چگونه در استراتژی ارتباطات خود در سال 2022 از صدا استفاده کنید؟

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که تلفنتان زنگ بخورد و یک پیام صوتی پخش شود؛ ارسال پیام صوتی یکی از امکانات پنل پیامکی است که امروزه بازاریابان مدرن، آن را به عنوان یک رسانه تبلیغاتی انتخاب کرده‌اند. ارسال پیامک صوتی به جذب مخاطبان زیاد منجر می‌شود و می‌تواند یک تماس شخصی‌سازی‌شده ایجاد کند.

پیامک صوتی سریعترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش ارتباطی است. در پیامک صوتی، پیام صوتی از قبل ضبط شده و از یک شماره تلفن خودکار برای مخاطبان هدف ارسال می‌شود.

قابلیت‌های جدید به شما این امکان را می‌دهد که با مخاطبان خود در زمان واقعی ارتباط برقرار کنید و عملیات تجاری خود را ارتقا دهید و تجربیات مشتری را بهبود بخشید.

پیامک صوتی روشی کارآمد برای انتقال پیام‌های شما به مشتریان در مدت زمان کوتاه است. در این مقاله، قصد داریم نگاهی به ویژگی‌ها، مزایا و سوالات متداول در مورد ارسال پیامک صوتی بیاندازیم.

پیامک صوتی چیست؟

پیامک صوتی یک پیام ضبط شده است که از طریق تماس خودکار ارسال می‌شود. شما فقط می‌توانید یک پیام متنی را تایپ کنید که بعدا با استفاده از مبدل متن به گفتار به پیام کوتاه صوتی تبدیل شود. همچنین، در صورت تمایل می‌توانید پیام را خودتان ضبط کنید. هنگامی که مشتری شما تماس را دریافت می‌کند، پیام ضبط شده پخش شود.

ارسال پیام صوتی چگونه به کسب و کار شما کمک می‌کنند؟

استفاده از پیامک صوتی فواید زیادی دارد، از جمله:

– انعطاف‌پذیری پیامک صوتی انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند به این معنا که افرادی که دوست ندارند مطالعه کنند، می‌توانند فقط به پیام‌های ضبط شده گوش دهند. همچنین، افراد پرمشغله‌ای که در حال کار هستند، ممکن است وقت برای خواندن پیامک نداشته باشند، می‌توانند به پیامک صوتی گوش دهند.

همچنین، می‌توانید پیامک‌های صوتی را از قبل برنامه ریزی کنید. این به شما امکان می‌دهد تا زمان خود را بهینه کرده و از آن به طور موثر استفاده کنید. لازم نیست منتظر زمان مناسب برای ارسال پیام‌ها به مخاطبین خود باشید.

– تطبیق پذیری همه‌ی سازمان‌ها با اندازه‌ها و صنایع مختلف می‌توانند از پیامک صوتی استفاده کنند. بنابراین، پیامک صوتی بسیار همه کاره است؛ زیرا می‌توانید از آن برای انتقال انواع پیام‌ها، از جمله یادآوری، تبریک اعیاد، تلفن گویا و حتی اهداف امنیتی استفاده کنید.

– یادآوری‌ها یا اعلان‌ها- پیام‌های صوتی می‌توانند برای ارسال یادآوری‌های پرداختی یا اطلاع رسانی فروشگاه‌ها ارسال شوند. به عنوان مثال، می‌توانید به مشتریان اطلاع دهید که کالای آن‌ها ارسال شده یا بسته آن‌ها رسیده است.

پیام صوتی همچنین، برای یادآوری قرار ملاقات، عالی است. از دست دادن قرار ملاقات مشتریان برای شما و آن‌ها دردسر است. شما باید زمانی پیدا کنید تا دوباره وقت قرار ملاقات با آن‌ها بگیرید و آن‌ها نیز همینطور خواهند بود. یادآوری قرار ملاقات به آن‌ها کمک می‌کند تا از فراموشی قرارها جلوگیری کنید.

نرم افزار تبدیل متن به گفتار

– امکان شخصی سازی – ارسال پیام با استفاده از صدا در مقایسه با آن‌چه که هنگام ارسال پیام متنی برای آن‌ها اتفاق می‌افتد، برای مشتریان شما بسیار شخصی‌تر و جذاب‌تر خواهد بود.

اگر مشتریانی دارید که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند، برای آن‌ها نیز مفید خواهند بود، زیرا به شما امکان می‌دهند پیام اس ام اس صوتی خود را مطابق با زبان و هنجارهای فرهنگی یک منطقه جغرافیایی خاص سفارشی کنید.

برای مشتریان نیز، در مقایسه با خواندن متن روی دستگاه، احساس جذابیت بیشتری دارد؛ زیرا می‌توانند صدای کسی را در حال صحبت با خود بشنوند.

– ارسال خودکار- از آن‌جایی که پیامک صوتی خودکار است، لازم نیست تلاش بیش از حد انجام دهید. مطمئنا در مقایسه با تماس‌های معمولی تلاش بسیار کمتری می‌طلبد، شما فقط یک پیام کوتاه صوتی عمومی برای همه ارسال می‌کنید.

تنها کاری که باید به صورت دستی انجام دهید، این است که پیامی را که می‌خواهید برای همه ارسال کنید، ایجاد نمایید؛ حتی لازم نیست خودتان آن را ضبط کنید. به سادگی می‌توانید آن را تایپ کنید.

– افزایش بهره وری پیامک‌های صوتی به افزایش بهره‌وری کلی سازمان شما کمک می‌کند.

یک کارمند نمی‌تواند همزمان با چند نفر در تماس صوتی صحبت کند، اما یک پنل ارسال اس ام اس مانند فراپیامک می‌تواند پیام‌های SMS صوتی را به تعداد زیادی از افراد به طور همزمان ارسال کند.

به همین ترتیب، مهم نیست که یک کارمند چقدر سریع و کارآمد باشد، نمی‌تواند در یک ساعت با بیش از هشتاد و پنج هزار نفر تماس بگیرد و پیام را به صورت دستی تحویل دهد!

با این نوع پیام‌ها، مجبور نیستید با کسی صحبت و زمانی را صرف کنید تا او پاسخ دهد. شما لازم نیست نگران دریافت سیگنال خوب، اینکه آیا مشتری در محیطی پر سر و صدا است یا نه و مسائل فنی دیگر از این دست باشید.

بنابراین، شما و کارمندانتان می‌توانید توجه خود را در جای دیگری متمرکز کنید. با استفاده از پیامک صوتی، می‌توانید به استفاده کارآمد از منابع نیز کمک کنید.

– یکنواختی – یکنواختی اغلب در هنگام اجرای کمپین‌های بازاریابی پیامکی بزرگ، یک نگرانی است. از آنجایی که چنین کمپین‌هایی مستلزم صحبت با چند نفر هستند، به دلیل جریان متفاوت مکالمات، ثبات اغلب از بین می‌رود.

از آن‌جایی که  پیامک‌های صوتی خودکار و از پیش ضبط شده‌اند، پیام یکسانی را به همه گیرندگان ارسال می‌کنند. پیام اول، پیام وسط و پیام آخر همه یک چیز را می‌گویند. بنابراین، دلیلی برای زیر سوال بردن کیفیت پیام ارسال شده وجود ندارد.

– مقرون به صرفه است – ارسال پیامک صوتی باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌ها در مقایسه با تلفن ثابت فیزیکی یا سایر سیستم‌های تلفنی می‌شود. بسته‌های پرداخت ما متناسب با نیازهای ارتباطی کسب و کار شما است.

سوالات متداول درباره ارسال پیامک صوتی

پیامک صوتی چگونه کار می‌کند؟

برای استفاده از این قابلیت فقط کافیست صوت مورد نظر خود را که باید زیر ۶۰ ثانیه باشد، ضبط کرده و بعد از ورود به پنل اس ام اس آن را به فرمت مناسب تبدیل و تنظیمات ارسال پیامک صوتی را انجام دهید، سپس فهرستی از شماره گیرندگان را در پنل پیامکی امن فراپیامک آپلود کنید.

به محض شروع کمپین پخش صوتی، وب سرویس‌ها شروع به برقراری تماس می‌کنند. اگر فردی به تماس پاسخ دهد (یا سیستم تلفن ما دستگاه پاسخگویی را تشخیص دهد)، پیام شما پخش می‌شود و در صورت عدم پاسخگویی تا ۳ بار می‌توانید برای برقراری تماس مجدد، تلاش کنید.

آیا می‌توان از عملکردهای صوتی در سطح بین المللی استفاده کرد؟

در حال حاضر، قابلیت‌های پیامک صوتی فقط برای ایران فعال است. با این حال، در آینده به دنبال گسترش این قابلیت‌ها به سایر کشورها هستیم.

کدام قابلیت‌های پیامک صوتی توسط فراپیامک فعال می‌شود؟

در یک سیستم پیامکی (پنل پیامک) امکان نوشتار متن دلخواه وجود دارد، کاربر می‌تواند برای مخاطبان خود متن موردنظر خود را به صورت صوتی ارسال کند یا از این طریق از امکان بلک لیست خلاصی یابد.

فراپیامک مفتخر است که برای اولین بار در ایران این نرم افزار را بر روی سامانه‌ی پیامکی خود ارائه دهد و “نرم افزار تبدیل متن به گفتار” را یکی از مزایای رقابتی خود به‌شمار می‌آورد.

کاربران فراپیامک قادر خواهند بود تا از این نرم افزار به صورت امکانی خاص و منحصر‌به‌فرد استفاده کنند.

آیا شماره صوتی من می‌تواند به ارائه دهنده دیگری منتقل شود؟

خیر، خطوط پیامک صوتی قابل انتقال نبوده و مالکیتی برای کاربران نیز ندارد؛ زیرا متعلق به شرکت‌های پیامکی است که می‌توانند در اختیار کاربرانشان بگذارند. بنابراین، نمی‌توانید شماره پیامک صوتی خود را به ارائه دهنده دیگری منتقل کنید.

چگونه می‌توانم از این سرویس استفاده کنم؟

افرادی که تمایل به استفاده از این نرم افزار دارند، می‌بایست اشتراک پنل‌های پیامکی فراپیامک را دریافت کرده و علاوه‌بر امکانات سامانه پیام کوتاه، از ویژگی “تبدیل متن به گفتار” (در صورت نیاز به ارسال متون به صورت صوتی) و از نرم افزار “باشگاه مشتریان” نیز بهره‌مند شوند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.