نمایش گزارش فعالیت ها در پیشخوان وردپرس با Activity Log

مشاهده گزارش فعالیت های انجام شده در وردپرس

سلام؛

ما همیشه با یک سایت و یک فرد که آن را کنترل می کند رو به رو نیستیم و کار به همین سادگی ها نیست! بعضی سایت ها دارای چندین نویسنده، ویرایشگر، مدیر و کاربران متعددی هستند. در این صورت اولین موضوعی که به ذهن ما می رسد این است که باید راهی را بیابیم تا بتوان روند هر یک از این افراد را کنترل کرد.
نویسنده ها مشغول به نوشتن مطلب خود در روزهای مشخصی هستند، افرادی که مدیریت بخش هایی از یک سایت را بر عهده دارند نیز مسئولیت های خاص خود را دارند، علاوه بر این ها کاربران در سایت می توانند برحسب اجازه ی دسترسی آن ها به فعالیت بپردازند. پس کار سخت تر می شود و مدیریت این مجموعه کار سخت تری است. باید به دنبال راه چاره ای برای کنترل تمامی فعالیت ها پیدا کرد.

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس همانطور که می دانید امکان اضافه کردن نقش های متعددی وجود دارد و اکثر سایت های بزرگ نیز از نیروهای زیادی استفاده می کنند و همچنین سیستم عضویت برای کاربران خود اختصاص می دهند و ما می خواهیم راهکاری برای کنترل اینگونه سایت های وردپرسی پیدا کنیم.
اگر آموزش وردپرس امروز را دنبال کنید می توانید از این به بعد کنترل دقیقی روی فعالیت ها داشته باشید و در واقع گزارش کاملی از فعالیت های اعضای سایت دریافت کنید.

افزونه ی Activity Log

activity log hamyarwp

ما در وردپرس می توانیم با کمک افزونه ی ” Activity Log” کنترل را به دست بگیریم و فعالیت همه ی اعضا در هر بخشی اعم از نوشته ها، برگه ها، تغییرات در هسته ی وردپرس، دسته ها، برچسب ها، دیدگاه ها و خلاصه تمامی مواردی که در یک سایت وجود دارد و بر روی آن تغییراتی صورت می گیرد را کنترل کنیم.

نکته!!! این افزونه با ووکامرس و bbpress نیز سازگار است و اگر شما از این ها استفاده می کنید می توانید تمامی فعالیت های انجام شده را نیز مشاهده کنید.

نصب افزونه ی Activity Log

افزونه را مانند همیشه در مسیر پلاگین ها نصب می کنیم و سپس آن را فعال می نماییم. پس از فعال سازی گزینه ی Activity Log زیر گزینه ی پیشخوان ظاهر می شود که دارای دو زیر منوی Activity Log و Settings می باشد.

  وارد شدن به وردپرس تنها با یک کلیک به کمک Nextend Social Login and Register

Settings

بخش تنظیمات دارای دو بخش General و Notifications می باشد که به بررسی هر یک می پردازیم.

General

general hamyarwp

در واقع این بخش از تنظیمات، تنظیمات اصلی و ابتدایی افزونه به حساب می آید.

Keep logs for: شما می توانید تعیین کنید که گزارش هایی که توسط این افزونه نمایش داده می شود تا چند روز ادامه داشته باشد و پس از چند روز حذف شده و دوباره گزارش های جدیدتر نمایش داده شوند.
Delete Log Activities: هر زمان خواستید تمامی گزارشات فعالیت ها را حذف کنید می توانید با کلیک بر روی گزینه ی “Rest Database” آن ها را حذف کنید.

Notifications

notifications hamyarwp

این بخش همانطور که از نام آن پیداست جهت اطلاع رسانی به کار می رود.

Notification Events: اطلاع رسانی به چه فرد یا افرادی ارسال شود.
Email:
Enable: فعال کردن بخش ارسال نوتیفیکیشن به ایمیل
From Email: ارسال ایمیل از چه آدرسی انجام شود. به صورت پیش فرض از سمت سایت ارسال می گردد.
To Email: ایمیل اطلاع رسانی به چه ایمیلی ارسال شود. می توانید ایمیل خود را به عنوان مدیر سایت بدهید.
Message: متن پیام اطلاع رسانی در این بخش به صورت پیش فرض نوشته شده است. شما می توانید آن را به فارسی برگردان کنید.

Activity Log

حال با رفتن به این بخش می توانید تمامی گزارشاتی که انتظار آن ها را دارید دریافت کنید و فعالیت های انجام شده در سایت های خود را تحت کنترل داشته باشید.

result hamyarwp

جمع بندی! 

اگر شما صاحب یک سایت وردپرسی بزرگ با تعداد کاربران فراوان و افراد صاحب نقش در سایت هستید می توانید با کمک افزونه ای که امروز معرفی کردیم تمامی فعالیت ها را تحت نظر بگیرید و به راحتی کنترل نمایید.

دانلود افزونه ی Activity Log

دانلود   صفحه افزونه

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 6 ماه عضو همیار وردپرس

    سلام و وقت بخیر ما در ژاکت با افزونه چشم سوم … تمام وضعیت های مورد نیاز کارفرما را کنار هم جمع کردیم. در تلاشیم تا این افزونه را بهبود ببخشیم. خوشحال میشیم از افزونه چشم سوم هم یادداشتی تهیه کنید. تشکر
    http://www.zhaket.com/web/third-eye-plugin

  2. سلام عرض میکنم خانم کوهستانی
    میشه آمار هر محصولی رو تو gridview نمایش داد؟چطوری؟

  3. خیلی مطالب مفیدی روی سایت قرار میدید ، واقعا ممنون