقا باید تحت محافظت قرار گیرد؟
“لوگو، اسم سایت و شعار سایت”
این سه فاکتور جزء سه بخش مهم و خاص وبسایت در کسب و کار آنلاین با وردپرس هستند که باید تحت حفاظت قرار گیرند.

محتوا و تصاویر سایت

کپی رایت از هر دو بخش محتوا و تصاویر پشتیبانی میکند و میتواند با افرادی که اقدامات غیر قانونی در این زمینه انجام می دهند بر خورد کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.