آموزش کار با ابزار پن فتوشاپ در آموزش گرافیک کافه آرتک

آموزش کار با ابزار پن فتوشاپ در آموزش گرافیک کافه آرتک

اگر تجربه کار با فتوشاپ را داشته باشید، حتما می‌دانید که ابزار پن یکی از اصلی‌ترین ابزارهایی است که باید نحوه کار با آن را یاد بگیرید. پن کاربرد زیادی در فتوشاپ دارد و برای ایجاد مسیرها و اشکال مختلف کاربرد دارد. شما می‌توانید آن‌ها را کپی و دستکاری کرده و در موقعیت‌های مختلف از آن‌ها استفتاده کنید. می‌توانید انتخاب‌های خود را بهینه‌سازی کرده و از ماسک‌ها و المان‌های پیچیده‌تر همراه با پن استفاده کنید. برخلاف ابزار براش و پنسل که پیکسل‌ها را روی تصویر شما ایجاد می‌کند، ابزار پن همیشه هنگام استفاده از یک مسیر برداری ایجاد خواهد شد و این مسیرها به‌صورت Work Patch یا Shape Paths ها می‌توانند وجود داشته باشند. اگر نگاهی به پنل Paths بیندازید، آن‌ها را خواهید دید.

کاربردهای رایج ابزار پن را در دوره آموزش فتوشاپ یاد بگیرید

از آن‌جایی که می‌توانید مسیرهای ایجاد شده با ابزار پن را هر چند وقت یک‌بار تغییر دهید، ذخیره کنید یا دوباره از آن‌ها استفاده کنید، این ابزار می‌تواند در موقعیت‌های مختلفی که به آن نیاز دارید، یک تصویر محصول را از پس زمینه حذف کرده یا بخشی از تصویر محصول را انتخاب کند. بنابراین، یکی از ابزارهای اصلی شما است و خیلی زیاد به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در آموزش تخصصی فتوشاپ می‌توانید به این نکته توجه کرده به‌صورت کامل با این ابزار آشنا شوید. کافه آرتک به شما اطمینان می‌دهد که با دوره فوتوفن می‌توانید چندین مسیر را در تصویر خود ایجاد کرده و آن‌ها را در بخش‌های مختلف تقسیم کنید.

مسیرهای شکل ایجاد شده با ابزار پن، این امکان را به شما خواهد داد که شکل‌های سفارشی روی تصویر خود ایجاد کنید و آن‌ها را برای فراخوانی بخش‌های خاصی از یک تصویر به کار ببرید. برخلاف اشکال ایجاد شده با ابزارهای استاندارد مانند مستطیل یا بیضی، اشکالی که با ابزار Pen ایجاد می‌شوند، به هر طریقی قابل اصلاح هستند و می‌توانید با توجه به نیاز و خلاقیت خود از آن‌ها بهره ببرید. فراموش نکنید که ابزار پن در فتوشاپ از سطح مقدماتی تا پیشرفته کاربرد دارد و از همان ابتدا باید کارکردش را در دوره آموزش تخصصی فتوشاپ یاد بگیرید تا در ویدیوهای بعدی دچار مشکل نشوید.

ابزار پن در کجا قرار دارد؟

به‌طور پیش فرض، ابزار پن در نیمه پایین نوار ابزار قرار دارد. اگر روی ابزار پن در نوار ابزار کلیک کنید و نگه دارید، شش گزینه از Pen Tool مجزا در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته اگر از نسخه‌های قدیمی فتوشاپ استفاده می‌کنید، احتمالا پنج گزینه به شما نمایش داده می‌شود. حتی می‌توانید با تایپ P روی صفحه کلید خود، به ابزار پن دسترسی پیدا کنید. بدین ترتیب، دسترسی به آن و استفاده از هرکدام از شکل‌های این ابزار به سادگی صورت می‌گیرد و با افزایش مهارت خود در کافه آرتک، می‌توانید هرکدام از شش ابزار این بخش را به خوبی و مفهومی یاد گرفته و در زمان‌های صحیح از آن‌ها استفاده کنید.

لذ

پنل Paths در کجا قرار دارد؟

ابزار پن و پنل مسیرها دست به دست همدیگر کار می‌کنند و روند مکمل دارند. شما وقتی که از ابزار پن در فتوشاپ استفاده می‌کنید، مسیرها را هم خواهید دید و برای‌تان نمایش داده می‌شود. در فضای کاری پیش فرض این برنامه، مسیرها با کلیک روی تب Paths قابل مشاهده هستند و می‌توانید در پنل لایه‌ها هم به آن‌ها دسترسی داشته باشید. اگل پنل Paths را در فضای کاری خود نمی‌بینید، می‌توانید با کلیک روی منوی کشویی ویندوز و انتخاب Paths به آن‌ها دسترسی داشته باشید. نمای کلی تنظیمات در این برنامه، به چهار ابزار مختلف پن اشاره دارد که می‌توانید برای ایجاد یک مسیر جدید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید ابزار پن استاندارد، ابزار پن منحنی، ابزار پنی Freeform و همچنین ابزار پن Magnetic استفاده کنید که البته تنها با تنظیم Freeform Pen Tool قابل دسترسی خواهد بود. گزینه‌های دیگری هم در این مجموعه ابزار وجود دارد.

نکات دیگر ابزار پن در فتوشاپ

ابزارهایی مانند Add Anchor Point Tool هم در این نوار وجود دارد که کمی حرفه‌ای‌تر هستند و شما با اموزش تخصصی فتوشاپ در دوره فوتوفن کافه آرتک می‌توانید با نحوه کار آن‌ها به‌صورت ویژه آشنا شوید. هنگامی که به ابزارهای استاندارد پن دسترسی پیدا کردید، تنظیمات آن روی Path Shape و در نوار گزینه‌ها در بالای پنجره نمایش داده خواهد شد. می‌توانید ترسیم با ابزار پن را هنگام انتخاب شدن Path شروع کرده و یک مسیر کاری جدید را ایجاد کنید تا در پنل ظاهر شود. ترسیم با ابزار پن هنگامی که Shape هم انتخاب شده باشد، می‌تواند تولید کننده یک Shape Path جدید باشد که در پنل لایه‌ها نیز به نمایش در خواهد آمد. بنابراین، هنگامی که Shape را انتخاب کنید، می‌توانید چندین تنظیمات مختلف از جمله رنگ، ضخامت و پر کردن با یک رنگ مشخص را نیز تغییر دهید.

هنگامی که Path را انتخاب می‌کنید، آیکونی را خواهید دید که به نظر می‌رسد دو مربع کوچک روی هم هستند. اگر در حال ایجاد یک مسیر اولیه برای Select کردن آن هستید، می‌توانید این گزینه را روی Combine Shapes قرار دهید. چند آیکون دیگر هم در نوار گزینه‌ها وجود دارد که در حالت استاندارد می‌توانید آن‌ها را روی مقادیر پیش فرض قرار دهید. ابزار پن امکان ایجاد مسیرهای مستقیم و منحنی را با دقت شگفت انگیزی در اختیار شما قرار می‌دهد، اما تسلط روی آن هم به تمرین نیاز دارد. کافی است که با آموزش تخصصی فتوشاپ و گرافیک در کافه آرتک همراه شده و با یادگیری کامل این ابزار، تمرینات خود را برای پروژه‌های مختلف خود شروع کنید. در ابتدا ممکن است که این روند سخت باشد، اما با کمی تمرین به تسلط دلخواه خودتان دست پیدا می‌کنید.

یادگیری و آموزش تخصصی فتوشاپ با دوره فوتوفن کافه آرتک

کافه آرتک این امکان را به تمامی کاربران داده است که با ابزارهای اصلی نرم‌افزار فتوشاپ آشنا شده و با نحوه کارکرد حرفه‌ای آن‌ها نیز همراه شوند. این ابزارها برای راه‌اندازی کسب و کار و طرح‌های پیشرفته در این برنامه الزامی است و امکان پیشرفت در کارتان را فراهم می‌کند. بنابراین، اگر به دنبال کسب تخصص در برنامه فتوشاپ هستید، حتما این دوره را دنبال کرده و با پروژه‌ها و مثال‌های عملی آن همراه شوید.

دلایل زیادی برای یادگیری فتوشاپ می‌تواند وجود داشته باشد. اگر به دنبال سرگرمی و رفع نیازهای شخصی خود هستید، فتوشاپ و ادیت تصاویر می‌تواند در این دوره به شما آموزش داده شود. کاربرانی که به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند هم می‌توانند مهارت‌های کار با فتوشاپ خود را افزایش داده و در زمینه‌های مختلفی مانند طراحی پوستر، طراحی کارت ویزیت، ادیت تصاویر، طراحی بروشور و مواردی از این دست فعالیت مستمر داشته باشند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید