سئو؛ نردبانی منتهی به رتبه نخست گوگل!

اگر به آن دسته از وب مسترها و متخصص های سئو تعلق دارید که در به در به دنبال راهی برای به دست آوردن جایگاهی در خور شأن در رنکینگ گوگل می گردید، باید بدانید که تنها نیستید!
اکثر وب مسترها و کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت تمام تلاش و دانش خود را به کار می گیرند تا بتوانند از رقبای سر سخت خود پیشی گرفته و طعم شیرین حضور در رتبه های برتر گوگل را بچشند. این افراد با تکیه بر دانش سئویی خود مناسب ترین کلمات کلیدی را انتخاب نموده و با به کارگیری به روزترین و طلایی ترین نکات سئو در راستای دستیابی به موفقیت از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند.

نکات طلایی سئو برای فتح رتبه اول گوگل

اگرچه تلاش شما و تمامی وب مسترهای فعال در این زمینه ستودنی است، اما متاسفانه گاهی اوقات همه چیز بر وفق مراد شما پیش نمی رود و استراتژی شما با شکست مواجه می شود. این جا است که نکات طلایی سئو به کمک شما می آیند و سایت شما را به جایگاهی مناسب در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل می رسانند. اهمیت آشنایی با این نکات، تیم خدمات سئو شرکت برکه را بر آن داشته است که در ادامه به معرفی به روزترین و مهم ترین آن ها بپردازد. گاهی اوقات استراتژی های مورد نظر شما برای موفقیت نیازمند یک تلنگر کوچک هستند. تلنگر از ما! اگر فتح رتبه نخست گوگل آرزوی قلبی شما است، با ما همراه باشید!

نکات طلایی سئو با تیم برکه

 آنچه برای اول شدن در گوگل نیاز دارید!

اگرچه ممکن است نکاتی که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم، از نظر شما بسیار ساده و پیش پا افتاده باشند، اما باید بدانید که همین نکات به ظاهر ساده می توانند وب سایت شما را به اوج برسانند. بنابراین از اهمیت این نکات غافل نشده و بر روی صحیح انجام دادن آن ها تمرکز کنید که از شما تا نتیجه دلخواهتان فاصله ای نیست!

فراموش نکنید که محتوا پادشاه است!

بله؛ درست متوجه شدید. محتوا پادشاه سئو است. اگر می خواهید در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید، از اهمیت محتوا غافل نباشید. از خلاقیت بی حد و مرزتان کمک گرفته و یک محتوای یونیک و ارزشمند تولید کنید. آن وقت متوجه حکومت محتوا در سئو سایت خواهید شد. شما با تولید یک محتوای مفید می توانید حتی بدون نیاز به بک لینک به جایگاه مناسبی در رتبه بندی گوگل دست پیدا کنید.
بسیار حائز اهمیت است که محتوای تولیدی شما از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و بتواند موتور جستجوی گوگل را تحت تاثیر قرار دهد. فکر استفاده از محتواهای کپی را از سرتان بیرون کنید که گوگل حسابی جریمه تان خواهد کرد. تشخیص این موضوع برای الگوریتم های گوگل ساده تر از چیزی است که تصورش را می کنید.
حداقل محتوایی که با استفاده از آن می توانید نظر گوگل را به سایتتان جلب کنید، 500 کلمه است. از دیگر نکات مهم در این زمینه می توان به چگالی کلمات کلیدی، کوتاه بودن پاراگراف ها، زیر عنوان ها و… اشاره نمود.

از اهمیت کلمات کلیدی غافل نشوید!

وظیفه اصلی کلمه کلیدی این است که موضوع محتوای وب سایت شما را به موتورهای جستجو اعلام کند. مهم ترین گامی که در پروژه سئو بر می دارید، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. این را گفتیم تا به اهمیت این موضع واقف باشید!
حتما شنیده اید که می گویند؛ خشت اول گر نَهَد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج! پس سعی کنید خشت اول را محکم بگذارید. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که اکثر پروژه های ناموفق و شکست خورده سئو از کلمات کلیدی نامناسبی برخوردار بوده اند. از این موضوع درس بگیرید و تمام تلاشتان را بکنید که از این آزمون مهم سربلند بیرون بیایید. حال ممکن است این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که از کجا بدانیم کلمه کلیدی منتخب ما مناسب هست یا نه؟
اگر کلمه کلیدی مد نظر شما جایگاهی در میان سرچ گوگل نداشته باشد، می توانید نتیجه بگیرید که راه را اشتباه رفته اید. برای تحقیق تناسب یا عدم تناسب کلمات کلیدی می توانید ابزارهای کاربردی ای نظیر MOZ، Google Trends، KWFinder و… را مورد استفاده قرار دهید.

