رصد و رفع خطای 404 در وردپرس با Broken Link Checker + آموزش ویدئویی

رفع خطای 404 در وردپرس رصد و رفع خطای 404 در وردپرس با Broken Link Checker + آموزش ویدئویی

احتمال دارد در وردپرس با خطاهای زیادی روبه‌رو شوید. یکی از رایج‌ترین خطاهای وردپرس، خطای 404 در وردپرس با Broken Link Checker است که ممکن است شما هم با آن مواجه شده باشید. نیازی نیست وقتی با این خطا روبرو شدید، احساس نگرانی کنید. چون این خطا را می‌توان با انجام چند مرحله رفع کرد. برای اینکه کم‌تر با انواع خطاها در وردپرس روبه‌رو شوید، بهتر است که در ابتدای کار خود به آموزش وردپرس اهمیت زیادی بدهید.

امکان دارد شما به هر علتی قصد داشته باشید که دامنه سایت خودتان را تغییر دهید. در این حال است که شما با خطای 404 در وردپرس روبرو خواهید شد. یعنی درواقع می‌توانیم بگوییم که لینک‌های موجود در سایتتان خراب یا حتی شکسته شده است. شما می‌توانید با استفاده از افزونه Broken Link Checker که مربوط به رفع خطاهایی است که در پست، برگه‌ها و سایر موارد به وجود آمده، یا همان خطای 404 به وجود آمده را حل کنید. در ادامه مطالب قصد داریم شما را با نحوه رفع نمودن خطای 404 در وردپرس با Broken Link Checker آشنا کنیم.

همانطور که در بالا هم گفتیم خطای 404 در وردپرس، بر اثر خراب شدن یا شکسته شدن لینک‌های سایت به وجود می‌آید. زمانی که این خطا رخ دهد می‌تواند در کار کاربران سایت شما مشکلی به وجود بیاورد و عملکرد سایت را مختل نماید.

خطای 404 در وردپرس با Broken Link Checker

یکی از روش‌هایی که می‌توانید از آن برای بررسی کردن لینک‌های شکسته شده در سایت استفاده کنید، مورد استفاده قرار دادن افزونه‌های وردپرسی است. یکی از افزونه‌هایی که می‌توانیم برای حل نمودن خطای 404 به وجود آمده در وردپرس استفاده کنیم، افزونه Broken Link Checker است که یکی از افزونه‌های محبوب نسبت به سایر افزونه‌ها می‌باشد و این امکان را به کاربران می‌دهد تا بتوانند با استفاده از آن لینک‌های خراب یا شکسته شده در سایت خود را برطرف کنند. شما می‌توانید در ابتدای کار افزونه را فعال و لینک‌های دارای مشکل را پیدا و برطرف کرده و افزونه مورد استفاده را نیز غیرفعال کنید. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است خطای 404 در وردپرس بخاطر آن‌ها به وجود بیاید پس توصیه می‌کنیم قبل از انجام هرکاری، ابتدا مراحل زیر را در پیش بگیرید.

آدرس URL وب سایت خودتان را ویرایش کنید.

یکی از علت‌هایی که ممکن است خطای 404 در وردپرس بخاطر آن به وجود بیاید، تغییر دادن آدرس URL است. در این حال باید آدرس جدیدی ایجاد کنید. ممکن است همیشه این امکان را نداشته باشید و بخاطر یک مشکل کوچک، صفحه شما به صورت کلی از  محیط اینترنت پاک شود یا دیگر وب سایت شما فعال نباشد و غیر فعال شود.

لینک خراب یا شکسته شده را به طور کلی پاک کنید.

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم نمی‌توانید همیشه لینک‌های سالمی را جایگزین لینک‌های خراب یا شکسته شده کنید. یکی از بهترین و ساده ترین راه‌ها این است که لینک مورد نظر را به صورت کلی پاک کنید و لینک دیگری را به جای آن به وجود بیاورید.

در لینک اصلی سایت تغییر ایجاد کنید.

در برخی اوقات ممکن است به دلیل تغییر دادن لینک اصلی سایت یا حتی تغییر دادن پست‌های موجود در سایت، لینک‌ها خراب یا شکسته شوند که در این صورت شما با خطای 404 در وردپرس روبرو خواهید شد.

برطرف کردن خطای های به وجود آمده لینک های داخلی

برخی از افراد بنا به علت‌هایی مجبور می‌شوند که آدرس صفحات خود را عوض کنند و به همین دلیل است که لینک‌های داخلی سایت دچار مشکل می‌شوند و احتمال دارد برخی از عملکردهای سایتتان کارکرد درستی نداشته باشد.

نحوه رفع کردن خطای 404 در وردپرس با استفاده از افزونه Broken Link Checker

شما با استفاده از افزونه Broken Link Checker، قادر خواهید بود تا خطای 404 به وجود آمده در وردپرس را برطرف نمایید. برای انجام این کار کافی است که طبق مراحل زیر پیش بروید:

در ابتدای کار شما می‌توانید این افزونه را پیدا کرده و نصب و فعال کنید. بعد از نصب افزونه شما باید به تنظیمات رفته و قسمت بررسی کننده پیوند یا همان لینک را پیدا کرده و وارد آن شوید که این قسمت مرتبط به تنظیمات افزونه مورد استفاده است. این قسمت از تنظیمات از 5 بخش تشکیل شده است که هر کدام مربوط به یک موردی هستند که قصد داریم در ادامه به بررسی قسمت عمومی بپردازیم.

عمومی

بخش اولی که در قسمت گفته شده با آن روبرو خواهید شد، قسمت عمومی است که طبق شماره گذاری‌های تصویر پایین آن را توضیح خواهیم داد.

 • در این قسمت به شما نشان داده می‌شود که آیا لینک خراب یا شکسته‌ای دارید یا ندارید.
 • در این قسمت هم می‌توانید تنظیم کنید که لینک‌هایتان را هر چند وقت یک بار مورد بررسی قرار دهد.
 • شما در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که اگر صفحاتی با خطای 404 روبرو بود، شما را از آن باخبر کند.
 • اگر در مرحله قبل اعلام کردید که می‌خواهید درصورتی که لینک مشکل داری وجود داشت به شما از طریق ایمیل اطلاع دهد، باید در این قسمت هم آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا در صورت مشاهده لینک مشکل دار، به شما خبر داده شود.
 • اگر شما این قسمت را تیک دار نمایید نمونه پیشنهادهایی که راجب لینک‌های شکسته یا خراب شده وجود دارد، به شما داده خواهد شد.
 • در آخر هم اگر تیک این قسمت را علامت بزنید افزونه قادر خواهد بود تا اگر شکسته یا خراب شدن لینک‌ها به علت‌های دیگری باشد و افزونه مورد استفاده نیز قادر نباشد که آن را حل کند، به شما خبر دهد.
  نمایش زمان مطالعه مقالات در وردپرس با Read Meter

نحوه رفع کردن خطای 404 در وردپرس با استفاده از افزونه Broken Link Checker

دنبال پیوندها بگرد در

شما می‌توانید در این بخش به افزونه این قابلیت را دهید تا در قست‌هایی که شما تعیین کرده‌اید، لینک‌های خراب یا شکسته شده را پیدا کرده و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهد. افزونه فقط قادر است که قسمت‌هایی را که شما تیک زده‌اید را دنبال لینک‌های خراب یا شکسته بگردد و آن‌ها را برطرف کند و با سایر قسمت‌های تیک نخورده هیچ کاری نخواهد داشت.

نحوه رفع کردن خطای 404 در وردپرس با استفاده از افزونه Broken Link Checker

بررسی کدام پیوندها

شما قادر هستید در این بخش نوع لینک‌ها را تعیین کنید و همچنین می‌توانید آن‌هایی که نیاز ندارید را در قسمت محروم بگذارید که افزونه قادر باشد لینک‌هایی را که شما تعیین کرده‌اید بررسی کند و بقیه لینک‌ها را بررسی نکند.

نحوه رفع کردن خطای 404 در وردپرس با استفاده از افزونه Broken Link Checker

پروتکل ها و رابط های برنامه کاربردی

این قسمت چهارمین بخش است که شما باید تنظیم کنید. شما در اینجا می‌توانید تمامی ابزارها و کانال‌هایی که به وبسایت شما وصل می‌باشند ولی پیوندشان دچار خرابی و مختل شده را بررسی نمایید.

نحوه رفع کردن خطای 404 در وردپرس با استفاده از افزونه Broken Link Checker

پیشرفته

پیشرفته آخرین قسمتی است که شما باید تنظیمش کنید. شما در اینجا تعیین می‌کنید که افزونه مورد استفاده به چه نحوی کار کند ولی بهتر است به تنظیماتش اصلاً دست نزنید چرا که این قسمت هیچ گونه نیازی به تغییر ندارد.

باید بدانید که در این قسمت فونت‌ها و پس زمینه هم رنگ هستند به همین دلیل توضیحات جلوی گزینه‌ها دیده نمی‌شوند و شما می‌توانید با کشیدن ماوس آن‌ها را مشاهده نمایید!

نحوه رفع کردن خطای 404 در وردپرس با استفاده از افزونه Broken Link Checker

در نهایت بهتر است که بگوییم شما بعد از انجام دادن این مراحل و درواقع تنظیم نمودن افزونه، دیگر نیاز به انجام دادن هیچ کاری ندارید و چون تنظیمات افزونه مورد استفاده را انجام داده‌اید، افزونه کار خود را شروع خواهد کرد و به دنبال لینک‌های خراب و شکسته خواهد گشت و در صورت پیدا شدن چنین لینکی آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد و بعد از اتمام کار، حتما لینک‌های سالم را به شما باز خواهد گرداند. لینک‌های شکسته یا خراب برای تجربه هر کاربری در سایت مضر می‌باشد و حتی اگر ادامه‌دار باشد سبب پایین آمدن مقام سایت و حتی سئو وردپرس شما می‌شود. لینک شکسته که با نام لینک مرده هم معروف است، درحقیقت لینکی است که دیگر به هیچ عنوان قادر نیست که کاری انجام دهد.

توجه داشته باشید که این لینک‌ها ممکن است بنا به عوامل زیادی رخ دهند. یکی از این عوامل، پاک شدن یک صفحه یا حتی منتقل شدن یک صفحه به مکان دیگری است، گاهی اوقات هم ممکن است بخاطر یک اشتباه تایپی باشد که شما در نهایت با باز کردن صفحه، با خطای 404 در وردپرس روبرو خواهید شد. شما برای داشتن یک سایت بدون خطایی باید دائما به آن رسیدگی کنید و هرگز نگذارید که این چنین خطاهایی باعث از بین رفتن کاربران سایتتان شود؛ چرا که کاربران با مشاهده چنین مواردی، احتمال دارد از سایت شما ناراضی بوده و در نهایت سایت شما را ترک کنند.

جمع بندی

همانطور که در مطالب بالا گفته شد خطای 404 در وردپرس را می‌توانید با استفاده نمودن از افزونه‌ Broken Link Checker برطرف کنید. اصلی‌ترین و مهم‌ترین سرما‌یه‌ای که هر وب‌سایتی دارد، کاربران آن هستند.

به وجود آمدن خطای 404 در وردپرس ممکن است کاربران سایت شما را ناراضی کرده و همچنین اگر این مشکل ادامه دار باشد ممکن است آن‌ها را از سایت شما زده کند. همچنین ایجاد شدن چنین خطایی باعث بی‌کیفیت به نظر آمدن سایت شما در گوگل خواهد شد و سایت شما رتبه خوبی را در گوگل کسب نخواهد کرد. به همین دلایل بهتر است که به هیچ عنوان اجازه ندهید که این چنین مشکلاتی سایت شما را از بین ببرد.

امیدواریم از مطالب بیان شده رضایت کافی را داشته باشید و برایتان مفید و موثر واقع شده باشد.

کلام آخر

اگر در هنگام انتقال وبسایت به هاست دیگر و یا تغییر دامنه‌ی سایت با خراب شدن لینک‌ها و نمایش ندادن تصاویر مواجه شدید بدون هیچ گونه نگرانی می‌توانید با افزونه‌ای که امروز معرفی کردیم و آموزش دادیم آن‌ها را بازسازی کنیم و سئوی سایت را بهبود ببخشیم.

دانلود افزونه‌ Broken Link Checker

دانلود افزونه Broken Link Checker

صفحه افزونه

ویدئو آموزش کار با افزونه Broken Link Checker

منبع :

https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-fix-broken-links-in-wordpress-with-broken-link-checker/

سوالات متداول

گاهی آدرس صفحه ای در سایت یافت نمی شود یا لینکی از بین رفته. از این رو با خطای ۴۰۴ مواجه می شویم.
شما می‌توانید با استفاده از افزونه Broken Link Checker که مربوط به رفع خطاهایی است که در پست، برگه‌ها و سایر موارد به وجود آمده، یا همان خطای 404 به وجود آمده را حل کنید.
آدرس URL وب سایت خودتان را ویرایش کنید لینک خراب یا شکسته شده را به طور کلی پاک کنید. در لینک اصلی سایت تغییر ایجاد کنید. برطرف کردن خطای های به وجود آمده لینک های داخلی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام خسته نباشید. اغا واسه مشکل رفتن مطالب بعد از چن دقیقه به قسمت retired و کامل از سایت حذف میشن یه راه حلی بزارید. مرسی

 2. باسلام.
  آیا مشکلی داره تمام لینک ها رو بدون پیوند بکنیم؟؟؟؟
  چه اونایی که سالمن و چه اونایی که کارنمی کنن.
  تاثیر منفی روی سایت نداره؟

 3. سلام و عرض احترام
  اول
  این افزونه را نصب کردم خیلی خوب بودو از شما تشکر میکنم، این افزونه یک مرتبه لینک های سایت را اسکن کرد و لینک های شکسته را گزارش کرد ولی نکته و نقطه ضعف این افزونه اینجاست که اگر لینک هایی که قبلا یکبار اسکن شده باشند و بعنوان لینک سالم شناخته شوند ولو اینکه بعدا بشکنند دیگر توسط این ماژول بعنوان لینک شکسته شناسایی نمی شوند.

  دوم
  چطور می شود این افزونه را به گونه ای تنظیم کنیم که هر چند وقت یکبار کل لینک های سایت را مجدد و از نو بررسی کند؟

 4. سلام
  تست شد اما لینک های شکسته گوگلی را پیدا مکرد.

 5. سلام آقای محمدی

  من یکسری از صفحات رو پاک کرده ام ولی الان ارور 404 میده!

  نه تو برگه و نه تو نوشته ها چیزی مونده و همینطور نه توی سطل بازیافت!!!

  برای نشون ندادن اینها حتما باید از دیتابیس پاکشون کنم؟

  برای پیدا کردن و رفع ارور 404 توی سایت هایی با بیش از 10000 صفحه باه همین روش بهینه هستش یا نه؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   پیغام خطای ۴۰۴ برای صفحه‌های است که پاک شده‌اند
   شما با همین افزونه می‌توانید جاهایی که این لینک‌ها وجود دارند را پیدا و لینک‌ها را حذف نمایید.

 6. سلام دوست عزیز خواهشمندم جواب من رو بدید خیلی برام مهم هست
  دوست عزیز بنده همه لینک های خراب 404 رو به گوگل درخواست پاک کردنشون رو دادم خواهش می کنم به لینک زیر بروید
  http://s7.picofile.com/file/8255883568/Desktop_06_15_2016_12_25_49_%D8%A8_%D8%B8_388.jpg
  با توجه به این عکس آیا لینک هایی که فرستاده ام حذف شده اند یا در حال پیگیری هستند اگر در حال بررسی هستند لطفا به من بگید چه مدت طول میکشد تا این لینک ها حذف شوند
  بنده واقعا نیاز دارم به جواب شما پس خواهش مندم پاسخ من رو بدهید

 7. منظور از این خودش پیدا میکنه چیه ؟ بعد کاربران رو ریدایرکت میکنه به آدرس جدید ؟!

  • نه عزیز فقط نشون میده.

 8. سلام خسته نباشید
  ببخشید توی سایت من تمام صفحات ارور 404 میده بجز صفحه اصلی؛ هیچ برگه ای رو توی سایتم باز نمیکنه، چیکارش کنم؟؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از این افزونه استفاده کردید ارور 404 میده؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   خیر سوال من کلی بود. برای حل مشکلم باید چکار کنم؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   فایل htaccess یا از بین رفته یا دچار مشکلی هست.
   بررسی کنید
   پیدا نشدن فایل htaccess

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   فایل وجود دارد با محتویات زیر :
   # BEGIN WordPress

   RewriteEngine On
   RewriteBase /
   RewriteRule ^index\.php$ – [L]
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
   RewriteRule . /index.php [L]

   # END WordPress

   آدرس سایت http://www.parscactus.ir وقتی شماره های صفحات را میزنی ارور 404 میده

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   دوباره بسازید.

  • بله دیشب قبل از اینکه پیام بدم ازش استفاده کردم ولی بازم ارور داد.
   برگه هامو توی سرچ پیدا میکنه ولی بازم وقتی میزنم بازش کنه ارور 404 میده.

  • ببخشید برای پوسته شرکتی Wen Associate باید حتما افزونه Widget Importer & Exporter رو نصب کنیم؟ من فعلا احتیاجی ندارم که از سایتم بک آپ بگیرم. ممکنه بخاطر همین ارور بده یا ربطی نداره؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز شاید با از بین رفتن فایل htaccess مواجه شدید.
   مطلب پیدا نشدن فایل htaccess را مطالعه کنید. ارتباط مستقیمی با پیوندهای یکتای شما داره.

  • مرسی عزیزم درست شد 🙂

  • سلام تورو خدا کمکم کنید اخه مطالب سایتم همشون دارن میرن تو قسمت retired ولی انتشار میزنم دوباره بازم بعد چن دیقه برمیگردن تو قسمت retired از سایت حذف میشن. از افزونه فیدپرس استفاده میکنم

 9. 8 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  وبسایتی که طراحی کرده ام توی paginations صفحه اول ارور میده و میره به 404. شمارهشگر صفحات در همه موارد دیگر (فروشگاه و نوشته ها و دسته ها) درست کار می کند اما در صفحه اصلی خیر. وقتی پیوند یکتا رو روی دیفالت میزارم درست میشه و ارور نمیده ولی در عوض بادی پرس ایراد میگیره که روی دیفالت نزارم.
  چیکار کنم این ارور نیاد؟

 10. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید
  تو بخش سئو وقتی میخام ی برگه بزنم همیشه این خطا هست
  نمیدونم چطوری از بین ببرمش
  منظورش چیه؟
  The focus keyword doesn’t appear in the first paragraph of the copy. Make sure the topic is clear immediately.
  ممنون از راهنماییتون

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   به بخش تنظیمات پیوند یکتا بروید و گزینه “نام نوشته” را انتخاب کنید و بعد از ذخیره تنظیمات، تست کنید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   فرقی نکرد
   باز تووتمام برگه هام این خطا قرمز رنگ هست
   نمیدونم منظورش چیه

مطالب زیر را حتما بخوانید