تهیه نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین

آخرین بروز رسانی در تاریخ 1394/11/15

بک آپ و بازگردانی در دایرکت ادمین

سلام؛

اگر خاطرتان باشد در جلسه ی هفدهم مدرسه ی همیار وردپرس در مورد اهمیت تهیه ی نسخه ی پشتیبان یا بک آپ گرفتن از تمامی بخش های سایت وردپرس را بیان کردیم و راه های مختلف آن را به صورت کامل توضیح دادیم.
برخی از دوستان از هاست دایرکت ادمین استفاده می کنند و در این زمینه دچار سردرگمی شده اند که چگونه می توانند در دایرکت ادمین نسخه ی پشتیبان تهیه کنند و آن را دانلود کرده به کامپیوتر خود انتقال دهند تا خطری سایت آن ها را تهدید نکند. برای همین تصمیم گرفتیم یک جلسه ی کامل از مدرسه را به آموزش وردپرس به صورت بک آپ گرفتن در دایرکت ادمین اختصاص دهیم.

Create/Restore backups

در دایرکت ادمین دو ویژگی بک اپ گرفتن و بازگردانی در مواقع مورد نیاز موجود است.
شما می توانید پس از ورود به پنل هاست خود در قسمت “Your Account” این گزینه را مشاهده نمایید.

create and restore backup hamyarwp

با کلیک بر روی این گزینه وارد بخشی می شوید که حق انتخاب دارید. یعنی می توانید هر قسمتی را مورد نظر شماست علامت بزنید تا از آن بک آپ تهیه شود.

create backup hamyarwp

همانطور که میبینید به صورت تصویر بالاست و پس از انتخاب همه یا بخشی از قسمت ها می توانید انتخاب خود را انجام داده و سپس برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان بر روی گزینه ی “Create backup” کلیک کنید تا نسخه ی پشتیبان شما تهیه شود.

  ابزارها در وردپرس

در قسمت پایین جمله ای به صورت “Click here for a list of your current backups” مشاهده می کنید که با کلیک بر روی آن وارد صفحه ای می شوید که تمامی بک آپ های گرفته شده را نمایش می دهد.

بازگردانی نسخه ی پشتیبان

restore backup hamyarwp

در صورتی که سایت شما دچار نقص شد و تنها راه برای درست کردن آن، بازگردانی نسخه ی پشتیبان بود می توانید از قسمت “Select a file to restore” آخرین نسخه ی پشتیبانی که تهیه کرده اید را بازگردانی نمایید.
همانطور که می بینید می توانید نوع فرمت فایل را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه ی “Select Restore options” کلیک کنید.

Select Restore options

restore options hamyarwp

همانگونه که در هنگام بک آپ گرفتن قادر به انتخاب فایل ها بودید و می توانستید مشخص کنید که از کدام بخش ها نسخه ی پشتیبان تهیه شود در هنگام بازگردانی نیز قادر به انتخاب هستید. پس از انتخاب بخش های مختلف می توانید بر روی گزینه ی “estore Select Items” کلیک کنید تا عملیات بازگردانی را انجام دهد.

جمع بندی! 

تهیه ی نسخه ی پشتیبان به قدری حائز اهمیت است که بارها و بارها در مورد آن صحبت کردیم، افزونه های متعددی را معرفی کردیم و همچنین آموزش های بسیاری را در خدمت شما بوده ایم. پس به آن توجه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام خیلی ممنونم از سایت خوبتون
  اموزشای ووردپرس خیلی خوب بودن ولی چرا بیشتر نذاشتین
  واقعا به مطالب خوبتون احتیاج داریممم

 2. برون ریزی تفاوتش با بک آپ گرفتن و(نسخه ی پشتیبان گرفتن) توی چیه؟؟
  برون ریزی چه فرقی داره با بک آپی که از پنل مدیریت میگیرن؟!

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز برون بری و درون ریزی بخشی از اطلاعات یک سایت رو به ما میده که بتونیم وارد سایت دیگری یا قالبی به عنوان دمو کنیم اما بک آپ گرفتن حالتی کلی داره که از تمام قسمت های یک ساید نسخه تهیه میکنه و در زمان بروز مشکل میتونید استفاده کنید. ولی در کل اگه بخواید بدونید برون بری و درون ریزی نوعی بک آپ محسوب میشه ولی کامل نیست