ساخت فرم ساز قدرتمند با “CaptainForm” + آموزش ویدیویی

آموزش ویدیویی در تاریخ 30 شهریور 1394 آموزش ویدیویی اضافه شد!

با فرم ساز CaptainForm، فرم های خود را ایجاد کنید!

سلام؛

سایت ها در بخش های مختلف خود احتیاج به فرم های متعددی از جمله فرم تماس، فرم ثبت نام، فرم ورود و… دارند که با توجه به مهارت های خود و استفاده از افزونه های زیادی که در اختیار شما قرار دادیم، می توانید از آنها استفاده کنید و در اختیار کاربران خود قرار دهید.

امروز نیز با مقاله ی آموزشی دیگری در خدمت کاربران محترم هستیم. افزونه ای که امروز برای شما در نظر گرفتم یک فرم ساز حرفه ای است که قابلیت های جالبی دارد که حتما تمامی موارد آن را با هم بررسی خواهیم کرد. این افزونه برای من بسیار جالب و کاربردی بود امیدوارم شما هم بتوانید از آن بهره ی کافی را ببرید.

افزونه ی CaptainForm

WordPress-form-builder hamyarwp

CaptainForm فرم ساز قدرتمندی است که در سیستم وردپرس به شما امکان ساخت فرم های مد نظر را می دهد. جایگاه خود را در پیشخوان سایت ایجاد کرده و به راحتی قابل ساخت و تنظیم می باشد. این افزونه در حال حاضر در مخزن وردپرس موجود نیست اما سایت سازنده، به صورت رایگان افزونه را در اختیار عموم قرار داده است. همچنین دمویی به صورت آنلاین برای عملکرد افزونه گذاشته که شما می توانید قبل از نصب به آن مراجعه کرده و عملکرد و نوع فرم ها را مشاهده کنید.

افزونه را نصب و فعال میکنیم. پس از فعال سازی عنوان افزونه در پنل وردپرس ایجاد خواهد شد.

captainform hamyarwp

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، میتوانید با زدن بر روی گزینه ی New form وارد صفحه ای برای ایجاد فرم ها به صورت دلخواه شوید. این افزونه به دو صورت رایگان و غیر رایگان موجود است. ما قعلا فعالیت خود را با افزونه ی رایگان شروع میکنیم. بر روی گزینه ی New form کلیک کرده و وارد صفحه ای می شویم که از ما درخواست میکند گزینه ی پرمیوم یا رایگان را انتخاب نماییم.

free plugin hamyarwp

بر روی لینک Active basic account که مخصوص اکانت رایگان می باشد کلیک میکنیم. پس از فعال کردن این نوع اکانت برای شما صفحه ای حاوی قالب های متفاوت برای فرم ها ارائه می شود. هر کدام از قالب ها برای فرم خاصی در نظر گرفته می شود که به معرفی هر کدام میپردازیم.

Contact & Lead Form

Contact & Lead Form hamyarwp

یا استفاده از این تم می توانید فرم تماس برای سایت خود ایجاد کنید، برای مشاهده ی پیش نمایش آن بر روی گزینه ی preview کلیک کرده و در صورت تمایل بر روی گزینه ی use template کلیک کنید تا تنظیمات آن ظاهر شود. نتیجه ی ظاهر شده از ایجاد این فرم به صورت زیر خواهد بود :

Contact & Lead Form hamyarwp

که می توانیم آن را براساس زبان مورد نظر خود تنظیم نماییم.

Survey

survey

با استفاده از این فرم می توانید اطلاعاتی را دریافت کنید! اطلاعاتی مثل مشخصات شخصی کاربران. نتیجه ی حاصل از استفاده ی این افزونه به صورت تصویر زیر خواهد بود که شما می توانید آن را با توجه به اطلاعاتی که میخواهید تنظیم نمایید.

survey hamyarwp

Event Registration

event hamyarwp

همانطور که از نام این فرم پیداست، برای امر ثبت نام کاربران در سایت استفاده می شود. تمامی مشخصات کامل از جمله نام و نام خانوادگی، آدرس کامل، تلفن و نمایش آدرس بر روی گوگل مپ را نمایش خواهد داد. نتیجه ی حاصل از استفاده ی این فرم به صورت تصویر زیر می باشد.

event hamyarwp

Quiz Form

quiz form hamyarwp

این فرم به صورت یک آزمون ساز عمل می کند که هم می توانید برای کوئیز ها  از آن استفاده نمایید. نتیجه ای که از این فرم به دست می آید مطابق تصویر زیر است.

quiz form hamyarwp

Poll Form

poll form hamyarwp

این فرم برای ایجاد سوالات نظرسنجی کاربرد دارد و می توانید از آن برای سوالات خود استفاده نمایید. نتیجه ی حاصل از ایجاد چنین فرمی به صورت زیر است.

poll form hamyarwp

Blank Form

blank form hamyarwp

این فرم در واقع برای شروع ساختن و ایجاد کردن یک فرم به کار می رود و شما می توانید با امکاناتی که به آن می دهید آن را به نوع دلخواه خود در بیاورید.

Other Form

other form hamyarwp

در این قسمت، فرم های مختلف دیگری موجود است که در صورت تمایل می توانید از هر کدام که میخواهید استفاده نمایید. از منوی کشویی که در تصویر باز شده استفاده کرده و فرم دلخواه خود را انتخاب نمایید و آن را تنظیم کنید.

حال برای ایجاد یک فرم، یکی از حالت های گفته شده را انتخاب میکنم. چون تعداد درخواست ها و خواسته ها همیشه پیرامون ساخت یک فرم عضویت زیاد می باشد، من هم فرم عضویت یعنی Event Registration را انتخاب میکنم تا با هم به تنظیم آن بپردازیم.

برای اینکار بر روی گزینه ی use template کلیک میکنم تا وارد صفحه ی این فرم شوم.

regestration form hamyarwp

همانطور که در تصویر می بینید، شما بر روی هر بلوکی که کلیک می کنید می توانید آن را ویرایش نمایید و اصطلاعات فارسی خود را وارد کنید. همچنین می توانید در قسمت layout options ستون ها و سطرها و موارد این چنینی را تنظیم کنید.حال اگر از منوی بالا که سه گزینه ی edit form،setting،publish می باشد بر روی گزینه ی سوم یعنی publish کلیک کنید شورت کدی در اختیار شما قرار خواهد داد تا آن را در برگه برای فرم استفاده نمایید. نتیجه ای که از ساخت فرم ایجاد می شود به شکل زیر است:

form regestery hamyarwp

کار بسیار جذابی بود! به همین راحتی قادر به ساخت فرم های بسیار خوب و استاندارد برای سایت خود هستید.

برای استفاده از دموی آنلاین افزونه و کار با فرم ها، پیشنهاد میکنم از لینک زیر استفاده نمایید:

دموی افزونه ی CaptainForm

جمع بندی!

در مقاله ی امروز به ساخت فرم های متعدد با کمک یک افزونه پرداختیم. با نصب افزونه captainformکه امروز برای شما معرفی کردیم قادر به ساخت فرم های مختلف به روش های استاندارد خواهید بود.

مشاهده آموزش ویدیویی کار با افزونه Captain Form

دانلود آموزش ویدیویی کار با افزونه Captain Form

دانلود ویدیو

دانلود افزونه ی CaptainForm

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید