آیا طراح قالب یک میلیون دلاری وردپرس را می شناسید؟

صحبت هایی از زبان قالب یک میلیون دلاری وردپرس

سلام؛

در دنیای وردپرس طراحان و برنامه نویسان بسیاری بودند که توانستند با خلاقیت هایی که داشتند به درآمد های خوبی دست پیدا کنند اما در میان آن ها جوانی با نام “فیل” که در نزدیک فیلادلفیا زندگی می کند توانست با ذوق بالا و خلاقیتی که دارد قالبی را طراحی کند که درامد یک میلیون دلاری در Envato را به خود اختصاص دهد!

این مطلب به قدری جالب بود که مصاحباتی با این طراح خلاق انجام شد که به بخش های مهمی از آن اشاره می کنیم تا شما نیز با روند پیشرفت و موفقیت فیل آشنا شوید.

Phil_themenectar hamyarwp

فعالیت فیل قبل از آشنایی با Envato

فیل کارش را به عنوان یک برنامه نویس شروع کرده بود و هیچ وقت در تصورش نبود که به چنین موفقیتی دست یابد. او زمانی که قالب Salient را طراحی و منتشر کرد در شرکتی به عنوان توسعه دهنده فعالیت می کرد و می خواست درآمد خود را با طراحی این قالب و فروش آن افزایش دهد اما زمانی که با Envato آشنا شد همه چیز فرق کرد. او همیشه به دنبال چنین پلتفرمی بود که بتواند خلاقیت های خود را در آن آزادانه اجرا کند و مخاطب های بسیار زیادی را شامل شود.
فیل پس از اطلاع از موفقیت Envato به عنوان یک پروژه ی موفق، از کار کناره گیری می کند و تمامی تمرکز خود را بر سر این موضوع می گذارد و تصورش این بود که می تواند با فعالیت مداوم خود سرمایه گذاری خوبی برای زندگیش داشته باشد.

ادامه ی فعالیت ها پس از شناخت Envato

power_elite hamyarwp

او پروژه ی قالب نکتار را به تنهایی تا اواسط راه پیش برد و سپس با اینکه همیشه ایمان دارد که کار طراحی را باید به تنهایی پیش ببرد، به این نتیجه رسید که برای ادامه بد نیست که از کارکنان پشتیبان استفاده کند و بعدها تیم خود را گسترش دهد.

شروع فعالیت ها به عنوان یک توسعه دهنده وردپرس

وی در سال 2010 میلادی شدیدا به توسعه ی وردپرس علاقه مند شد و از آن برای انجام پروژه های مشتریانش استفاده می کرد و با گذشت زمان بر مهارت های وی افزوده شد. او می گوید:

کشف این مسئله که وردپرس می تواند در چه موقعیت های مختلف و متنوعی استفاده شود واقعا جالب بود.

یک قالب وردپرسی با 20 هزار فروش و 5 ستاره!

برای طراحی قالب نکتار در روزهای اول فقط اولویت برای فیل کیفیت کار بود و اظهار داشت که نمی تواند چیزی را که از آن رضایتی ندارد و به آن افتخار نمی کند، منتشر نماید! به همین دلیل روزها و ساعت ها از زمان خود را گذاشت تا بتواند به تمامی جزئیات بپردازد. البته او در این مسیر از تمامی بازخوردهایی که مشتریان داشتند بهره مند شد.

  FID یا First Input Delay چیست + آموزش بهینه سازی آن

انتخاب مسیر ساخت یک قالب عالی

برای تصمیم گیری و کار بر روی این پروژه وی تصمیم گرفت یک کار جدید را شروع کرده و به نحو احسنت آن را انجام دهد! پس با انتخاب یک ایده ی جدید، نحوه ی عملکرد قالب Salient را به کلی کنار گذاشت و همین امر باعث شد که در پروژه ی جدید خود بروز رسانی های متعددی ارائه دهد و مشتریان را کاملا راضی نگه دارد.

الهام بخش ترین نکته در توسعه ی وردپرس از نگاه فیل

او می گوید که موارد بسیار زیادی در توسعه ی وردپرس الهام بخش هستند اما از همه مهم تر و پر رنگ تر مسئله ی Open Source بودن این سیستم است که باعث انعطاف آن می شود.

توصیه ی فیل برای برنامه نویسان تازه کار

“هیچ وقت از انجام کاری که قلبا به آن ایمان داری نترس. اگر در توانایی های خود اعتماد به نفس دارید تا بتوانید محصول با ارزشی تولید کنید، اجازه ندهید ترس به موقعیت سرنوشت ساز زندگی تان آسیب بزند.”

توصیه ی فیل برای خلاق بودن

“روی مسئله ای تمرکز کنید که واقعا اهمیت دارد. از دست دادن تمرکز و حواس پرتی واقعا ساده است مخصوصا زمانی که اتاق کار شما در خانه باشد. باید هر روز برای انجام دادن کار های مشخصی برنامه ریزی کنید تا از مسیر اصلی منحرف نشوید.”

 

توسعه دهنده ی جوان با خلاقیت و پشتکار خوبی که داشت توانست در پروژه ای به نام نکتار که یک قالب وردپرس است موفق باشد و رکورد  درامد یک میلیون دلاری قالب وردپرس رابه دست آورد!

متاسفانه این روز ها هم که خبر تحریم ایران توسط Envato باعث شده خیلی از دوستان و کاربران فعال در این حوزه دچار نگرانی هایی شوند که البته راه حل هایی ارائه شده که قبلا نیز خدمت کاربران محترم عرض کردیم و راه دیگری که همیار وردپرس در اختیار وردپرسی ها گذاشته، استفاده از مارکت وردپرس است.

برگرفته از: پارسیش

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.