چرا استفاده از نرم افزار حسابداری در حال افزایش است؟

نرم ‌افزار حسابداری نرم ‌افزار حسابداری

چه در صنوف عمده فروشی و چه در خرده فروشی باشید، وظیفه مدیریت مالی بسیار مهم است. مدیریت مالی به شما کمک‌ می‌کند تا هزینه‌هایتان را به صورت هدفمند، برای گسترش کسب و کارتان خرج کنید. بدون شک نصب سیستم حسابداری معتبر از این نظر بسیار سودمند خواهد بود. ما در شرکت نرم افزار حسابداری هوشمند نوین، به ارائه نرم افزارهای حسابداری مناسب برای تما‎می‌کسب و کارها پرداخته ایم. تیم برنامه نویسی ما به طور دائم با بهره گیری از نیازهای خاص مشتریان به رفع آن‌ها‌ می‌پردازد. تیم هوشمند نوین همواره سعی داشته است تا با ارائه نرم افزار‌های حسابداری قابل اعتماد و کارآمد در سراسر کشور، اطمینان مشتریان خود را جلب نماید. استفاده از این نرم افزارها قابلیت‌های فوق العاده ای را در اختیار شما قرار‌ می‌دهد که موجب آسان شدن عملکردهای حسابداری و محاسبات سریع و دقیق‌ می‌شود. امروز ما در زیر به بخشی از مزایا و امکانات نرم افزارهای حسابداری اشاره خواهیم کرد.

نرم ‌افزار حسابداری

Accounting-software
نرم ‌افزار حسابداری
  • صحت دیتابیس

در یک کسب و کار و تجارت، حفظ بانک اطلاعاتی گسترده، حاوی اطلاعات در مورد مشتریان، محصولات، مقادیر، هزینه‎ها، پرداخت‌ها و غیره بسیار مهم است اما گاهی اوقات کارکنان شما هنگام وارد کردن آن‌ها، مرتکب برخی اشتباهات‌ می‌شوند. با این حال، با سیستم حسابداری هوشمند نوین، از امنیت و ماندگاری اطلاعات مهم مالیتان مطمئنن باشید.

  • محاسبه سریع

محاسبه دستی معمولاً وقت زیادی را از شما‌ می‌گیرد و احتمال خطا در محسابات را افزایش‌ می‌دهد. عملیات دستی امروزه منسوخ شده و غیر قابل قبول است؛ از این رو بهتر است تا شما با نصب سیستم‌های حسابداری تمام محاسبات حیاتی کسب و کارتان را در مدت زمان کوتاه تر و به صورت بسیار دقیق تر انجام دهید. استفاده از سیستم‌های مالی و حسابداری به شما امکان می‌دهد تا به شیوه ای ساده تر و به روز تر بر روی کسب و کارتان تمرکز کنید.

  • امنیت

نشت اطلاعات حساس، موجب تضعیف اعتبار کسب و کارتان‌ می‌شود. شما‌ می‌توانید با استفاده از یک برنامه حسابداری خوب و جامع، از داده‌های مالی‌تان محافظت و از امنیت حساب‌های تان مطمئن شوید.

  • گزارش تجزیه و تحلیل

شما باید بطور دوره ای تجزیه و تحلیل کاملی از عملکردهای سازمان خود انجام دهید. مطالعه گزارشات به دست آمده از نرم افزارهای حسابداری، برای شناسایی بخش‌های حیاتی که نیاز به توجه بیشتری دارند ضروری است. با استفاده از این گزارشات‌ می‌توانید بر روی قسمت‌های ی از کسب و کارتان که نیاز به هزینه یا زمان بیشتری دارد تمرکز کرده یا بدانید برای رسیدن به سوددهی و رشد شغلتان، چه عملکردهایی لازم و ضروری است. بنابراین، استفاده از برنامه مدیریت حسابداری به شما امکان‌ می‌دهد گزارش ارزیابی مفصلی را بدست آورید.

  • قابلیت دسترسی ساده

متخصصان فروش معمولاً قبل از تعامل با مشتریان، باید وقت و انرژی زیادی را برای به دست آوردن داده‌های حیاتی تجاری صرف کنند. بدون شک استفاده از سیستم حسابداری، دسترسی به چنین داده‌هایی را به صورت دسته بندی شده در اختیارتان قرار‌ می‌دهد و به تیم شما کمک‌ می‌کند تا با یک تجزیه و تحلیل جامع تما‎می‌ داده‌های مورد نیازتان را به دست آورید.

مدیریت حساب یک بخش مهم در هر تجارت است. و این امر به وضوح ضرورت نصب نرم‌ افزار حسابداری را نشان‌ می‌دهد. ما به شما کمک‌ می‌کنیم بسته به نیازهای خاص تجاری خود، برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سیستم حسابداری یک برنامه کاربردی است که به طور خاص برای تسهیل کار حسابداران، در ضبط و ثبت اتوماتیک معاملات تجاری از جمله خرید، فروش، کارمزد، مالیات و سایر فعالیت‌های حسابداری طراحی شده است.

اصولاً نرم افزارهای حسابداری با هدف تسهیل در عملکرد حسابدار، در تهیه صورت‌های مالی متشکل از ترازنامه‎ها، سربرگ‎ها، ترازهای آزمایشی، بیانیه جریان نقدی، سود و زیان، پرونده حسابرسی مالیات‌ها و غیره ایجاد‌ می‌شوند.

نرم افزار حسابداری خدماتی و اهداف پیش رو

مشاغل مبتنی بر خدمات در مقایسه با یک تجارت مبتنی بر محصول، نیازهای حسابداری و جزئیات کمتری دارند. ارائه دهندگان شرکت‌هایی مانند خدمات حمل ونقل، خدمات نظافتی، خدمات حسابداری، شرکت‌های مهندسی و معماری، خدمات کامپیوتری، وکلا، ‌مشاوران و … هر یک دارای سیستم‌ها و ماژول‌های منحصر به فردی در سیستم حسابداری هوشمند نوین هستند. مشاغل خدمات گرا اغلب کارمندانی را، برای ارائه خدمات به مشتریان خود استخدام‌ می‌کنند. در اینگونه کسب و کارها، ارائه خدمات مانند هزینه وکالت، مشاوره و خدمات حسابداران می‌توانند بطور ماهانه، هفتگی و یا به صورت ساعتی انجام گردد که خود خواستار ماژول‌هایی است. سیستم حسابداری هوشمند نوین به منظور رفع نیازهای هریک از مراکز خدماتی، امکان درخواست هرکدام از ماژول‌های مورد نیاز کسب و کار شما را ارائه می‌دهد.

Accounting software2
نرم ‌افزار حسابداری

هدف اصلی مشاغل خدماتی ارائه خدمات و دریافت و پرداخت وجه به صورت کامل یا جزئی است. ثبت معاملات بعضی اوقات به صورت نقدی (هنگام دریافت ثبت‌ می‌شود) یا به صورت اعتباری و مدت دار انجام می‌شود، بدین معنی که در زمان ارائه، خدمات بعدی رزرو شده است و وجوه مربوط نیز در دوره‌های بعدی دریافت می‌شود. این تراکنش‌ها و صورت حساب‌ها در نرم افزار حسابداری خدماتی به سادگی قابل ثبت است.

گاهی اوقات چنین اتفاقی می‌افتد که خدمات به صورت پیوسته ارائه‌ می‌شوند. این معاملات ممکن است به صورت هفتگی، ماهانه، سه ماهه یا سالانه تکرار شود. سیستم حسابداری هوشمند نوین با دارا بودن تکرار ویژگی معاملات، می‌تواند بهترین پشتیبان در ثبت اینگونه معاملات باشد.بسیاری از مشاغل خدماتی، درآمدهایشان را براساس فاکتورها یا قبض‌های صادر شده به مشتریان ثبت می‌کنند و برخی نیز درآمد را بر اساس وجه نقدهای دریافتی ثبت می‌کنند. این بدین معنی است که وجوه در سیستم حسابداری می‌توانند طبق نیاز کاربر شما، به صورت نقد، بیعانه و یا بر اساس فاکتورها یا قبض‌ها در سیستم حسابداری ثبت گردند.

نرم افزار حسابداری تولیدی و ویژگی‌های لازم برای چرخه تولید

مقوله حسابداری و حسابرسی برای مشاغل تولیدی پیچیده است چرا که در تعیین ارزش موجودی و هزینه کالاهای فروخته شده همچنین تعیین ارزش کالاها، مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. نرم افزارهای حسابداری عمو‎می ‌توانایی پاسخگویی به چنین نیازهای پیچیده ای را ندارند؛ بنابراین، تولید کنندگان نرم افزار، برای کمک به کسب و کارهایی که نیاز به ماژول‌ها و قابلیت‌های اختصاصی دارند، راه حل‌های جداگانه‌ای در طراحی خود مد نظر قرار داده و نرم افزاری کاملا متناسب با صنف شغلی آن‌ها ارائه‌ می‌دهند.

دارا بودن سیستم حسابداری تولیدی، به نظارت دقیق بر موجودی، بهینه سازی هزینه‌ها در تولید کالاهای نهایی و به حداقل رساندن هزینه‌های غیرضروری کمک‌ می‌کند. شاید شما به عنوان یک مدیر کسب و کار از خود بپرسید که چرا کسب و کارهای تولیدی به سیستم حسابداری منحصر بفردی برای خدمات تولیدی احتیاج دارند؟ پاسخ کوتاه این است. برای بهبود بهره وری. تصور کنید که کارمندان حسابداری همه روزه فاکتورهای ورودی و خروجی حاصل از هر خرید و فروشی را به صورت دستی وارد دفتر صورتحساب‌ها کنند. در این صورت نه تنها احتمال وارد کردن داده‌های مالی و اطلاعات نادرست افزایش‌ می‌یابد، بلکه هم هزینه زمانی در پی خواهد داشت و هم هزینه‌ی اضافی برای تامین پرسنل.

بدون داشتن گزارشات دقیق، با کیفیت و به موقع، تولید کنندگان قادر به بررسی محصولات و اطلاع از سلامت مالی تجارت خود نخواهند بود. استفاده از برنامه‌های حسابداری با قابلیت خودکارسازی عملکردهای محاسباتی، باعث جلوگیری از کسل کننده شدن فرایند حسابداری‌ می‌شود و در نتیجه کارایی و بهره وری کارکنان حسابداری را افزایش‌ می‌دهد.

علاوه بر سازماندهی امور مالی، نرم‌افزارهای حسابداری به کسب و کارها کمک‌ می‌کنند تا از تغییرات به روز قوانین مالیاتی مطلع شده و محاسبات خود را بر اساس جدیدترین دستورات مالیاتی محاسبه نمایند.

تولید کنندگان اغلب یا با سرمایه گذاران در ارتباط هستند یا خود سرمایه گذاری‌ می‌کنند؛ به همین دلیل علاوه بر نیاز به ماژول‌هایی جهت انجام امور مالی روزانه به ماژول‌هایی برای ثبت و نگهداری داده‌های مرتبط با سرمایه گذاری مانند میزان سرمایه اولیه، میزان کاهش یا افزایش سرمایه، برداشت‎ها، سهم سود و زیان، سود انباشته و .‌.. نیز نیازمند است.

Accounting software3-نرم ‌افزار حسابداری
نرم ‌افزار حسابداری

اگر سازمان شما نیز تصمیم به انتخاب یک نرم افزار حسابداری تولیدی گرفته است، حتما اطمینان حاصل کنید که با سیستم‌های دیگری که کارخانه شما در حال حاضر با آن‌ها کار‌ می‌کند، یکپارچه شود. یکپارچه سازی اجازه‌ می‌دهد تا شما همیشه داده‌های دقیق و واقعی را در دسترس داشته باشید.

ثبت کلیه عملیات خرید و فروش به صورت عمده و جزیی، تعریف انبارهای مختلف برای مواد اولیه، محصولات نهایی و افزودن کالا به آن، گزارش ریز کارکرد حساب مشتریان، اعلام سررسید چک، ارائه گزارشات دقیق مورد نیاز حسابداران، قابلیت گرفتن خروجی‌های لازم اظهارنامه‌های مالیاتی و ارزش افزوده، طراحی گزارشات مالی متنوع از ترازنامه‎ها، گردش حساب‌ها در تما‎می‌سطوح و سود زیان برای مطالعه مدیران مالی و قابلیت بستن سال‌های مالی مختلف در زمان‌های دلخواه از دیگر ویژگی‌های نرم افزارهای حسابداری تولیدی هوشمند نوین است.

با نرم افزار حسابداری فروشگاهی منابع مالی خود را ساده کنید

چه یک فروشگاه زنجیره ای با فروش روزانه بالا باشید و چه یک مغازه ی کوچک با فروش متوسط، یک نیاز در بین شما مشترک است: شما باید حساب کتاب‎های خود را مدیریت کنید. مدیریت مالی برای یک تجارت سالم و موفق بسیار مهم است و بدون وجود ابزارهای مناسب، باید آینده ی شغلی و تمام فکر و وقت و انرژی خود را دفن کنید.

یکی از بهترین و مهمترین قابلیت‎های نرم افزار هوشمند نوین، طراحی ساده، آسان و استاندارد به همراه جزئیات دلخواه مشتری و دارا بودن محیط گرافیکی زیبا به منظور جلوگیری از خستگی، در برابر استفاده مکرر از نرم افزار، توسط کاربران و حسابداران می‌باشد. این نرم افزار یکپارچه مناسب برای فروشگاه‎هایی ​​است که ‎می‌خواهند یک ابزار محاسبات و عملیات با کاربردی آسان داشته باشند که به آن‎ها بینش گسترده تری نسبت به تجارت خود بخشد. نرم افزار مناسب فروشگاه‎ها برای صاحبان مشاغلی طراحی شده است که به دنبال راهکارهای حسابداری ساده، آسان و مطمئن هستند تا به آن‎ها کمک کند، همیشه در طول مسیر هدفمندی خود گام بردارند.

در بازار رقابتی و پرنوسان امروز ارائه خدمات پس از فروش با سرعت و کیفیت مناسب، یکی از نیازهای اساسی مشتریان به محسوب ‎می‌شود. سرویس سیستم حسابداری هوشمند نوین در قالب سیستم گارانتی و مدیریت ارتباط با مشتریان، امکاناتی از قبیل مدت زمان گارانتی، نوع گارانتی، تعریف پلکانی قیمت خدمات، کنترل کیفیت و هزینه خدمات ارائه شده را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

موفقیت هر کسب و کاری وابسته به فروش مناسب محصولات، خدمات شایسته و همچنین پاسخگویی سریع و منعطف با نیاز مشتریان ‎می‌باشد، نرم افزار نوین به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با اشراف کامل به انبار و هزینه‎های کالاهای موجود، خرید و فروش مطلوبی داشته باشید؛ همچنین، موجب جلوگیری از هدر دادن زمان، کاهش هزینه‎های اضافی، افزایش بهره وری و یکپارچه سازی سیستم مالی می‌گردد. با استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی، انگشت خود را روی نبض مشاغل خود نگه دارید.

مدیریت پروژه‌های پیمانکاری با نرم افزار حسابداری پیمانکاری

حسابداری پیمانکاری تما‎می‌امور مالی است که در شرکت توسط شخص حسابدار باید برای تما‎می‌پروژه‌ها محاسبه، ثبت و دسته‌بندی شود. شرکت‌های پیمانکاری، مجموعه‌های هستند که خدماتی چون پروژه‌های ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی و … را انجام می‌دهند. محاسبات در این شرکت‎ها بسته به حجم پروژه، از مقدار کم حجم و کوتاه مدت تا فعالیت‎های انبوه و زمانبر متفاوت است همچنین، بسته به اینکه پروژه‌های پیمانکاری در چه زمانی اجرا می‌شوند و چه تعداد نیرو و پرسنل در اختیار دارند، مسئله حسابداری متفاوت محاسبه ‎می‌شود.

استفاده از نرم افزار حسابداری پیمانکاری برای محاسبه و ثبت داده‎ها، شرکت‌ها را ملزم می‌سازد تا در یک چهارچوب تعریف شده، امور مالی و داده‎های شغلی خود را ارزیابی و سپس با تهیه گزارشات کاربردی و جامع، به بررسی آن‎ها بپردازند ضمن اینکه استفاده از این نرم افزارها مزیت‎هایی نیز برای کسب و کارتان فراهم ‎می‌آورد. اگر برنامه‌های مدیریت هزینه‌ در تما‎می‌شرکت‎های پیمانکاری مورد استفاده قرار گیرد، از وقوع خسارت‌های مالی جدی و جلوگیری خواهد شد.

معرفی نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمان‌سازی

سیستم حسابداری ساخت و ساز، مجموعه‌ی کاملی از برنامه‎ها، فرایندها و ماژول‎هایی است که متناسب با نیازمندی‌های شرکت‎های پیمانکاری و جهت کمک به حسابداران این صنف شغلی طراحی شده است. ثبت و دسته بندی حساب‎های دریافتی، حساب‎های قابل پرداخت، دسته بندی تما‎می‌مواد و مصالح مصرفی

در هر پروژه به صورت جداگانه، پیگیری صورتحساب‎ها و چک‎ها و … از دیگر امکانات این نرم افزار کاربردی است. اغلب فروشندگان برنامه‎های حسابداری پیمانکاری به مشتریان خود این امکان را ‎می‌دهند تا انتخاب کنند که کدام یک از ماژول‎های حسابداری را ‎می‌خوهند. در این میان ممکن است شرکتی نیاز به یک ماژول داشته باشد اما در آینده و با گسترش کسب و کار. این گزینه شرکت را قادر ‎می‌سازد تا با بزرگ شدن کسب و کارشان بتوانند سیستم حسابداریشان را نیز گسترش دهند.

سیستم حسابداری ساخت و ساز ‎می‌تواند در برنامه ریزی‎های استراتژیک و مدیریت عملیات استفاده شود. با استفاده از سیستم حسابداری پیمانکاری، پیمانکاران قادر خواهد بود با تهیه اطلاعات پروژه مورد نظر به مدیریت کارآمد پروژه‎ها و در نتیجه کاهش آسیب پذیری شغلی خود کمک کنند.

چندین عامل باعث ‎می‌شود شرکت‎های ساختمانی از نرم افزارهای حسابداری عمو‎می‌به سمت نرم افزار حسابداری پیمانکاری تغییر جهت دهند. این عوامل شامل عدم توانایی در محاسبات مختلف شغلی، اختصاص زمان بیشتر برای ورود داده‎ها، عدم تجزیه و تحلیل داده‎ها به صورت تخصصی و نبود ماژول‎های تخصصی مرتبط با صنف شغلی است که کارفرمایان را به سمت نرم افزارهای تخصصی کسب و کارشان سوق ‎می‌دهد. با استفاده از نرم افزارهای مرتبط ‎می‌توانید به صورت کاملا حرفه ای حساب‎های خود را هوشمندانه مدیریت نمایید. شرکت حسابداری هوشمند نوین با بهره گیری از توانایی‎های برنامه نویسان خبره و با تجربه، اقدام به تولید نرم افزارهای تخصصی در صنوف مختلف شغلی نموده و شما ‎می‌توانید با استفاده از این سیستم‎های حسابداری نیازهای خود را به طور کامل برطرف نمایید. برای آشنایی بیشتر با نرم افزارهای حسابداری هوشمند نوین می توانید به سایت هوشمند نوین و مشاهده دموی رایگان نرم افزارهای تخصصی  حسابداری هوشمند نوین بپردازید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.