رفع خطا Destination Folder Already Exists در وردپرس

رفع خطا Destination Folder Already Exists در وردپرس رفع خطا Destination Folder Already Exists در وردپرس

رفع خطا Destination Folder Already Exists برای مدیران سایت‌های وردپرسی، چندان کار سختی نیست. مهم نیست که هنگام نصب چه افزونه یا پلاگینی با این خطا برخورد کردید. در این سری از آموزش وردپرس ، با همیار وردپرس همراه باشید تا سیر تا پیاز این خطا را با هم بررسی کنیم.

ماجرا از آن جایی آغاز می‌شود که شما بعد از کلی تحقیق و بررسی بلاخره موفق می‌شوید افزونه مورد علاقه‌تان را برای سایت‌تان پیدا کنید. با هزار امید و آرزو برای نصب آن اقدام کنید تا کارتان راه بیفتد. دکمه نصب را می‌زنید و با لبخندی پیروزمندانه منتظر پایان کار هستید. اوپس… چه می‌بینید؟ خطای پوشه هدف از قبل موجود است! این یعنی شما باید یک بررسی دقیق‌تری در قالب یا افزونه‌هایتان داشته باشید.  اما یعنی چه؟

خطا Destination Folder Already Exists در وردپرس که در سایت‌های فارسی زبان با عنوان خطای “ پوشه هدف از قبل موجود است” با آن مواجه می‌شوید، معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که شما مشغول نصب پلاگین یا افزونه خاصی در سایت وردپرسی‌تان هستید. در این مطلب برایتان توضیح می‌دهیم که چطور با موفقیت نسبت به رفع خطا Destination Folder Already Existsاقدام کنید. پس با دید وردپرسی‌تان به قضیه نگاه کنید و صبوری به خرج دهید. رفع این یکی خطا از سری خطاهای وردپرس کار سختی نیست و اتفاقا به اندازه آب خوردن است.( شما به عنوان مدیر سایت با خطاهای بزرگ‌تری دست و پنجه نرم کردید)

چرا با خطا Destination Folder Already Exists در وردپرس روبرو می‌شویم؟

چرا با خطا Destination Folder Already Exists در وردپرس روبرو می‌شویم؟

در همین ابتدا بگوییم با وجودی که جناب وردپرس عزیز ممکن است بارها و بارها مدیران سایت را با خطاهای مختلفی روبرو کند، اما همچنان یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا به خصوص برای عاشقانش است. منظور از عاشقان، برنامه نویسان حرفه‌ای است که سال‌های سال با تلاش‌های متمادی و شب بیداری‌های جانسوز، با علم برنامه نویسی و کدنویسی خود سایتی را طراحی کردند، که حالا وردپرس توانسته بدون نیاز به علم برنامه نویسی آن را به راحتی و بدون یک خط کدنویسی در اختیار کاربران قرار دهد. قدر یک چنین نعمتی را همان برنامه نویس شب زنده دار می‌داند و بس!

با تمام این تفاسیر، این سیستم محبوب و دوست داشتنی، بدون عیب نیست. دقیقا مانند زمانی که شما با خطا Destination Folder Already Exists روبرو می‌شوید. در ادامه با هم دلیل آن را بررسی کردیم.

چرا با خطا Destination Folder Already Exists در وردپرس روبرو می‌شویم؟

در دو حالت ممکن است شما با این خطای “ پوشه هدف از قبل موجود است” روبرو شوید:

 • زمانی که قالب روی سایت خود نصب می‌کنید
 • و زمانی که افزونه جدیدی را نصب می‌کنید

در واقع زمانی که قصد دارید افزونه یا قالبی را روی سایت بارگذاری کنید، بعد از آپلود فایل زیپ، وردپرس فایل را اکسترکت کرده تا نصب کند. در صورتی که بفهمد قبلا پوشه‌ای مشابه همان افزونه یا قالب وجود داشته، این پیغام خطا را می‌دهد و عملیات نصب با شکست روبرو می‌شود.

متاسفانه یا خوشبختانه، در وردپرس این امکان وجود ندارد که پوشه‌های جدید را جایگزین پوشه‌های قدیمی‌ کند. به همین دلیل اگر پوشه‌ای که قصد نصب آن را دارید، قبلا وجود داشته باشد، با این خطا قصد دارد به شما یادآوری کند که قبلا نصب شده تا حساب کار در موارد امنیتی سایت دست‌تان بیاید!

  لینکدین LinkedIn چیست ؟

نگران نباشید. روش حل خطا بسیار راحت است و بنا نیست مانند دیگر خطاهای وردپرس، از هفت خان رستم بگذرید. در چند دقیقه می‌توانید موفق شوید تا قالب یا افزونه مورد نظرتان را روی سایت دوباره نصب کنید.

نکته مهم: زمانی که با این خطا روبرو می‌شوید، مسیری که پوشه در آن قرار دارد، برای شما نمایش داده می‌شود که از طریق آن می‌توانید مکان دقیق پوشه‌ای را که از قبل موجود است، پیدا کنید.

نحوه رفع خطا Destination Folder Already Exists چگونه است؟

بسیار خب، بیشتر از این مقدمه چینی نکنیم و بریم سراغ اصل مطلب!

زمانی که با این خطا روبرو شدید باید ببینید که آیا این قالب یا افزونه‌ای که در حال نصب آن هستید، قبلا وجود داشته است یا خیر! بنابراین باید به پوشه قالب و افزونه رفته و به دنبال آن بگردید. در این صورت اگر پوشه را پیدا نکردید دو حالت وجود دارد:

 • قبلا پلاگین یا افزونه را حذف کردید، اما حذف به طور کامل انجام نشده و پوشه آن در هاست شما وجود دارد.
 • قبلا این پلاگین یا افزونه را نصب کردید اما عملیات نصب به طور کامل انجام نشده است.در نتیجه پوشه آن در هاست‌تان وجود دارد.

پس تا اینجای کار فهمیدیم اگر افزونه یا قالب را در سایت خود پیدا نمی‌کنید، پس احتمالا در نصب یا حذف آن قبلا به مشکل خوردید که هنوز پوشه آن در هاست شما قرار دارد.

راه حل ساده‌تر از این؟

حالا اگر این ارور به علت حذف ناموفق افزونه یا پلاگینی باشد که قبلا نسبت به حذف آن اقدام کردید، باید پوشه را پیدا کرده و آن را حذف کنید. این مسیر را می‌توانید در صفحه‌ای که خطا را به شما نشان داده است، ببینید.

نحوه رفع خطا Destination Folder Already Exists چگونه است؟

حذف پلاگین برای رفع خطا Destination Folder Already Exists

 • برای این کار وارد پنل هاست خود شوید.
 • به مسیر Public-html/ Wp-Content/ Plugin بروید.
 • پوشه مورد نظر را پیدا کرده و آن را حذف کنید.
 • وارد پنل مدیریت سایت شده و دوباره نسبت به نصب پلاگین  اقدام کنید

حذف قالب برای رفع خطا Destination Folder Already Exists

 • برای این کار وارد پنل هاست خود شوید.
 • به مسیر Public-html/ Wp-Content/ themes بروید.
 • پوشه مورد نظر را پیدا کرده و آن را حذف کنید.
 • وارد پنل مدیریت سایت شده و دوباره نسبت به نصب قالب اقدام کنید

تبریک می‌گوییم، به همین سادگی مشکل برطرف شد!

جمع بندی

با سری دیگر از چالش‌های وردپرس دوست داشتنی، همراه‌تان بودیم. رفع خطا Destination Folder Already Exists بسیار ساده است. این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که پوشه قالب یا افزونه مورد نظر شما از قبل وجود داشته باشد. بنابراین باید در بخش مدیریت سایت و سپس پنل هاست خود بررسی کنید، پوشه قالب و افزونه مورد نظر را پیدا کرده و آن را حذف کنید. سپس دوباره برای نصب آن اقدام کنید. به همین راحتی!

حالا شما برایمان بگویید. به هنگام نصب چه افزونه یا قالبی با این پیغام روبرو شدید و چگونه مشکل را برطرف کردید؟ در صورتی که نیاز به راهنمایی یا پشتیبانی بیشتر در این مورد دارید، سوالات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا با هم مشکل را برطرف کنیم. منتظر نظرات شما در مورد این سری از آموزش‌های وردپرس هستیم.

منبع : 

https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-fix-destination-folder-already-exists-error-in-wordpress/

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.