راهنمای خرید سرویس خواب به سبک سفارشی سازی آرکا چوب

شرکت آرکا چوب درزمینه ساخت محصولات چوبی مختلف فعالیت دارد و هر یک از سازه‌های چوبی خود را به شکلی خاص و منحصربه‌فردی طراحی و تولید می‌نماید. سرویس خواب یکی از محصولات این برند است که انواع مختلفی دارد، به‌گونه‌ای که می‌تواند نظر و سلیقه مشتریان مختلف را برآورده نماید. همان‌طور که می‌دانید، برای خرید سرویس اتاق‌خواب علاوه بر در نظر گرفتن بودجه باید نکات دیگری مانند نوع چوب، ساختار طراحی و راحتی استفاده از آن را در نظر داشته باشید و آن را در سفارش خود لحاظ کنید. ما در این مطلب سعی داریم اطلاعات خوبی را در مورد انواع مختلف این محصول در اختیار شما گذاشته و نکات مهم هنگام خرید را با شما در میان بگذاریم.

سرویس خواب چه محصولی است؟

وجود سرویس خواب در اتاق‌خواب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به‌طوری‌که نبود آن مانند یک جای خالی مشخص است وچنانچه متناسب با ابعاد و نور اتاق‌خواب سرویس مناسب و زیبایی در نظر گرفته شود، بر زیبایی اتاق نیز خواهد افزود.

انتخاب و خرید این سرویس به مشتری بستگی دارد؛ زیرا وی می‌تواند بر اساس المان‌ها و فاکتورهای مختلفی که یکی از آن‌ها متراژ فضا، بودجه و … می‌باشد، تعداد و آیتم‌های سرویس را مشخص نماید؛ به‌عنوان‌مثال در یک خانواده چندنفره هر شخصی مایل است نوعی از سرویس را برای اتاق خود انتخاب نماید که همه این‌ها به سلیقه وی باز می‌گردد.

اما چند سوال نیز در ذهن هر مشتری ممکن است به وجود آید که پاسخ دادن به آن‌ها می‌تواند گره‌های ذهنی وی را در خصوص انتخاب سرویس برای اتاق‌خواب باز نماید. ازجمله این سوالات می‌توان به این موارد که سرویس خواب شامل چند تکه می‌شود؟ کدامیک از آن‌ها نسبت به بقیه موارد مصرف بیشتری دارد؟ بهتر است این سرویس از چه جنسی تولید شده باشد و … اشاره کرد. ما در ادامه این مطلب سعی خواهیم کرد به این سوالات پاسخ دهیم.

سرویس خواب شامل چه اجزایی می‌شود؟

اغلب سرویس خواب‌هایی که در ایران و به‌خصوص توسط برندهای معروف مانند آرکا چوب تولید می‌شود، شامل آیتم‌هایی مانند تختخواب، میز پاتختی، میز آرایش یا دراور، آینه میز آرایش، قفسه کشودار یا کنسول و همچنین کمد لباس می‌شود که البته ممکن است خرید همه این آیتم‌ها برای همه ضروری نباشد؛ زیرا وقتی اتاق‌خواب دارای کمد دیواری‌های بزرگ و یا اتاق لباس یا کلوزت است؛ بنابراین شما دیگر نیازی به خرید کمد و یا دراور نخواهید داشت. ولی به‌طورکل سرویس‌های اتاق‌خواب شامل سرویس‌های 3، 5، 6 و 7 تکه می‌شود که ما در ادامه به معرفی چند نمونه از آن‌ها خواهیم پرداخت.

تختخواب:

طبیعتا مهم‌ترین بخش هر سرویس اتاق‌خوابی را تختخواب آن تشکیل می‌دهد که به‌صورت یک‌نفره و دونفره تولید می‌شوند. در مورد خرید تختخواب حتما لازم است نکات ایمنی و همچمنین استحکام آن را در نظر بگیرید و آن را بر اساس متراژ اتاق و سلیقه خود سفارش دهید تا بعد از مدتی سبب دل‌زدگی شما نشود.

پاتختی:

از دیگر آیتم‌هایی که در سرویس اتاق‌خواب وجود دارد، پاتختی است که دو عدد از آن در سرویس ارائه می‌شود و در دو سمت تختخواب قرار می‌گیرد و می‌توان از کشوهای آن برای لوازم موردنیاز استفاده کرده و یا چراغ خوابی را بر روی آن قرار داد.

میز توالت (آرایش):

از دیگر آیتم‌هایی که در سرویس اتاق‌خواب وجود دارد، میز آرایش است که البته حضور آن نیز مانند تختخواب ضروری است؛ زیرا با استفاده از آن می‌توان به وسایل اتاق نظم بیشتری بخشید. به همراه این میز نیز یک صندلی ارائه می‌شود که امکان استفاده آسان‌تر شما از میز آرایش را مهیا می‌سازد.