    • از مجموعه برکه به شما نصیحت؛ هنگام تحقیق در مورد تناسب یا عدم تناسب کلمات کلیدی حتما کلمات مد نظر را در یک فایل اکسل ثبت کرده و در انتها آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید بهترینشان را برگزینید. در صورتی که وب سایت شما در زمینه تخصصی دارای رقیبان زیادی است، مجاز به استفاده از کلمات کلیدی طولانی هستید.
بهبود سئو داخلی تضمینی برای رشد سایت

سئوی داخلی مختص شما است!

سئوی داخلی که از آن تحت عنوان On Page Seo نیز یاد می کنند، یکی از راه های اصلی بهینه سازی وب سایت شما است. اگر بتوانید سئوی داخلی را به بهترین نحو ممکن در وب سایتتان پیاده سازی کنید، گامی مهم در راستای دستیابی به رتبه های برتر موتور جستجوی گوگل برداشته اید.

  •  لینک سازی های داخل سایت را به نحو احسن انجام دهید
  •  وب سایتتان فاقد لینک خراب و 404 باشد
  • باید بتوانید یک زنجیره لینک سازی داخلی موفق را اجرا نمایید.
  • عکس های مورد استفاده در وب سایت شما باید بهینه بوده و دارای فرمت JPG باشند
  •  استفاده از تصویر در محتوا نویسی را فراموش نکنید، حتما یک بار از هدینگ H1 استفاده کنید (ولی در استفاده از سایر هدینگ ها مُختارید)
  •  حتما کلمات کلیدی را در Alt عکس ها یا متن جایگزین مورد استفاده قرار دهید.

لینک سازی خارجی با بک لینک را فراموش نکنید.

استفاده از بک لینک ها در سئوی سایت یکی از مفیدترین کارهایی است که می توانید برای پیشرفت سایتتان انجام دهید. البته به این نکته توجه داشته باشید که خرید لینک برای لینک سازی خارجی کار مفیدی نخواهد بود. چرا که این لینک ها دارای اعتبار بوده و به محض این که این تایم به پایان برسد، لینک شما از بین رفته و گوگل از این قضیه باخبر شده و بلافاصله شما را جریمه می کند.
لینک سازی طبیعی انجام دهید، در انجمن ها و فروم ها شرکت نمایید، لینک خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید و کامنت مارکتینگ در سایت های معتبر را در راستای لینک سازی خارجی به کار بگیرید.
به یاد داشته باشید که در سایت های معتبر لینک سازی معتبر انجام داده و نظر گوگل را به خودتان جلب کنید. چرا که گوگل این موضوع را مد نظر قرار می دهد که از چه سایتی به شما لینک داده شده است.

افزایش سرعت سایت بسیار کارساز است.

یکی از مهم ترین معیارهایی که گوگل در سال های اخیر مد نظر قرار داده است، سرعت سایت می باشد. اگر رویای فتح رتبه های برتر گوگل را در سر می پرورانید، این فاکتور را به عنوان یک فاکتور مهم هیچ گاه فراموش نکنید.
این موضوع که کاربران زمان قابل توجهی را معطل باشند که سایت شما باز شود، برای آنان بسیار خسته کننده است. به گونه ای که ممکن است به طور کلی قید سایت شما را بزنند و سراغ سایت های رقیبتان بروند. بنابراین اگر می خواهید از قافله عقب نمانید و از شر افزایش نرخ پرش راحت شوید، فکری اساسی به حال سرعت سایتتان بکنید!
جالب و در عین حال لازم است بدانید که میانگین بارگذاری سایت شما نباید بیشتر از سه ثانیه باشد. یک، دو، سه و بارگذاری! در غیر این صورت نرخ پرش سایت افزایش پیدا کرده و این موضوع برای شما گران تمام خواهد شد. جالب تر این که گوگل طی بیانیه ای اعلام نموده است که قصد دارد این مدت زمان سه ثانیه ای را کاهش داده و آن را به نیم ثانیه برسد. پس پیش از دست به کار شدن گوگل هر کاری که لازم است در جهت افزایش سرعت سایت انجام دهید! می پرسید چگونه؟ ما به شما خواهیم گفت.
با وجود افزونه هایی نظیر WP-Rocket افزایش سرعت سایت اصلا کار سختی نیست. دانلود کنید و از سرعت بالای سایتتان لذت ببرید! البته استفاده از افزونه ها تنها راه حل افزایش سرعت سایت نیست. شما می توانید با بهینه سازی عکس های استفاده شده در سایت، سایز آن ها را به کمتر از 100 کیلوبایت برسانید، هاستینگ معتبر را مورد استفاده قرار داده و هاست مناسب با حجم سایت خود را به کار بگیرید تا بدین ترتیب با خطاهای 500 گوگل رو به رو نشده و گامی مهم در راستای افزایش سرعت سایت بردارید.

امنیت سایت را جدی بگیرید

امنیت سایت یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که به تازگی مورد توجه ویژه گوگل قرار گرفته است. این موضوع که شما به امنیت اطلاعات کاربران سایتتان اهمیت می دهید یا خیر، برای گوگل بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که این حریم برای شما قابل احترام باشد و برای آن چاره اندیشی کرده باشید، از گوگل جایزه ارزشمندی دریافت خواهید نمود!
شما می توانید با استفاده از پروتکل های امنیتی HTTPS یا گواهینامه SSL برای حفظ امنیت کاربران تلاش نموده و رضایت بازدیدکنندگان از سایتتان را جلب نمایید. از ورود آی پی های مشکوک به سایت جلوگیری به عمل آورده و سایت خود را همیشه به روز نگه دارید. بی شک این اقدامات شما از چشمان تیزبین گوگل پنهان نخواهد ماند و به وقتش مُزد این تلاشتان را دریافت خواهید کرد!

اهمیت طراحی ریسپانسیو را از یاد نبرید!

همان طور که می دانید؛ امروزه افراد بسیاری از کارهای خود را با استفاده از تلفن همراهشان انجام می دهند. نتایج تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که بیش از 80 درصد جستجوهای انجام شده در گوگل توسط کاربران تلفن های همراه صورت می پذیرد. حال اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد، تکلیف این 80 درصد چه خواهد شد؟! آیا با از دست دادن این تعداد قابل توجه از کاربران باز هم به فتح رتبه اول گوگل امید دارید؟!
برای این که کاربران بتوانند با سایت شما تعامل برقرار نمایند، لازم است از اهمیت ریسپانسیو بودن سایت آگاه باشید. سایتتان را کاملا مطابق با ویژگی های تلفن همراه طراحی نموده و بدین ترتیب زمینه ورود تعداد زیادی از کاربران به سایت را مهیا کنید.
درصد رضایت شما از سایتی که نوشته های آن در هم است، چیدمان سایز به هم ریخته و نامرتب است، المان ها سر جای اصلی خود قرار نگرفته اند، عکس ها یا بسیار بزرگ هستند یا بسیار کوچک چه قدر است؟ بی شک از سایت خارج شده و پشت سرتان را هم نگاه نمی کنید. کاربران هم دقیقا مثل شما فکر و عمل می کنند. گوگل هم ناظر اعمال شما است. پس مراقب باشید و با طراحی ریسپانسیو سایت به گوگل ثابت کنید که برای کاربران ارزش و احترام قائل هستید!

شبکه اجتماعی ابزاری قدرتمند برای معرفی سایت

شبکه های اجتماعی قدرتمندتر از چیزی هستند که شما فکر می کنید!

حتی اگر جزء سایت های بالانشین گوگل هستید، باز هم از قدرت شبکه های اجتماعی غافل نباشید. شبکه های اجتماعی را به عنوان ابزاری قدرتمند برای معرفی سایت خود مورد استفاده قرار داده و از نتیجه به دست آمده شگفت زده شوید!
امروزه که تلفن های همراه هوشمند به یکی از جدایی ناپذیرترین اجزای زندگی انسان ها تبدیل شده اند و همه ما بیش از نیمی از وقتمان را در شبکه های اجتماعی می گذرانیم، این ابزارها می توانند سنگ تمام گذاشته و بستر مناسبی را برای لینک سازی خارجی فراهم سازند. این موضوع امکان افزایش ورود کاربران به سایت را میسر نموده و سایت شما را در دید گوگل به یک سایت محبوب تبدیل می کند.

در این مقاله تمام تلاش مان را کردیم تا به اصلی ترین نکات سئو برای رسیدن به قله های گوگل اشاره کرده باشیم. البته که اجرای تمام این نکات در کنار هم گامی بلند و موٍر در رشد سایت شما را فراهم می آورد ، اما مهمتر از همه اینها خسته نشدن و جا نزدن در مسیر پر تلاطم و البته بسیار جذاب سئو است که موفقیت شما را تضمین می کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید