مدیریت هوشمندانه در پیشخوان وردپرس با Client Dash

مدیریت هوشمندانه در پیشخوان وردپرس با افزونه ی Client Dash

سلام؛

وردپرس سیستمی است که هر روز تعداد زیادی از افراد را جذب خود می کند و روز به روز در حال توسعه است. پس با این حساب همیشه نباید فکر کرد که تمامی کاربران این سیستم مدیریت محتوا افرادی حرفه ای هستند، بلکه این سیستم به نوعی طراحی شده که افراد با داشتن سطح کمی آگاهی از آن می توانند کار با آن را شروع کرده و به مرور زمان پیشرفت نمایند. برای این شروع و قدم گذاشتن در راه پیشرفت باید گام به گام حرکت نمود و راه را برای کاربران تازه ساده تر کرد تا به راحتی و با علاقه به کار کردن با وردپرس بپردازند تا به مرور حرفه ای شوند.

از مهم ترین صحنه هایی که می توان گفت همیشگی است و برای رفتن به هر بخشی اول در آن پا می گذاریم پیشخوان وردپرس است.شاید شما که حرفه ای هستید پیشخوان وردپرس خود را به صورت حرفه ای کانفیگ کرده اید و با آن به راحتی کار می کنید، اما اگر بخواهیم محیط را برای تمامی افراد محیا کنیم دیگر باید از کانفیگ های متفاوتی استفاده کنیم و باید سعی کنیم اولین حرکتی که انجام می دهید در راستای بهتر کردن پیشخوان وردپرس باشد! اگر موافق باشید مبحث امروز خود را به سمت این موضوع پیش ببریم و نگات خوبی را در این راستا بیاموزیم.

تنظیم کردن داشبورد وردپرس برای افزایش سرعت و مدیریت آسان

پس از انجام آخرین مراحل ایجاد پروژه ی سایت وردپرسی، شما بخشی را برای کاربران خود ایجاد کرده تا بتوانند در سایت عضو شوند اما دقیقا نمی دانید با چه کاربرانی و در چه حدی رو به رو هستید!بنابراین بهترین کار این است تنظیم ساده و درستی را در نظر گرفته و موارد لازم و ضروری را به پیشخوان وردپرس اضافه کنید و باقی موارد غیر ضروری و پیچیده را پنهان نمایید. هر چند نباید فراموش کنید که این موضوع ربطی به پروفایل کاربران ندارد و شما حتما باید پروفایل کاملی از کاربران خود ایجاد کنید و رنگ بندی های متعددی را برای شمای تم کاربران در نظر بگیرید.

همانطور که می دانید پس از وارد شدن به پنل مدیریتی وردپرس، مستقیما به پیشخوان یا همان داشبور وردپرس انتقال می یابیم. در گوشه ی سمت چپ و قسمت بالا گزینه ای با عنوان تنظیمات صفحه موجود است که با باز کردن آن می توانید گزینه هایی را مشاهده نمایید که با برداشتن یا زدن تیک در هر کدام می توانید آن را پنهان یا آشکار سازید.

Display option hamyarwp

این اولین راه ساده برای برداشتن یا به عبارتی ساده کردن داشبورد سایت است که یک فرمول کلی است!

حال به سراغ قسمت اصلی برای سفارشی سازی داشبور وردپرس برای کاربران خود خواهیم رفت…

افزونه Client Dash

client dashboard hamyarwp

این افزونه ی کاربردی داشبورد وردپرس را به صورت یک رابط مدیریت بصری برای کاربران عمل می کند و به مدیر سایت وردپرسی امکان کنترل بهتر با تسلط بیشتر را می دهد و به کاربران امکانات ویژه و کاربردی خوبی را می دهد.
در گام اول افزونه را نصب و فعال می کنیم، سپس از منوی تنظیمات می توانید گزینه ی Client dash را ملاحظه کرده و بر روی آن کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات افزونه شویم.

client dash setting hamyarwp

Display

در بخش Display گزینه های اکانت، راهنما، گزارش و وبمستر را ملاحظه می کنید.
در پیج اکانت شما مشخص میکنید که تمامی بخش های کاربری  از دید چه موقعیت هایی  قابل رویت باشد یا نباشد!
مشترک، مولف، نویسنده، ویرایشگر

account hamyarwp

در بخش راهنما نیز معین میکنید که اطلاعات راهنمایی برای چه افرادی قابل رویت و همچنین اطلاعات دامنه برای چه افرادی قابل رویت باشد.

help hamyarwp

در بخش گزارشات می توانید مشخص کنید چه افرادی حق دیدن آن را دارند.

reports hamyarwp

همچنین بخش وبمستر که متعلق به مدیریت وبسایت می باشد را چه افرادی می توانند ملاحظه نمایند.

webmaster hamyarwp

اگر به طور منطقی برخورد کنیم، بخش مدیریتی را هیچکس نباید ببیند.

Menus

در قسمت منوها، می توانید تمامی فهرست ها و منوهای موجود را فقط محدود به دسته های خاصی کنید! قایل توجه آن دسته از دوستانی که در دیدگاه ها تقاضای چنین امکانی را داشتند، می توانند به راحتی از این امکان برای محدود کردن دسته ای از کاربران به دسته ای خاص و فهرستی خواص اقدام نمایند.

menus hamyarwp

همان گونه که ملاحظه می کنید، هر بخش را مجزا معین کرده که شما می توانید دسترسی ها را با حذف هر دسته مشخص نمایید.

icons

در این قسمت می توانید آیکون مربوط به هر یک از سطوح کاربری را تغییر دهید.

icons hamyarwp

Webmaster

در این قسمت می توانید متنی را فقط متعلق به بخش وبمستر و مدیریت اختصاص دهید که مشخص باشد از تمامی سطوح مجزاست!

webmaster page hamyarwp

Widgets

در این قسمت می توانید ابزارک ها را برای اعضا و کاربران محدود نمایید.

widgets hamyarwp

در قسمت tools ابزارهایی که مد نظر هست را می توانید اضافه کنید!

Addons

در این قسمت می توانید امکانات اضافه ای که افزونه در اختیار شما قرار داده را در صورت نیاز دانلود و نصب کنید.

addons hamyarwp

پس از انجام تنظیمات و ذخیره ی آنها حال به قسمت داشبور وردپرس خود می رویم!

dashboard wp hamyarwp

با رفتن به هر بخشی فعالیت ها و حوزه ی تعریف شده برای آن را می توانید مشاهده کنید و با این کار به راحتی آنها را مدیریت نمایید.

جمع بندی 

با کمک افزونه ای که امروز خدمت شما معرفی کردیم، می توانید حوزه ی مدیریت خود را قوی تر کرده و از تمامی اتفاقات در وبسایت خود با ایجاد محدودیت ها و تعیین سطوح کاربری مطلع شوید. تقریبا می توانم بگویم با این کار یک نوع بهینه سازی برای داشبورد وردپرسی خود ایجاد خواهید کرد.

دانلود افزونه Client Dash

دانلود صفحه افزونه اسکرین شات
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.