هدایای تبلیغاتی روشی عالی برای داشتن یک فروشگاه موفق ووکامرس

هدایای تبلیغاتی در ووکامرس

می‌دانید مردم عاشق چه چیزی در فروشگاه‌های اینترنتی هستند؟ کالاهای رایگان…
اگر روش مناسبی برای افزایش کاربران وبسایت خود در پیش نگیرید، ممکن است ناچار شوید بیشتر از آنچه که سرمایه­‌گذاری کرده‌­اید، هزینه کنید و همچنین وقت و انرژی بیشتری را صرف جذب مخاطب کنید. هدایای تبلیغاتی در ووکامرس یکی از بهترین راه‌­ها برای افزایش تعامل با مخاطب است؛ زیرا مخاطبان هم به کالاهای رایگانی که علاقه دارند، دسترسی پیدا می‌­کنند و هم با شما و برندتان مشارکت خواهند کرد.

هدایای تبلیغاتی در ووکامرس

خوشبختانه در وردپرس گزینه مناسبی برای جذب افراد توسط  هدایا وجود دارد. فقط باید دقت کنید که همه چیز را در چشم انداز نگه دارید و زیاد دور نبرید.
پسهدایای تبلیغاتی در ووکامرس را در نظر بگیرید، تا امسال یکی از بهترین استراتژی‌­های بازاریابی را داشته باشید.

گام اول: چرا هدایای تبلیغاتی گزینه خوبی است؟

present- هدایای تبلیغاتی در ووکامرس

تبلیغ یک کالا، دلیل کافی برای ارائه هدایای تبلیغاتی در ووکامرس نیست! بلکه باید یک دلیل واقعی داشته باشید. اجرای درست این طرح، به زمان و تلاش زیاد و مدیریت خوب نیاز دارد. اگر بری این کار، به درستی مدیریت و برنامه‌ریزی نکنید، متاسفانه هدایای تبلیغاتی، استراتژی خوبی برای شما نخواهد بود.

اگر می‌­خواهید کاربران، درگیر وبسایت شما شوند، با شما در تعامل باشند و همچنین توسط آنها به اشتراک گذاشته شوید؛ هدایای تبلیغاتی در ووکامرس گزینه خوبی است تا قلمرو نفوذ خود را گسترش دهید. 

 چرا می‌­خواهید این کار را انجام دهید؟

شما باید یک دلیل واضح و مشخص داشته باشید… زیرا مانند دیگر استراتژی­‌های بازاریابی، داشتن برنامه و هدف مشخص در این کار، شما را هدایت می‌کند تا به بهترین حالت ممکن این تبلیغات را انجام دهید.

دلیل شما

دانستن اینکه چرا می­‌خواهید هدیه تبلیغاتی داشته باشید، مهم‌­تر از علم به چگونگی اجرای آن است. دلیل شما باید در سطح خیلی بالاتری نسبت به این باشد که بخواهید افراد را با جایزه هیجان‌­زده کنید.
باید دلیلی متناسب با اهداف کسب و کارتان و افزایش اعتبار برندتان داشته باشید.

هدف قابل اندازه‌‏گیری

مثل هر استراتژی بازاریابی دیگر، اندازه­‌گیری در میزان موفقیت تبلیغات، بسیار مهم است. بدون ارزیابی عددی، شما نمی­‌توانید درباره بازدهی پروژه­ خود قضاوتی کنید.

آیا نداشتن آگاهی درباره بازدهی تبلیغات برای خودتان، سرپرست‏‌ها و شرکا، قابل توجیه است؟ 
چرا به جای انجام کارهای دیگر، باید هدایای تبلیغاتی را در نظر بگیرید؟

پس، ارزیابی بازدهی تلاش، اهمیت زیادی دارد. برای مثال، هدف می‌تواند این باشد که به ازای هر هدیه تبلیغاتی، 100 کاربر در لیست ایمیل شما ثبت نام کنند یا ۱۸۰۰ اشتراک­‌گذاری در صفحات اجتماعی داشته باشید. در این حالت شما یک هدف مشخص دارید که باید به سمتش حرکت کنید.

اگر هدف‌­تان مشخص است، هر چه زودتر به هدف بزنید.

باید بررسی کنید که بهتر است چه کاری را انجام دهید. به هر حال اگر دیدید که بعد از ده‌ها تلاشی که برای رسیدن به هدف انجام داد‌ه­اید، هنوز هدف­تان در دسترس نیست، باید تاکتیک­ خود را تغییر دهید. بجای هدایای تبلیغاتی در ووکامرس، می­‌توانید کارهای دیگری مثل خریدن تبلیغات یا مشارکت با شرکت­‌های بانفوذ برای تبلیغ کالایی مشترک را انجام دهید.

وردپرس برای ارزیابی به شما کمک خواهد کرد. زیرا بسیاری از افزونه‌­های آن را می‌­توانید برای اندازه‌­گیری استفاده کنید، تا دقیق محاسبه شود که چه چیزی برای پروژه­ شما درست و چه چیزی اشتباه است.

گام دوم: چه چیزی هدیه دهیم؟

گام دوم که حتی مهم‌­تر از گام اول است، این سوال است که هدیه تبلیغاتی شما چیست؟

اگر نمی­‌دانید که چه چیزی را هدیه دهید، این خوب نیست! به کسب و کار یا وبسایت­ خود نگاه کنید و فکر کنید که چه چیزی را بهتر است به کاربران­ پیشنهاد کنید.

به خارج از محدوده خودتان نگاه کنید… گاهی با داشتن حمایت‌های مالی، می‌­توانید با برندهای دیگر مشارکت کنید. اگر شرکت شما محصول یا خدماتی را ارائه می‌­دهد، می‌­توانید آن­ها را به مخاطبان­ خود هدیه دهید. 

گام سوم: کالاهای رایگان در مسابقات

competition- هدایای تبلیغاتی در ووکامرس

حالا اینجا جایی است که شما باید با شرایط دست و پنجه نرم کنید، تا تصمیم بگیرید که در چه قالبی هدایای تبلیغاتی در ووکامرس داشته باشید.
با استفاده از وردپرس با دو روش عمده می‌­توانید یک فضای تبلیغاتی ایجاد کنید… کالاهای رایگان و برگزاری مسابقات.

در روش کالای رایگان، شما کالاهایی را به رایگان در اختیار کاربران قرار می‌­دهید و باید مطمئن شوید که آن­ها به هدیه دسترسی پیدا می‌­کنند. برای مثال یک شرکت نرم‌­افزاری می‌­تواند، دانلود بسته‌­هایی را رایگان در اختیار کاربران قرار دهد.

راه دیگری که کاربران بتوانند از هدایای تبلیغاتی استفاده کنند، اجرای مسابقه است. با این روش شما تعداد مشخصی از محصولات رایگان را به تعدادی از کاربرانی که در مسابقه شرکت کرده‌­اند، هدیه می‌­دهید.

پس باید کاربران را مشتاق کنید تا در مسابقه شما شرکت کنند. رقابت­ به شرط اینکه به درستی اجرا شود، می­‌تواند گزینه خوبی برای برند شما باشد.
می‌­توانید رقابتی مبتنی بر مهارت را برنامه‌­ریزی کنید و تعیین برندگان مسابقه بر اساس یک قاعده باشد. برای مثال مسابقه طراحی یا برنامه‌­نویسی.

همچنین رقابت می­‌تواند قالبی کاملاً تصادفی داشته باشد… مانند به اشتراک گذاشتن پستی در فیس­بوک یا کامنت گذاشتن در وبلاگ که در پایان رقابت، برندگان با روشی تصادفی انتخاب خواهند شد.

امکانات وردپرس: وردپرس با دو افزونه user submission و user role management این امکان را برای شما آسان کرده است.

پس برای اینکه شرکت خود را فعال نگه دارید و با هدایای تبلیغاتی در ووکامرس، خود را به کاربران بیشتری معرفی کنید، رقابتی را برنامه‌­ریزی کنید.

 گام چهارم: آماده‌­سازی فایل­‌ها

بله حالا شما می­‌دانید که می‌خواهید یک پروژه هدایای تبلیغاتی را برگزار کنید و می­‌دانید چه نوع رقابتی برای این هدیه تبلیغاتی اجرا کنید. مثلاً طراحی و اینکه هدیه چه باشد… برای مثال، دانلود رایگان فایل از وبسایت­ می‏‌تواند گزینه مناسبی باشد.

پس چه کاری باید انجام دهیم؟

الان زمان این است که هدایای شما آماده و بسته‌­بندی شوند. معمولاً یک ایده این است که همه فایل­‌ها را در یک فولدر قرار دهید و آن را فشرده کنید؛ که برای فشرده‌­سازی می‌­توانید از نرم افزار rar استفاده کنید. اما اگر می­‌خواهید یک هدیه خوب ارائه کنید، بهتر است، آنچه که هدیه می‌دهید را جدا کنید. برای مثال می‌­توانید همه عکس­‌های کیفیت خوب را در فایل­‌های JSON قرار دهید.

  ایجاد پرسش و پاسخ در ووکامرس با Product Questions & Answers for WooCommerce

هدیه باید چنان باشد که به کاربران حس خوب بدهد. همچنین مطمئن شوید که فایل­‌ها برای مشتریان شما در دسترس هستند. اگر فایل‌­ها را از طریق ایمیل ارسال می­‌کنید، بهتر است که به جای پیوست مستقیم فایل‌­ها به ایمیل آن­ها، لینک گوگل درایور یا دراپ باکس را در اختیارشان قرار دهید.

نصب و اجرای افزونه‌­ها و سرویس‌­ها

 در ادامه درباره افزونه‌ها صحبت می‌کنیم. افزونه‌هایی که می‌توانید به کمک آن‌ها هدایای تبلیغاتی در ووکامرس را به مشتریان ارائه کنید به صورت زیر است:

به کمک این افزونه‌ها می‌توانید امکانی را برای ارائه هدایا به مشتریان در نظر بگیرید.

گام پنجم: بازاریابی و تبلیغ

اجرای طرح ارائه هدایای تبلیغاتی در ووکامرس نیازمند تبلیغات است… باید مردم صدای شما را بشنوند و بدانند که شما کالاهای رایگانی دارید. راه‌­های خوبی برای این تبلیغات وجود دارند.

لیست ایمیل

اگر یک لیست ایمیل دارید که باید داشته باشید؛ اولین کاری که باید انجام دهید این است که به تمام افراد یک پیام را ارسال کنید. باید آن­ها از این رویداد آگاه شوند؛ بگویید که چه نوع کالای رایگانی جایزه می­‌دهید و چگونه برنده خواهند شد. اگر شما یک رقابت ارجائی دارید، به احتمال زیاد، افراد ایمیل شما را به دیگران ارسال خواهند کرد.
دکمه یا لینکی را در ایمیل قرار دهید، تا افراد را به صفحه مسابقه هدایت کند… مثلاً یک دکمه قرمز بزرگ.

افزونه‌ای که می‌توانید با آن لیست ایمیل خود را بسازید، افزونه‌های خبرنامه هستند. مانند افزونه mailerlite یا mailchimp

پست وبلاگی تحت عنوان “آماده شوید”

وقتی که می­‌خواهید یک پروژه هدایای تبلیغاتی را اجرا کنید، باید مردم درباره آن بدانند و هیجان‌‏زده شوند. پس زمان اجرای آن، یک پست برای وبلاگ­تان آماده کنید. پست باید کاربران را بخاطر هدیه شما، هیجان‌­زده کند تا آن را بخوانند و در رقابت شما شرکت کنند. این کار باعث می‌­شود، نتیجه مطلوب­‌تری از هدایای تبلیغاتی در ووکامرس بدست آورید.

از کاربران بخواهید که پست شما را به اشتراک بگذارند

یک نکته مهم این است که مردم واقعاً آنچه را که هدیه می‌­دهید، دوست داشته باشند. در این شرایط به دیگران هم درباره هدیه شما اطلاع خواهند داد. پس هدایایی را انتخاب کنید که مردم دوست داشته باشند نه کالایی که خودتان دوست دارید.

موفقیت شما در این کار به کاربران هم بستگی دارد. آن­ها باید موارد شگفت‌­انگیزی درباره محصولات شما به دوستان خود بگویند و شما را به آن­ها توصیه کنند یا پست شما را به اشتراک بگذارند.
یکی از راه­‌های موفقیت شما در هدایای تبلیغاتی این است که، کاری کنید تا مردم درباره آنچه که دوست دارند، صحبت کنند.

