راهکارهای تبدیل وبسایت شما به یک مرجع پر بازدید

تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید

هر فردی که قصد ایجاد یک وبسایت را دارد با شوق و ذوق و هدفی که برای ساخت آن تعریف کرده وبسایت خود را طراحی می کند و آن را می سازد اما موضوع خسته کننده ای که پس از آن به مرور زمان به وجود می آید نبود کاربر کافی در سایت است. ما به خیال خود تلاش خود را می کنیم تا کاربران زیادی را جذب کنیم اما وقتی میبینیم بی فایده است نا امید می شویم. واقعا چگونه می توان امکان تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید را فراهم کرد؟!

تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید

شاید در حال حاضر هزاران پاسخ آماده باشد و بتوانید به آنها جواب دهید اما معلوم نیست چه تعداد از این پاسخ ها راهکار عملی و درستی باشند! برای همین در این مقاله قصد داریم به راهکارهای تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید بپردازیم. امیدوارم ما را تا انتها یاری فرمایید.

تعریف مخاطبین هدف

زمانی که می خواهید وبسایت خود را طراحی کنید و سپس محتوای آن را بنویسید امری حیاتی است که بدانید دقیقا چه مخاطب هایی قرار است به وبسایت شما جذب شوند و در واقع مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند؟
پس از اینکه آنها را مشخص کردید حال باید ببینید نیازمندی های آنها چیست و برای چه موضوعی جستجو کرده و به وبسایت شما می رسند. پس یکی از راهکارهای ضروری تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید این است که متوجه شوید مخاطبین هدف خود را دست انتخاب کرده اید یا خیر!

محتوایی که تولید می کنید با پتانسیل جذب مخاطب را داشته باشد و همچنین به نیاز مخاطب پرداخته شود. هرگز فراموش نکنید که نیاز مخاطب شما اولین قدمی است که باید برداشته شود.

بارگذاری به موقع وبسایت

یکی از عوملی که می تواند منجر به از بین رفتن بازدید سایت شود تاخیر در زمان بارگذاری یا بالا آمدن سایت می باشد. یعنی تاثیر آن به گونه ای است که به سرعت کاربر خود را از دست می دهید! فرض کنید وارد یک فروشگاه اینترنتی می شوید و قصد خرید دارید اما با کندی سرعت سایت مواجه می شوید. آیا به آن فروشگاه برای خرید و مراحل خرید اعتماد می کنید؟!

پس این گونه بگوییم که باز شدن به موقع سایت می تواند مزیت فوق العاده خوبی برای وبسایت شما به حساب آید و خود یک راهکار تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید می باشد. این امر در رنک گوگل نیز تاثیر گذار است.

استفاده از ربات چت

بخش پشتیبانی و ارائه راهنمایی های متعدد امر بسیار ضروری در تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید می باشد. اما در طی شبانه روز ممکن است شما در زمان هایی نتوانید حضور داشته باشید پس تکلیف کاربران و مشتریان شما چه می شود؟
می توانید از ربات چت و گفتگوی آنلاین استفاده کنید. می توانید ربات را به گونه ای تنظیم کنید که در هر ساعت از شبانه روز بتواند راهنمایی درستی را در اختیار کاربران شما قرار دهد. اگر بتوانید این آیتم را تنظیم کنید مطمئنا اعتماد بسیاری را به خود جلب خواهید کرد.

ساخت فرم

وجود فرمی جهت برقراری ارتباط بین مشتریان و شما گزینه ی اساسی و ضروری است. اگر بتوانید یک فرم ارتباط در انتهاب وبسایت خود یا در صفحه ای مجزا به صورت کامل ایجاد کنید می توانید به کاربران و مشتریان خود اعتماد زیادی را هدیه کنید. حتی می توانید کمی هوشمندانه تر عمل کنید! چگونه؟!

کاری کنید که کاربران و مشتریان شما تنها در صورتی که به وبسایت وارد شدند بتوانند از فرم ارسال استفاده نمایند. این خود با یک تیر دو نشان زدن است. هم کاربران و مشتریان را دعوت به عضویت می کنید و هم راه ارتباطی با آنها پیدا میکنید و خود یک راهکار بی نظیر تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید می باشد.

استفاده از دکمه های انیمیشنی

موضوعی که از همان ابتدا نیز به آن اشاره کردیم طراحی است. شما باید هوشمندانه و با دقت و ظرافت به خصوصی قسمت های مختلف سایت خود را طراحی کنید. مثلا دکمه های موجود در انتهای فرم ها را به صورت انیمیشنی و زیبا طراحی کنید تا باعث جذابیت و تشویق کاربرانتان شود. حتما به این موضوع توجه کنید.

ساخت صفحه فرود یا Landing page

در پایان بهترین راه حل برای تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید داشتن صفحه ی فرود یا همان Landing page می باشد و سپس تست آن است. داشتن یک صفحه ی فرود برای هر سایتی ضروری است. معمولا می توان صفحه ای که درباره شما و عملکردتان است و شاکل اطلاعات تماس و توضیحاتی از این قبیل می باشد را به عنوان صفحه ی فرود در نظر بگیرید. این صفحه هم برای کاربرانتان و هم برای گوگل بسیار با ارزش است. پس تا می توانید روی آن وقت بگذارید و کار کنید.

همچنین سایت خود را در تمامی لحظات و زمانی که به اوج ترافیک می رسد تست کنید. ببینید آیا از سرعت آن کاسته می شود یا خیر. آیا مشکلی در خرید و انجام عملیات به وجود می آید یا خیر. در واقع تست این موارد را حتما انجام دهید تا از صحت آن مطلع شوید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم مواردی را برای تبدیل وبسایت به مرجع پر بازدید ارائه کنیم. شما می توانید با رعایت اصولی همین 6 آیتم گفته شده حتما به بازدید خوبی دست پیدا کنید و وبسایت خوبی را بسازید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.