اجازه دسترسی توسعه دهندگان به پیشخوان وردپرس

دسترسی توسعه دهندگان به پیشخوان وردپرس

آیا تا به حال شده افزونه ای را نصب کنید اما به درستی کار نکند؟ اگر افزونه ی مورد نظر رایگان باشد مهم نیست و می توانید آن را به راحتی جایگزین کنید اما اگر برای افزونه ی مورد نظر هزینه کرده باشید چه میکنید؟
مسلما باید به بخش پشتیبانی افزونه رجوع کرده و از توسعه دهنده بخواهید تا در سایت شما مشکل را مشاهده کرده و آنرا رفع کند. اما متاسفانه در پیشخوان وردپرس این امکان چندان ساده نیست از طرفی صاحبان وبسایت ها نمی توانند به راحتی اعتماد کنند. پس این سوال مطرح میشود که آیا باید برای رفع مشکلات افزونه امکان دسترسی توسعه دهندگان به پیشخوان وردپرس فراهم کنیم؟

دسترسی توسعه دهندگان به پیشخوان وردپرس

برای پاسخ به این سوال بهتر است اول مشخص کنیم که چرا توسعه دهندگان برای رفع باگ افزونه نیازمند دسترسی توسعه دهندگان به پیشخوان وردپرس میباشند؟

زمانی که شما گزارش خرابی ارسال میکنید توسعه دهنده سعی میکند افزونه را روی وبسایت تستی خود برسی کند. چنانچه مشکل از افزونه باشد آن را رفع کرده و بروزرسانی میکند. اما در غیر اینصورت افزونه با وبسایت شما دچار مشکل شده که باید بررسی شود. این امر چطور ممکن است ؟

هر سایتی به نوعی متفاوت است به طوریکه هر یک از هاست مخصوص به خود استفاده میکنند، قالب های مختلفی دارند و همچنین افزونه های مختلفی را نصب میکنند. همین تفاوت ها میتواند باعث شود تا مشکلی برای افزونه ی مورد نظر به وجود بیاید و یا تداخلی با بعضی از موارد گفته شده داشته باشد.
به همین علت زمانی که توسعه دهنده میخواهد افزونه را تست کند باید سایر افزونه ها غیر فعال شوند و از قالب پیش فرض وردپرس استفاده شود. زیرا ممکن است باگ افزونه بواسطه ی قالب یا افزونه ای خاص روی سایت شما ایجاد شده باشد.

  ایجاد پرسش و پاسخ در ووکامرس با Product Questions & Answers for WooCommerce

علاوه بر این زمانی که توسعه دهنده باگ افزونه را رفع کرده شما حتما باید موضوع و مشکل را بدانید جویا شوید زیرا ممکن است بعد ها باز این مورد برایتان پیش بیاید.

حال به این سوال پاسخ دهید که:

آیا دسترسی توسعه دهندگان به پیشخوان وردپرس خواهید داد؟

بله! برای حل مشکل و آگاهی نسبت به آن باید این کار را انجام دهید تا مشکل مرتفع شود. اما نباید پنل مدیریت وبسایت اصلی خود را در اختیار آنها قرار دهید. توسعه دهنده فقط نیاز به محیطی شبیه به وبسایت فعلی شما دارد تا مشکل را بررسی کند. یک محیط تستی که دقیقا با همان افزونه ها، قالب و سایر موارد موجود روی وبسایت پیاده سازی شده باشد. در واقع آنها نیاز به دسترسی به دامنه ی وبسایت شما را ندارند!
این طبیعی است که شما اعتماد نکنید و از این موضوع گریزان باشید. پس نگران نباشید و با یک وبسایت تستی مشکل را حل کنید و دسترسی توسعه دهندگان به پیشخوان وردپرس را فراهم کنید. به راحتی روی هاست خود یک ساب دامنه درست کنید و مشابه وبسایت خود را پیاده سازی کنید یا اینکه از شرکت هاستینگ خود بخواهید نسخه ی مشابه وبسایت شما را روی ساب ادمین هم پیاده سازی کند. همچنین میتوانید از افزونه های بک آپ گیری نیز استفاده کنید.

به این صورت میتوانید به راحتی اطلاعات را در اختیار توسعه دهنده قرار داده تا مشکل را حل کند و از طرفی وبسایت خود را نیز در اختیار توسعه دهنده قرار ندهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 7 سال عضو همیار وردپرس

    سلام
    میخواستم بدونم افزونه ای هست که بتونه ایتم تعداد پروژه.تعدادمشتری و … رو نشون بده؟