طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی | 8 پلتفرم برتر برای طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی | 8 پلتفرم برتر برای طراحی اپلیکیشن

وقتی به فکر ساختن یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان می افتید، فاکتورهای متعددی در آن نقش دارند و عمدتاً این عوامل به هزینه و رویکرد مربوط می شوند. استخدام یک توسعه دهنده برای ساختن اپلیکیشن برای شما ارزان نیست، حتی اگر فردی با تجربه پایین را استخدام کنید.

هر چه به یک اپلیکیشن موبایل پیچیده ‌تر نیاز داشته باشید، در دراز مدت برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت. به این ترتیب جستجوی راه ‌هایی برای طراحی اپلیکیشن موبایل خود در زمان دلخواه و هزینه کمتر ممکن است جایگزین مناسبی باشد. خوشبختانه، فناوری نرم افزار با چنان سرعتی در حال پیشرفت است که طراحی اپلیکیشن موبایل شما بدون دانش کدنویسی قبلی به یک امکان تبدیل شده است.

8 پلتفرم برتر برای طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی

 • Adalo

پلتفرم Adalo این کار را با کمک به شما در طراحی برنامه های جدید و تبدیل آنها به واقعیت با مراحل ساده انجام می دهد. روزهایی که اساساً برای طراحی و توسعه به هر توسعه دهنده ای نیاز داشتید، گذشته است. شما قادر خواهید بود با استفاده از مولفه های کشیدن و رها کردن، طراحی خود را کاملاً کنترل کنید.

با این پلتفرم شما این آزادی را دارید که پیکربندی پایگاه داده و تعاملات را به طور خودکار اضافه کنید. اگر یک API موجود دارید، Adalo با آن یکپارچه خواهد شد. با یک کلیک می توانید نسخه واقعی برنامه های موبایل خود را در فروشگاه های اپلیکیشن اندروید و iOS راه اندازی کنید.

کارهای مختلفی که می توانید با Adalo انجام دهید، عبارتند از:

 • انتخاب یک نمونه اولیه و ایجاد یک برنامه واقعی از طریق صفحات گسترده و پایگاه داده
 • کشیدن و رها کردن بلوک های سازنده قابل استفاده برای ایجاد رابط برنامه
 • پیوند دادن همه صفحات با هم
 • افزودن فرم‌ ها، تقویم ‌ها، گزینه‌ های پرداخت و …

جدا از همه اینها می توانید داشبورد خود را برای به روز رسانی خودکار داده های هر کاربر طراحی کنید. علاوه بر این می‌توانید با استفاده از نوارهای پیمایش، آیکون ‌هایی اضافه کنید تا کار را برای مشتریان راحت ‌تر کنید. همچنین می توانید از اشکال و اندازه های مختلف برای آیکون ها، دکمه ها، تصاویر و … استفاده کنید و متن اضافه کنید.

 • Composer Pro

پلتفرم Composer Pro توسط AppGyver یک پلتفرم حرفه ای است که به شما امکان می دهد به راحتی برای هر دستگاهی برنامه بسازید.

این پلتفرم هرگز به شما اجازه نمی دهد که کیفیت و اجرای طراحی را به خطر بیندازید. شما ویژگی های سبک بسیاری را دریافت خواهید کرد که تجربه ای عالی برای شما به ارمغان می آورد. با Composer Pro می توانید برنامه های بومی بسیار بهینه سازی شده ای تولید کنید که به هر دستگاه بومی دسترسی دارند.

علاوه بر این صدها منطق را پیدا خواهید کرد زیرا هیچ محدودیتی برای فکر شما وجود ندارد، خواه ریاضیات، عملیات آرایه یا مهندسی، منطق UI و غیره باشد. Composer Pro همه این ها را پوشش می دهد.

موتور قدرتمند آن‌ ها، کتابخانه ‌ای از اجزای رابط کاربری را ارائه می‌ دهد تا بتوانید اجزای مختلف را برای استفاده با هم ترکیب و مطابقت دهید و در واقع قدرتمند است. علاوه بر این می‌توانید هر API را با استفاده از جادوگر یکپارچه‌ سازی REST ادغام کنید و همچنین از ادغام‌های از پیش ساخته شده استفاده کنید. پس از اتمام کار با برنامه خود می توانید آن را با یک کلیک ارسال کنید و سپس آن را منتشر کنید تا در دسترس کاربران قرار گیرد.

طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی

 • GoodBarber

GoodBarber از بهترین فناوری استفاده می کند که به شما کمک می کند هر برنامه ای را به سرعت ایجاد کنید، مانند یک برنامه تجارت الکترونیک، برنامه مدیریت محتوا و غیره.

با گزینه ها و قابلیت های مختلف طراحی، می توانید تجربه ای با کیفیت به کاربران یا مخاطبان خود ارائه دهید. GoodBarber همچنین به شما امکان می دهد یک PWA (برنامه وب پیشرو) ایجاد کنید که روی هر دستگاهی کار می کند. همچنین شما می توانید اجازه دسترسی به استفاده از PWA را از هر مرورگری با یک URL ساده بدهید.

علاوه بر این، GoodBarbar ویژگی‌ های پیشرفته ‌ای مانند اعلان ‌های فشار، حالت آفلاین و غیره را ارائه می‌دهد.

 • BuildFire

منصفانه است که نسبت به پتانسیل برخی سازندگان اپلیکیشن موبایل شک داشته باشیم. تیمی از توسعه دهندگان به طور کلی پویاترین و تعاملی ترین برنامه ها را می سازند. بنابراین، به طور طبیعی باید پتانسیل یک سرویس ساخت اپلیکیشن موبایل را زیر سوال برد. خوشبختانه BuildFire نه تنها بسیار توانمند است، بلکه در مورد ویژگی ها و ابزارهای موجود خود کاملاً شفاف است.

ویژگی اصلی BuildFire سیستم افزونه آن است. هر اپلیکیشن موبایلی که با این پلتفرم می‌سازید از طریق مجموعه ‌ای از افزونه ‌ها و ویجت ‌ها شروع می‌ شود. پلاگین ها تمام زمینه های اصلی عملکرد و ابزار برای برنامه های خاص تلفن همراه را پوشش می دهند. به عنوان مثال اگر می خواهید یک برنامه تجارت الکترونیک بسازید، می توانید بین Shopify، Square، PayPal و سایر ادغام ها یکی را انتخاب کنید.

رابط طراحی اپلیکیشن بسیار انعطاف پذیر است و می توانید با طراحی صفحه اصلی شروع کنید و سپس به صفحات و محتوای اضافی برسید. همچنین در ادامه می‌توانید ویژگی ‌های بی ‌درنگ مانند محتوای وبلاگ، نمایه‌ های کاربر، اعلان ‌های فشاری و موارد دیگر را اضافه کنید. علاوه بر این مخاطبان BuildFire می توانند یکی از بیش از ده ها قالب را انتخاب کنند تا روند ساخت برنامه را به شدت تسریع کنند.

هر ویژگی یا از طریق یک آموزش ویدیویی یا یک پست وبلاگ نوشته شده توضیح داده می شود. همچنین BuildFire اغلب وبینارهای زنده را میزبانی می کند تا به مشتریان خود کمک کند تا در مورد انواع برنامه هایی که می توانید بسازید اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 • AppyPie

AppyPie به بیش از 3 میلیون سازنده کمک کرده است تا یک برنامه تلفن همراه کاملاً کاربردی بسازند که چیزی جز بلوک های سازنده بصری ندارد. علاوه بر پشتیبانی از اندروید و iOS، این پلتفرم همچنین عملکرد کامل PWA (برنامه های پیشرفته وب) را ارائه می دهد. بنابراین برنامه تلفن همراه شما مانند یک وب سایت معمولی در یک مرورگر وب قابل مشاهده خواهد بود و این تقریباً دو مشکل را همزمان حل می کند.

روش کار AppyPie بسیار ساده است. شما با ایده برنامه از پیش تعیین شده خود شروع می کنید و سپس تمرکز خود را روی ویژگی هایی که AppyPie ارائه می دهد معطوف می کنید. ویژگی های گفته شده به عنوان بلوک های سازنده هر برنامه ای که می خواهید بسازید عمل می کنند. به عنوان مثال در اینجا برخی از دسته بندی هایی وجود دارد که ویژگی ها در آنها به چند دسته تقسیم می شوند:

 • اجتماعی
 • چند رسانه ای
 • تجارت الکترونیک
 • مخاطب
 • اطلاعات

اگر به سراغ ویژگی ‌های اجتماعی بروید، می ‌توانید فهرست ‌های دایرکتوری، کارت ‌های اعضا، فرم‌ سازها و موارد دیگر را اضافه کنید. همچنین می توانید هر ویژگی را برای صفحات مختلف برنامه تلفن همراه خود سفارشی کنید.

طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی

 

 • Thunkable

اگر تا به حال سعی کرده اید برنامه نویسی را یاد بگیرید، احتمالاً قبلاً نام پلتفرم Scratch را شنیده اید. این پلتفرم از یک رابط «مبتنی بر بلوک» برای ساختن اپلیکیشن‌ ها و یادگیری برنامه‌ نویسی در طول مسیر استفاده می‌ کند. به نظر می رسد Thunkable از رویکرد Scratch الهام گرفته است، زیرا رابط اصلی آنها برای ساخت برنامه های تلفن همراه به طور قابل ملاحظه ای مشابه است.

این به شما امکان می دهد نه تنها به ساخت سریع برنامه های تلفن همراه دسترسی داشته باشید، بلکه به شما کمک می کند ترفندهای جدیدی را در طول مسیر یاد بگیرید. ساختن برنامه های کاربردی پایه آنقدرها هم که تصور می شود سخت نیست. با این حال Thunkable هنوز هم یک سازنده اپلیکیشن موبایل بصری است و یک رابط طراحی روان ارائه می‌کند.

 • AppInstitute

AppInstitute از یک استارتاپ امیدوار به یک برند کامل تبدیل شده است که به بیش از 150.000 مشتری در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. خدمات بصری سازنده اپلیکیشن موبایل آنها به طور خاص برای صاحبان مشاغل کوچک طراحی شده است. اگر صاحب کسب‌وکار پرمشغله‌ای هستید، اطلاعات زیادی در مورد کد ندارید و به یک برنامه تلفن همراه نیاز دارید، AppInstitute ویژگی‌ های فریبنده زیادی برای کمک به شما دارد.

یکی از موفقیت های پلتفرم AppInstitute این است که طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی برای نیازهای کسب و کار شما چقدر آسان می شود. کل فرآیند در چهار مرحله کوتاه خلاصه می‌شود و در عین حال فرصت زیادی برای سفارشی ‌سازی به شما می ‌دهد.

 • Andromo

اگر به‌ دنبال طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی و کسب درآمد به طور همزمان هستید، به دنبال Andromo نباشید. این پلتفرم ساخت اپلیکیشن موبایلی که فقط اندروید دارد، یکی از بهترین ها در دنیاست. رابط برنامه ‌سازی بدون درز آن‌ها فرآیند ساده‌ ای را برای ایجاد اپلیکیشن‌های شخصی یا تجاری در پرواز فراهم می‌کند.

یکی از دلایل موفقیت Andromo به دلیل ادغام بومی آن با عناصر طراحی اجتماعی است. ساختن اپلیکیشنی که منابع را فراهم می کند یک چیز است اما زمانی که جامعه شما بتواند با آن منابع در زمان واقعی تعامل داشته باشد، کاملاً چیز دیگری است.

طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی

آیا واقعا طراحی اپلیکیشن بدون کدنویسی امکان پذیر است؟

بله. پلتفرم ‌هایی که در این مقاله فهرست شده‌ اند، این امکان را به وضوح نشان می ‌دهند و خبر عالی این است که این فناوری به تکامل خود ادامه خواهد داد. انتظار می رود بیشتر و بیشتر سازندگان برنامه های تلفن همراه از ادغام های شخص ثالث پشتیبانی کنند که این باعث می شود ایجاد برنامه های پویا مفیدتر باشد.

در پایان بدانید که به دنبال چه ویژگی هایی در برنامه تلفن همراه خود هستید. این به شما کمک می کند تا پلتفرم هایی را که می توانند به بهترین شکل نیازهای شما را برآورده کنند، محدود کنید. به همین ترتیب گزینه های بودجه خود را برای آینده قابل پیش بینی درک کنید. در حالی که برخی از پلتفرم ها ممکن است پرهزینه باشند، باید به خاطر داشته باشید که توسعه اپلیکیشن موبایل سفارشی می تواند بیش از 100 میلیون تومان یا بیشتر هزینه داشته باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید