تولید محتوا توسط تیم متخصص ریراکو سئو

54% بازاریابان دیجیتالی معتقدند که «محتوا» مهم ترین عنصر برای موفقیت در فضای آنلاین است! فرقی نمی کند که می خواهید وب سایتتان را به اوج برسانید یا حضورتان را در شبکه های اجتماعی پررنگ تر کنید؛ در هر صورت این محتواست که آینده کسب و کار شما را تعیین می کند. محتوا همان چیزی است که فرآیند دیجیتال مارکتینگ شما را روی غلتک میندازد و دائماً سرعت آن را بیشتر و بیشتر می کند. اما چرا محتوا تا این حد مهم است؟ هدف آن چیست؟ به کجا سفارش تولید محتوا بدهیم که از کیفیت آن مطمئن باشیم؟ در ادامه با هم می بینیم.

چرا محتوا؟

همه شرکت های بزرگ دنیا روزی از نقطه صفر شروع کردند. آمازون در یک گاراژ شروع به کار کرد و استارت فیس بوک در اتاق یک خوابگاه زده شد! اما وجه تمایز این شرکت های بزرگ با برندهای دیگری که پیشرفت چندانی نداشته اند، در روند «رشد» آنها بوده است. مفهوم رشد نیز در دنیای دیجیتال امروزی این است که هر روز پررنگ تر از دیروز باشید و در فضای آنلاین حرف بیشتری برای گفتن داشته باشید. چطور می توانیم چنین رشدی را تجربه کنیم؟ قطعاً با «محتوا».

برای درک اهمیت تولید محتوا به این فکر کنید که مخاطبانتان چرا باید سایت یا شبکه اجتماعی شما را دنبال کنند؟ چه چیزی باعث جذابیت شما برای آنها می شود؟ بله، مقاله های آموزشی، ویدئوهای معرفی یا مقایسه محصولات، گرافیک های سرگرم کننده و … . محتواها آن بهانه ای هستند که کاربران برای همراهی شما نیاز دارند.

ابزار اصلی «رشد» در دنیای امروز، چیزی نیست جزو «محتوا»!

مهم ترین مزایای تولید محتوا

به گفته «Hubspot» کسب و کارهایی که بازاریابی محتوا را پیش می گیرند، 13 برابر بیشتر از دیگران بازدهی مثبت دارند. از طرفی این برندها 7.5 برابر ترافیک بیشتری به نسبت رقبای خود دریافت می کنند. این آمارها نشان می دهند که مزایای تولید محتوا مقطعی نیست؛ بلکه می تواند یک جریان دائمی را با دستاوردهایی شگفت انگیز آغاز کند.

علاوه بر این وقتی صحبت از مزایای تولید محتواست، باید به طور ویژه به بحث سئو اشاره کنیم. سئو به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جست و جوست. هدف از سئو این است که سایت خود را به صفحه اول موتورهای جست و جو (و ترجیحاً 4 سایت اول) برسانیم. رسیدن به این جایگاه ارزشمند، سایت را به یک منبع ارزشمند تبدیل می کند که میزان ترافیک و کلیک خیره کننده ای را دریافت خواهد کرد.

نکته بسیار مهم پیرامون سئو این است که بدون «محتوا» تقریباً نشدنی است! این محتواها هستند که موتورهای جست و جو را راضی نگه می دارند و آنها را ترغیب می کنند که به سایتمان رتبه های برتر را بدهند. البته نه هر محتوایی؛ بلکه محتواهای سئو شده ای که استانداردهای لازم را رعایت کرده باشند.

مزایای تولید محتوا در یک نگاه:

 • ارتقای سئو وب سایت
 • افزایش ترافیک
 • درگیر نگه داشتن مخاطب و افزایش نرخ تعامل
 • افزایش نرخ تبدیل و فروش
 • دریافت سرنخ های بیشتر برای ادامه استراتژی ها
 • و … .

هدف از تولید محتوا چیست؟

اگر بخواهیم هدف از تولید محتوا را به خلاصه ترین شکل ممکن تعریف کنیم، باید بگوییم که «ایجاد ارتباط مستمر و مفید با کاربران در فضای آنلاین» مهم ترین هدف برای ماست. اما به عنوان کسب و کاری که می خواهد محتوا را به بخش مهمی از استراتژی هایش تبدیل کند، بهتر است تعریف دقیق تری از هدف تولید محتوا داشته باشید. در ادامه تنها به 3 تا از مهم ترین اهداف بازاریابی محتوا اشاره می کنیم.

آگاهی از برند

برای این که مشتریان زیادی داشته باشیم، اول باید مخاطبان زیادی داشته باشیم! این یک اصل بدیهی است؛ اما پیاده سازی آن کمی چالش برانگیز است. خوشبختانه جایی برای نگرانی نیست؛ تولید محتواهای جذاب، بزرگ ترین کمک برای شناخته شدن برند شماست. به لطف محتوا می توانید حتی بدون ارائه محصول یا خدمات، شناخته شده و حتی محبوب باشید!

هدایت مخاطبان در قیف بازاریابی

قیف بازاریابی، یک مدل برای مارکتینگ است که با «شناساندن برند به مخاطبان» شروع می شود و نهایتاً به «وفادار نگه داشتن مشتریان قبلی» می رسد. سپس این مشتریان وفادار برای کسب و کار تبلیغ دهان به دهان می کنند و این چرخه برای مخاطبان جدید تکرار می شود. هدف اصلی در این نوع بازاریابی این است که مخاطبانمان را به سمت پایین قیف هدایت کنیم. از طرفی هر چه پایین می رویم، کار سخت تر می شود (به همین دلیل هم اسمش را «قیف» بازاریابی گذاشته اند!).

ترفندهای مختلفی هستند که هدایت کاربران را به پایین قیف راحت تر می کنند؛ اما هیچ ابزاری به اندازه محتوا بازدهی ندارد! بنابراین هدف از تولید محتوا می تواند تبدیل مخاطبان به مشتریان وفادار باشد که طبق تجربه، محتوا این کار را به نحو احسن انجام می دهد.

ایجاد حس و اعتماد و وفاداری

کاربران تفاوت کسب و کار بدون محتوا را با برندی که برای محتواهایش ارزش قائل است به خوبی تشخیص می دهند. بنابراین هر چه تولید محتوای خود را بیشتر جدی بگیرید، کاربران حس اعتماد و وفاداری بیشتری نسبت به شما خواهند داشت.

محتواهای جذاب و کارامد ارزان نیستند!

اگر تصمیم گرفته اید که از طریق «محتوا» حضور آنلاین پررنگی داشته باشید، به شما تبریک می گوییم! همین حالا هم به عنوان کسب و کاری که اهمیت تولید محتوا را درک کرده است، قدم بزرگی برداشته اید. اما اگر قصد دارید تولید محتواهای خود را به یک تیم متخصص بسپارید، باید به یک نکته مهم اشاره کنیم و آن این که تولید محتوا ارزان نیست!

البته ارزانی و گرانی برای هر فردی تعریف متفاوتی دارد؛ اما در هر صورت این تصور برای عده ای وجود دارد که می توان با هزینه بسیار کم، محتوای باکیفیت تحویل گرفت. اما این تصور با یک واقعیت اثبات شده رد می شود.

اگر کمی جست و جو کنید، عدد نرمال تعرفه های تولید انواع محتوا را پیدا خواهید کرد. حالا در این میان ممکن است مجموعه هایی را ببینید که دستمزدشان بسیار کمتر از این حد نرمال است. پس شاید تصور کنید که با همکاری با این شرکت در هزینه هایتان صرفه جویی خواهد شد.

اما با توجه به اهمیت تولید محتوا، هیچ ارزانی ای بی حکمت نیست! و البته هر گرانی ای هم منطقی نیست. شرکت هایی که دستمزد بسیار کمی می گیرند، قطعاً زمان زیادی برای تولید محتواها صرف نمی کنند. از طرفی گذشته از زمانی که صرف می شود، این شرکت ها تجربه و دانش لازم را برای خلق محتواهای باکیفیت ندارند. محتواهایی که کپی شده اند یا روان نیستند، سئو نشده اند، شامل غلط های نگارشی یا گرافیک های بی کیفیت هستند و … همگی می توانند توجیهی بر ارزان بود خدمات تولید محتوا باشند.

محتوا ارزشش را دارد!

اگر کسب و کار نوپایی هستید که محدودیت بودجه زیادی دارید، احتمالاً به این فکر می کنید که آیا اهمیت تولید محتوا به اندازه ای هست که برای آن هزینه صرف کنم؟ بیایید پاسخ این سؤال را با چند آماری که از بازاریابی محتوا به دست آمده بدهیم. این آمارها از بررسی 1500 کسب و کار در بیش از 20 صنعت مختلف که از 1 تا بیش از 10.000 کارمند دارند به دست آمده اند:

 • 97% از کسب و کارها می گویند که از بازاریابی محتوا به عنوان مهم ترین بخش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ خود استفاده می کنند.
 • عبارت «بازاریابی محتوا» این روزها 22% بیشتر از گذشته در فضای وب جست و جو می شود. این آمار نشان می دهد که کسب و کارهای کوچک و بزرگ اهمیت تولید محتوا را بیش از پیش درک کرده اند. بنابراین اگر محتواها را دست کم بگیریم، از رقبا عقب خواهیم ماند.
 • 73% از شرکت هایی که از 10 تا 70 درصد از کل بودجه بازاریابی خود را صرف محتوا کرده اند، بسیار موفق بوده اند.

“تولید محتوا هزینه نیست؛ سرمایه گذاری است!”

چطور از کیفیت خدمات تولید محتوا مطمئن شویم؟

ما نمی گوییم که بگردید و گران ترین خدمات را برای کسب و کارتان بگیرید؛ در عوض بهترین کار این است که فارغ از تعرفه شرکت ها، سابقه همکاری و نمونه کارهای آنها را بررسی کنید. ببینید این شرکت با کدام کسب و کارها همکاری داشته و چه محتواهایی را برای آنها تولید کرده است. به علاوه در فضای وب یا در کامنت های شبکه های اجتماعی آن شرکت جست و جو کنید تا ببینید مشتریان قبلیشان چه نظری درباره آنها دارند.

” نمونه کارهای یک مجموعه، صادقانه ترین تبلیغ آن است”

برون سپاری تولید محتوا به شرکت ریراکو سئو

حالا که با مزایای تولید محتوا آشنا شدید، شاید تصمیم گرفته اید که این بخش را به طور کل به یک تیم متخصص بسپارید تا تمرکز خود را بر بخش های دیگر کسب و کارتان قرار دهید. ریراکو سئو مجموعه ای است از متخصصین باتجربه و حرفه ای سئو و بازاریابی محتوا. هدف این شرکت سرعت دادن به روند رشد کسب و کارها در فضای دیجیتال از طریق سئوست. از آنجایی که «تولید محتوا» مکمل سئو محسوب می شود، این مجموعه نیز تمرکز ویژه ای بر تولید محتواهای منحصر به فرد، جذاب و سئوشده دارد. بنابراین اگر به دنبال شرکت ارائه دهنده خدمات تولید محتوا هستید، ریراکو مشتاقانه آماده رشد دادن کسب و کار شماست.

مزیت های رقابتی تولید محتوا با ریراکو

1- تدوین استراتژی هایی مختص کسب و کار شما

هستند کسب و کارهایی که با وجود صرف وقت یا هزینه، آنطور که باید و شاید از محتواهای خود نتیجه نمی گیرند. این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما رایج ترین دلیل آن «نداشتن برنامه ریزی» است. این که محتواهایی را به صورت تصادفی در سایت یا شبکه اجتماعی خود منتشر کنیم، نمی تواند دستاوردهای چندان رضایت بخشی برایمان داشته باشد.

پس راه حل چیست؟ داشتن استراتژی. استراتژی محتوا همان برنامه ریزی برای تولید و انتشار محتواهاست. در این برنامه به سؤالات زیر پاسخ داده می شود:

 • برای کدام کلمات کلیدی محتوا تولید کنیم؟
 • چه نوع محتوایی تولید کنیم؟
 • این محتوا را در چه تاریخی منتشر کنیم؟
 • محتوای جدید تولید کنیم یا محتواهای قبلی را آپدیت کنیم؟
 • و … .

تیم محتوای ریراکو پاسخ سؤالات بالا را دقیقاً متناسب با نیازهای کسب و کار شما خواهند داد. سپس استراتژی های کاملی را به صورت اختصاصی برای شما طراحی کرده و بر اساس آن به تولید محتوا خواهند پرداخت.

2- محتوای تکراری، هرگز!

بالاتر درباره اهمیت و مزایای تولید محتوا به طور مفصل صحبت کردیم؛ اما فراموش نکنید که همه این مطالب در شرایطی صادق هستند که محتواهای شما منحصر به فرد و جدید باشند. محتواهای کپی شده هرگز آن سکوی پرتابی که انتظارش را دارید نخواهند بود! از این رو کپی کردن محتواها، یک خط قرمز جدی برای تیم ریراکوست. تمام محتواهایی که از ریراکو دریافت می کنید، کاملاً جدید و مختص کسب و کار شما خواهند بود.

3- بهینه سازی محتواها با اصول سئو

با انتشار محتواهای باکیفیت و مفید در وب سایت یا شبکه اجتماعی، می توانید مخاطبان را تا حد زیادی با خود همراه کنید. اما توجه موتورهای جست و جو را چگونه جلب کنیم؟ چگونه محتواهای خود را به رتبه های بالای گوگل برسانیم تا مخاطبان بیشتری ما را ببینند؟ بله، با سئو کردن محتواها.

محتواهای سئوشده مهم ترین مهره استراتژی سئوی شما خواهند بود! با این محتواها نظر موتورهای جست و جو را جلب می کنیم و به آنها نشان می دهیم که در چه حوزه هایی فعالیت داریم. به علاوه به آنها ثابت می کنیم که آنقدر حرف خوب برای گفتن داریم که شایسته بودن در صفحه اول نتایج باشیم.

برای سئو کردن محتواهای متنی چندین و چند تکنیک داریم؛ مثل گنجاندن کلمات کلیدی در آنها با تراکم و چگالی مناسب، تیتربندی درست محتواها و … . اما سئو فقط مختص محتواهای متنی نیست؛ بلکه در مورد ویدئوها، تصاویر و … هم شگردهایی برای سئو وجود دارند. تیم ریراکو بر تمام تکنیک های سئوی محتوا مسلط هستند. بنابراین در کنار یونیک بودن محتواها، از بابت سئو بودن آنها هم آسوده خاطر خواهید بود.

4- تولید هر نوع محتوایی که برای کسب و کار شما بهترین است

خیلی اوقات وقتی می گوییم محتوا، منظورمان مقاله است؛ اما دامنه محتواها بسیار فراتر از این است. تصویر، ویدئو، پادکست، گرافیک و … نیز محتوا محسوب می شوند. اتفاقاً محتواهای بصری نقش بسیار مهم تری را به نسبت محتواهای متنی ایفا می کنند. چراکه هم کاربران آنها را بیشتر دوست دارند و هم موتورهای جست و جو. بنابراین تولید محتواهای بصری باکیفیت، می تواند به تنهایی برگ برنده شما به نسبت سایر کسب و کارها باشد.

ریراکو نیز خدمات خود را به محتواهای متنی خلاصه نکرده و همه انواع محتوا را پوشش می دهد. حالا این که کدام نوع محتوا برای شما بهترین انتخاب است به دو چیز بستگی دارد:

 • بودجه شما
 • نیاز کسب وکارتان

تیم محتوای ریراکو نوع محتوا را بر اساس این دو فاکتور تعیین و محتواهایی کاملاً یونیک را برای شما تولید خواهند کرد.

5- در نظر گرفتن لحن مناسب مخاطب

محتواها می توانند با انواع لحن ها نوشته شوند؛ از دوستانه یا عامیانه گرفته تا رسمی و ادبی. نکته مهم این است که هر لحنی برای هر کسب و کاری مناسب نیست! بلکه همه چیز به مخاطبان شما بستگی دارد. برای مثال لحن محتواهایی که برای سالمندان نوشته می شوند، با محتواهایی که مختص نوجوانان و جوانان هستند کاملاً متفاوت است. البته مسئله فقط سن نیست؛ بلکه موضوع فعالیت، شغل مخاطبان، روحیات آنها و … نیز در تعیین این لحن دخیل هستند.

این که بهترین لحن برای کسب و کار شما چگونه است را مقوله ای به نام «پرسونا» تعیین می کند. تیم محتوای ریراکو نیز ابتدا پرسونای مخاطبان شما را استخراج کرده و بعد لحن محتواها را بر اساس آن تعیین می کنند. شایان ذکر است که «لحن» فقط در مورد مقاله ها تعریف نمی شود؛ بلکه این لحن باید در تصاویر و ویدئوها نیز دیده شود. مثلاً نوع رنگ هایی که در تصاویر استفاده می شوند، بخشی از لحن محتوا هستند. این همان کاری است که تیم محتوای ریراکو آن را بادقت انجام می دهند؛ یعنی انتخاب لحن مناسب و پیاده سازی آن در همه انواع محتوا.

6- آماده سازی محتواها در زمان استاندارد

تولید محتوای منحصر به فرد و سئوشده زمان می برد؛ اما گاهی تولید محتوا توسط بعضی تیم ها زمانی بیشتر از حد استاندارد می برد. بزرگ ترین نتیجه منفی این امر به هم ریختن زمانبندی استراتژی هاست. چراکه محتواها ابزار اصلی دیجیتال مارکتینگ هستند و بیشترین سرنخ ها هم از همین محتواها تولید می شوند. بنابراین اگر تولید آنها زمان ببرد، مراحل دیگر هم به تأخیر خواهند افتاد.

تیم ریراکو در کنار انرژی و دقتی که برای تولید محتواها صرف می کنند، سعی می کنند آنها را سریع ترین زمان ممکن آماده کنند. در این صورت می توان اطمینان خاطر داشت که تمام استراتژی سئو و محتوا طبق زمانبندی تعیین شده پیش خواهند رفت.

توجه : برای اماده سازی محتوا در زمان  معین شما باید پیش از شروع تولید محتوا، از یک استراتژی با ساختار درست تبعیت کنید. اگر بدنبال استراتژی سئو هستید می توانید به صفحه تدوین استراتژی سئو مراجعه کنید و با پر کردن فرم این لندینگ از این خدمت جهت پایه ریزی یک برنامه منظم و مدون استفاده نمایید.

شروع همکاری با تیم محتوای ریراکو سئو

برای شروع همکاری با ریراکو برای بازاریابی محتوا، مسیر بسیار ساده ای را پیش رو دارید. کافی است وارد صفحه خدمات تولید محتوای وب سایت ریراکو شوید و فرم مربوطه را با اطلاعات کلی خود پر کنید. سپس تیم محتوای ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند تا ضمن آشنایی بیشتر با شما، هماهنگی های لازم را برای شروع پروژه انجام دهند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید