ایجاد نوشته در وردپرس

اولین نوشته در وردپرس
اولین نوشته در وردپرس

یکی از مسائل مهم در زمان استفاده از وب‌سایت‌های وردپرسی یادگیری نحوه ایجاد نوشته در وردپرس است. پست‌های وردپرس همانند ورودی‌های دیجیتالی هستند که در یک مجله به کار گرفته می‌شوند. پست‌های نوشته و درج شده به ترتیب زمانی از آخرین تا اولین پست در بالای صفحه قابل مشاهده هستند.

در نظر داشته باشید صفحات و پست‌های شما هستند که مخاطب را جذب می‌کنند. این 2 مورد جزء اصلی‌ترین بخش سایت‌های وردپرسی محسوب می‌شوند زیرا خوانندگان و کاربران براساس اطلاعاتی که در سایت شما کسب می‌کنند به سراغ کسب و کار یا وب‌سایت می‌آیند. بنابراین صفحات و نوشته‌های وردپرس بسیار مهم هستند.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • مراحل ایجاد نوشته در وردپرس
 • گزینه‌های ویرایش صفحه بعد از ایجاد نوشته در وردپرس
 • ایجاد نوشته در وردپرس با کمک ویرایشگر پیش‌فرض
 • ایجاد نوشته در وردپرس کلاسیک
 • ایجاد نوشته در وردپرس با کمک افزونه‌ها

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

 1. به پیش‌خوان وردپرس خود وارد شوید

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

 1. بر روی افزودن نوشته بزنید
 2. عنوانی برای نوشته خود انتخاب کنید. این عنوان در بالای نوشته شما نمایش داده می‌شود
 3. متن نوشته خود را در کادر مورد نظر قرار دهید. فراموش نکنید با کمک ویرایشگرهای مختلف می‌توانید فرمت و استایل نوشته خود را تغییر دهید. همچنین می‌توانید بر روی افزودن رسانه نیز بزنید و تصویر، صوت، یا هر رسانه دیگری را به نوشته خود اضافه کنید
 4. بعد از اینکه مراحل ایجاد نوشته در وردپرس را به طور کامل انجام دادید، می‌توانید بر روی دکمه انتشار بزنید. اگر قصد ندارید نوشته خود را متنشر کنید، می‌توانید به حالت پیش‌نویس نیز آن را نگه‌دارید.

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

گزینه‌های ویرایش صفحه بعد از ایجاد نوشته در وردپرس

بعد از اینکه مراحل ایجاد نوشته در وردپرس را یاد گرفتید، نوبت به آموزش ویرایش این نوشته‌ها می‌رسد. شاید زمانی که وارد صفحه وردپرس خود می‌شوید گزینه‌های ویرایش را نبینید زیرا خیلی در دسترس قرار ندارند. به طور کلی تمام این موارد قابل‌تنظیم هستند و کنترل این تنظیمات در دست شما قرار دارد.

با پنهان شدن این گزینه‌های ویرایشگر، در واقع از شلوغی نوار وردپرس شما جلوگیری می‌شود و تنها مطابق با نیاز خود می‌توانید پست و صفحه را سفارشی کنید. در بالای صفحه گزینه‌های ویرایش قابل مشاهده هستند در صورتی که روی آنها کلیک کنید، لیستی از کادرهای مربوط به ویرایش را مشاهده خواهید کرد.

 در نتیجه برای ویرایش نوشته خود از این کادرها استفاده کنید. کافی است هر کادری که مربوط به نوشته مورد نظرتان است را علامت بزنید. در ادامه به منظور بستن برگه روی تب گزینه‌های صفحه کلیک کنید. بعد از اینکه ویرایش صفحه خود را سفارشی و تکمیل کردید، تمام این ویرایش‌ها ذخیره می‌شود.

ایجاد نوشته در وردپرس با کمک ویرایشگر پیش‌فرض

در ماه دسامبر سال 2018، وردپرس یک ویرایشگر جدید بلوکی معرفی کرد که در حال حاضر آن را با نام ویرایشگر گوتنبرگ می‌شناسیم. این ویرایشگر خیلی واضح و بدون نقص کار می‌کند. اما نباید گول ظاهر ساده آن را بخورید. گوتنبرگ نیز پیچیدگی‌های زیادی دارد.

در پشت این ظاهر واضح و ساده ویژگی‌های قدرتمند زیادی وجود دارند که به طور منظم در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به شما کمک می‌کنند تا پتانسیل واقعی سایت خود را در معرض نمایش بگذارید.

ایجاد نوشته در وردپرس کلاسیک

فرقی ندارد در چه وردپرسی نوشته خود را تکمیل و درج می‌کنید. در هر صورت برای ایجاد نوشته در وردپرس باید طبق مراحل بالا پیش روید، سپس محتوای درونی نوشته خود را با توجه به نوع وردپرس ویرایش کنید. در این بخش عوامل موثر در نوشته وردپرس کلاسیک را برای شما شرح می‌دهیم:

کادر عنوان نوشته

این کادر باید حاوی عنوان نوشته شما باشد. برای پر کردن این کادر می‌توانید از هر عبارت، کلمه، یا کاراکتر استفاده کنید. سعی کنید عنوان نوشته‌های شما شبیه یکدیگر نباشند. در ضمن برای انتخاب عنوان می‌توانید از کاما، نقل قول، خط تیره، و غیره نیز استفاده کنید.

 البته وردپرس این نمادهای معمولی را پاک می‌کند و یک نام کاربرپسند و معتبر برای نوشته شما به وجود می‌آورد. این نام به عنوان پیوند دائمی نوشته شما خواهد بود.

پیوند ثابت

پیوند ثابت یا پیوند دائمی همان لینک نوشته شما است. این پیوند نشان اینترنتی نوشته شما محسوب می‌شود که می‌توانید آن را تغییر دهید، هر چند این کار به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. در واقع نام اصلی نوشته شما از روی پیوند ثابت آن مشخص می‌شود.

تمامی پیوندهای ثابت قابل ویرایش هستند. این پیوندها براساس عنوانی که برای نوشته خود تنظیم کرده‌اید و به صورت خودکار، ایجاد می‌شوند. به طور معمول این پیوندها در زیر کادر عنوان قابل مشاهده هستند. علائم نگارشی همانند کاما یا سایر کاراکترهای نامعتبر از پیوند ثابت حذف می‌شوند.

به منظور جدا کردن هر یک از کلمات درون پیوند ثابت یک خط تیره وجود دارد. خبر خوب اینکه حتی به صورت دستی نیز می‌توانید این پیوند ثابت و خط‌های تیره آن را وارد کنید.

کادر بدنه نوشته

کادر بدنه یک کادر خالی است که تمام نوشته‌ها، تصاویر، و سایر اطلاعات مربوط به نوشته در آن قرار می‌گیرد و قابل مشاهده خواهد بود. به طور کلی مواردی که می‌خواهید در سایت شما نمایش داده شوند در همین کادر قرار می‌گیرند. به منظور ایجاد نوشته در وردپرس می‌توانید از ویرایشگر بصری و سایر مدل‌های متنی نیز استفاده کنید.

کادر انتشار

این کادر دکمه‌هایی دارد که وضعیت نوشته شما را کنترل می‌کنند. برای مثال می‌توانید نوشته را به حالت پیش‌نویس قرار دهید یا آن را منتشر کنید. پیش‌نویس به معنای عدم انتشار نوشته است. در واقع نوشته به حالت آماده‌باش برای انتشار قرار می‌گیرد. ولی اگر نوشته منتشر شود یعنی آن پست در سایت شما قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه موارد حاضر در این کادر را برای شما توضیح می‌دهیم:

 • پیش‌نمایش: قبل از انتشار می‌توانید نوشته را مشاهده کنید
 • ذخیره پیش‌نویس: نوشته را به عنوان پیش‌نویش ذخیره می‌کنید و فوری منتشر نمی‌شود. پیش‌نویس‌های ذخیره‌شده نیز در لیست و نوار پست‌های سایت قرار دارند
 • نحوه نمایش: این گزینه تعیین‌کننده چگونگی نمایش نوشته شما خواهد بود. پست‌های عمومی پس از انتشار برای همه بازدیدکنندگان وب سایت قابل مشاهده هستند. نوشته‌های محافظت‌شده تنها با داشتن رمز عبور قابل‌مشاهده خواهند بود. نوشته‌های خصوصی تنها در اختیار ویرایشگران و مدیران سایت قرار دارد
 • بازبینی: تمام تغییرات اعمال‌شده را بازبینی کنید
 • برنامه‌ریزی: به منظور انتشار یک نوشته می‌توانید زمان و تاریخ خاصی را مشخص کنید. تغییرات تنظیمات مربوط به زمان انتشار هر نوشته به صورت دستی و دلخواه عوض می‌شوند.

کادر انتشار

کادر فرمت نوشته

با کمک این کادر فرمت می‌توانید قالب مشخصی را برای نوشته خود انتخاب کنید. این کادر فرمت به طور کامل طبق سلیقه شخصی افراد به کار گرفته می‌شود.

کادر دسته‌بندی‌ها

به طور معمول برای تمام نوشته‌های یک وبلاگ 7 الی 10 دسته‌بندی وجود دارد. خوانندگان با مشاهده دسته‌بندی و انتخاب دسته‌بندی مورد نظر خود می‌توانند نوشته‌های موردنیازشان را جستجو و مشاهده کنند. با رفتن به پنل مدیریت، نوشته‌ها، و دسته‌ها می‌توانید دسته‌بندی سایت وردپرسی خود را مدیریت کنید.

کادر دسته‌بندی‌ها

کادر برچسب‌ها

برچسب‌ها همانند دسته‌های ریز متنی به حساب می‌آیند. زمانی که کاربر بر روی یکی از این برچسب‌ها بزنید، سایر نوشته‌هایی که با همین برچسب درج شده‌اند، برای او قابل‌مشاهده خواهند بود. برچسب سایت باید برای شما فعال باشد تا در نوشته شما نیز ظاهر شود. با نوشتن برچسب جدید در کادر برچسب‌ها می‌توانید برچسب جدیدی اضافه کنید.

کادر برچسب‌ها

چکیده

در کادر چکیده نیز باید خلاصه‌ای از نوشته خود را ذکر کنید، نوشته‌ای که قرار است در صفحه اول سایت نمایش داده ‌شود. چکیده به طور معمول به صورت پیش‌فرض در نظر گرفته نمی‌شود. البته اگر تنظیمات وردپرس خود را دستکاری کنید، ورد پرس به طور خودکار 55 کلمه اول نوشته شما را به عنوان چکیده متن در نظر می‌گیرد.

بازگشت به لینک‌های قدیم

طی این گزینه شما می‌توانید به سایر نوشته‌های قدیمی لینک دهید. در صورتی که لینکی از سایر نوشته‌های قدیم ذکر کنید، به طور خودکار به آن لینک وصل می‌شوید. در این صورت نوشته‌های جدید و قدیمی به یکدیگر اتصال پیدا می‌کنند.

فیلدهای سفارشی

این فیلدها راهی برای اضافه کردن اطلاعات جدید به سایت شما است. قالب فایل نوشته خود را با کمک همین فیلدها تغییر دهید. در ضمن برای سفارشی شدن بیشتر نوشته خود می‌توانید از افزونه‌های دیگر نیز کمک بگیرید. ایجاد نوشته در وردپرس کار سختی نیست، کافی است از افزونه‌های درجه یک استفاده کنید. فراموش نکنید شما می‌توانید اطلاعات نوشته سفارشی خود را به صورت دستی نیز ویرایش کنید.

کادر نظرخواهی

در این بخش باید به گزینه‌هایی اشاره کنیم که برای تعامل و اعلان نوشته‌های شما کاربرد دارند. این کادر به 2 بخش تقسیم می‌شود.

 • ثبت نظر در مورد نوشته
 • ثبت نظر با توجه به لینک‌دهی درون نوشته جدید

در صورتی که این کادر را از نوشته خود حذف کنید، هیچ‌کس نمی‌تواند برای این پست نظر بدهد. بنابراین بهتر است از این کادر در انتهای نوشته خود استفاده کنید.

نویسنده نوشته

لیستی از تمام نویسندگان وبلاگ سایت خود را در پایان نوشته‌ها ارائه دهید. این بخش تنها در صورتی در دسترس است که شما چندین نویسنده داشته باشید که در سایت شما ثبت‌نام کرده و نام کاربری داشته باشند.

ایجاد نوشته در وردپرس با کمک افزونه‌ها

بیشتر افزونه‌های محبوب وردپرس گزینه‌های نوینی به نوشته شما اضافه می‌کنند. برخی از این افزونه‌ها به صورت ویرایش بلوکی در دسترس قرار دارند در حالی که برخی دیگر از آنها به صورت کادر متا قابل‌مشاهده خواهند بود. با کمک این افزونه‌ها تغییر اساسی در نحوه ایجاد نوشته در وردپرس شما به وجود می‌آید.

برای ایجاد نوشته در وردپرس باید 6 مرحله ذکرشده در ابتدای این مقاله را جدی بگیرید. همچنین بدون اطلاعات کافی دست به کار نشوید و به نوشتن متن جدید اهمیت دهید. زیرا متون سایت شما سبب جذب بیشتر کاربران و مخاطبان می‌شود. پس نباید از محتوا و نوشته معمولی استفاده کنید.

منبع:

https://www.inmotionhosting.com/support/edu/wordpress/how-to-create-a-post/

https://wordpress.org/support/article/writing-posts/

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-add-a-new-post-in-wordpress-and-utilize-all-the-features/

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک

صفحه افزونه

خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,675 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام من میخوام لینک مستقیم تو قسمت نوشته قرار بدم
  که وقتی طرف داخل ادامه مطلب رفت روی دانلود بزنه و دانلود کنه من اون گذاشتن لینک رو بلد نیستم باید چیکار کنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورتون اینه که روی متنی لینک بذارید واسه دانلود؟
   اول فایل مورد نظر را در پرونده ی چند رسانه ای بارگذاری کنید و سپس از قسمتی که بارگذاری شد آدرس آپلود شده را بردارید و بر روی گزینه ی مورد نظر لینک کنید.

 2. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چجوری میتونم تو ورد پرس یه چیزی درست کنم که بالاش عکس باشه پاینش متن واسه گزاشتن برنامه توی سایت ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در بین قالب ها جستجو کنید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   لطفا این قالب رو معرفی میکنید اگه میشه کامل بگید چجوری درست کنم من معلمم گگفته درست کنم من تازهه وردپرس رو شرو کردم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کدوم قالب ؟ متوجه نمیشم

 3. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  بنده توی پیشخوان یه برگه جدید درست کردم به اسم دانلود و میخوام یه نوشته جدید اضافه کنم که توی برگه دانلود اضافه بشه ولی توی صفحه اول اضافه میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام. منظورم این هست که چطور بعد از ایجاد یک نوشته جدید، اون رو توی یک برگه خاص قرار بدم و توی صفحه اول سایت قرار نگیره. ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   معمولا نوشته ها در صفحه ی اصلی قرار میگیرن اما برگه ها تا به صورت فهرست نباشند خیر در صفحه ی اصلی نمایش داده نمیشن

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه برگه هست پس نوشته چیه ؟ نوشته ها معمولا در تمامی قالب ها در صفحه ی نخست قرار میگیرند. اما برگه رو میتونید در صفحه ی اول نمایش ندید.

 4. سلام من میخام یه دکمه که. توی اون دکمه عکس هم هست تو سایت ورد پرسی بزارم تقربا مثه سایت بازار اندروید چجوری میتونم این کارو بکنم لطفا ایمیل جواب مرسی

 5. سلام واقعا عالی بود

 6. با سلام و خسته نباشید
  مطالب آموزشی بسیار مفید هستند.
  اما اگر در انتهای هر بخش یک مثال از نحوه استفاده از مورد توضیح داده شده بگذارید به کاربردی شدن مطالب خیلی کمک میکند.

 7. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یه مشکلی هست خیلی اذیتم می کنه
  من مطلب را آماده می کنم و زمان انتشار را تعیین می کنم
  ولی مطلب اصلا انتشار پیدا نمی کنه
  چرا؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دسته بندی انجام دادید و دسته رو انتخاب می کنید ؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   بله دسته بندی انجام دادم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   بله دسته بندی انتخاب شده

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   آدرس سایت رو بدید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سایت
   tele-marketing.ir

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   الان که مطلب روی سایت شما بارگذاری شده. شاید در هنگام ایجاد نوشته باید نوع قالبی که روی سایت هست رو انتخاب کنید. بعضی از قالب ها این چنین هستند.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   قالب سایت دانلودی از همیار وردپرس می باشد
   در کدام قسمت می توان نوع قالب را انتخاب نمود

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از منوی بالای صفحه قالب وردپرس >> دسته بندی ها مشخصه

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   از منوی بالای صفحه قالب وردپرس >> دسته بندی ها مشخصه
   اونجا که افزودم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز من متوجه نمیشم! مگه نمیفرمایید که به دنبال قالب هستید؟ من آدرس قالب ها در همیار رو به شما گفتم!
   میشه سوال خودتون را کاملا واضح مطرح کنید؟

 8. اقا این تنظیمات دیداری شما که عکسشو گذاشتید خیلی کامله
  افزونه ای چیزی هست که به این صورت در بیاد تنظیمات دیداریمون ؟؟

 9. سلام خسته نباشید.
  میشه راهنماییم کنید که کدام قالب فروشگاهی بهتر است؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالب های زیادی برای فروشگاه در همیار وردپرس و مارکت همیار وردپرس موجود است که همه ی اونها خوبن و میتونید برحسب نیاز انتخاب کنید.

 10. ممنون بابت پست خوبتون

 11. سلام. چطور میتونم meta description رو به سایت وردپرسی ام اضافه کنم ؟

 12. سلام
  خسته نباشید و تشکر از وقتی که برای آگاهی دوستان می گذارید.
  سوالی دارم،من وقتی برای نوشته تصویر شاخص می گذارم ،این تصویر در بالای نوشته هم می اید و اگر بخواهم برای نوشته ام عکسی جدا قرار بدم دو تا تصویر روی هم ایجاد می شود،سوالم اینست چه کار کنم که تصویر شاخص در صورتی که برای نوشته تصویر دیگری قرار دادم ،نیاید. در ضمن قالب سایتم گود نیوز است با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   معمولا بعضی از قالب ها این گونه هستند، شما باید هماهنگ کنید که تصویر شاخص همون ابتدا قرار میگیره، تصویر بعدی رو در اواسط متن بذارید که با هم یکی نشن.
   موفق باشید

 13. سلام
  خسته نباشید و تشکر از وقتی که برای آگاهی دوستان می گذارید.
  سوالی دارم،من وقتی برای نوشته تصویر شاخص می گذارم ،این تصویر در بالای نوشته هم می اید و اگر بخواهم برای نوشته ام عکسی جدا قرار بدم دو تا تصویر روی هم ایجاد می شود،سوالم اینست چه کار کنم که تصویر شاخص در صورتی که برای نوشته تصویر دیگری قرار دادم ،نیاید. با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بعضی از قالب ها این گونه هستند. شما باید تصویر خودتون رو طوری هماهنگ کنید که با فاصله با تصویر شاخ آپ بشه.
   مثلا در اواسط متن قرار بدید.

 14. با سلام وخسته نباشید خدمت شما خیلی ممنونم که من رو راهنمایی کردید.
  باتشکر از شما وسایت خوبتون همیار وردپرس.

 15. با سلام وخسته نباشيد، بنده وردپرس رو بعد انجام کليه مراحل و … مشکلي نداشتم حتي در حال حاظر قالب هم انتخاب کردم ولي وقتي وارد ادرس سايت ميشم داخلش هيچي نيست فقط يک لينکي هست که اسمش wordpress هست وقتي رو اون کليک ميکنم تازه وارد صفحه اصلي سايت ميشه و اونموقع ميتونم موضوعات سايت رو ببينم، اگه ميشه خودتون به ادرس سايت مراجعه کنيد و ببينيد مشکلش از کجاست ممنون ميشم از شما و همچنين سايت خوبتون هميار وردپرس.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   وارد پنل سایت شوید. در بخش تنظیمات > همگانی دو ادرس وجود دارد که اخر انها wordpress هست. این دو ادرس را تصحیح کنید تا ادرس سایت شما باشید
   بعد از ذخیره تنظیمات دیگر سایت شما بالا نمی‌آید.
   حالا به هاست رفته و در پوشته public_html پوشه wordpress را باز کنید.هرچی داخل ان هست برداشته و داخل پوشه public_html قرار دهید.
   سایت شما باز می‌شود.

 16. سلام
  وقتی من در قسمت نوشته ها و افزودن نوشتن جدید رو میزنم بعد در قسمت دسته بندی نوع دسته بندی رو انتخاب میکنم . پست در صفحه اصلی سایت نشان داده میشود .
  اما وقتی در منو یا زیر منو یا حتی دسته ها کلیک میکنم پستم نیست در صورتی که در صفحه اصلی است ( فقط دز دستها و منوها کلیک میکنم نست ) اطفا راهنمایی کنید که چکار کنم .
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   زیر دسته ها را باید به مادر اصلی وصل کنید در دسته بندی تا همدیگر رو پیدا کنند.

 17. سلام
  من افزونه ووکامرس نصب کردم برای ایجاد برگه و نوشته مشکلی نداشتم اما الان تمام گزینه هایی که مربوط به ویرایش متن (دیداری)حذف شدن!
  چطور می تونم برشون گردونم؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   ووکامرس چنین مشکلی ایجاد نمی کند.
   یعنی اصلا حالت نمایش دیداری رو ندارید و فقط نمایش شما متنی است؟

  • باسلام .. دوست عزیز از قسمت تنظیمات پنل وارد ویرایش شناسه خود شوید و تیک تنظیمات دیداری را چک کنید .. به احتمال 90 درصد از اینجا غیر فعال شده است .. باتشکر

 18. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام وخسته نباشيد بنده پايگاه خبري دارم وميخام بدونم براي اينكه مطالب مربوط به خبر ويژه يا عكس روز ويا مطالب مربوط به مقالات ويادداشت ها وگزارش روي صفحه مشروح خبر قرار نگيرد ومستقيم به صفحه خودش برود چيكار كنم با تشكر.
  پايگاه خبري كرات آملي

 19. با سلام خدمت دوستان عزيز من پايگاه خبري دارم ووسالم اينه كه من ميخوام كه نوشته هايي كه جز گزارشات مقالات ويا يادداشت هاي من محسوب ميشه در صفحه مشروح خبر نياد ويا حتي خبر ويژه وعكس هم كه ميزارم تو صفحه مشروح خبر نياد چيكار بايد بكنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید دسته ای براش در نظر بگیرید که در صفحه ی نخست نمایش داده نشه و فقط در منویی خاص و یا هر جایی که تمایل دارید نمایش داده بشه.

  • ببخشيد ميشه بيشتر توضيح بدهدي حساب كنيد بنده تازه كلاس اول ابتدايي اين مساله هستم

  • من براي اينا دسته معرفي كردم هركدام جدا جدا ولي متاسفانه در مشروح خبر جا ميگيره

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالب شما چیه ؟

  • parsnews-2: قالب صفحه اصلی (index.php)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سایت شما مگه دسته بندی نداره ؟ مثلا برای مشروح خبر دسته ی شما چیه ؟ وقتی که میخواید نمایش نده باید انتخابش نکنید. راه دیگه ای نیست

 20. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خدا قوت
  من نوشته جدید ک ایجاد میکنم میاد تو صفحه “خانه” ولی نمیخام بیاد میخوام فقط تو برگه هایی که میخام نمایش داده بشه چیکار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نوشته هاتون رو توی برگه ی مورد نظر بنویسید!
   زمانی که در بخش نوشته ها می نویسید بر روی صفحه ی اصلی نمایش داده میشه.

 21. http://s2.img7.ir/gFDRO.png

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم
  قالب من خودش ادامه مطلب داره
  وقتی تو نوشتن پست ادامه مطلب میزارم یه نوشته بالای گزینه دانلود میاد به عنوان (بیشتر) من اگه بخوام اینو حذف کنم باید چیکار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این برای خود قالبه، کاریش نمیشه کرد مگه اینکه در کدهای قالب این مورد رو پیدا کنید و ویرایش کنید

 22. سلام ببخشید من یه سوال داشتم
  قالب من خودش ادامه مطلب داره
  وقتی تو نوشتن پست ادامه مطلب میزارم یه نوشته بالای گزینه دانلود میاد به عنوان (بیشتر) من اگه بخوام اینو حذف کنم باید چیکار کنم؟

 23. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وتشکر بابت همه ی آموزش هاتون
  من وقتی که یه نوشته اضافه می کنم و پیش نمایش تغییرات رامیزنم صفحه ای که لود میشه خطای
  (( شما اجازه‌ی دیدن پیش‌نویس‌ها را ندارید.))
  را نشون میده لطفا راهنماییم کنید
  مرسی

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول روی دکمه ی ذخیره ی پیش نویس کلیک کنید و بعد ملاحظه کنید ببینید چطوریه

 24. سلام
  وقتی بر روی لینک ادامه مطلب کلیک می کنم پیغام اوه!این برگه را پیدا نمیشه را میدهد. ؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو بررسی کنید و درست تنظیم کنید ، همچنین ممکنه htaccess. از بین رفته باشه که می تونید به راحتی آن را بسازید و بارگذاری کنید

 25. سلام مجدد با تنظیم permalink روی defult مشکل برطرف شد.

 26. با سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون. من وردپرس رو نصب کردم و پست هم ارسال کردم. . وقتی سایت رو باز می کنم پستم رو نشون می ده اما وقتی روش کلیک می کنم عوض اینکه متن کامل رو نشون بده با پیغام خطای زیر مواجه میشم.
  Not Found

  The requested URL /2015/08/27/my-first-post/ was not found on this server.
  میشه کمک کنید.

 27. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وقتی نوشته ای رو ایجاد میکنم، اون رو درون یک دسته میزارم و بعد به نمایش سایت میرم، روی دسته که کلیک میکنم قسمتی از نوشته نمایش داده میشه اما وقتی رو گزینه بیشتر نوشته کلیک میکنم میزنه برگه مورد نظر یافت نشد میشه منو راهنمایی کنید…

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو بررسی کنید، فکر میکنم این مشکل شما از پیوندهای یکتا هستش، چون معمولا این مورد باعث میشه که وقتی ادامه مطلب رو کلیک مبکنید ارور ۴۰۴ دریافت کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   همه ی مسیر درسته فقط قسمت پیوند یکتای شما مشکل داره
   در بخش تنظیمات > پیوند یکتا، حالت پیش فرض رو انتخاب کنید.

 28. 7 سال عضو همیار وردپرس

  من هم مشکل دوستان داشتم و وقتی روی عنوان مطلب کلیک میکردم با پیغام نات فاند مواجه میشدم طبق گفته شما تنظیمات پیوندهای یکتا از حالت پیش فرض تغییر دادم و مشکل برطرف شد ولی الا دیگه نمیتونم وارد پیشخوان سایتم بشم و صفحه اول برای ورود به پیشخوان سایتم باز نمیشه
  لطفا راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مورد رو باید در هاست و در بخش phpmyadmin بررسی کنید

 29. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من یه مشکلی دارم وقتی مطلبی رو تولید میکنم و دسته آن را هم مشخص میکنم انتشار رو میزنم و تموم میشه
  اما وقای از طریق مزوزگز وارد سایت و اون قسمت میشم هیچی نمایش داده نمیشه..
  میشه راهنمایی کنین؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو چک کنید و درست تنظیم کنید، از حالت پیش فرض خارج کنید

 30. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام .
  من یه نوشته تازه , نوشتم
  ولی تو نمایش سایت که میرم میاد , ولی روش کلیک که میکنم کل متن رو نشون بده ارور ۴۰۴ میده , میگه برگه پیدا نشد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بحث پیوندهای یکتا رو بررسی کنید هم از داخل پنل وردپرس و هم از طریق phpmyadmin
   سپس برگه ی htaccess. رو چک کنید

 31. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سایتی طراحی شده و رو قالب وردپرس ریختنش.من مسئول برورسانی سایت شده ام.هر روز باید تعدادی خبر و نوشته جدید بگذارم روی سایت.با بخش نوشته ها و مدیریتشون آشنا شدم و میدونم اما با وجودیکه دگمه انتشار را بعد هر نوشته می زنیم هیچ نوشته ای روی سایت ظاهر نمیشه.مشکل کجاست؟آیا باید هنگام طراحی ، طراحان جایی را برا درج این نوشته هایی که هر روز نوشته می شوند می گذاشتند یا چیز دیگه ای؟
  آدرس سایت:
  http://www.rayanbasir.com
  و سوال دیگه اینکه اون نوشته ی رایان بصیر : مدرسه ای برای بهترین ها را هر جا گشتم پیدا نکردم که تغییرش بدم.به نظرتون چه شکلی میشه پیداش کرد و کجاست؟اصلا آیا من کاربر با داشتن کد کاربری و رمز ورود به پنل مدیریت سایت در وردپرس به کل محتوای html دسترسی دارم و میتونم تغییرش بدم؟ از چه مسیری و چگونه؟
  و نهایتا یک تصویر واحد با مشخصات یکسان ، یکجای سایت مصلا در بخش ماموریتهای ما کیفیتش عالیه ولی در یک بخش دیگه با همون سایز کیفیت افتضاح میشه.چرا واقعا؟
  ممنون از شما
  من همچنبن نیاز به چند جلسه آموزش خصوصی وردپرس دارم اگر امکانش هست کسی را معرفی کنید که تماس بگیره.ساکن تهران هستم.بلوار قیام.نزدیک میدون خراسون.ناصری
  ۰۹۰۱۰۶۸۶۱۷

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید دسته بندی ها تنظیم بشن و با مشخص کردن این دسته بندی ها بتونید نوشته را منتشر کنید! مگه اینکه قالب به گونه ای خاص طراحی شده باشه که باید بررسی بشه.
   اون نوشته ای که میگید در بخش تنظیمات>> همگانی >> توضیحی کوتاه در مورد عنوان سایت هست.
   تقریبا به پنل دسترسی دارید و میتونید ویرایش انجام بدید مگه اینکه برای دسترسی به پایگاه داده باید به شما آدرس های دسترسی به هاست داده بشه.
   تصاویر را با سایز های مشخص شده و کیفیت های بالا بذارید.
   برای این امر به آدرس ایمیل من درخواست خود را کامل ارسال کنید تا صحبت کنیم
   [email protected]

 32. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید !

  ببخشید من میتونم یک نوشته یا یک برگه ایجاد و منتشر کنم اما وقتی بعد از انتشار رو نوشته یا پست کلیک میکنم تا محتویاتشو مشاهده کنم با پیغام خطا : (چنین صفحه ای وجود ندارد یا این کار بیشرمانه ای است) مواجه میشم . اگه ممکنه کمکم کنید . سپاسگزارم !

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   احتمالا مشکل از لینک های شما هست
   از تنظمیات > پیوندهای یکتا
   نوع پیوند یکتا رو تغییر بدید احتمالا مشکل برطرف می شه

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون حل شد !

 33. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  آیا در وردپرس این امکان هست که یک نوشته رو در یک برگه مورد نظرمون منتشر کنیم؟
  به این صورت که مثلا یک برگه به نام وبلاگ بسازیم و به جای اینکه در یک برگه مطلب بنویسیم و اون رو زیر مجموعه وبلاگ کنیم،اون مطلب به صورت نوشته انجام بشه و محل نمایش در برگه وبلاگ باشه،اگر این امکان وجود داره به چه طریق هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چنین موردی امکان پذیره و با کمک افزونه هایی مثل page to link خیلی بهتر هم میشه

 34. سلام ، وقت بخیر . ممنون بابت راهنمایی های خوبتون .
  من در ورد پرس در قسمت ها پست ها متن می نویسم و فایل دانلود می گذارم ، که فایل دانلود در گوشی های موبایل دیده می شه ، ولی در کامپیوترهای شخصی دیده نمیشه ، می خواستم بدونم راه حل چیه ؟
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی فایل های آپ شده در بخش نمایش نشون داده نمیشه ؟

 35. سلام من دیروز وردپرس رو روی لوکال هاستم زدم الان هرچی اون لینک دیروزی رو میزنم نمیاره!!!
  لطفا راهنمایی کنید

 36. نه اگه تو دسته هام باشه مشکلی نداره فقط چون قالب آوادا رو روی وردپرس فعال کردم هر پستی که میذارم فقط تو دسته بندی ها میره دیگه تو صفحه اول سایت نشون داده نمیشه .
  لطفا راهنمایی کنین چطور میتونم صفحه اولش رو ویرایش کنم که مشکلم حل بشه؟ من میخوام مطالبی که توی سایت میذارم فقط تو دسته ها نباشه و حتما رو صفحه اصلی هم دیده بشه،

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من با این قالب کار نکردم اما باید این مورد رو از بخش شخصی سازی قالب حل کنید، باید جوری دسته ها رو گزینش کنید که در صفحه ی اصلی نمایش داده بشه

 37. سلام من میخوام پستهایی که میذارم فقط توی صفحه نخست سایتم نمایش داده بشه میشه لطفاً راهنمایی م کنین که چطور میتونم این کارو انجام بدم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی صفحه ی مجزایی براش وجود نداشته باشه و دسته بندی هم نشه ؟

 38. سلام من میخوام نوشته ام دقیقا تو صفحه اصلی سایت قرار بگیره یعنی به محض اینکه سایتم باز شد اون نوشته هم باشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب ؟ شما دسته بندی انجام بدید و نوشته ی خودتون رو منتشر کنید
   مشکل کجاست؟

 39. با سلام، من تازه وردپرس رو شروع کردم، اولین سوالی که برام پیش اومده اینکه که چطوری میشه یه متنی که جدید نوشتیم رو به یه برگه لینک کنیم؟ من هر چیز جدیدی که مینویسم، فورا میاد تو صفحه اصلی سایتم قرار میگیره، ممنون میشم اگه کمکم کنید!

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   شما اگر میخواید متنی که مینویسی فقط توی برگه باشه از قسمت برگه ها>>افزودن برگه اقدام به این کار کنید و برای دسترسی به این نوشته در منو میتوانید در قسمت نمایش >>فهرست یک برگه رو که خواستار اون هستید که در منو اضافه بشه رو انتخاب کنید و اگرم نخواید به منو لینک بدید میتونید لینک برگه رو که زیر عنوان نوشته میشه رو بردارید
   باتشکر

 40. سلام خسته نباشید چرا وقتی من یه پست میذارم که دارای کس میباشد عکس در صفحه اصلی نمایش داده نمیشود؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   عکس رو به چه صورت تعریف میکنید ؟ تصویر شاخص ؟

 41. سلام من یه سوال داشتم در مورد گزینه ” ادامه مطلب ” :
  میخوام گزینه ادامه مطلب در گوشه باکس بیاد در در ادامه متن یعنی وقتی متن من تموم میشه دنبالش بدون فاصله گزینه ادامه مطلب میاد میخوام مثل اکثر سایتها چند سطر پایینتر و در گوشه هر باکس بیاد و به صورت مجزا و های لایت

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مورد به قالب شما برمیگرده که ترتیب و نظم چیدمانش چطوری باشه

  • قالب من صحیفه هست : http://www.gamerevolution.ir
   اصلا گزینه ای نداره که بتونم محل گزینه “ادامه مطلب” رو تعیین کنم ؟ فقط به ادامه متن میاره

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   گزینه که نداره ، بکد نویسی شده هستش

 42. من برای عکسم اسم فارسی
  توضیحات فارسی
  متن جایگزین فارسی
  قرار دادم
  ولی الان که می خواهم از عکسم در متن مطلب استفاده کنم عکسم در متن قرار نمیگیرد اصلا عکسم وارد متن نمی شود

 43. عالی بود مرسی

 44. باسلام/چرا وقتی مطلب میذارم عکس مطلب تو مطلب تازه نمایش داره نمیشه؟؟در ضمن عکس مطلبو تو افزونه تصویر شاخص هم قرار میدم باز هم عکس در مطالب جدید سایتم نشون داده نمیشه و فقط متنو نشون میده/رو چن تا قالب دیگه که ویژگی افزودن تصویر در مطالب جدید و مطالب پر بازدیدو داشتو امحتحان کردم اما نشد/مشکل از کجاست؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالب شما چی هست ؟
   تصویر رو چطوری در مطلبتون قرار میدید؟

 45. سلام دوست عزیزممنون بابت توضیحات و آموزش کامل و صریحتونسوالی داشتم؟من نوشته را که اضافه میکنم پیش نویس نوشته را که میزنم به همون صورتی هست که میخوام اما وقتی خارج شده و دوباره وارد سایت میشوم فونت و رنگها و ادامه ی مطالب تغییر کرده!!!ممنون میشوم راهنماییم کنین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتما داخل قالب شما باگی وجود داره که این مشکل رو میبینید
   باگ های قالب رو بررسی کنید

 46. سلامچجوری میتونم بک گراند قسمتی از متن رو تغییر بدم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بیشر توضیح بدید متوجه نشدم

 47. چطوری درج ادامه مطلب بزارم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   آیکون ادامه ی مطلب در ویرایشگر وجود دارد

 48. سلام من هر صفحه و برگه ای که ایجاد می کنم برای نمایشش با ارور ۴۰۴ not found مواجه می شم. میشه راهنمایی بفرمایید مشکل کارم کجاست؟ بی صبرانه منتظرم هیچ جا بهم جواب نمیدن

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میتونم اسکرین شاتی از این مشکل شما داشته باشم و اینکه چطوری برگه یا صفحه دارید ایجاد می کنید؟

 49. با سلام .
  من تو اولین مرحله ی کار با ورد پرس هستم و هیچ تجربه ای ندارم. کار نصبش رو روی هاست برام انجام دادن و من فقط باید محتوا رو کامل کنم. ولی موقع نمایش هر برگه یا صفحه ای که ایجاد می کنم با این ارور http. erro 404.0 not fount مواجه میشم
  مشکل از چیه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   الان سایت شما به صورت قالب پیش فرض بالا میاد ؟
   اول قالب مورد نظر خود را نصب کرده و تنظیماتش رو انجام بدید سپس برای افزودن برگه ها از بخش افزودن برگه اقدام کنید ، هیچ موردی پیش نمیاد

 50. سلام، ممنون از کار جالب و آموزش مفیدتون. من توی وبلاگم از وردپرس 3.9.2 استفاده می کنم. مشکل من هنگام نوشتن مطالبم اینه که وقتی قسمتی از متن رو بُلد میکنم یا زمانی که پاراگراف ایجاد میکنم، توی خروجی وبلاگم این تغییرات رو نمیبینم یعنی کلمات بلد شده بلد نیستن یا فاصله پاراگرافها کم هست و انگار پاراگراف جدیدی نیست. یا در مورد ایتالیک نوشتن و… کلا با ادیتور مشکل دارم و خروجی دلخواهی که باهاش مینویسم رو نشون نمیده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این نسخه به احتمال زیاد با قالب شما ناسازگاری ایجاد میکنه
   لطفا این مورد رو بررسی کنید

 51. سلام خسته نباشید
  آیا امکانش هست مطلبی رو به صورت زمان بندی شده قرار دهم قبل از موعد مقرر نمایش داده نشه؟!آخه قبل از انتشار اگه آدر مطلب رو بزنم نشونش میده.
  با تشکر فراوان

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام.ادرس این مطالب رو خود شما دارید نه دیگران! پس مشکلی نیست.

  • درسته من آدرس رو دارم،حتما گوگل هم همین آدرس رو داره!!!
   خوب این جور انگار نه انگار سایت بروز میشه؟!
   فقط یه مطلب که بقیه حق دیدنش رو نداشتن رو میتونن ببینن.
   میخوام جوری باشه که سایت انگار به روز میشه.اگه اینجور باشه انگار سایت مرده!!!

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام متوجه حرفتن نمیشم.
   وقتی یه مطلب در حالت آماده برای انتشاره نه گوگل کاری بهش داره نه کاربران تا زمانی که مطلب منتشر بشه.

 52. سلام،ببخشید خواهش میکنم کمکم کنید،توی وردپرس من موقع نوشتن قسمت متن باز نمیشه و فقط روی دیداری قفل شده که ابزار ها هم اون بالا برای من برای ویرایش نیستن!خواهش میکنم کمکم کنین،اینم عکسش:
  http://8pic.ir/images/36981227524537318835.jpg

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مورد برای تداخل افزونه هاست، یکی از افزونه ها یه احتمال زیاد داره ناسازگاری ایجاد میکنه!
   پیشنهاد میکنم یک بار افزونه هاتونو غیر فعال کنید تا متوجه بشید برای کدوم افزونه هست

   با احترام

 53. سلام
  من هر کاری میکنم و کلید ادامه مطلب رو میزنم و بعد از اون مطالبی تایپ میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و بصورت یکنواخت نوشته نمایش داده میشه همینطور در مورد ابزاری مثل رنگی کردن قسمتی از نوشته یا سایز اون میشه بفرمایید ایراد از چیه ؟ ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول مطمئن بشید ناسازگاری قالب شما با چه موضوعی هست!
   من دقیقاً نمیدونم الان شما چه افزونه هایی دارید ،ممکنه تداخلی ایجاد کنند که این اتفاق میفته

   با احترام

 54. سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگه من بخوام یه سایت اطلاع رسانی مثلا از مغازه های فلان شهر داشته باشم که ادرس و شماره تلفن و توضیحات رو وارد کنم
  بعد میخواستم بدونم چطوری میشه اینو به پست ها انتقال داد
  مثلا یه حالت جدول بندی برام موقع نوشتن پست جدید بده.
  که توش بتونم تایین کنم چی ها رو میخوام وارد کنم
  مثلا افزونه ووکامرس خیلی به چیزی که میخواستم نزدیک بود ولی مقادیرش رو باید دستی عوض میکردم و برای اضافه کردن تعداد یه ذره اذیت کننده بود و یه ذره خود افزونه تخصصی بود
  اگه یه افزونه مشابه هم معرفی کنین ممنون میشم

 55. 9 سال عضو همیار وردپرس

  از چه مرورگری استفاده می کنید؟

 56. سلام
  بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزش هاتون هستم.
  مرسی و خسته نباشید

 57. سلام چرا ویرایشگر مطالب من در قسمت دیداری نمایش داده نمیشه؟
  هزار جا سوال کردم هیچکس جوابمو نمیده حداقل شما جوابمو بدین

 58. سلام
  خسته نباشید
  تو آموزش قسمت دوم شما نحوه انتقال از پوشه تست را گفتید اما من حالا میخوام برعکسش را انجام بدم چون نمیخوام روت اصلی هاستم شلوغ باشه
  توی سایت خود وردپرس آموزشش هست اما من تا حدودی نفهمیدم
  میشه این آموزش را هم ترجمه کنید و قرار بدید؟ لینکش را قرار میدم:
  http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory

  در هر حال ممنون و متشکر از سایت و آموزش های کاربردی شما
  موفق باشید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   بررسی میشه
   با احترام

 59. ممنون اقا عالی بود اماتور های عزیزی میبنید که وردپرس مث اب خوردن ساده و روانه هیچ وقت خودتونو نترسونید از اینکه کار با هاش سخته و اینا سایت من الان سه تا ادمین دختر داره که بعضیاتون میگید دخترا اصن تو این کارا یاد نمیگیرن !!!! پس شروع گنید استارت رو بزنید و با همین اموزشا وبمستری رو شروع کنید اونم با وردپرس یها یه فنجان قهوه شیرین ! من اولین باری که از بلاگر اومدم رو وردپرس کام یه جور استرس داشتم خدایش با اولین پستی که ارسال کردم مزش تو دهنم موند و ……….
  بازم تشکر میکنم بدون هیچ چشم داشتی به توسعه وردپرس کمک میکنید

 60. با سلام
  مرسی از آموزش خوب و کاملتون
  اگه امکانش هست این آموزش و آموزش های قبلی مدرسه وردپرس رو به صورت pdf برای دانلود بذارید خیلی خوب میشه
  با سپاس