با استفاده از کپچای قوی با اسپمرها مبارزه کنید

Advance-noCAPTCHA-reCAPTCHA-hamyarwp

سلام؛

دوستانی که در حوزه ی سایت و مخصوصا سایت هایی که قابل عضو گیری و یا دارای فرم هستند، فعالیت می کنند همیشه با اسپمرها مشکل دارند. چه زمانی که قرار است کاربری عضو سایت شود و چه زمانی که قرار است پیامی ارسال شود، به این صورت که ربات هایی ساخته شده تا به تعداد زیاد با اسامی عجیب در سایت شما کامنت می گذارند و یا عضو می شوند. به اسن صورت راه هایی برای مقابله با این امر وجود دارد که جدیدترین آنها استفاده از افزونه های کپچا می باشد. کپچاها، به صورت کدهایی هستند که در هنگام ارسال پیام از شما درخواست می کنند که کد امنیتی را وارد کنید تا سیستم به شما اجازه ی ارسال پیام را بدهد. اما اگر در خاطر داشته باشید، چندی پیش افزونه ی کپچایی با عنوان noCAPCHA reCAPTCHA را خدمت شما معرفی کردم که عملکرد متفاوتی داشت و بدون ورود کد امنیتی به راحتی تشخیص می داد که ارسال کننده اطلاعات انسان است یا ربات! متخصصین وردپرسی بر روی این افزونه کار کردند و نوع پیشرفته ای از آن را ایجاد کرده و در مخزن وردپرس قرار دادند. امروز قرار است که افزونه ی کپچای پیشرفته را با هم بررسی کنیم.

افزونه ی Advance noCAPTCHA reCAPTCHA

advance nocaptcha recaptcha hamyarwp

 

در توضیحات افزونه باید خدمت شما عرض کنم که در فرم دیدگاه ها، در فرم های تماس، در بخش عضویت و ورود و خلاصه هر قسمتی که فرم ارسالی داشته باشد حضور دارد و مانع عملکرد ربات های اسپم می شود. از نوع تنظیمات آن می توانم به مواردی نظیر تغییر راخت زبان آن، تغییر در تم یا پوسته و ظاهر، تغییر پیغام خطا و همچنین پنهان یا آشکار کردن تنظیمات از دید کاربر را می توان نام برد.

نصب و راه اندازی افزونه

افزونه را دانلود و در مسیر افزونه ها بارگذاری نمایید و سپس آن را فعال کنید. پس از فعال سازی عنوان Advance noCAPTCHA در نوار مدیریتی وردپرس ظاهر می شود. که شامل دو گزینه ی setting و Instruction می باشد.

Advance nocaptcha hamyarwp

با رفتن به بخش تنظیمات افزونه یا همان گزینه ی Setting باید بخش هایی را تکمیل کنید که با هم بررسی می کنیم.

plugin setting hamyarwp

دو گزینه ی Site key و Secret key مربوط به گوگل می باشد و شما حتما باید با مراجعه به آن این دو کد را پیدا کرده و در گزینه های مربوطه قرار دهید. شما با کلیک بر روی گزینه ی get from google می توانید مراحل دریافت این دو کد را انجام دهید. (در اینجا توضیح داده شده است.) من این دو کد را قرار دادیم و به این شکل می باشند:

site and secret key hamyarwp

در بخش language قادر به انتخاب زبان مورد نظر می باشید، در بخش theme دو گزینه ی light و Dark مشخص شده است که می توانید انتخاب نمایید. در باکس بعدی گزینه ی Error message ، خطایی را که در زمان نپذیرفتن ارسال می شود، نشان می دهد که شما می توانید آن را تغییر دهید. یعنی نوشته ی Please solve captcha correctly را مثلا به لطفا کد کپچا را درست وارد نمایید! تغییر دهید. این زمانی است که افزونه احساس شک می کند که آیا کاربر است یا ربات، در این هنگام کپچای نوشتاری نیز نمایش می دهد.

گزینه ی بعدی با عنوان Show Captcha می باشد که از شما سوال می کند در کدام بخش ها این افزونه فعالیت داشته باشد.من تمامی گزینه ها را انتخاب کردم. در پایان بر روی گزینه ی ذخیره اطلاعات کلیک می کنیم.

در گزینه ای که در پایان مشخص شده می توانید کپچا را برای کاربران که وارد شدند در هر فرمی مخفی کنید.

 

در قسمت Instuction دو دستور را برای فرم تماس ۷ و فرم های کاستوم شده توسط شما گذاشته که برای ایجاد کپچا در آنها می توانید از این دو کد استفاده نمایید.

instuction hamyarwp

حال زمان آن رسیده است که نتیجه را با هم مشاهده کنیم.

result advance hamyarwp

 

همانطور که مشاهده می کنید دو بخش حریم خصوصی و شرایط اضافه شده که توسط گوگل ایجاد شده است و با کلیک بر روی آنها می توانید توضیحاتی را مشاهده کنید.

امیدوارم از آموزش امروز لذت برده باشید

خوشی هایتان پایدار

صفحه افزونه [screenshot url=”پیش‌نمایش” target=”_blank”]https://wordpress.org/plugins/advanced-nocaptcha-recaptcha/screenshots/[/screenshot]
خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,658 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.