اپتو ؛ ساخت اپلیکیشن بدون دانش برنامه نویسی

اپتو ؛ ساخت اپلیکیشن بدون دانش برنامه نویسی اپتو ؛ ساخت اپلیکیشن بدون دانش برنامه نویسی

به نام خدا

امروزه کسب و کارهای مختلف در تلاش اند تا خدمات و سرویس‌های خود را به صورت آنلاین ارائه کنند. این کار باعث دسترسی راحت کاربران به خدمات و محصولات و صرفه جویی در وقت شده و در نتیجه جذب بالای کاربران را برای صاحبان مشاغل به همراه دارد. برای آنلاین کردن کسب و کار، تهیه “سایت و اپلیکیشن” از موارد اولیه ای هستند که مورد توجه قرار می گیرند. اما مواردی چون هزینه ی طراحی اپلیکیشن و سایت، زمانبر بودن تهیه ی سایت و اپ و همچنین ایجاد هماهنگی میان اپلیکیشن و سایت از چالش های پیشِ روی شما برای تهیه سایت و اپلیکیشن است.

البته راه های ساده تری نیز وجود دارد. سایت وردپرس و موارد مشابهی از این دست شما را از سفارش سایت بی نیاز کرده و ساخت اپ با اپلیکیشن سازهای آنلاین امکان ساخت اپلیکیشن را بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و با صرف کمترین هزینه و زمان برای شما مهیا می کند.


هماهنگی میان سایت و اپلیکیشن

سوالی که در این مرحله مطرح می شود پیرامون هماهنگی سایت و اپلیکیشن است. آیا در صورت داشتن سایت و اپلیکیشن، باید آنها را به صورت مجزا مدیریت کرد یا امکان هماهنگی آنها هم وجود دارد؟

در صورتی که اپلیکیشن شما بر اساس ساخت سایتتان سفارشی سازی شده باشد، مسلما ایجاد این هماهنگی میان سایت و اپلیکیشن مقدور خواهد بود. اما چنانچه توضیح داده شد، به علت زمانبر و هزینه بر بودن این سفارشات، بهتر است از راه آسان تر و مطلوب تری برای این هماهنگی استفاده کرد.

اگر سایت وردپرس خود را آماده کرده اید و قصد دارید یک اپلیکیشن متصل به آن داشته باشید می توانید از اپلیکیشن ساز آنلاینی بهره بگیرید که سایت های وردپرسی را پشتیبانی می کند. به این ترتیب وقتی مطلبی را به سایت خود اضافه کنید، کاربران اپلیکیشن نیز به صورت اتوماتیک قادر به مشاهده ی این مطلب در اپ خواهند بود. در واقع نیازی به بارگذاری مجزای مطلب در اپلیکیشن و سایت نیست.

بنابراین در صورت داشتن یک سایت وردپرس و با استفاده از یک اپلیکیشن ساز آنلاینِ مجهز به افزونه ی وردپرس، می توانید تبدیل وردپرس به اپلیکیشن را به سادگی انجام دهید. این موضوع درباره ی افزونه ی ووکامرس سایتهای وردپرسی که افزونه ای فروشگاهی است نیز صادق بوده و در صورت داشتن یک سایت فروشگاهی می توانید تبدیل ووکامرس به اپلیکیشن را هم به همین ترتیب انجام دهید. بنابراین با قرار دادن هر محصول جدید در سایت خود، بدون نیاز به بارگذاری تصویر و توضیحات آن در اپ، کاربر اپلیکیشن شما با اتصال به اینترنت و ورود به صفحه ی فروشگاهی اپلیکیشن، قادر به مشاهده ی محصولات جدید و خرید آنها خواهد بود.

هماهنگی کاربران سایت و اپلیکیشن

با به کار گیری روش ذکر شده، می توانید حساب کاربری کاربران خود در سایت و اپ را هماهنگ کنید تا با ثبت نام هر کاربر در اپلیکیشن، امکان ورود او به سایت نیز وجود داشته باشد. همچنین با ثبت نام او در سایت، اطلاعات کاربری وی در اپ نیز شناخته شده و بدون نیاز به ثبت نام مجدد، وی قادر به ورود به اپ و استفاده از امکانات آن خواهد بود.

اپتو به عنوان یک اپلیکیشن ساز آنلاینِ به روز و قدرتمند، دارای 3 افزونه ی وردپرس، ووکامرس و حساب کاربری وردپرس بوده و قادر است هماهنگی میان سایت های وردپرسی و اپلیکیشن ها را به نحوی مطلوب انجام دهد. اپلیکیشن منتشر شده نهایی در کنار اتصال به ووکامرس و وردپرس، می تواند از تمامی امکانات دیگر اپلیکیشن ساز اپتو نیز استفاده کند.

اپتو ؛ ساخت اپلیکیشن بدون دانش برنامه نویسی
اپتو ؛ ساخت اپلیکیشن بدون دانش برنامه نویسی

موارد فنی در اتصال اپ به سایت وردپرس

این اتصال روند پیچیده ای ندارد و برای استفاده از این ویجت کافی است چند اقدام ساده را انجام دهید:

  • ابتدا افزونه‌ی اپتو را بر روی سایت خود نصب کنید
  • آدرس کامل وبسایت وردپرسی خود را در فیلد تنظیمات این افزونه در پنل اپتو قرار دهید
  • دکمه ی ذخیره تغییرات را بزنید تا قادر به مشاهده ی پیشنمایش این اتصال در دموی اپتو باشید.

در نمایش مطالب سایت وردپرس خود در اپلیکیشن، امکان نمایش دیدگاه ها، ارسال دیدگاه، امکان مشاهده مطلب در سایت و امکان جستجو در مطالب سایت نیز وجود دارد.

شما می توانید ابتدا در پنل رایگان اپتو، امکان اتصال سایت وردپرس خود را به اپلیکیشن تست کنید و در صورت مثبت بودن این تست که کمتر از 5 دقیقه زمان می برد، برای ساخت سایر صفحات اپلیکیشن در پنل اپتو اقدام کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید