3 ترفند طراحی فروشگاه اینترنتی برای دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس

دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس

امروزه شمار فروشگاه های اینترنتی فراوان است و طبیعتا رقابت هم در این عرصه دشوار می شود. وردپرس نیز با پلتفرم قدرتمند ووکامرس پا به این میدان گذاشته و کاربرانی که با کمک ووکامرس فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده اند به 11 میلیون رسیده اند. یعنی می توان گفت 30 درصد از فروشگاه های اینترنتی با ووکامرس راه اندازی شده و این نشاندهنده رقابت بین فروشگاه های آنلاین است. اما برای دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس باید چه کرد؟ چطور باید پیروز میدان شد؟

دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس

چندی پیش زمانی که شما فروشگاه اینترنتی را ایجاد می کردید تا حد زیادی موفق به فروش محصول و جذب مشتری می شدید اما امروزه دیگر به راحتی نمی توانید این کار را انجام دهید!
راه اندازی فروشگاه اینترنتی یک تجارت محسوب می شود که شما باید به دنبال راهکارهایی برای سود بیشتر باشید. شاید بهترین خبر برای شما این باشد که اکثر صاحبان فروشگاه های اینترنتی با این مسئله درگیر هستند و مانند شما به دنبال دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس می گردند. شاید اتفاقی که باعث تفاوت شما با سایرین شود و شما را پیروز کند بسیار جزئی و کوچک باشد یا شاید هم بسیار بزرگ! فقط باید روش آن را بیابید.

با بررسی هایی که صورت گرفت به نتایج جالبی در رابطه با طراحی فروشگاه اینترنتی برخورد کردیم و تصمیم گرفتیم 3 ترفند اساسی برای دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید…

تصویر بزرگ ذهنی و بهبود مستمر

قبل از اینکه به صورت تخصصی به موضوع بپردازیم لازم است در مورد ترفند طراحی برای تصاویر ذهنی بزرگتر صحبت کنیم. صاحبان فروشگاه های اینترنتی بسیاری هستند که تحت تاثیر تنظیمات بسیار ساده در فروشگاه خود هستند. آنها قوانین بسیار ساده ای را نیز در نظر گرفته و تماما به آن توجه می کنند و همین امر باعث موفقیت آنها می شود. اما آیا این تئوری برای تمامی فروشگاه های اینترنتی جوابگو می باشد؟ مسلما خیر!

هر فروشگاهی، هر مشتری و هر اثر متقابلی می تواند متفاوت از سایرین باشد. اما اگر با دقت قدم بردارید به سرعت مسیر درست را پیدا میکنید. اگر به این ذهنیت برسید که فروشگاه ووکامرسی شما منحصر به فرد است و آن را باور داشته باشید پس حتما پیروز خواهید شد.

1- جذب مخاطب و گرفتن اطلاعات تماس در مرحله اول

طبق آمار ارائه شده در Listrak بین 65 تا 90 درصد وبسایت ها با مشکل ترک سبد خرید توسط مشتریان مواجه هستند. و این درصد بسیار بالایی در فروشگاه های اینترنتی به حساب می آید. برای دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس چطور می توان این مشکل را حل کرد؟

listrak-دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس

شما باید فروشگاه اینترنتی خود را به گونه ای طراحی کنید که مشتریان بیشتر در آن باقی بمانند و به سمت آن جذب شوند. با دریافت ایمیل آنها می توانید مشتریان را تشویق به خرید و دریافت کدهای تخفیف کنید.
مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است فرآیند پرداخت است. شما باید تمامی روش ها را برای مشتری فراهم کنید تا بتواند به هر روشی که راحت است و می تواند پرداخت را در کمترین زمان انجام دهد.

  چگونه یک طراح سایت حرفه‌ای باشیم؟

زمانی که مشتریان به وبسایت فروشگاهی شما می آیند قبل از خرید قیمت ها را به خوبی مشاهده می کنند و مقایسه ای انجام می دهند. چنانچه پس از وقایسه به سرعت وبسایت شما را ترک کردند یعنی باید بدانید دیگر به سمت فروشگاه برنمی گردند مرگ اینکه شما امکانی را برای گرفتن اطلاعات آنها ایجاد کنید.

یکی از راه های دریافت اطلاعات از طریق صفحه ی پرداخت است که مشتری موظف می شود اطلاعات خود را جهت خرید محصول وارد کند. تنها با گرفتن نام و آدرس ایمیل کار تمام است و این یعنی باز شدن درهای موفقیت در آینده ای نزدیک و دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس!

یکی دیگر از راه های دریافت اطلاعات عضویت کاربران است. شما می توانید فروشگاه خود را به گونه ای تعبیه کنید که مشتریان تنها در صورت ورود به آن بتوانند محصولات یا قیمت محصولات و امکانات را مشاهده کنند. با این روش نیز می توانید اطلاعات آنها را بدست آورید.

خلاصه کلام اینکه باید بتوانید کانالی برای ارتباط خود با مشتریان پیدا کنید و این ارتباط را برای دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس ایجاد کنید.

2- استفاده از تصاویر زیبا و مرتبط

استفاده از تصاویر مرتبط امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. زیرا شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و برای جذب مشتری باید تصاویری واقعی، با کیفیت و مرتبط از محصولات قرار دهید تا یکی دیگر از اصول دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس را رعایت کنید. برای انتخاب تصاویر خود به موارد زیر توجه کنید:

استفاده از تصاویر حرفه ای امری ضروری است. کیفیت تصاویر در کنار سرعت بارگذاری خوب آن امری است که باید توجه ویژه ای به آن شود.
محیط اطراف بسیار مهم است. محیطی که در آن از محصول عکس میگیرید بسیتر مهم است زیرا حس خوب یا بد در مشتری القا می کند.
مشخص کردن جزئیات محصول در تصویر. باید در تصویر جزئیات مورد نظر و ضروری را مشخص کنید. بدین صورت می توانید محصول را تا حد امکان برای مشتری قابل لمس کنید.
درج توضیحات از محصول. در کنار تصاویر مربوط به محصول حتما توضیحات و به اصطلاح تاریخچه آن را وارد کنید.

3- برقراری ارتباط سریع و واضح

ترفند سوم برای دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس ایجاد بخشی برای توضیح سریع و واضح و روشن هدف ضروری است. شما می توانید با توجه به هدف خود ارتباط با مشتریان را برقرار کنید. حتی لازم است گاهی با مشتریان خود صحبت کنید و پاسخ سوالات آنها را بدهید. این امر باعث دلگرمی آنها شده و اعتمادشان جلب می شود.

جمع بندی نهایی

در این مقاله 3 ترفند مهم و کاربردی را برای دستیابی به مزیت رقابتی در ووکامرس معرفی کردیم. شما اگر با دقت همین سه مورد را برای فروشگاه ووکامرسی خود پیاده سازی کنید حتما نتیجه ی مطلوبی خواهید گرفت و در این بازار رقابتی یکی از افراد موفق خواهید شد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.