حلقه گمشده کسب و کار شما

  • کسب و کار خودتون را راه اندازی کردید !؟
  • دنبال پیدا کردن جامعه هدف تان هستید !؟
  • می خواهید همه جا دیده شوید !؟
  • می خواهید مقرون به صرفه تبلیغات کنید!؟

برای یافتن پاسخ این پرسش ها احتمالاً خیلی مطالعه کرده اید و یا از دوستانتان پرس و جو نموده اید و جواب هایی هم دارید. اگر تبلیغات را به دو فضای آفلاین (تلویزیون، رادیو، چاپی و محیطی) و آنلاین (داخل وب سایت ها، اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی) تقسیم بندی کنیم مخاطبین متفاوت را در محدوده های مختلفی با هر کدام از این روش ها می توان هدفگیری نمود.

به عنوان مثال وقتی شما در یک آزادراه بیلبوردی داشته باشید، مردمی که از آن مسیر عبور نکنند تبلیغ شما را نخواهند دید. بنابراین آسان نخواهد بود که همه جا دیده شوید یا حتی در همان محل که تبلیغ محیطی دارید در معرض دید همه قرار بگیرید. برای همه جا بودن و دیده شدن با این روش هم هزینه کلانی در بر خواهد داشت. در روش دوم اوضاع کمی بهتر است، شما می توانید درفضای آنلاین تبلیغات کنید و کاربران تبلیغ شما را در کامپیوتر، تبلت و یا موبایل خود خواهند دید فارغ از زمان، موقعیت جغرافیایی و … .می بینید که این روش محدودیت مکانی و زمانی نخواهد داشت و شما می توانید مشتریان هدف خود را از تمام اقشار بیابید.

در مدل تبلیغات آنلاین شما می توانید از مسیر فرم های تماس، صفحه خرید محصول و یا صفحات فرود دیگر با توجه به محتوای کمپین های خود با کاربران ارتباط مستقیم برقرار کرده و همچنین در لحظه رفتار کاربران خود را مونیتور کرده و آنالیز نمایید.

بر اساس آمار، ضریب نفوذ اینترنت در بین ایرانی ها از 50% عبور کرده و افراد زمان زیادی را در اینترنت سپری می کنند و شما می توانید خدمات و محصولات خود را در اختیار این کاربران قرار دهید و با توجه به گستردگی جغرافیایی مخاطبین کسب و کارها، می توان تبلیغات با این روش را بیش از پیش مدنظر قرار داد. با توجه به همین آمار جالب است بدانیم بودجه تبلیغات آنلاین در سال 2016 به 60% از هزینه کل تبلیغات شرکت ها و سازمان ها نزدیک شده است .

قابل توجه است که تبلیغات در فضای آنلاین نیز روش های متفاوتی دارد. جدا از اینکه در سال های اخیر تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته ولی تبلیغات بنری در فضای وب سایت ها و اپلیکیشن ها را می توان به شکل جدی مورد بررسی قرار داد.

این فضای تبلیغاتی را می توان به 2 گروه اصلی تقسیم بندی نمود:

1) روش سنتی و نمایش بنرها به صورت ثابت (Display ADS) که شما جایگاهی را در یک وب سایت که احتمالاً تخمین می زنید مخاطبین شما به آن وب سایت مراجعه می کنند را برای مدتی معلوم اجاره می کنید و به معرفی خدمات خود می پردازید.

2) روش دیگر، نمایش بنرهای تبلیغاتی شما در شبکه های نمایش تبلیغات بنری کلیکی یا اصطلاحاً AD-Network ها می باشد. با این روش شما یک بار بنرهای خود را بارگزاری می کنید و در تمام وب سایتها و اپلیکیشن های ناشر تبلیغات این شبکه ها نمایش داده می شوید.

در این بخش می توانیم مزایا و معایب این روش ها را با هم مقایسه ای داشته باشیم.

در میان شبکه های تبلیغات کلیکی، شما در کلیک یاب به آدرس www.clickyab.com قیمت گذاری مزایده ای (مشابه قیمت گذاری در تبلیغات گوگل)، امکان انتخاب ناشران بر اساس دامنه های نمایش دهنده تبلیغات، عدم افزایش قیمت کلیک بر اساس فیلترینگ و داشتن یک همراه یا مشاور از کارشناسان کلیک یاب که از زمان شروع تا پایان کمپین جهت آنالیز و بهینه سازی کمپین ها در کنار شما خواهند بود.

کمپین تبلیغاتی

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.