5 ویژگی مهم برای انتخاب بهترین شرکت سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا سفارش تولید محتوا

توسعه زیرساخت‌های اینترنت در کشورهای مختلف،‌ امپراطوری مطلق چند برند شناخته شده در دنیا را به چالش کشیده است. اینترنت فضایی را برای نفس کشیدن بنگاه‌های اقتصادی کوچک‌مقیاس و کسانی که به‌تازگی کسب‌وکاری را ایجاد کرده‌اند، فراهم آورده است. اما دیده‌شدن در بستر وب و شبکه‌های اجتماعی اصول و قواعد خاص خودش را دارد. همین ابتدای کار هم باید بدانید که نمی‌توانید به جنگ این چارچوب‌های تعیین شده بروید. اگر می‌خواهید دیده شوید، باید کسب‌وکار خود را همسو با این قوانین جهت‌دهی کنید. حضور در وب و شبکه‌های اجتماعی بدون تولید محتوا مانند فوتبال بازی‌کردن بدون توپ است! همان قدر که بازی فوتبال بدون توپ بی‌معنی است، نمی‌توان سایت یا شبکه اجتماعی راه‌اندازی کرد ولی تولید محتوا در آن انجام نداد. سفارش تولید محتوا زمینه را برای به دست آوردن پول بیشتر برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند.

در ابتدا قصد داریم نگاهی به اهمیت مسئله تولید محتوای دیجیتال بیندازیم. در ادامه به یک سؤال مهم پاسخ خواهیم داد؛ سفارش تولید محتوا به آژانس‌های تخصصی چه مزایایی نسبت به استخدام کارشناس تولید محتوا دارد؟ در نهایت خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ راسا که یکی از برترین شرکت‌های تخصصی در حوزه تولید محتوای فارسی و انگلیسی در کشور است را تشریح می‌کنیم. با ما همراه باشید.

چرا تولید محتوای دیجیتال ضروری است؟

نگاهی به آمار روزافزون خریدهای اینترنتی نشان می‌دهد که یک تغییر رفتار اساسی در طرف مصرف‌کننده در حال شکل‌گیری است. چالش‌هایی از قبیل همه‌گیری ویروس کرونا، موجب افزایش بیشتر میل مردم به خریدهای اینترنتی نیز شده است. دیگر اهمیت ویترین مجازی کسب‌وکارها کمتر از ویترین فروشگاه‌های آن‌ها نیست. در حال حاضر بسیاری از کسب‌وکارها ایجاد شده‌اند که تنها در فضای مجازی متمرکز هستند و هیچ فروشگاه فیزیکی در کشور ندارند.

اما نکته مهم آن است که در یک دنیای بزرگ به وسعت فضای مجازی، چگونه باید صدای یک برند را به مخاطبان رساند؟ پاسخ این سؤال در سفارش تولید محتوا نهفته است. انواع محتوا که در بستر وب و شبکه‌های اجتماعی قابل انتشار است، باید توسط کسب‌وکارهای اینترنتی مورد توجه قرار بگیرد. کسانی بیشتر دیده می‌شوند که تولید محتوای باکیفیت و کمیت بالا را در دستور کار خود قرار می‌دهند. برخی از مهم‌ترین دستاوردهای تولید محتوای دیجیتال عبارت‌اند از:

ارتقای رتبه سایت در گوگل

رقابت در گوگل بر سر این است که در یک حوزه خاص چه سایتی رتبه بالاتری را به خود اختصاص دهد. برنده این رقابت می‌تواند گوی سبقت را از رقبای خود ربوده و به تمام اهداف خود از راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی دست پیدا کند. سفارش تولید محتوا در حال حاضر مهم‌ترین ابزار برای پیروزی در این مسابقه است. هر سایتی بتواند محتوای باکیفیت بالا و منطبق با قواعد گوگل منتشر کند، جایگاه بالاتری در رتبه‌بندی گوگل به دست می‌آورد.

ایجاد حس اعتماد در مخاطبان

برندسازی یکی از اصول بازاریابی در هر کسب‌وکاری است. در دنیای مجازی مهم‌ترین ابزار برای این منظور تولید محتوا است. برند شما در قالب تولید محتوای باکیفیت در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد. این مسئله در درازمدت حس اعتماد را در مخاطبان نهادینه می‌کند. طبیعی است که هر کسب‌وکاری که در این مسیر موفق شود، می‌تواند مشتریانی وفادار و پایدار برای خود به ارمغان بیاورد.

جذب گروه خاصی از مخاطبان

سفارش تولید محتوا این امکان را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا به دنبال طیف خاصی از مخاطبان بروند. تصور کنید شما کسب‌وکاری در زمینه فروش تجهیزات تأسیسات مکانیکی دارید. با تولید محتوا در زمینه تأسیسات مکانیکی می‌توانید کسانی را که قصد خرید این قبیل تجهیزات را دارند، به سمت فروشگاه اینترنتی خود جذب کنید. این یک امکان بی‌نظیر است که در دنیای واقعی برای دستیابی به آن باید هزینه‌های سنگینی را پرداخت کنید.

امکان جمع‌آوری اطلاعات و رصد بازدیدکنندگان سایت

با تولید محتوا حتماً مجموعه‌ای از افراد جستجو کننده در بستر وب، به سایت شما مراجعه می‌کنند. در حال حاضر ابزارهای گوناگونی تعریف شده است که به‌واسطه آن‌ها می‌توان مخاطبان و رفتار آن‌ها را تجزیه و تحلیل کرد. به این ترتیب فرصت شناخت و آگاهی درست از نیازهای مخاطبان برای کسب‌وکارها فراهم می‌شود. به این ترتیب می‌توانند با تولید محصولات یا ارائه خدمات در جهت رفع نیاز مخاطبان، درآمد خود را افزایش دهند.

کاهش چشمگیر هزینه‌های بازاریابی

بازاریابی برای هر کسب‌وکاری یک مسئله اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود. بازاریابی به شیوه‌های سنتی هزینه‌های سنگینی را به همراه دارد و میزان اثرگذاری این روش‌های تبلیغات نیز چندان مشخص نیست. اما بازاریابی دیجیتال به‌مراتب هزینه‌های کمتری را برای بنگاه‌های اقتصادی به همراه دارد. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که اثرگذاری این روش‌های تبلیغاتی به هیچ عنوان کمتر از بازاریابی سنتی نیست. سفارش تولید محتوا به‌عنوان قلب دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌رود.

امکان اثرگذاری روی رفتار مخاطب

تبلیغات بستری را برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کند تا بتوانند روی مخاطبان اثر بگذارند. کسانی که می‌توانند این کار را به نحو احسن انجام دهند، قطعاً توفیقات بیشتری در زمینه جذب مخاطب و مشتری برای خود خواهند داشت. تولید محتوای باکیفیت یک ابزار بسیار کارآمد برای جهت‌دهی به رفتارهای مخاطبان به شمار می‌رود.

افزایش فروش محصولات یا خدمات

شما با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی به دنبال کسب درآمد هستید. سفارش تولید محتوا بهترین راه برای درآمدزایی کسب‌وکارهای اینترنتی است. اگر گمان می‌کنید که بدون تولید محتوا می‌توانید فروشگاه اینترنتی موفق و پول‌سازی داشته باشید، سخت در اشتباه هستید.

ماشین تایپ
ماشین تایپ

سفارش تولید محتوا یا استخدام کارشناس تولید محتوا؛ مسئله این است

خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های فعال در سطح کشور نسبت به مسئله اهمیت تولید محتوا برای وب‌سایت و شبکه اجتماعی خود آگاه هستند. در این بین کسب‌وکارها دو رویکرد متفاوت را پیش روی خود دارند؛ استخدام یک یا چند کارشناس تولید محتوا یا برون‌سپاری سفارش تولید محتوا به شرکت‌های تخصصی فعال در این زمینه. هرکدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که مقایسه بین آن‌ها می‌تواند منتج به انتخاب صحیح بین این دو گزینه شود.

تنوع مهارت‌های مورد نیاز برای امور تولید محتوا

با نگاهی به برخی آگهی‌های استخدام کارشناس تولید محتوا، این طور به ذهن تداعی می‌شود که شرکت‌ها به دنبال یک ربات همه‌کاره هستند. پیداکردن کسی که هم‌زمان نویسنده، ویراستار، تحلیل‌گر محتوا باشد و در کنار آن به نرم‌افزارهای گرافیکی و ویرایش ویدیو مسلط باشد، کار بسیار سختی است. فرضاً که بتوانید یک چنین فردی را پیدا کنید، باید حقوق بالایی برای او در نظر بگیرید تا این فرد انگیزه حضور در مجموعه شما را داشته باشد.

البته هیچ ایرادی در این خصوص متوجه صاحبان کسب‌وکارها نیست؛ چراکه همه مدیران شرکت‌ها به دنبال آن هستند که با کمترین تعداد نفرات فعالیت‌های مجموعه زیر نظر خود را اداره کنند. اما باید بدانید که تولید محتوا یک پروسه طولانی است که از صفر تا صد آن نیاز به بیش از 10 تخصص وجود دارد. این در حالی است که می‌توانید سفارش تولید محتوا را به یک شرکت تخصصی حوزه بازاریابی محتوایی بسپارید. به این ترتیب دیگر نیازی به جستجو برای پیداکردن چندین فرد متخصص و استخدام آن‌ها ندارید.

مقایسه هزینه برون‌سپاری یا استخدام نیروی تولید محتوا

همان‌طور که اشاره شد، اگر بخواهید نیروهایی را به طور مستقیم و تمام‌وقت برای شرکت خود استخدام کنید، احتمالاً علاوه بر دستمزد نسبتاً بالا، باید خدماتی که به سایر کارکنان ارائه می‌دهید را هم به این اشخاص ارائه کنید. به تجربه ثابت شده است که برون‌سپاری سفارش تولید محتوا به دلیل تخصصی بودن کارها در شرکت‌های بازاریابی محتوا، هزینه کمتری را برای کسب‌وکارها به همراه خواهد داشت.

چالش به‌روز بودن اطلاعات و دانش فنی حوزه تولید محتوا

آژانس‌های تولید محتوا معمولاً به‌صورت دوره‌ای اعضای تیم خود را پایش می‌کنند و نسبت به ارتقای دانش تخصصی آن‌ها برنامه‌ریزی مدون و دائمی دارند. این در حالی است که کارشناسان تولید محتوا معمولاً پس از استخدام چندان تمایلی به ارتقای دانش فنی خود ندارند و به این ترتیب ممکن است این مسئله در درازمدت روی کیفیت کاری آن‌ها اثر منفی داشته باشد.

سرعت پیشبرد کارهای تولید محتوا

تقسیم کار در یک شرکت تولید محتوا به‌خوبی توسط مدیر محتوای شرکت صورت می‌گیرد و همه کارها و سفارش‌های تولید محتوا مطابق برنامه دقیق بین اعضای تیم توزیع می‌شود. مدیر محتوا نیز وظیفه دارد ضمن پایش صحت انجام کارهای محوله، نسبت به تجمیع آن‌ها اقدام کند و نتیجه را در اختیار کارفرما قرار دهد. مسئله تفکیک شدن کارها در برون‌سپاری سفارش تولید محتوا منجر به افزایش سرعت انجام کار تولید محتوا می‌شود.

کیفیت انجام سفارش تولید محتوا

یک شرکت تولید محتوا مانند هر شرکت دیگری نسبت به برند خود احساس مسئولیت می‌کند. در نتیجه به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد، بی‌نظمی یا کوتاهی افراد در انجام وظایفشان، اعتبار نام این شرکت را خدشه‌دار کند. به همین دلیل همواره برترین و در عین متعهدترین نیروهای تولید محتوا در این شرکت‌ها گرد هم می‌آیند و کیفیت انجام کارهای سفارش تولید محتوا توسط این شرکت‌ها به‌مراتب بالاتر از نیروهای استخدامی است.

کیفیت انجام سفارش تولید محتوا
کیفیت انجام سفارش تولید محتوا

راسا، همان چیزی است که دنبال آن می‌گردید

آژانس دیجیتال مارکتینگ راسا با برخورداری از یک تیم مجرب در زمینه دیجیتال مارکتینگ آماده ارائه پذیرش صفر تا صد سفارش تولید محتوای کسب‌وکارهای مختلف در کشور است. هر آن چیزی که در زمینه بازاریابی محتوایی به آن نیاز دارید، در راسا به بهترین شکل ممکن در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد. نکته مهم این است که متناسب با هر میزان بودجه‌ای که کسب‌وکارهای مختلف برای سفارش تولید محتوا در نظر دارند، راسا برنامه‌ای در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

فرقی نمی‌کند که سفارش تولید محتوا برای وب‌سایت باشد یا شبکه‌های اجتماعی؛ فارسی باشد یا انگلیسی؛ راسا با برخورداری از یک تیم جوان، باانگیزه و در عین حال متخصص آماده همکاری با کسب‌وکار‌های مختلف است. از روز اول همکاری به‌صورت دائمی و تمام‌وقت از پشتیبانی تیم بازاریابی محتوایی راسا برخوردار هستید. برای رسیدن به قله‌های موفقیت، راسا خود را متعهد می‌داند که مسیر را برای شما هموار کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 3 سال عضو همیار وردپرس

    کاملا موافق بودم با مطالب و این موضوع شرکت مناسبی برای تولید محتوامون باید پیدا کنیم کاملا مهم هستش

مطالب زیر را حتما بخوانید