برای اشتراک‌گذاری محصولات و اطلاعات موجود در فروشگاه ووکامرسی خود می‌توانید از افزونه  YITH WooCommerce Share for Discountsکمک بگیرید.

تبلیغات مکانی

با توجه به بودجه­‌ای که دارید، می­‌توانید به یک ROI خوب در فیس­بوک، توییتر یا اینستاگرام برسید، که یک تاکتیک تبلیغاتی مطلوب است. م‌ی­توانید کالا­هایی مثل یک لپ تاپ، یک آی‌پد، گوشی موبایل و یا حتی بسته­‌های نرم افزاری را هدیه دهید.

به هر حال باید مطمئن شوید که کاربران جدید نیز از هدایای تبلیغاتی شما اطلاع پیدا می­‌کنند. هدایا باید کاربر را هیجا‌‌‌ن‏‌زده کند. حتی می­‌توانید در بازه­های مشخصی هدیه دهید تا کاربران بخاطر دریافت هدیه، در آینده نیز به سایت شما مراجعه کنند.

تبلیغات در شبکه­‌های اجتماعی باعث شناخت بیشتر برند شما می­‌شود. حتی اگر شما کاربران جدید نداشته باشید، افراد سابق، برند و محصولات شما را می‌­بینند و می­‌دانند که شما کالاهایی را به رایگان ارائه می­‌دهید و این خودش ارزش هزینه کردن دارد.

گام ششم: توجه ­کردن به بازخوردها

comment- هدایای تبلیغاتی در ووکامرس

سرانجام زمانی که شما طرح هدایای تبلیغاتی در ووکامرس را اجرا کردید، باید به نظرات افرادی که شرکت می­‌کنند، گوش کنید. هر چقدر هم که طرح تبلیغاتی­ شما به نظر خودتان کامل باشد، ولی گاهی همه چیز ایده‌­آل پیش نمی‌­رود؛ چون شما نمی­‌توانید دقیقاً پیش‌­بینی کنید که مردم چه چیزی می­‌خواهند.

باید به بازخورد افرادی که هدیه دریافت می­‌کنند، توجه کنید. چون گاهی در مراحل دانلود هدیه توسط کاربر، مشکلاتی وجود دارد که ممکن است، تاثیر منفی در برند و تبلیغات شما داشته باشد. وقتی به نظرات و انتقادات کاربران توجه می‌کنید، قادر خواهید بود تا نواقص کار را برطرف کنید و آن را بهبود دهید.
پس باید به بازخورد کاربران خود دقت کنید. مطمئن باشید که گوش دادن به انتقادات و نظرات کاربران، قطعاً باعث افزایش کیفیت، تاثیرگذاری و موفقیت شما در اجرای هدایای تبلیغاتی و فروشگاه اینترنتی می‏‌شود.

آماده‌­اید که یک کالای تبلیغاتی داشته باشید؟

امیدوارم که آماده باشید تا طرح هدایای تبلیغاتی در ووکامرس را اجرا کنید. علاوه بر اینکه هدیه دادن کاربران را هیجان‏‌زده و خوشحال می­‌کند، شما محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌‏دهید و این به نفع برند شما است و هیچ اثر منفی ندارد.

  • حس خوبی به مشتریان خواهید داد… کاربران جدید، جذب خواهید کرد… همچنین این فرصت را پیدا می‌کنید که کسب و کار خود را اصلاح کنید و آن را مطابق با خواست مشتریان بهبود دهید.
  •  هدایای تبلیغاتی واقعاً یک استراتژی است که اگر به درستی اجرا شود، فقط موفقیت را به همراه دارد.
  • پس به هدایای تبلیغاتی فکر کنید و برای آن برنامه‌­ریزی کنید. مطمئن باشید که آنچه دوست دارید، اتفاق می­‌افتد.
  • همه افراد کالاهای رایگان را دوست دارند و این به شما شانسی برای موفقیت می­‌دهد.

آیا تجربه‌­ای در اجرای هدایای تبلیغاتی دارید؟ چه نوع محصولاتی را هدیه داده‌­ا‌ید؟ تجربه خود را با ما و دوستان خود در میان بگذارید 🙂

تهیه شده توسط خانم سمیه زارع

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.