ایجاد سئوی قدرتمند در فروشگاه ووکامرس

سئوی قدرتمند در ووکامرس

یک فروشگاه اینترنتی نیازمند توجه به موارد بسیاری است که یکی از آنها امر بهینه سازی فروشگاه می باشد که باید برای آن تلاش کرد.
فاکتورهای بسیاری برای افزایش رتبه ی سایت در موتور جستجو و بهبود کلمات کلیدی در فروشگاه اینترنتی اثر گذارند. در این مقاله می خواهیم راه هایی اصولی را برای ایجاد سئوی قدرتمند در ووکامرس معرفی کرده و با هم بررسی کنیم.

سئوی قدرتمند در ووکامرس

در این مطلب آموزشی به نکاتی می پردازیم که با کمک آنها می توان سئوی فروشگاه آنلاین خود را بهبود بخشید و در جستجوها به نتیجه ی بهتری رسید. در واقع میتوان با تمرکز روی کلمه ی کلیدی نتیجه ی مطلوبی گرفت و بهینه سازی را در این راستا انجام داد.

1- استفاده از بلاگ

بارها گفتیم که برای داشتن یک وبسایت موفق میتوانید بلاگ خوبی را ایجاد کنید. پست های بلاگ می توانند شامل موارد زیر باشند:

  • فروش و تبلیغات
  • اطلاعیه ی محصولات و به روزرسانی ها
  • نظرات و پیشنهادات مشتریان
  • اطلاعات محصولات و نحوه استفاده
  • اخبار صنعت و اطلاعات مربوطه

با ایجاد چند دسته ی مشخص میتوانید مرتبط با آنها شروع به تولید محتوا کنید. امری که بسیار مهم است نوشتن مطالب به صورت منظم است. برای مطالب خود برنامه ریزی زمانی داشته باشید. (روزانه ، هفتگی ، ماهانه و…)

با کمک پست های بلاگ میتوانید مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید. مشتریان مدت زمانی را برای مطالعه ی نوشته ها صرف می کنند، نظرات خود را با شما در میان میگذراند، مقالات مورد علاقه را به اشتراک میگذارند و همین امر سبب جستجوی بهتر در سایت شما خواهد شد و در نتیجه سئوی قدرتمند در ووکامرس به همراه دارد.

2- سهولت در دسترسی

یکی از گزینه های مهم برای رسیدن به سئوی قدرتمند در ووکامرس نرخ خروج می باشد. یعنی کاربران با مشاهده ی صفحه ی اصلی سایت از وبسایت شما خارج شوند. این نشان می دهد آنها به هدفی که می خواستند نرسیدند بنابراین وبسایت شما را ترک کرده اند. این مورد برای تجارت شما وحشتناک است!
یکی از راه های کاهش نرخ خروج این است که سطح دسترسی ها را در صفحه ی اصلی وبسایت قرار دهید. به این وسیله مشتریان با یک اسکرول میتوانند تمامی امکانات وبسایت را مشاهده کرده و در صورت نیاز به صفحه ی مورد نظر مراجعه کنند.

  ساخت پنجره پاپ آپ در ووکامرس با YITH WooCommerce Popup

3- استفاده از نقشه ی سایت

نقشه ی سایت، لیستی از تمامی برگه ها و صفحات وبسایت تهیه کرده و به صورت فرمت مشخص شده ی خود نمایش می دهد. این صفحه به صورت کامل در گوگل نمایش داده میشود و سازماندهی خواهد شد. نقشه ی سایت معمولا به فرمت های html یا xml  موجود است که با کمک افزونه های مختلفی قابل ساخت است.

4- استفاده ی معقول از کلمات کلیدی

کلمه ی کلیدی گزینه ی ضروری در محتوای بلاگ است به گونه ای که باید در متن وجود داشته باشد. همانطور که استفاده ی کم یا عدم استفاده از آن مضر است استفاده ی بیش از حد نیز اشتباه است. با توجه به حجم مقاله باید از کلمه ی کلید ی درست استفاده کنید. این کلمه ی کلید ی باید دقیقا موضوعی باشد که در محتوا پیرامون آن بحث می کنید.

5- کاهش زمان بارگذاری سایت

طبق آمار ارائه شده 40 درصد از افراد به دلیل سرعت بارگذاری نا مطلوب وبسایت را ترک میکنند. توجه کنید اگر مدت زمان بارگذاری سایت شما بیش از 3 ثانیه باشد باید فکری برایش بکنید. برای این منظور می توانید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • بهینه سازی تصاویر
  • استفاده از یک شبکه تحویل محتوا برای خدمات تصاویر
  • بروز رسانی هاست

با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد میتوانید امکان سئوی قدرتمند در ووکامرس را فراهم کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.