نرم افزار طراحی قالب وردپرس بدون کدنویسی

نسخه ی تصحیح شده ی نرم افزار در تاریخ 1394/10/15 قرار گرفت. 

طراحی قالب وردپرس بدون کد نویسی

سلام؛

طراحی قالب همیشه یکی از مهم ترین مواردی است که افراد به آن می پردازند. متقاضیان قالب ها به دو دسته هستند:
دسته ای که قالب وردپرس مورد نظر خود (یا برای هر سیستم مدیریت محتوای دیگری) را جستجو کرده و به صورت رایگان یا پرمیوم دریافت می کنند و از آن استفاده می کنند.
دسته ی دیگر، برنامه نویسانی هستند که می خواهند قالب منحصر به فردی را برای وبسایت مورد نظر خود طراحی نمایند و برنامه نویسی این کار را می دانند.

اما در این میان نرم افزارهایی برای طراحی قالب ها بدون دانش کدنویسی نیز روی کار آمده تا افرادی که با کدنویسی و برنامه نویسی آشنایی ندارند نیز بتوانند قالب مورد نظر خود را طراحی کنند. اکثر این نرم افزارها خارجی هستند و مسلما قالب مورد نظر شما را به صورت چپ چین طراحی می کنند اما امروز می خواهیم به معرفی نرم افزاری بپردازیم که می توانید با آن قالب مورد نظر خود را طراحی کنید و سپس مشکل چپ چین بودن آن را نیز حل نمایید.

 

نرم افزار Artisteer 4

artister software hamyarwp

Artisteer  نام یکی از بهترین نرم افزارهای ساخت قالب وبسایت به صورت سریع و آماده است. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا به سرعت تبدیل به یک متخصص طراحی وبسایت شوید.
این نرم افزار می تواند در طراحی قالب های سیستم های مدیریت محتوای وردپرس، دروپال، جوملا و پوسته های نیوک به شما کمک کند و نکته ی جالب این است که بدون نیاز به اطلاعات گرافیکی و استفاده از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ می توانید با این نرم افزار، قالب مورد نظر خود را طراحی کنید.

نصب نرم افزار Artisteer

1- نرم افزار را در همین پست برای دانلود قرار داده ایم. فایل مورد نظر را دانلود کرده و سپس از حالت فشرده خارج کنید. بر روی فایل نصب نرم افزار Artisteer کلیک کنید.
2- زبان نرم افزار را انتخاب کنید.

language hamyarwp

3- با قوانین نرم افزار موافقت کنید.

accept rule hamyarwp

4- درایو مورد نظر را مشخص کنید و سپس بر روی گزینه ی Install کلیک کنید تا نرم افزار نصب شود.

install hamyarwp

همانطور که مشاهده می کنید، بسیار راحت نصب می شود. حال اگر موافق باشید نگاهی به عملکرد نرم افزار بیاندازیم.

پوشه ای با عنوان Kaygen برای شما در فایل نرم افزار قرار گرفته که می توانید با کلیک راست کردن بر روی آن و انتخاب گزینه ی “Run as administrator” آن را فعال کنید. حال از منوی کشویی دو گزینه را می توانید مشاهده کنید. هر کدام از این گزینه ها باید کرک شوند. یکی را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه ی patch کلیک کنید.بعد از آن به مسیر C/program files (x86)/Artisteer4/bin رفته و سپس بر روی OK کلیک کنید تا کرک شود. برای دومین زگینه نیز همین مسیر را انجام دهید.

patch path hamyarwp

روش کار یا نرم افزار Artisteer

وارد محیط نرم افزار می شویم و حال باید گزینه هایی را مشخص کنیم تا قالب مورد نظر ما را پیشنهاد دهد.

choose theme hamyarwp

همانطور که ملاحظه می کنید پنجره ی کوچکی در ابتدا باز می شود که در آن می توانیم تنظیمات مربوط به انتخاب قالب را مشخص کنیم…

Category: در این بخش می توانیم دسته ای را برای قالب خود مشخص کنیم. مثلا اینکه قالب مورد نظر ما برای چه فعالیتی است؟ هنری، تجارت، تکتولوژی و…
Sort by: در این بخش می توان ترتیب پیشنهادات قالب را مشخص کرد.
پس از انتخاب این دو مورد، قالب های پیشنهادی در اختیار شما قرار داده خواهد شد و با کلیک بر روی هر کدام می توانید قالب مورد نظر خود را مشخص کنید.

نکته!!! همانطور که ملاحظه می کنید در سمت راست تمام سیستم های مدیریت محتوایی که از قالب انتخابی شما پشتیبانی می کند را نمایش می دهد.

حال که قالب خود را انتخاب کرده اید می توانید از جعبه ابزار بالای نرم افزار به ویرایش و تنظیم قالب بپردازید.(کار با نرم افزار راحت است و کمی به علاقه و دقت نیازمند است.)

نحوه ی خروجی گرفتن از نرم افزار

با توجه به هر سیستم مدیریت محتوایی که می خواهید قالب را برای آن طراحی کنید می توانید خروجی بگیرید.

export theme hamyarwp

بر روی گزینه ی File از بالای صفحه کلیک کرده و سپس به ترتیب گزینه ی Export>>تم مربوطه (wordpress theme) را انتخاب نمایید.از شما مکان ذخیره کردن قالب را سوال می کند که باید مشخص کنید.

theme place hamyarwp

حال بر روی گزینه ی “Export” کلیک کنید.

ویژگی های نرم افزار Artisteer

طراحی قالب وبلاگ در عرض چند دقیقه
ویرایش و برش گرافیک
برنامه نویسی به زبان XHTML و CSS
طراحی آسان قالب های جوملا و دروپال و وردپرس و پوسته های DotNetNuke
رابط گرافیکی کاربر پسند و کارایی بالا
استفاده آسان

مشکلی که وجود داره این است که قالب هایی که طراحی می شوند همگی چپ چین هستند و ما برای طراحی یک قالب فارسی باید آن را راست چین کنیم!چگونه؟

اگر موافق باشید روش راست چین کردن را خدمت شما توضیح دهیم…

راست چین کردن قالب مورد نظر

همانند فارسی سازی قالب های وردپرس باید با کمک نرم افزار poedit رشته ها را فارسی کنید. حال برای فارسی کردن قالب یک فایل rtl.css در شاخه ی اصلی قالب می سازیم و سپس با کمک نرم افزارهایی مثل ++notepad دو فایل Style.css پوسته و فایل rtl.css که ساخته ایم را باز می کنیم و سپس در همان خط اول فایل rtl ساخته شده کد زیر را وارد می کنیم:

body { direction: rtl }

در Style.css به دنبال ” ;text-align: left” و ” ;text-align:left” بگردید. (این دو با هم فرق دارند! یک بار با فاصله و یک بار بدون فاصله است)
هر کدام را که پیدا کردیم در فایل rtl.css وارد می کنیم (کپی و پیست) و سپس left را به right تبدیل می کنیم. و موارد اضافه را حذف می کنیم. این کار را برای تمامی آنهایی که دارای این حالت هستند انجام می دهیم.

نوبت به آن رسیده که به دنبال “;float: left” و “;flaot:left” بگردیم.( یک بار با فاصله و بار دیگر بدون فاصله) تمامی مواردی که پیدا کردیم را همانند مورد بالا در rtl.css وارد کرده و left را به right تغییر می دهیم. فقط مواردی استثنا وجود دارد!
به کدهای زیر اصلا دست نزنید و بگذارید به حالت خود باقی بمانند:

contentLayout .sidebar1 و contentLayout .content و contentLayout .sidebar2 و rss-tag-icon

حال به دنبال تگ “header-tag-icon” می گردیم و سپس در rtl.css وارد کرده و مواردی را نیز مانند نمونه به آن اضافه می کنیم:

 background-position:right top;  

سپس به دنبال کد “BlockContent-body ul li” می گردیم و آن را در rtl.css وارد کرده و مواردی را مانند نمونه به آن اضافه می کنیم:

background-position: right;

دانلود نرم افزار Artisteer 4

دانلود   سایت سازنده

نمونه فایل rtl.css

دانلود

سوالات متداول

برای اینکه بتوانیم ظاهری جذاب برای سایتمان درنظر بگیریم باید از قالب های وردپرسی کمک بگیریم.
نرم افزارهایی برای طراحی قالب ها بدون دانش کدنویسی نیز روی کار آمده تا افرادی که با کدنویسی و برنامه نویسی آشنایی ندارند نیز بتوانند قالب مورد نظر خود را طراحی کنند. اکثر این نرم افزارها خارجی هستند و مسلما قالب مورد نظر شما را به صورت چپ چین طراحی می کنند اما امروز می خواهیم به معرفی نرم افزاری بپردازیم که می توانید با آن قالب مورد نظر خود را طراحی کنید و سپس مشکل چپ چین بودن آن را نیز حل نمایید.
Artisteer نام یکی از بهترین نرم افزارهای ساخت قالب وبسایت به صورت سریع و آماده است. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا به سرعت تبدیل به یک متخصص طراحی وبسایت شوید. این نرم افزار می تواند در طراحی قالب های سیستم های مدیریت محتوای وردپرس، دروپال، جوملا و پوسته های نیوک به شما کمک کند و نکته ی جالب این است که بدون نیاز به اطلاعات گرافیکی و استفاده از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ می توانید با این نرم افزار، قالب مورد نظر خود را طراحی کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 3 سال عضو همیار وردپرس

    عالی