8 نکته برای بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس

امنیت و هک کردن سایبری یک بحث عمومی و رایج  امروزی جامعه مجازی شده است. رسانه ها اغلب درباره ماجرا های امنیتی در اطراف دنیا صحبت می کنند.
مهم است که بدانید امنیت سایبری فقط برای سازمان ها وکشور های بزرگ نیست بلکه روی سایت WordPress و فروشگاه آنلاین شما هم تاثیر گذار است!
به همین دلیل در اینجا نکانی را بررسی میکنیم که می تواند به بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس کمک کند.

بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس

1- هسته وردپرس را به روز کنید.

هسته وردپرس پایه اصلی فروشگاه شما را تشکیل می دهد. مطمئن باشید بروز کردن آن در هر زمان می تواند به راحتی از داشبورد مدیریت صورت گیرد. شما علاوه بر داشتن مشخصه های قبلی در هسته وردپرس از بسته های امنیتی به روز شده هم برخوردار می شوید.

2-پلاگین ها و تم ها را به روز کنید.

مشابه عمل فوق، اغلب پلاگین ها و قالب ها امکان به روز شدن را دارند. در بروز رسانی ها آخرین بسته های امنیتی اضافه می شود و آسیب پذیری محصولات را کاهش می دهد. بروز رسانی ها معمولا از همان پنل مدیریت اجرا می شوند. در هرحال، برای بعضی از پلاگین ها شما به چند مرحله اضافی نیاز دارید! این خود یک راه بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس می باشد.

3- بطور مداوم از اطلاعتتان بک آپ بگیرید.

در موردی که فروشگاه شما هک می شود یا به دلایل دیگر خراب می شود ضروری است که از اطلاعات سایت تان برای ذخیره مجدد  اطلاعات قبل از خرابی بک آپ داشته باشید. بهتر است بک آپ اطلاعات را دستی بگیرید. شما می توانید راه حل های اتوماتیک با کمک افزونه هایی همچون wordfence را برای گرفتن بک آپ استفاده کنید، برنامه ها را اصلاح کنید و اطلاعات سایت تان را مجددا بازیابی کنید.

4-با پروتکل (SSL(secure sockets layer اطلاعات را مخفی کنید.

پروتکل SSL برای پنهان کردن انتقال اطلاعات بین سایت شما و سرور های دیگر است. این عمل به امنیت اطلاعات شما مانند شماره های بانکی، اطلاعات شخصی مشتری کمک می کند. یک گواهینامه SSL به عنوان یک سند معتبر  در سایت شناخته می شود که نه تنها در بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس موثر است بلکه به مشتریان کمک می کند که از امنیت اطلاعات آنها با نمایش دادن HTTPS در URL سایت شما مراقبت شود.

5- افزونه ها و قالب های رسمی و موثق استفاده کنید.

وقتی شما شروع به کار می کنید و برای افزودن دیدگاه درست و تجارب کاری جستجو می کنید، ممکن است برای تعدادی از افزونه ها و قالب های مختلف تحقیق کنید. در هرحال شما  بدانید که یک پلاگین یا تم خوب و مطمئن یک مزیت است! شما ممکن است برای سایت تان پلاگین یا تم مشابه رایگان در نظر بگیرید.
در چنین مواردی آن ها را  از یک منبع موثق و رسمی بخرید. این کار باعث می شود که هیچ کد خطرناکی به محصول شما اضافه نشود، پشتیبانی خواهید شد و امنیت  سایتتان را بطور ویژه و بارز به روز می کنید.  هزینه پلاگین ها و تم های معتبر برای اجرا در مدت طولانی، کمتر از قیمتی است که پرداخته می شود.

  ساخت پنجره پاپ آپ در ووکامرس با YITH WooCommerce Popup

6- مراقب عملکرد کاربران و تغییرات باشید.

حملات نیروهای موذی و خرابکار را به سایت تان نادیده نگیرید و مراقب عملکرد کاربران و تغییراتی باشید که در سایت شما ایجاد می شود. می توانید از یک پلاگین رایگان مانند Sucuri Scanner استفاده کنید تا برای انجام فعالیت های ناخواسته و مخرب در سایت تان آلارم دهد. پلاگین به شما  در محدود کردن عملکرد کاربر با یک username  مشخص کمک می کند و به شما ایمیل هشدار ارسال می کند.

7- پسورد های قوی بکار ببرید.

این مورد صادقانه و صریحی برای همه کاربران می باشد که پسورد رندم قوی را از منبع پسورد وردپرس یا دیگر app ها به کار ببرید. پسورد های آسان به راحتی می تواند برای سایت شما با هک کردن ،دردسرساز شود. پس برای بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس پسوردهای قوی را جدی بگیرید.

8- هاستینک خوب انتخاب کنید.

انتخاب هاست نامناسب می تواند باعث تخریب سایت شما بشود. هاستینگ های عمومی و مشترک معمولا سبب خراب کاری بیشتری  می شوند. آنقدر که هاستینگ شخصی یا سرویس های خصوصی مجازی ایمن ترند. به علاوه، هاستینک مدیریت شده می تواند در انجام بعضی از وظایف، بک آپ گیری و بروز کردن، در جهت بهبود امنیت فروشگاه ووکامرس تاثیر خوبی داشته باشند.

خلاصه وجمع بندی

امنیت فروشگاه شما همیشه می تواند بهبود یابد. نکات مذکور، می توانند به راحتی امنیت سایت را بالا ببرند. یک قسمت تلاش امنیتی برای جلوگیری از ورود هکرها به سایت است و یک قسمت دیگر تلاش برای پوشش امنیتی سایت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.