10 گزینه ضروری برای راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق

راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق

با تحقیقاتی که در بین تمامی فروشگاه‌سازها صورت گرفت، ووکامرس بهترین و استانداردترین انتخاب برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی است. دقیقاً مانند وردپرس، منعطف است و با راه‌اندازی سریع آن، می‌توانید محصولات، خدمات و هر آنچه مدنظرتان است را به فروش برسانید. برای راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، می‌توانید از خدمات رایگان و پرمیوم موجود در آن استفاده کنید.
به وفور در مخزن وردپرس شاهد افزونه‌های مرتبط با فروش در ووکامرس خواهیم بود، و از طرفی اگر قرار است یک فعالیت حرفه‌ای داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌شود کمی به سمت خدمات پرمیوم بروید… اما در کل می‌توانید در آغاز فعالیت از همان امکانات رایگان بهره‌مند شوید.

راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق

آیا نصب و راه‌اندازی ووکامرس، خود به تنهایی یعنی رسیدن به موفقیت در تجارت؟ مسلماً خیر… شما باید فعالیت‌های متعددی را انجام دهید تا بتوانید به موفقیت‌های روز افزون دست یابید. بهترین راه در راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، استفاده از تجربیات افراد موفق در این حوزه است. به همین دلیل طبق مطالعاتی که انجام دادیم، برخی از تجربیات طلایی را جمع‌آوری کرده و در این مقاله 10 مورد از آن‌ها را شرح دادیم. امیدواریم راه‌گشای فعالیت‌های شما باشد.

1- استفاده از تصاویر بزرگ

great photo- راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق

استفاده از تصاویر بزرگ و با کیفیت، یک گزینه فوق‌العاده برای جذب مشتری است. زمانی که مشتری در دنیای مجازی می‌خواهد محصولی را خریداری کند، باید ارتباط مورد نیاز با او برقرار گردد. یکی از راه‌هایی که شما به عنوان صاحب وبسایت مسئول آن هستید، انتخاب تصاویر با کیفیت و بزرگ از محصول است.
گاهی لازم است از دوربین‌های بهتری برای عکس گرفتن از محصولات استفاده کنید. چندین عکس از یک محصول تهیه کنید که همه جهت را به نمایش بگذارد. این امر سبب می‌شود مشتری به راحتی محصول را مورد بررسی قرار دهد و طبق نیاز خود آن را خریداری کند.

2- دوراندیشی و پیمودن مسیر طولانی

برای راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، نباید کوتاه مدت فکر کنید. باید به گونه‌ای عمل کنید که وبسایت شما ماندگار شود. برای این منظور هرگز نباید فروشگاه خود را تبدیل به یک کلکسیون محصولات متنوع برای فروش کنید! بلکه باید برای عملیات برندسازی هم فکر کنید. با قرار دادن وویس‌های توضیحی از محصول یا درباره عملکرد خود، وقت گذاشتن برای صفحه درباره ما و… می‌توانید فرآیند برندسازی را به خوبی انجام دهید، برای همیشه ماندگار شوید و در اذهان جای بگیرید.

3- تولید محتوای مفید و حرفه‌ای

یکی از بهترین گزینه‌هایی که در بازاریابی فروشگاه اینترنتی شما موثر است، به اشتراک‌گذاری تجارت و تولید محتوای حرفه‌ای است. محتوا نه تنها در سایر وبسایت‌ها موثر است، بلکه در فروشگاه اینترنتی نیز حرفی برای گفتن دارد. وقتی محصولاتی را برای فروش قرار می‌دهید، بسیار مهم است که در مورد آن‌ها، نحوه کار با آن، در مورد گارانتی و… محتوایی را تولید کنید تا مشتریان را در جریان کامل امور قرار دهید.

4- ارسال خبرنامه به صورت منظم

ارسال ایمیل خبرنامه برای هر سن و سالی مناسب است. برای راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، نیازمند ارسال خبرنامه در زمان‌های مشخصی مانند، تخفیفات به مناسبت‌های مختلف، فروش محصولات ویژه و… هستید.
در واقع اگر بتوانید برای ایمیل‌های ارسالی خود یک قالب خوب و اطلاعات مفید در نظر بگیرید، بهترین راه برای برندسازی است و مشتریان از اینکه چنین ایمیل‌هایی را از سمت شما دریافت می‌کنند، لذت می‌برند و مشتاق می‌شوند که همیشه برای آنها چنین ایمیل‌هایی ارسال کنید.
در وردپرس سرویس‌های حرفه‌ای مانند mailerlite و mailchimp وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید خبرنامه‌ها را به انبوهی از کاربران و در زمان مشخصی ارسال کنید.

  رزرو محصولات در ووکامرس با Easy booking system

5- ترغیب کاربران به مشارکت

customer review- راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق

یکی دیگر از روش‌های راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، مشارکت دادن مشتریان و کاربران است. می‌توانید به وسیله امکاناتی از آن‌ها بخواهید چنانچه از محصول یا خدمت مورد نظر خوششان آمد، آن را به اشتراک بگذارند. یا به محصولات امتیاز بدهند… همین امر سبب می‌شود سایر افرادی که وارد صفحه محصولات در فروشگاه می‌شوند، دیدگاه بهتری پیدا کنند و در انتخاب مصمم‌تر شوند.
برای این منظور نیز افزونه‌های متعددی در ووکامرس موجود است و می‌توانید از گزینه‌های رایگان و حرفه‌ای استفاده کنید.

6- افزایش بازدید با کمک SEO

هر وبسایت تجاری باید به راحتی توسط کاربران در موتورهای جستجو یافت شود. این عملیات طی چند مرحله و با انجام فاکتورهایی، امکان‌پذیر است و باید انجام شود. در وردپرس راه برای شما هموار است! کافی است از افزونه حرفه‌ای و سرشناس Yoast SEO کمک بگیرید و محتوای وبسایت و محصولات خود را بهینه کنید.

7- پشتیبانی از مشتریان

سیستم پشتیبانی از مشتری، یکی از اجزای جدایی ناپذیر فروشگاه اینترنتی است. برای راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، در درجه اول باید به مشتری اهمیت بدهید. زمانی که پاسخگوی مشتریان خود باشید، آن‌ها به شما وفادار خواهند ماند و هرگز فروشگاه دیگری را بر شما ترجیح نمی‌دهند. این سیستم می‌تواند به روش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به صورت سیستم پشتیبانی آنلاین، ارسال تیکت، ارسال ایمیل و… که هر کدام به نوعی و با افزونه‌های متعددی امکان‌پذیر خواهد بود.

8- محصولات مورد علاقه

یکی از عادات همه مشتریان این است که در ابتدا محصولات را مشاهده کرده و برخی از آنهایی را که دوست دارند را می‌خواهند مجدد ببینند. برای این منظور شما باید کار را برای آن‌ها ساده کنید و موقعیتی را برای مشاهده مجدد محصولات مورد علاقه به آن‌ها بدهید. این کار با کمک لیست علاقه‌مندی‌ها امکان‌پذیر است. حتما آن را جدی بگیرید و با کمک افزونه‌های ووکامرسی به فروشگاه خود اضافه کنید.

9- استفاده از CDN برای افزایش سرعت فروشگاه

راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، نیازمند سرعت بارگذاری خوب و بهینه است. شبکه تحویل محتوا یا همان CDN، بارگذاری را راحت‌تر و یا با سرعت بهتری انجام می‌دهد. شما می‌توانید به راحتی فایل‌ها و تصاویر سنگینی را در فروشگاه خود، با سرعت بارگذاری خوبی نمایش دهید. افزونه‌های خوبی در این حوزه موجودند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

10- تهیه نسخه پشتیبان به صورت منظم

وقتی برای فروشگاه اینترنتی خود تا این حد زحمت می‌کشید، پس باید درصد از بین رفتن و تخریب را در آن به حداقل برسانید. یکی از بهترین روش‌ها، تهیه نسخه پشتیبان با برنامه‌ای منظم است. با توجه به میزان فعالیت خود، زمانبندی خوبی را در نظر گرفته و دقیقاً در آن زمان‌ها از وبسایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای این منظور افزونه‌های خوبی موجود است که بطور خودکار این عملیات را ممکن می‌سازند.

جمع‌بندی

برای راه‌اندازی یک سایت ووکامرسی موفق، فاکتورهای زیادی دست به دست هم می‌دهند تا بتوانید مشتریان خوبی را جذب کرده و میزان فروش خود را بالا ببرید. این امر به سادگی انجام نمی‌پذیرد، اما اگر به نکاتی که گفته می‌شود توجه کنید… مطمئناً به نتایج خوبی خواهید رسید و می‌توانید فروشگاه خود را در مسیر پیشرفت قرار دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.