در برخی از سرویس خواب‌ها کمد، آینه جداگانه و همچنین پاف پایین تخت نیز ارائه می‌شود که اگر جای کمی دارید، تهیه آن‌ها ضرورتی ندارد، به‌خصوص اگر کلوزت روم در اختیار دارید، به وجود برخی از اقلام نیازی نخواهید داشت.

خرید سرویس خواب سفارشی‌سازی

هنگامی‌که خرید این محصول را به‌طور سفارشی انجام می‌دهید، یعنی از بین مدل‌های آماده دست به انتخاب نزده و محصولی را می‌خواهید که موردسلیقه شما باشد و تنها برای شما ساخته شده باشد؛ در این صورت حق انتخاب بالایی دارید و دست شما برای کم و یا زیاد کردن هر آیتم باز است.

نکات مهم هنگام سفارش و یا خرید سرویس خواب

برای سفارش ساخت سرویس اتاق‌خواب و یا خرید آن بهتر است نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را در ذهن داشته باشید:

متراژ و ابعاد اتاق:

شاید این مورد را بتوان یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها در انتخاب سرویس خواب به شمار آورد؛ زیرا در یک اتاق کوچک نمی‌توان چند تکه را جای داد و لازم است آیتم‌هایی از سرویس موردنظر خود را کنار بگذارید ولی در مورد اتاق خواب بزرگ، دست شما باز است از این نظر که می‌توانید هر چند تکه که مایلید را انتخاب کرده و سفارش دهید. ضمن آن که شما در کنار اتاق‌خواب خود اگر طراحی کلوزت روم داشته باشید، دیگر نیازی به تهیه همه آیتم‌ها نخواهید داشت. در ادامه این بخش بیشتر به طراحی اتاق لباس خواهیم پرداخت.

سبک انتخابی سرویس خواب:

هنگام خرید این محصول حتما این موضوع را مدنظر قرار دهید که قرار است اتاق‌خواب شما چه شکلی داشته باشد، کلاسیک باشد یا مدرن، چوب‌ها خراطی شده باشند و یا روی آن‌ها پتینه کار شده باشد، رنگ‌ها را ببینید و آن‌ها را با پارچه‌های مختلف در ذهن خود ست کنید تا درنهایت به انتخابی که مایلید برسید.

بودجه:

این بخش یکی از مهم‌ترین موارد در انتخاب هر محصولی است؛ بنابراین لازم است پیش از سفارش دادن سرویس خواب موردنظر خود بودجه هر یک از آیتم‌ها را مشخص کنید؛ در این صورت می‌توانید قسمت‌هایی که برای شما کارایی چندانی ندارند را حذف کنید.

کلوزت روم چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، این مکان اتاق لباسی است که در کنار اتاق‌خواب طراحی و ساخته می‌شود و در این قسمت رگال‌های لباس به همراه کشوهایی برای قرار دادن کفش، اکسسوری و لوازم جانبی و همچنین آینه و … قرار دارد. مهم‌ترین نکته در این خصوص آن است که طراحی کلوزت باید به‌گونه‌ای باشد که فضای دلخواه را در اختیار شما برای تعویض لباس قرار دهد. یکی از موارد مهمی که بهتر است در طراحی این اتاق مدنظر قرار داده شود، کمدهای دیواری و رگال لباس لازم است. دیگر آنکه در این اتاق حتما باید پاف یا مبلمان برای نشستن تدارک دیده شده باشد تا شرایط مناسبی را برای پوشیدن کفش و لباس فراهم نماید.

جمع‌بندی

آرکا چوب یکی از مجموعه‌هایی حرفه‌ای است که در زمینه طراحی و ساخت سرویس خواب و … فعالیت دارد و در طی مدت فعالیت خود از سال 95 تاکنون توانسته بیش از 3000 مدل سرویس اتاق‌خواب زیبا و منحصربه‌فرد را با الهام از به‌روز‌ترین ژورنال‌های خارجی و برابر با استانداردهای ملی و اروپایی تولید و در اختیار مشتریان قرار دهد.

دو ویژگی بارز شرکت آرکا چوب در این است که با آموزش نجاری به نیروهای جوان خود به آن‌ها در این مسیر کمک کرده و این افراد را طبق استانداردهای خود پرورش می‌دهد؛ دیگر اینکه این شرکت می‌تواند محصولات دلخواه شما را با توجه به سبک و متریالی که دوست دارید تولید کرده و در اختیارتان قرار دهد. نکته دیگری که آرکا چوب را از سایر برندها متمایز کرده این است که نقش مهمی در حوزه اشتغال جوانان داشته و به‌عنوان یکی از کارآفرینان برتر در سال های 1400 و پیش از آن برگزیده شده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید