تنظیم آیکون برای Custom Post

سلام دوستای گلم؛

مطلب امروز من در مورد محتوای سفارشی هستش.اگه خاطرتون باشه قبلا پستی درمورد زمینه های دلخواه و ایجاد اونها نوشته بودم. در واقع توضیح داده بودم که چطور میتونید یه نوشته ی سفارشی رو ایجاد کنید. امروز میخوام بگم که چطوری به اون محتوای سفارشی آیکون های ویژه و دلخواه رو اضافه کنیم!

اگه تمایل دارید قبل از اینکه درباره ی این موضوع صحبت کنیم یکبار از اول نوشته ی دلخواه خودمون رو ایجاد کنیم و بعد بهش آیکون دلخواه رو اضافه کنیم.

برای ایجاد پست های سفارشی افزونه ای ساخته شده با عنوان custom post type UI که میتونید این افزونه رو از سایت همیار وردپرس نصب و فعال کنید.بعد از اینکه این کار رو انجام دادیم نوبت میرسه به ساخت یک پست سفارشی!

برای این کار روی گزینه ی CPT UI در پیشخوان وردپرس کلیک کنید و سپس گزینه ی add new رو انتخاب کنید تا صفحه ای مثل تصویر براتون باز بشه:

CPT UI

حالا باید فرمی که روبه روی ما هست رو برای ساخت برگه ی مورد نظر پر کنیم. در اینجا ما دو قسمت پست و دسته داریم. اول سمتی که مربوط به پست ها میشه رو پر میکنیم. در این قسمت میتونین هر عنوانی که مد نظرتون هست رو وارد کنید. مثلا برای نمونه خودش کلمه ی movie یعنی فیلم رو انتخاب کرده! من هم مثل خودش عمل میکنم.

setting CPT 1

گزینه ی Avvanced options رو که با کادر آبی رنگ مشخص کردم باز میکنیم تا تنظیمات بیشتری رو بررسی کنیم!

setting CPT 2

تمامی تنظیمات رو با توجه به نظر خودتون true یا false بذارید و بعد در بخشی پایین گزینه ی مناسب رو تیک بزنید. مثل من که نوع دسته رو انتخاب کردم!
خب حالا میتونین با خیال راحت روی گزینه ی create custom post type کلیک کنید تا پست سفارشی شما ایجاد بشه.

اگه دوست دارید نتیجه ی کار رو تا اینجا مشاهده کنید به داشبورد وردپرستون در سمت راست نگاه کنید، گزینه ی ویدئوها ایجاد شده:

custom post

حالا نوبت میرسه به ساخت دسته ها! برای اینکار توی همین صفحه ای که هستیم باید فرم سمت چپ رو کامل کنیم. به عنوان مثال خودش عنوان دسته رو گذاشته actor یعنی هنرپیشه. ما هم برای مثال همین کار رو انجام میدیم.

  آموزش طراحی سایت با وردپرس در کمتر از یک ساعت

texonomy setting

پس از پر کردن فیلدها روی گزینه ی Advanced options کلیک کنید تا تنظیمات بیشتری رو مشاهده کنید.

more texonomy setting

حالا نوبت اینه که روی گزینه ی create custom taxonomy کلیک کنیم تا دسته ی مورد نظر هم ایجاد بشه!

برای اینکه نتیجه ی کار رو ببینیم دوباره میتونیم از پیشخوان وردپرس روی گزینه ی ویدئوها که ساختیم موس رو نگه داریم:

taxonomy result

در این مرحله ما دسته ی ویژه رو ایجاد کردیم حالا نوبت به این میرسه که بریم و داخلش پست بذاریم. پس از منوی ویدئوها افزودن ویدئو رو میزنم.

first post

الان دیگه نوبت به این میرسه که به این پست ویژه ی خودم آیکون های دلخواهم رو اضافه کنم. برای اضافه کردن آیکون های سفارشی و دلخواه افزونه ای ساخته شده که میتونه به راحتی هر مدل آیکونی رو که شما بخواید براتون ایجاد کنه!

نام این افزونه CPT custom Icon هستش که پس از نصب و فعال سازی اون در بخش تنظیمات داشبورد وردپرس دیده میشه. با کلیک بر روی اون میتونید آیکون هایی که خودش داره رو انتخاب کنید و به شما کد کوتاه شده ی هر آیکون که به عنوان یک زمینه ی دلخواه هست رو بده.

cpt custom icon

خب حالا بیایید برای ویدئوهامون دنبال یه آیکون قشنگ بگردیم! من آیکون زیر رو انتخاب میکنم و گزینه ی ذخیره رو میزنم تا آیکون مورد نظرم در پنل ادمین تغییر کنه!

prepare icon

به این آیکون ها dashicon میگن و دارای سایتی هستند که شما میتونید اونجا از تعداد نامحدودی آیکون استفاده کنید و تمامی آیکون ها دارای کدهای اچ تی ام ال و سی اس اسی هستند که با کپی کردن اونها میتونید در هر جایی به صورت دستی از اونها استفاده کنید.

dash icon

امیدوارم از آموزش امروز لذت برده باشید، هر نظر و پیشنهادی در این زمینه دارید خوشحال میشم به اشتراک بگذارید.

 

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.