ایجاد محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس با AgeVerify

محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس

بخش عضویت کاربران، یکی از بخش‌های کاربردی وردپرس است که در هسته این سیستم مدیریت محتوا تعبیه شده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید برای سایت وردپرسی خود فرم ثبت‌نام ایجاد کرده و اطلاعات کاربران را دریافت کنید. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توانید قابلیت‌های دیگری نظیر، ایجاد محدودیت برای مطالب خود، ارسال خبرنامه، قابلیت ارسال نظرات تنها برای کاربران و… را در سایت خود فعال کنید.
به طور مثال می‌توانید برخی از مطالب خود را تنها به دسته خاصی از کاربران نمایش دهید، که با استفاده از نقش‌های کاربری، این مورد امکان‌پذیر است. البته توجه داشته باشید که گاهی این قابلیت‌ها به صورت پیش فرض در وردپرس تعبیه نشده است و نیاز به نصب افزونه دیگری خواهید داشت… اما همین افزونه‌ها نیز بر اساس عضویت وردپرس توسعه یافته‌اند. بنابراین وجود چنین بخشی در وردپرس بسیار کاربردی است. در این مقاله قصد معرفی یک افزونه کاربردی برای وردپرس را داریم که با استفاده از آن قادر به ایجاد محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس خواهید بود.

محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس

افزونه AgeVerify یک افزونه کاربردی برای وردپرس است، که با استفاده از آن قادر به ایجاد محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس خواهید بود. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و توانسته از میان +1,000 نصب فعال، امتیاز 4 از 5 را به خود اختصاص دهد، که نشان از رضایت بیشتر کاربران استفاده‌ کننده از این افزونه است.

ageverify- ایجاد محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس

نصب و راه‌ اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه، ابتدا از انتهای همین مقاله، افزونه را دانلود و آن را در سایت وردپرسی خود نصب و فعال ‌سازی کنید. پس از نصب، بخشی به نام AgeVerify در پیشخوان وردپرس نمایان می‌شود، که با کلیک روی آن می‌توانید تنظیمات مربوط به این افزونه را شخصی‌سازی کنید.

AgeVerify Configuration

در این بخش تنظیمات اصلی و پایه افزونه در دسترس است، که پیش از فعال‌ سازی این قابلیت، باید آنها را متناسب با نیاز و سلیقه خود شخصی ‌سازی کنید.

ageverify configuration- محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس

Enable or Disable AgeVerify: با استفاده از این گزینه می‌توانید محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس را فعال یا غیر فعال کنید.
Select a Background: در این بخش باید یک بک‌گراند را برای نمایش صفحه مربوط به محدودیت سنی انتخاب کنید.
Select Age Verification Method: در این بخش باید نوع محدودیت سنی را برای سایت وردپرسی خود مشخص کنید.

با انتخاب گزینه Date of Birth Input یا سایر گزینه تنظیمات دیگری برای شما نمایان می‌شوند که باید آنها را شخصی‌سازی کنید.

Age Verification Date of Birth Prompt Text: در این بخش باید متن مربوط به اطلاع‌ رسانی محدودیت سنی را برای کاربران شخصی ‌سازی کنید.
(Minimum Age for Entry (in years: در این بخش حداقل سن کاربر جهت ثبت‌نام بر اساس سال را در سایت وارد کنید.
Birth Year Input Placeholder Text: در این بخش حداقل سال تاریخ تولد کاربر جهت ثبت‌نام کاربر در سایت را وارد کنید.
Birth Month Input Placeholder Text: در این بخش حداقل ماه تاریخ تولد کاربر جهت ثبت‌نام کاربر در سایت را وارد کنید.

Birth Day Input Placeholder Text: در این بخش حداقل روز تاریخ تولد کاربر جهت ثبت‌نام کاربر در سایت را وارد کنید.
سه آیتم قبلی به این معنا است که اگر کاربری تاریخ تولد خود را بعد از تاریخ وارد شده وارد کند، با محدودیت سنی افزونه مواجه خواهد شد و نمی‌تواند در سایت ثبت‌نام کند.
(Cookie Duration (in hours: مدت زمان فعال‌ بودن کوکی افزونه را بر اساس ساعت در این وارد کنید.
(Location of Underage Redirect (full URL: در این بخش باید آدرس مربوط به توضیحات محدودیت سنی سایت وردپرسی خود را وارد کنید، تا در صورت مواجه ‌شدن کاربران با این محدودیت، به این صفحه منتقل شوند. توجه داشته باشید آدرس خود را با http یا https وارد کنید تا کاربران با مشکل مواجه نشوند.

login page- محدودیت سنی در عضویت کاربران وردپرس

نتیجه‌گیری

استفاده از قابلیت‌های مختلف در بخش ثبت‌نام سایت، می‌تواند به مدیریت بهتر کاربران سایت کمک کند. یکی از این ویژگی‌ها استفاده از ابزار محدودیت سنی برای عضویت کاربران در سایت است، که در این مقاله به بررسی یک افزونه کاربردی برای این قابلیت پرداختیم.

دانلود افزونه AgeVerify

دانلود افزونه صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.