با زامبی پیج های سایت مان چه کنیم؟

با زامبی پیج های سایت مان چه کنیم؟

با زامبی پیج های سایت مان چه کنیم؟

اگر کمی در دنیای سئو به صورت تخصصی تر ورود پیدا کنیم قطع به یقین واژه زامبی پیچ به گوشمان می خورد. زامبی ها در فیلم های ترسناک موجوداتی هستند که کشته نمیشوند و می توانند به انسان ها به طرز وحشتناکی حمله ور شوند. همین تعریف را می توانیم در دنیای سئو نیز تعمیم دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زامبی پیچ ها و اثرات آنها روی سئو سایت با ما در این مطلب که توسط تیم تولید محتوای شرکت دیجی تک نوشته شده است همراه باشید.

زامبی پیج چیست؟

زامبی پیج چیست؟

قبل از اینکه برویم به سراغ اینکه با زامبی پیج های سایت مان چه کنیم بهتر است اول ببینیم زامبی پیج چیست و چگونه ایجاد می شود.

اگر یک سایت را با دقت بررسی کنید متوجه خواهید شد که یک سایت کامل با طول عمر بالا، دارای صفحات بسیار زیادی است. صفحاتی که دارای محتوای خوب و کامل و غنی هستند، حضورشان برای آن سایت مفید و به واسطه وجودشان به امتیاز سئو سایت نیز کمک می کنند. چنین صفحاتی خودشان دارای ارزش بالایی هستند و باعث می شوند تا ارزش سایت نیز بالا تر رود. اما در میان صفحات خوب و با ارزش، هستند صفحاتی که از روی نا آگاهی پشتیبان سایت و یا ناخودآگاه به وجود آمده و خالی از محتوا هستند. این صفحات خالی از محتوا و بی فایده، اثرات مخربی روی سئو سایت می گذارند، به همین علت به آنها زامبی پیج می گویند.

زامبی پیج ها چگونه ایجاد می شوند؟

زامبی پیج ها چگونه ایجاد می شوند؟

در بخش قبل اشاره کردیم که زامبی پیج ها معمولا بر اثر ناآگاهی پشتیبان یا کارشناس سئو سایت و یا ناخداگاه به وجود می آیند. در این بخش به صورت تخصصی تر به چگونگی ایجاد این صفحات خواهیم پرداخت.

قطعا هیچ وب سایتی در بدو طراحی با مشکل زامبی پیج روبه رو نیست. این صفحات خالی اغلب در اثر اشتباه در نحوه برچسب گذاری ایجاد می شوند بدین گونه که پشتیبان سایت با این نگاه که با درج برچسب های زیاد در محتوا می تواند کاربران بیشتری را به سایت جذب نماید در تعداد برچسب ها زیاده روی می کند. هر برچسب یا تگ، خود ایجاد کننده یک صفحه است. شما وقتی یک دسته بندی جدید روی سایت تان ایجاد می کنید، یک محتوای جدید بارگذاری می کنید و یا یک سرویس به لیست سرویس ها سایت تان اضافه می کنید در واقع به صورت کاملا آگاهانه در حال ایجاد کردن صفحاتی بر روی سایت خود هستید، اما وقتی برچسب گذاری می کنید نمی دانید که با هر برچسب یک صفحه ایجاد می شود که سود خاصی هم برای سایت شما ندارد.

لازم به ذکر است بدانید که طراحی سایت هیچ ربطی به ایجاد زامبی پیج ها ندارد، پس بابت وجود این صفحات مخرب طراح سایت خود را به چالش نکشید.

چگونه تشخیص دهیم سایت مان زامبی پیج دارد یا ندارد؟

برای تشخیص اینکه سایت مان زامبی پیج دارد یا ندارد کافی است به سرچ کنسول سایت مراجعه کنید. در سرچ کنسول و بخش Core Web Vitals می توانید url های ضعیع سایت خود را شناسایی کنید.

url  هایی که خالی از محتوا هستند یا url هایی که خطای 404   را به کاربر نشان می دهند، زامبی پیج های سایت شما هستند.

پس از شناسایی زامبی پیج ها چه کنیم؟

بهترین پیشنهاد برای حذف زامبی پیج ها این است که آنها را دیساوو یا ری دایرکت کنید. اگر با دیساوو کردن مشکل دارید می توانید زامبی پیج ها را به صفحات با ارزش تر هدایت کنید. بهتر است ریدایرکت را با کد 301 انجام دهید چرا که طبیعاتا نیازی نیست یک زامبی پیج ارتقا یابد پس نیازی هم به ری دایرکت موقت نخواهد داشت.

اما اگر تخصص لازم و کافی برای شناسایی و یا فرآیند دیساوو یا ری دایرکت کردن ندارید توصیه اکید می کنیم از یک کارشناس سئو خبره بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد. خودسرانه با ابزار های ریدایرکشن یا دیساوو کار نکنید و کار را به کاردانش بسپارید.

یک دیساوو اشتباه می تواند یک صفحه رتبه دار را برای همیشه از سایت شما حذف نماید. دقت کنید که لینک صفخات با ارزش خود را به اشتباه در فایل دیساوو قرار ندهید.

سئو سایت حرفه ای با دیجی تک

دیجی تک به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت مشهد علاوه بر خدمات طراحی سایت به ارائه خدمات سئو و بهینه سازی سایت نیز می پردازد. این شرکت از کارشناسانی خبره برخوردار است که می توانند با تکیه بر تجربه و دانش فنی خود و مطالعات گسترده در زمینه الگوریتم های گوگل وب سایت شما را در رقابت با دیگر سایت ها پیروز میدان کنند.

تسلط کامل به تمامی ابزارهای سئو، اجهاف کامل به تمام قوانین و قواعد گوگل و برخورداری از کادری متخصص سرمایه دیجی تک است.

تاثیر طراحی سایت حرفه ای دیجی تک در سئو

بی شک سئو روی سایتی که از ابتدا خوب طراحی شده است به مراتب بهتر و نتیجه بخش تر است از سایتی که مملو از خطا و صفحات مخرب است و به دست سئوکار می افتد. اگر هنوز در شروع داستان طراحی سایت هستید پیشنهاد می کنیم به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی سایت خود باشید.

شرکت دیجی تک یک شرکت طراحی و توسعه سایت و اپلیکیشن معتبر است که کلیه سایت های مشتریان را بر پایه تکنولوژی asp.net طراحی می کند. طراحی اختصاصی، امنیت بالا، سرعت عالی و پنل کاربری آسان از ویژگی های بارز سایت های طراحی شده در این شرکت است.

بی شک سایت های طراحی شده در دیجی تک پس از طراحی راحت تر سئو می شوند و شما را از هزینه های گزاف سئو خلاص می کنند.

در نهایت اگر صاحب یک وب سایت هستید پیشنهاد می کنیم همین حالا به فکر زامبی پیج های مخرب سایت خود باشید یا از یک سئوکار برجسته بخواهدی تا سایت تان را یک بار آنالیز نماید.

زامبی پیج ها دشمن خاموش سایت شما هستند، از سکوت آنها هراسان باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید