مشاوره ثبت شركت و راه اندازي كسب و كار

مشاوره ثبت شرکت ثبت شرکت

هزاران سال است که انسان ها برای گذران زندگی خود تعاملات و تبادلات تجاری متفاوتی را تجربه می کنند. هر روز روند کسب و کارها متفاوت شده و جوامع نیازها و اهداف متفاوتی را دنبال کرده اند. از زمان صنعتی شدن کشورها سرعت فعالیت تجاری بیش از پیش افزایش یافته و در ده های اخیر این سرعت به حدی زیاد شده که گاها حضور در بازاری با این شدت رقابتی را به یک چالش تبدیل کرده است.

از یک طرف نگرانی ها بابت افزایش این میزان سرعت تکنولوژی و فناوری و از طرف دیگر افرایش نیازهای انسان به انواع موضوعات مختلف باعث شده که با تمام شلوغی که در عرصه رقابت دیده می شود ، فرصت های زیادی نیز برای راه اندازی کسب و کار و کار آفرینی بخصوص با ثبت شرکت فراهم شود.

از این جهت ثبت شرکت اهمیت زیادی دارد که داشتن اعتبار لازم و کسب اعتماد مشتریان برای حضور در این بازار رقابتی لازم است. امروزه نه تنها مشتریان حقوقی بلکه مشتریان حقیقی نیز تمایلی به خرید و معامله با افراد و کسب و کارهای حقیقی را ندارند و ترجیه می دهند که محصولات، کالاها و خدمات خود را از شرکت هایی دریافت کننده که ثبت شده و قابل اطمینان هستند. بنابراین از واجبات اختیاری راه اندازی یک کسب و کار امروزه ثبت شرکت است.

اخذ مشاوره برای راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت به صورت حرفه ای از اقداماتی است که باید حتما در برنامه های خود برای شروع فعالیت در نظر بگیرید. در ادامه برخی از اقدامات مورد نیاز برای راه اندازی یک کسب و کار و مرحله ای که باید برای ثبت شرکت اقدام کنید را با هم مرور می کنیم.

  • انتخاب موضوع برای شروع کسب و کار

همانطور که توضیح داده شد، انتخاب موضوع برای شروع کسب و کار در بازارهای پیچیده و رو به رشد امروزی کار دشواری نیست. کافی است نگاهی به نیازهای منطقه زندگی خود، نیازهای بازار، نیازهای روز و کمبودهای خاص در برخی از حوزه ها داشته باشید. مثلا امروزه با وجود رشد فناوری و تکنولوژی صنایع ما کمبود زیادی در این حوزه ها هنوز احساس می کنند. یا با نگاهی به لیست واردات کشور می توان متوجه شد که امروزه کدام یک از اقلام و کالاها در بازار کمبود دارند و می توان در داخل با اقداماتی آنها را تولید کرد. ارائه خدمات جانبی به برخی از کسب و کارهای بزرگ به منظور چابک سازی آنها ، ارائه خدمات فنی و مهندسی، خدمات مالی و حسابداری، خدمات مدیریتی و مشاوره ای و یا تولید انواع محصولات و خدمات با روش های نوین و جدید و غیره از این دست موارد هستند که هنوز هم به عنوان یک فعالیت مورد نیاز در جامعه و تجارت به شدت احساس می شوند.

  • جامعه هدف خود را تعیین کنید

قبل از اینکه به سراغ ثبت شرکت بروید لازم است که برای خود مشخص کنید که جامعه هدف شما چه کسانی و یا چه مناطقی است. ممکن است تولیدات و یا خدمات شما برای جامعه مشخصی باشد و یا عموم یک جامعه را در بر بگیرد. ممکن است مشتریان شما داخلی و یا خارجی باشند و یا ممکن است تولیدات و خدمات شما تنها مورد نیاز قشر خاصی از کارخانه ها و یا مردم باشد. بنابراین انتخاب جامعه هدف به شما کمک می کند تا در تعیین استراتژی ها و اهداف خود موفق تر باشید.

  • شرکایی برای خود انتخاب کنید.

امروزه نمی توان به صورت شخصیت حقیقی یک کسب و کار را راه اندازی کرد. بهتر است با کمک چند نفر از دوستان خود که اهداف و ایده های نزدیک به شما دارند و با هدف ثبت شرکت مشارکت کنید. قبلا لازم است که توافقنامه ای بین خود امضا کنید و همه اصول کسب و کار را با هم توافق کنید.

  • شرکت ثبت کنید

برای اینکه کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید در قالب یک ساختار هدفمند برای شرکا شکل بگیرد و به دنبال آن اعتبار و شخصیت لازم را برای تاثیر گذاری روی جامعه هدف شما داشته باشد تردید نکنید و به سمت ثبت شرکت حرکت کنید. ثبت شرکت به شما کمک می کند تا نه تنها یک شراکت مطمئن با شرکا داشته باشید، بلکه با یک اعتبار بالا بتوانید جامعه مشتریانی که می خواهید را متقاعد کنید و در ضمن شانس حضور در لیست مشتریان آنها را هم داشته باشید. منظور اینکه بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک تنها با کسب و کارهایی کار می کنند که قبلا برای ثبت شرکت اقدام کرده اند و دارای شخصیت حقوقی و شناسه ملی ثبت شرکت هستند. تنها تصور کنید که به عنوان یک کسب و کار شانس ورود به مزایده ها، مناقصه ها و قراردادهای دولتی و شرکت های بزرگ را نداشته باشید. این یعنی از دست دادن بیشترین شانس موفقیت کسب و کار برای شما.

توجه به اصول ثبت شرکت اهمیت زیادی دارد. شما می توانید بدون اینکه خودتان درگیر این کار پیچیده شوید موضوع ثبت شرکت را برون سپاری کنید و با مشاوره تخصصی ثبت ویونا این کار را انجام دهید. ثبت ویونا در کمترین زمان کار ثبت شرکت را با ضمانت برای شما انجام می دهد. ثبت ویونا از کارشناسان و وکلایی بهره می گیرد که در ایران جزو برترین وکلا شناخته می شوند و در اداره ثبت شرکت ها نیز به خوبی شناخته شده و دارای اعتبار زیادی هستند.

  • کسب و کار خود را هویت بدهید

بعد از ثبت شرکت شما باید اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید قانونا فعالیت شرکتی خود را آغاز کنید. مثلا تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ دفاتر پلمپ و یا در صورت استخدام افراد دریافت کد بیمه تامین اجتماعی از این دست است. اما اینها لازمه ثبت شرکت است و از اقداماتی است که نهایتا باید ظرف مدت یک ماه بعد از ثبت شرکت انجام دهید.

به همین دلیل اگر به دنبال هویت برای شرکت خود هستید می توانید اگر شرکت مشاوره ای و یا مدیریتی دارید برای اخذ رتبه برای شرکت اقدام کنید. رتبه بندی شرکت باعث می شود تا مشتریان حساب ویژه ای روی کسب و کار شما باز کنند. ضمن اینکه برای بازاریابی و تبلیغات شرکت و همچنین برند سازی باید توجه ویژه ای نیز به ثبت برند یا ثبت علامت تجاری داشته باشید. ثبت علامت تجاری برای اینکه بین محصولات و خدمات خود با دیگر شرکت ها تمایز ایجاد کنید و برای محصولات خود شناسنامه داشته باشید و در ضمن به مشتریان یک تصویر ذهنی بدهید تا محصولات شما را شناسایی کنند بسیار اهمیت دارد و پس از چندی برند ثبت شده به یک سرمایه و یا دارایی برای شما تبدیل می شود.

اقدام دیگری که باعث اعتبار کسب و کار و هویت شرکت شما می شود، اخذ کارت بازرگانی است. لزومی ندارد حتما تاجر باشید و یا کار بازرگانی در حوزه واردات و صادرات انجام دهید که برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید. کارت بازرگانی باعث می شود تا شرکت از این طریق در اتاق بازرگانی نیز ثبت نام کند و در ضمن بتواند دامنه فعالیت و اعتبار خود را افزایش دهد. در ضمن با اخذ کارت بازرگانی می توانید برند خود را نیز با حروف لاتین طراحی کنید و ضمن ثبت برند لاتین برای ثبت بین المللی برند نیز آماده شوید.

اکنون نه تنها کسب و کار خود را با ثبت شرکت راه اندازی کرده اید بلکه با داشتن کارت بازرگانی و رتبه شرکت و همچنین با ثبت برند می توانید به عنوان یک شرکت تمام عیار صاحب شهرت و اعتبار کافی برای برند سازی بشوید. این اقدامات برای شروع یک کسب و کار موفق بسیار کلیدی و تاثیر گذار است. در ادامه می توانید با کمک مشاوران خبره ویونا حتی به دنبال اخذ انواع ایزو و استاندارد های داخلی و بین المللی نیز باشید و هر روز بر بهبود مستمر خود بیفزایید.

ویونا مفتخر به ارائه خدمات مشاوره تخصصی برای راه اندازی انواع کسب و کار و ثبت انواع شرکت در ایران و بسیاری از کشورهای جهان به همراه ارائه خدمات حقوقی مانند ثبت برند، ثبت اختراع و یا مالکیت صنعتی ، رتبه بندی شرکت، ثبت تغییرات شرکت و انواع خدمات حقوقی دیگر به مشتریان خود در طول ده ها سال فعالیت با بالاترین کیفیت و درصد رضایت مشتریان است. شما هم می توانید تنها با یک تماس وارد لیست مشتریان خوش شانس ویونا شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید